mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 12.06.2024 : 09:58:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Novorojenček in pes
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Novorojenček in pes  (Prebrano 58539 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #135 : torek, 10.01.2006 : 11:56:06 »

Ja saj to je problem, točno na morju smo na parceli z ograjo in je pes spuščen. Recimo da bo otrok ves čas na mizi v tist lupinci (ali pa na stolu), kaj pa če bo hotel pes vsseno do njega?


Bolj ko psa ločuješ od nečesa, bolj mu je zanimivo. Če že, potem je najbolje, da se pes in otrok kontrolirano seznanita, kot pa da pes prileti do otroka (vedoč, da tega ne sme) in mu res kaj naredi, ne da bi to hotel.

Še to, če gremo vsi na morje ni potem nobenega doma, da bi psa peljel vn na sprehod.

Hotel?
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #136 : torek, 10.01.2006 : 16:37:46 »

jaz nimam otrok, tako da ne morem pametis solit.

Mislim pa, da je situacija precej jasna. Pes se najbrž ne bo spremenil. MAmico bo strah zase in za otroka tudi, če pes otruku ne bo nič hotel! Takšen dopust v strahu pa tudi ni kaj prida ane. Se pravi, da pač bo treba it na dopust drugem ali pa brez psa oz brez otroka.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #137 : torek, 10.01.2006 : 21:28:14 »

Ja, očitno bomo šli v dveh skupinah na morje Smiley, jaz z novim kužkom in ta kolegica s svojim otročkom skupaj, ostali pa s psico.

Sem upala, da bom dobila kakšne bolj vzpdbudne informacije Undecided

No sicer bom pa kmalu, že čez par mesecev, videla, kako bo.
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #138 : nedelja, 15.01.2006 : 23:11:53 »

Evo nekaj naših slikic:
Jan

Sedaj pa še meni najljubša:
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #139 : petek, 03.03.2006 : 23:38:42 »

pred 4 leti sem dobila brata takoj ko je mami prisla domov smo dali psu povohati dojenčka in kasneje ni bilo nobenih tezav.vedno ga je pes pazil mu nosil zogice in se mu naajbolj pustil crkljati
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #140 : sobota, 04.03.2006 : 00:24:11 »

V tej temi se pogosto mešajo novorojenčki, dojenčki in otroci. Slikce od Martince so slike otroka in ne dojenčka, še manj pa novorojenčka. Mislm pač, da se to ne sme mešati, ker je čisto nekaj drugega, če daš novorojenčka k psu ali pa otroka. Bistvo te teme je novorojenček in pes in ne otrok in pes. Otroka vendar nihče ne bo silil stran od domačega psa, vprašanje je ali dati novorojenčka takoj iz porodnišnice k psu. Mogoče na to odločitev vpliva tudi pasma psa, ter njegov značaj (npr. pretirano ljubosumje, verjetno ni dobro).

Novorojenček-otrok do štirih tednov starosti
Dojenček-otrok do prvega leta starosti
Otrok- od enega leta do pubertete
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #141 : sobota, 04.03.2006 : 13:51:55 »

Vem Mojčica moja napaka, ker pač nimam slikic od Jana z psom , ko je bil novorojenček, ker še takrat nisem imela digitalca. Pa tudi drugega psa smo imeli takrat- 14 let starega čov-čova. Smo se pa obnašali kot, da nič ni, za psa je vse teklo normalno dalje. Moram celo povedati, da novorojenček takrat psa sploh ni zanimal. Smiley
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #142 : sreda, 15.03.2006 : 18:26:42 »

Tudi mojo novofundlandko prvi otrok kot "novorojenček" ni preveč zanimal, bomo videli kako bo čez par tednov, ko bomo dobili drugega "novorojenčka".

Če pa je pes po naravi ljubosumen, bo tako na novorojenčka, dojenčka kot otroka.

Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #143 : nedelja, 09.04.2006 : 16:11:58 »

To, da se psa drži stran od dojenčka je najboljši način za ustvarjanje problemov v prihodnosti. Dva primera iz resničnega življenja:

Prvi primer: Takoj ko so nečakinjo prinesli iz porodnišnice, jo je dal svak na tla, da jo je domača psica prevohala in tudi polizala. Tudi potem so pazili, da psice niso zapostavili zaradi otroka. Rezultat: nikoli nobenih problemov, pa imajo že tretjega otroka. Psica je na otroke čisto nora in lahko z njo delajo dobesedno kar koli (v stilu- otrok priteče do nje in se vrže nanjo, ko psica spi. Vse kar se zgodi je, da dobi otrok en velik slinast poljub.) Grin

Drugi primer: prijatelji so dobili dojenčka in ker je mamica obremenjena s čistočo, je bila psica večinoma zaprta v drug prostor. Dojenčka pa še povohati ni smela, kaj šele, da bi ga polizala. Rezultat: še po treh letih otrok in pes ne moreta biti v istem prostoru, saj je psica bolestno ljubosumna na otroka in ga je že poskušala ugrizniti. Tudi otrok ni navajen psov in ima do njih neprimeren odnos. To je otrok, ki je mojega psa iz čistega miru brcnil v glavo, ko so bili na obisku pri nas.  Angry  Huh

Mislim, da je logično, kako bomo delali mi. Glede možnosti, da se dojenček česa naleze od psa - zdravnik mi je rekel, da če je pes razglisten in zdrav, ni popolnoma nobenega razloga, da bi ga držali stran od dojenčka. Pa tudi to je rekel, da je več verjetnosti, da mi kakšne bacile prinesejo obiski kot pa pes.  Cool

Tudi mene nekateri dobromisleči strašijo, da bo treba dati psa stran, pa se jim samo smejim. Poskrbela sva, da ima otroke rad (mislim, da je povsem jasno, da je vse tri nečakinje tudi on takoj prevohal in preljubčkal in k nama kolegice vodijo 'socializirat' svoje otroke  Grin ) ), že zdaj smo uvedli red, ki se ga bomo lahko držali tudi potem, če pa bo vseeno prišlo do kakšnih problemov, jih bomo pač reševali sproti.

Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #144 : ponedeljek, 17.04.2006 : 20:17:04 »


Drugi primer: prijatelji so dobili dojenčka in ker je mamica obremenjena s čistočo, je bila psica večinoma zaprta v drug prostor. Dojenčka pa še povohati ni smela, kaj šele, da bi ga polizala. Rezultat: še po treh letih otrok in pes ne moreta biti v istem prostoru, saj je psica bolestno ljubosumna na otroka in ga je že poskušala ugrizniti. Tudi otrok ni navajen psov in ima do njih neprimeren odnos. To je otrok, ki je mojega psa iz čistega miru brcnil v glavo, ko so bili na obisku pri nas. Angry Huh


Pri nas imamo ravno tak problem zdaj! Živimo v večstanovanjski hiši skupaj z družino brata mojega dragega - imata zdaj nekajmesečnega dojenčka. Kljub temu, da smo se pogovarjali, da bo treba biti pozoren na psa, pa da se bo delalo pravilno, sta tudi onadva obsedena s čistočo. Moj pes dojenčku niti blizu ne sme, kaj šele da bi ga polizala! Pes seveda sili tja, ker je firbčna (1 leto stara prinašalka), oni pa jo stran odganjajo. Pa se nič ne da dopovedat. Po drugi strani pa otroka vlačijo na bazene plavat pa ne vem kaj še vse, kjer v 1 minuti dobi 5x več bacilov, kot bi jih z 1 pasjim poljubčkom Sad((

Res upam, da ne bo posledic. Jo pa zaenkrat poskušam čimbolj izolirat od otroka, namreč da sploh ne pride to kontakta - ne bi rada, da pes dobi negativne izkušnje z otrokom - namreč tudi sama pričakujeva jeseni naraščaj in bi rada naredila tako, kot je treba.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #145 : torek, 18.04.2006 : 08:59:28 »

sabina, prvega primera se bom držala jaz. Lep primer si napisala, ko bom pripravljena za novorojenčka, bom točno tako tudi ravnala.  Cool Smiley
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #146 : petek, 28.04.2006 : 20:38:13 »

Jaz se držim kar prvega Sabininega primera.

Moja hčerka in psička
http://soca.moj-album.com/album/1418717/?os=3040850

....prepričana sem, da bo to ena velika ljubezen  Wink


Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #147 : sobota, 29.04.2006 : 09:44:30 »

Joj, Kast, kakšne super slikce! Meni je tako lepo videti, kako nežni znajo biti naši razgrajači do dojenčkov.  Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #148 : sobota, 29.04.2006 : 10:31:22 »

Kast, super slikce!  Cheesy

Pa napiši še če je mogoče kateri od teh otrok na kaj alergičen!  Roll Eyes
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #149 : sobota, 29.04.2006 : 22:25:35 »

Opazila sem, da nisem cisto nic napisala v to temo... sram Tongue

Tako, da sedaj, ko je tema malo bolj aktualna porocam kako so se stvari odvijale pri nas... Potekalo je nekako tako kot opisuje sabina v prvem primeru. Ko smo prisli z naso puncko iz porodnisnice sem lupinico polozila na tla in nase "babe" so si jo z zanimanjem ogledale. V glavnem sem opazila, da so do nje dobile "respekt" in si niso upale prevec blizu. Tudi sedaj jo sicer pridejo pogledat in pozdravit, dovolijo tudi, da jih vlece za dlako, usesa, rep (potrpezljive, kot vsak Beardie pac Cheesy), vendar nimajo pretirane zelje po tem, da bi se ukvarjale z njo. Povsem za svojo pa si jo prisvojila Sally, ki ji je ob prihodu namenila velik poljubcek, ter ji tudi kasneje namenjala vso pozornost. Smiley

V temi, ki je bila namenjena Nicole sem sicer ze prilepila slikico dojencice v lupinici, ker pa ne morejo vsi do tiste teme (samo od midijev navzgor) jo objavljam se enkrat tukaj...


Moram pa opisat pripetljaj, ki se je zgodil kaksen mesec po prihodu domov...
Nicole je bila zejna in je zaradi tega jokala. Postavila sem jo na sredino svoje postelje in odhitela v kuhinjo, da bi segrela vodo in pripravila cajcek ter ji ga cimprej prinesla ter jo potolazila. V vsej naglici sem pustila odprta vrata spalnice... V nekem trenutku pa je nehala jokati, zato sem stekla do sobe in opazila prav nenavaden prizor. Huh Sally je skocila k njej na posteljo, se ulegla poleg nje ter ji poklonila nekaj tolazilnih poljubckov, kot bi hotela reci "Ne joci detece, vse bo se dobro..." Nicole pa jo je le zacudeno opazovala in se ji nasmehnila. Cheesy Skratka, nisem vedela,da imajo nekateri psi tudi taksne neverjetne sposobnosti tolazenja dojenckov... Smiley

Za popestritev teme pa objavljam se eno danasnjo slicico...


Nasa 8-mesecna dojencica Nicole s pasjimi "novorojencki" Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Novorojenček in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines