mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 19:04:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Cepljenje mačk
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje mačk  (Prebrano 33374 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 01.07.2010 : 09:37:35 »

Pojdi po ampulo k vetu.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #31 : četrtek, 01.07.2010 : 09:52:34 »

Zantel je tezko vmesat v hrano, se posebej, ce ga zdrobis. Je namrec neznansko grenak in ga macke zaznajo na dalec. Raje mini koscke zantela skrij v koscke posebne salame ali kaj takega ... Ali poskusi Milbemax tablete - so edine, ki baje nimajo groznega okusa (imajo umeten okus govedine). To je edino, kar jaz mojim macam uspem poturiti v kaksen skupek tune (ki se bolj zakrije vonj), ipd. Sicer sem za Milbemax dobila mesane mnenja s strani vetov - eni menijo, da je enako ucinkovit ali celo boljsi kot Zantel, eni pa, da je zanic. No, ce pac ne gre z Zantelom, ni druge.

Aja, varianta je se, da macka odpeljes k vetu in mu tam z aplikatorjem dajo Zantel, ker se macke pri vetu drugace obnasajo - vsaj moje je strah, tako da vet uspe narediti veliko vec kot jaz ....
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #32 : četrtek, 01.07.2010 : 10:24:30 »

prostovoljno itak, da ne bojo pojedli zantela. je bljak.  Wink


drugi pristop (če so bolj mirne muce) je pa to, da muca daš med kolena in ga čohaš.  levo roko daš pod brado in porineš palec in kazalec med čeljusti, da odpreš gobček. glavo nagneš nazaj, da gleda proti stropu. z drugo roko porineš tabletko čim globje v usta - čisto na konec jezika in zapreš gobček. držiš še par trenutkov zaprto (nosek gleda proti stropu) in bo muc pogoltnil. mogoče je opis malo razvlečen, ampak v resnici to narediš v trenutku, da muc niti dojame ne in se božata dalje. moji potem še vedno predejo in se božamo dalje. je pa ključno, da si hitra in odločna.
lahko pa kupiš aplikator, ni drag. je super stvarca (neke vrste brizga, ki ima na koncu "klešče", ki primejo tabletko) in vam bo prišel prav tudi v prihodnje. postopek je podoben, samo lažje daš tabletko dovolj globoko pa še malo vode špricne zraven, da muc lažje pogoltne.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 01.07.2010 : 10:30:22 »

To pomeni, da ne bo nič narobe, če jima ponovno nekaj dam, ker eno malenkost tablete sta vseeno pojedla?
Baje, da se lahko da tableta pri veterinarju, istočasno s cepljenjem, ali to drži?

taperverčki, poskusila tudi ta pristop, ni šans. Zgleda, da sem preveč leva Tongue
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #34 : sobota, 03.07.2010 : 22:47:11 »

Baje, da se lahko da tableta pri veterinarju, istočasno s cepljenjem, ali to drži?
Jaz se držim razglistenja cca 14 dni pred cepljenjem, ker je pomembno, da pride mačé na cepljenje popolnoma zdrav.
Logiran
lafi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #35 : torek, 19.10.2010 : 18:47:16 »

kakšna je razlika oz kaj pomeni za imunost mačke, če cepiš mlado muco s kombiniranim cepivom le v enem in ne v dveh odmerkih? kaj pa če drugi odmerek ni po 1 mesecu, ampak več? Undecided

namreč mačke, ki so ble cajt nazaj pri meni na začasnem, so ble cepljene le 1x, ker veterinar je rekel, da je to dovolj in naj pride novi lastnik na ponovno cepljenje čez 1 leto... Huh
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #36 : torek, 04.01.2011 : 11:01:47 »

Glede cepljenja sem jaz že čisto zmedena.
Obema zunanjima mucama sem dala ampulo proti bolham in šla kupit še tablete
proti notranjim zajedalcem, saj bo kmalu potrebno cepljenje.
Dobila Pratel, s tem, da so mi rekli, naj jima najprej dam polovičko,
nato pa čez 14 dni še polovičko. Nimam pojma zakaj, cela presenečena
in ker je vzel že naslednjo stranko, pa tudi vprašala nisem  butnglavc.

Danes sem klicala in vprašala, kdaj potem naj pripeljem na cepljenje, glede na to,
da moram Pratel dati dvakrat v 14-dnevnem razmiku, pa je rekel: kadarkoli, to ne vpliva na nič.

Kako da ne, če jaz na tem forumu in drugje berem vse kaj drugega?!
Res da nisem veterinar, ampak... Kaj naj zdaj naredim, kdaj ju naj peljem na cepljenje?
 Angry

Pa zakaj dvakrat po dve polovički, še 3 mesece nazaj so mi pri istem veterinarju rekli da samo
enkrat eno polovičko (nimata vidnih znakov parazitov, je za preventivo)?
Logiran
Zofi
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #37 : torek, 04.01.2011 : 14:19:38 »

prostovoljno itak, da ne bojo pojedli zantela. je bljak. Wink


drugi pristop (če so bolj mirne muce) je pa to, da muca daš med kolena in ga čohaš. levo roko daš pod brado in porineš palec in kazalec med čeljusti, da odpreš gobček. glavo nagneš nazaj, da gleda proti stropu. z drugo roko porineš tabletko čim globje v usta - čisto na konec jezika in zapreš gobček. držiš še par trenutkov zaprto (nosek gleda proti stropu) in bo muc pogoltnil. mogoče je opis malo razvlečen, ampak v resnici to narediš v trenutku, da muc niti dojame ne in se božata dalje. moji potem še vedno predejo in se božamo dalje. je pa ključno, da si hitra in odločna.
lahko pa kupiš aplikator, ni drag. je super stvarca (neke vrste brizga, ki ima na koncu "klešče", ki primejo tabletko) in vam bo prišel prav tudi v prihodnje. postopek je podoben, samo lažje daš tabletko dovolj globoko pa še malo vode špricne zraven, da muc lažje pogoltne.

Jaz imam aplikator, samo kaj ko je mačka hitrejša kot jaz. Samo da aplikator približam ga kresne s tačko, da poleti po zraku.
Logiran
Tyto alba
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #38 : torek, 04.01.2011 : 14:41:36 »

Muci ne smejo dobiti Pratela, zanje je Zantel.
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #39 : torek, 04.01.2011 : 15:01:26 »

Muci ne smejo dobiti Pratela, zanje je Zantel.

Prebrala (na tem forumu pa še marsikje drugje), da ga lahko dobijo, vendar le pol tablete naenkrat.
Sem prebrala še dodatnih precej info glede cepljenja (posledično danes v službi naredila nič, upam da moj šef ne bere mojpesa  Lips Sealed)
in se odločila: danes dobita vsak polovičko Pratela, skrito v "težkem orožju za nujne primere"-poli salami. Čez en teden gremo na cepljenje, kjer bom veterinarja mrcvarila s vprašanji, potem bom pa videla, ali dobita naknadno še pol tabletke ali pa spet kot običajno čez 3 do 4 mesece.
 Pa tale aplikator bom tudi nabavila, ker pri notranji muci Poli salama niti slučajno ni zadostna kamuflaža, hudiček mali  Evil
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #40 : torek, 04.01.2011 : 15:40:21 »

Mislim, da je tabletka Pratela za 10kg. Zantel pokriva širši spekter, če se prav spomnim. Jaz ga dajem preventivno na 3-4 mesece, pa par dni pred cepljenji.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #41 : torek, 04.01.2011 : 15:56:35 »

Pratel je v njim primerni dozi (pol tabletke npr pri naših) primeren tudi za muce.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #42 : torek, 04.01.2011 : 16:21:04 »

Lahko dobijo Zantel ali Pratel kar se glist tiče, razlika je v tem, da Pratel ne odpravlja trakulje, Zantel pa. Zaradi tega razloga je za mačke veliko primernejši Zantel.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #43 : torek, 04.01.2011 : 16:25:16 »

Lahko dobijo Zantel ali Pratel kar se glist tiče, razlika je v tem, da Pratel ne odpravlja trakulje, Zantel pa. Zaradi tega razloga je za mačke veliko primernejši Zantel.
Ne bo držalo, vsaj po zagotovilih proizvajalca ne (in po mojih izkušnjah tudi) Pratel vsebujejo prazikvantel, ki deluje na trakulje Wink
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #44 : torek, 04.01.2011 : 17:04:19 »

Ne bo držalo, vsaj po zagotovilih proizvajalca ne (in po mojih izkušnjah tudi) Pratel vsebujejo prazikvantel, ki deluje na trakulje Wink
Jap, tudi jaz sem tako prebrala
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Cepljenje mačk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines