mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 12.06.2024 : 03:12:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Novorojenček in pes
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Novorojenček in pes  (Prebrano 58524 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #150 : sobota, 29.04.2006 : 22:58:43 »

 Grin Grin Grin kako lepe slikice Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #151 : nedelja, 30.04.2006 : 21:57:34 »

Kako je luštna Nicole, še posebno v taki družbi  Cheesy
Logiran
uflere
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #152 : sreda, 10.05.2006 : 13:28:57 »

Živjo!

Evo, po nasvetih iz prejšnjih postov je naše snidenje bilo takšno:

http://www.moj-album.com/album/3208754/?os=3208756

Vse v najlepšem redu, Tor preveri za vsak najmanjši šum kaj se dogaja pri Ažbetu, na trenutke je že kar smešno.
Skratka, začetek odličen, kako bo v prihodnjosti pa kasneje.

Veliko veselja z vsemi družinskimi člani vam želim!

lp,
Uroš
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #153 : četrtek, 11.05.2006 : 20:31:12 »

Mi pričakujemo naraščaj v začetku avgusta in upam, da bo tudi pri nas izgledalo tako simpatično kot pri vas!

LP, Barbara
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #154 : petek, 12.05.2006 : 19:34:29 »

Mene je pa začelo še malce bolj skrbeti  Sad
Zadnjič je menda psička, ko naju ni bilo zraven, šavsnila proti nečaku (6 mesecev) - tašča ga je imela v naročju in se je sklonila k psički. Potem se je menda umaknila in šla stran, ker ni vedela kako drugače reagirat. Otroka sicer ni šavsnila, je pa šavsnila proti njemu, da ne bi kdo narobe razumel ...
Me je kar šokiralo! Kako ravnat v tem primeru? Bi jo morala tašča počit po smrčku?

Kot sem pisala na prejšnji strani:
"Kljub temu, da smo se pogovarjali, da bo treba biti pozoren na psa, pa da se bo delalo pravilno, sta tudi onadva obsedena s čistočo. Moj pes dojenčku niti blizu ne sme, kaj šele da bi ga polizala! Pes seveda sili tja, ker je firbčna (1 leto stara prinašalka), oni pa jo stran odganjajo. Pa se nič ne da dopovedat."
je očitno to že posledica.

Skrbi me, kaj bo, ko bo prišel novembra najin novorojenček, upam da ne bo obeh povezala in mislila, da je to nekaj slabega. In še nekaj - ali je pametno v mojem primeru lupinico postaviti k psu in se umaknit?
Logiran
uflere
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #155 : sobota, 13.05.2006 : 10:41:27 »

sammy82, jaz sem bil vseskozi zraven, saj nikoli ne veš kakšna bo reakcija, čeprav nismo imeli nikoli nikakršnih problemov.

Ampak ko smo vzpostavili prvi stik, je vse v najlepšem redu.

Le peno ob ogradi posteljice smo nato morali odstraniti, ker je Tor takoj, ko se začne Ažbe malce glasneje oglašati, ob posteljiici, in ker ga na začetku ni videl v posteljici bi naredil vse da bi prišel do njega oz. je začel cviliti in lajati.

lp,
Uroš
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #156 : petek, 19.05.2006 : 10:51:14 »

Midva imava basset hounda - kao full prijazen do otrok, ampak smo imeli najprej en dogodek, ko se je izkazakl za absolutno neprijaznega, drugič pa je med igro po nesreči zamenjal nečakovo roko za žogo.  No in sva ga že začela navajt na dojenčka - lupino sva postavila na tla in vanjo dala tistega tavelikega dojenčka. Potem se pa kar mal pogovarjava z dojenčkom in seveda pride kuža zraven, pa mu ves čas govoriva lepo , lepo , in kar upava, da bo vse o.k.

So pa vsi od sorodnikov blazno skeptični - predvsem staristarši in tete ter strici.

LP vsem
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #157 : petek, 26.05.2006 : 13:52:55 »

mojčica posilja spodnjo fotko s komentarjem:


Moja psička Bailey in moj nečak.
Logiran

Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #158 : torek, 06.06.2006 : 14:14:01 »

Danes se je pri nas zgodilo nekaj nenavadnega. Bila sem pri obisku pri babici, ki še vedno hrani dojenčke iz mojega otroštva. Pehta je nekam izginila in naenkrat je začela lajat. Grem pogledat in najdem....pehto na postelji zreven nje pa dojenček. In očitno še ob odhodu ni skapirala, da je pravzaprav igrača.
Vem, da ste že omenili dojenčke-igrače.... No in sem kr zagrabla in jo navajala na dojenčka. Blo je vse ok, čeprav res nima občutka, ker tako močno tišči zraven gobec, da sem jo morala cel čas opozarjat in kasneje je bila tudi jezna name.
No tako, da vsi tisti, ki pričakujete otroka, najprej umetnega preden priveka na svet pravi.

Lp
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #159 : sreda, 07.06.2006 : 23:48:49 »

vsi, ki vas zanima kaj so ugotovili strokovnjaki, je en lep kratek clanek o dojenckih in psih in prav zanimive ugotovitve so podane:) v junijskem kinologu

Logiran
Gala*
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #160 : ponedeljek, 26.05.2008 : 10:44:58 »

Pozdravljeni!

Ker imam trenutno veliko dela z novim članom družine, ki je star 14 dni, žal nimam časa, da bi poiskala temo, kjer se je mogoče že oglasil kdo s podobnim problemom.

Na kratko naj opišem v čem je problem. Imam psičko dobermanko, ki živi z mano že 10 let. S partnerjem sva skupaj 3 leta in oba jo imava neizmerno rada, tudi ona ga je sprejela za člana krdela. Prejšnji teden sem prišla iz porodnišnice z najinim sinčkom in glede na dosedanje forume so vsi pisali, kako lepo je njihov kuža sprejel novega člana, da ga je povohal in vzel za svojega. Pri nas žal ni tako. Najina kužka očitno misli, da je mali maček ali kaj  sram, saj ko mali zajoka ona čist znori. Sicer vem, da je možno, da se navadi, ampak vedno morava bit pozorna, da mu ne pride preblizu, saj se ful čudno obnaša (cvili, trese se, včasih godrnja). Trenutno še gre, ne vem pa kako bo, ko bo imel partner konec očetovskega dopusta in bom ostala sama z njima  Cry.

A je kdo imel podoben problem in kako se je rešilo? Ne želim si biti postavljena pred dejstvo, da je treba psičko dati stran, čeprav mi je seveda sreča in zdravje dojenčka prioriteta. Psička živi z nama v stanovanju in čeprav smo v hiši ni možnosti, da bi bila zunaj, ker ni navajena. Do kdaj tolerirati čudno obnašanje? Prosim za kakršenkoli nasvet, tistih, ki imate izkušnje, saj v teoriji že vem, kako naj bi vse skupaj potekalo sram...

Hvala!
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #161 : sreda, 25.06.2008 : 10:53:18 »

Sicer je tole že en mesec stara tema, pa vseeno ...

Pravijo, naj bi še pred prihodom iz porodnišnice psu dali za povohat plenico ali kaj takega, kar diši po dojenčku ... No, to v teoriji, izkušenj tudi jaz nimam.

Sicer nimam psa, če bi ga pa imela, bi ga z dojenčkom spoznavala počasi in z veliko potrpljenja. "Stran" (torej za vselej) ga pa nikakor ne bi dala. Ker imam dvomesečnika, vem koliko je dela v prvih tednih, zato bi si takrat poiskala pomoč ali pa bi psa začasno poslala na počitnice recimo k staršem in s spoznavanjem začela, ko prvi, jokavi tedni minejo.

Ker je že en mesec od pisanja, me zanima, Gala, kako ste tole potem rešili pri vas.

LP
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #162 : torek, 16.09.2008 : 12:25:47 »

No mogoče bo kateremu prišlo prav.
Mi smo naše res počasi navajali na našo Niki. Bil je pa največji problem s Pinkyco,ker ona pa obožuje otroke in ona bi jih podrla, prelizala,polubčkala...In sem jo že pred tem odvajala takšnega norenja.Ko je bila Niki že z nami in smo šli na sprehod je hotla v voziček zlezit.ampak počasi s trudom smo jo navadli da mora biti nežna.Princ se pa v bistvu sploh ne zmeni za njo.jo pride pogledat,povohat in to je to.on je bolj tak flegmatik.
bi pa res svetovala,da se psa ne izolira stran od otrok in pa nikoli otroka in psa samega puščat, to jaz še zdaj ne,pa sem lahka ne vem kako prepričana. privajanje pa naj poteka počasi in naj ima pes tudi dovolj pozornosti.

Pa še nekaj od naših dvek,ki se totalno obožujejo



Grin



in še ena s Princem
Logiran
nejce
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #163 : sobota, 22.11.2008 : 14:22:31 »

Lepe slikce... Če slikaš enga otroka zravn psa, se res lepo ujema in je slika ful lepa!
Logiran
_Anais_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #164 : ponedeljek, 05.01.2009 : 16:51:18 »

Še jaz dodajam eno slikco:


Mi nismo imeli nobenih problemov, ker je bil Azzuro od prvega dne našega prestolonaslednika prisoten in to pri vsem -> previjanju, kopanju, spanju. Ko sva s tamalim prišla domov iz porodnišnice, ga je sprva le povohal, potem se nekaj časa ni zmenil zanj (ker novorojenček je precej nezanimiv za pasjo družbo Wink), so ga veliko bolj zanimale igračke, ki jih je dobil tamali, pa je občasno kakšno izmaknil (ker ima RESSSNIČNOO pomanjkanje igrač in seveda so recimo otroške igrače dosti boljše za raztgat kot pa njegove žoge, pa tudi plastične grabljice in lopatke in giant lego kocke so nekaj enkratnega za grizt Grin). Ko je začel tamali plazit, pa je postala zadeva veliko bolj zanimiva, ko je začel hodit, ga je Azzuro nonstop spremljal in na svoj smešen pasji način gledal, ali bo padel ali ne. Sedaj ko je tamali star 2leti je pa itak superca. Ko gremo na sprehod, mora on držati povodec, on bi ga česal, on bi mu uval tačke na nogah, ko pridemo iz sprehoda, redno preverja, ali ima čisto vodo, celo pokriva psa, ko zaspi Grin Cheesy
V glavnem, če hočeš se vse da. Grin
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Novorojenček in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines