mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:20:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: zelišča
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: zelišča  (Prebrano 15910 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« : sreda, 06.10.2004 : 15:32:36 »

Sem zasledila po drugih temah, da tisti, ki psom kuhate, dodajate tudi razna zelisca. Me zanima, katera in zakaj. Samo zaradi okusa ali je tudi kaksna druga korist?

Jaz sem do sedaj dajala samo vejico bazilike, da meni lepse disi pasje meso, ko se kuha. Glede na to, da imamo poln vrt mediteranskih travc, pa lahko se kaj drugega izkoristim...

Hvala in lp
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1 : sreda, 20.04.2005 : 12:51:16 »

Jaz mu dajem tudi razna zelisca,seveda v manjsih kolicinah kot zase.Mi je pa trenerka v pasji soli rekla da za psa niso dobra,ni pa obrazlozila zakaj...a kdo kaj konretnega ve?
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #2 : sreda, 20.04.2005 : 13:19:30 »

Ojla!

Mislim, da psu škodijo v prevelikih količinah...Odvisno pa je tudi od zelišča do zelišča!
(če se motim me prosim popravite)
Lahko pa povem, da smo z zelišči že rešili marsikatero težavo... (seveda s pravilno uporabo in upostevanjem navodil ljudi, ki se na to spoznajo)...na žalost pa dostikrat ne gre brez veta Wink

LP

Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #3 : sreda, 20.04.2005 : 13:26:09 »

Jaz dodajam (kadar kuhamo za pesiko - približno 2 krat tedensko) žajbelj in rožmarin za kožo in dlako. Pa ne dosti - čisto malo. Tako so mi nekoč svetovale forumovke, ko je imela Žiža probleme s prhljajem.
Čisto informativno: žajbel pa sem našla tudi v konzervah Canidae.

Lp
sebastjana
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #4 : četrtek, 21.04.2005 : 06:30:58 »

Kako pa dodajaš žajbelj, samo v vodo, ko se kuha, pa ga pol ven vzameš, al kar potreseš po kuhani hrani?
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #5 : četrtek, 21.04.2005 : 07:59:26 »

Žajbelj in rožmarin dodam v vodo proti sredini kuhanja in ga ne jemljem ven (si ne znam predstavljati kako bi mi to uspelo, glede na to da uporabljam Drogina zelišča, ki so bolj ali manj zdrobljena).
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #6 : četrtek, 21.04.2005 : 22:20:43 »

Hmm,jaz jih uporabljam isto kot pac za ljudi...vecinoma na zacetku kuhanja,razen kaksne bazilike in origana ki jo lahko das na koncu.Uporabljam pa kar sveze stvari iz vrtka. Smiley
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #7 : četrtek, 05.05.2005 : 14:35:40 »

Hm, sem probala z žajbljem, sem dala čisto malo v jetrca z rižem, pa je čez par minut vse izbruhala ...  Cry
Drugače bruhala ni še nikoli, tako da ne vm, kaj bi bil lahko še drug vzrok ...

Pa tolk sem se potrudla, da ji bo teknilo  Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 05.05.2005 : 14:49:36 »

Zakaj bi ji pa dajala zajbelj? A je kaksen poseben razlog, da ga potrebuje ali si pac samo probala?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #9 : četrtek, 05.05.2005 : 15:03:41 »

Mi smo večkrat kuhali žajbljev čaj, ko je Bon kašljal. Notri smo dali briketke (kje zelo "apetitlih" kuža in ga nič ne moti tista hudičeva grenkoba žajblja) in je vse pojedel in popil Cheesy. Ira pa ga noče Sad.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #10 : četrtek, 05.05.2005 : 16:19:39 »

Zakaj bi ji pa dajala zajbelj? A je kaksen poseben razlog, da ga potrebuje ali si pac samo probala?

Zaradi malce prhljaja, kot so svetovali zgoraj. Psička je od vzeditelja, ki je imel pse na prostem oz. v pesjakih, prišla v stanovanje s talnim ogrevanjem. To ji pa verjetno malo izsuši kožo.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #11 : petek, 06.05.2005 : 05:58:28 »

Nannok, če boš malo pogledala poste pod Prhljaj boš našla nasvet, da lahko v hrano dodajaš žajbelj in rožmarin.

Rožmarin zato ker deluje analgetično, antimikrobno, antioksidativno, proti revmi in artritisu, antiseptično, sprošča mišične krče, krči žile in tkivo, proti vetrovom, pospešuje celjenje ran, povečuje delovanje levkocitov v primeru infekcij, ugodno vpliva na jetra, zvišuje krvni pritisk, pomirja in krepi živce, stimulira slab spomin, stimulira krvni obtok, adrenalni korteks, jetra in žolčni sistem, blaži glavobol, vrača napetost kože, neguje lase (zmanjšuje mastnost las ter odpravlja prhljaj), krepi in poživlja, pomaga pri utrujenosti in težavah z dihanjem, bronhitisu, prehladu, gripi, blaži bolečine v mišicah, pospešuje prebavo in zbuja tek, je fungicid, paraziticid in repelent za insekte.

Žajbelj pa zato ker deluje proti vnetjem, antimikrobno, antioksidativno, antiseptično, pomaga pri slabemu zadahu, vnetjih ust in grla, sprošča mišične krče, krči žile in tkivo, pospešuje prebavo in zbuja tek, zmanjšuje vročino, znižuje krvni pritisk, odpravlja depresijo, tesnobo in utrujenost, deluje blažilno, poživlja, krepi, pomaga pri utrujenosti, nizkem krvnem tlaku, težavah z dihanjem, bronhitisu, revmi, artritisu, zvinih in bolečinah v mišicah, blaži menstrualne bolečine, čisti in krepi tkivo, je naravni insekticid (oboje je prepisano iz moje knjige za srednjo šolo za farmacijo  Cool ).

Ekstrakt žajbla dodajajo tudi v šampon za občutljivo kožo psov in mačk.  Koncentrat rožmarina dodajajo hrani Belcando, Canidae pa vsebuje tako izvleček rožmarina kot tudi izvleček žajblja. 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : petek, 06.05.2005 : 07:06:51 »

Ja, vendar to velja za ljudi, kajne; razen ce je knjiga za pse?

Sicer pa bi jaz raje ugotovila vzrok prhljaja in tega odpravila, za lepso dlako in kozo pa mi je bolj vsec dodajanje omega-3.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #13 : petek, 06.05.2005 : 07:16:33 »

Ja, vendar to velja za ljudi, kajne; razen ce je knjiga za pse?

Sicer pa bi jaz raje ugotovila vzrok prhljaja in tega odpravila, za lepso dlako in kozo pa mi je bolj vsec dodajanje omega-3.
Katere omega 3 daješ? Wealthealth?
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #14 : petek, 06.05.2005 : 07:30:15 »

Kaj oz kje je vzrok prhljaja sem ugotovila - pozimi toplo noter in zelo hladno zunaj. Sedaj teh problemov nimamo več. Hrani dodajamo Mising link, B-vitamin, laneno olje in semena, itd.

Nanook tebe pa ne razumem preveč - ne vem zakaj bi v pasjo hrano priznanih blagovnih znamk dodajali omenjeni zelišči - zato ker je to dobro za ljudi  Shocked oz ker je to znano iz farmakologije za ljudi??? Saj ne jem jaz pasjih konzerv  Grin
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: zelišča
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines