mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:13:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Novorojenček in pes
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Novorojenček in pes  (Prebrano 57977 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #210 : torek, 25.10.2011 : 10:29:21 »

Pri nas sta se psa preprosto morala sprijaznit z dejstvom, da so bili sprehodi krajši in jih je bilo manj. Imam pa srečo, da živim v takem okolju, da ju lahko spustim in se sama zlaufata, jaz pa medtem počasi vozičkam. Sta pa zdaj tudi na povodcu poleg vozička veliko bolj pridna kot prej.  Očitno čutita, da drugače pač ne gre. Sicer pa s kakšnim ljubosumjem nimam in tudi med nosečnostjo nisem imela težav. Sta pa res oba od začetka nosečnosti veliko bolj prilimana name. Psica je pa zdej postala tudi veliko bolj zaščitniška, kar mi gre pošteno na živce. Ob vsakem neznanem zvoku od zunaj zarenči in opozarja (to je pa tudi vse, brez skrbi), zadnjič je na sprehodu celo skočila v kozo, ker se je preveč približala vozičku  Angry . Svašta, res. Ampak se navadiš. Sicer pa sta malčico prav lepo sprejela in mački tudi.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #211 : torek, 25.10.2011 : 13:52:19 »

No pri meni kar gre folganje Mance in dveh mrcinc Cheesy. S tem , da je drugi pes še mladič, star 7 mesecev in samo čakam, da ga začne puberteta dajati. Na sprehode z vozkom gre Alba vedno zraven, Tegeca, ko sem ga poleti dobila, pa zaradi sistema šolanja nisem jemala. Sem pač morala dvigniti rit prej in izkoristiti čas, ko je Manca spala, da sem delala z njim.
Dejansko oba zelo lepo sprejemata Manco, Alba je izredno nežna, pozorna, medtem, ko pri Tegeju, že zaradi tega ker je vižla in posledično malo klovnasto štorast, ostajam izredno previdna. Ne bi ji storil nič hudega, vseeno pa nima nekega občutka. Manca je pa itak nora na oba.

Malo pogrešam te dolge sprehode z vozkom in Albo, ampak so pa druge prednosti, da Manca ni več dojenček.

Binulja čestitke in naj poteka vse tako kot je treba!

Imam pa eno prigodo iz zadnjega tedna nosečnosti - sem bila z Albo zunaj, pri eni kmetiji pa en mačji mladiček dirketno proti meni in za nama. Ker Alba vidi mačke kot sovražnike št. 1, dejansko nisem vedla kaj narediti. Če bi me cuknila, bi lahko bil problem, dvigniti je nisem mogla. na srečo je prišla po ulici ena punca, ki sem jo prosila, da mucka zadrži tako dolgo, da midve izgineva za vogalom. Lastnikov pa itak nikjer :X, no če je sploh mucek bil od tam.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #212 : torek, 25.10.2011 : 16:46:36 »

Hvala  Smiley
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #213 : četrtek, 27.10.2011 : 14:31:20 »

Uuu, lej koliko pocukranih slikic malčkov odraščajočih med  mački in psi bo kmalu na te forumu  ljubezen

Vse dobro vsem  Smiley
Logiran
goldfish
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #214 : sobota, 05.11.2011 : 12:37:43 »

No, pa smo nabavili metalec žogicc (malo je trajalo da sem našla ustrezno dolžino). Rezultat: oba psa sta navdušena. Pa družinski člani tudi, saj žogica leti neverjetno daleč.
Glede zasledovanja, je pa tamala naša ista. Še na WC ne morem brez spremstva.
Logiran
bester
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #215 : torek, 12.03.2013 : 19:36:58 »

Pozdravljeni,


Sva mlad par in živiva z argentinko, 5o leto Smiley

Letos sva dobila naraščaj in me zanima, kako se argentinke obnašajo do otrok. Na kaj moram bit pozorna?


Do sedaj sva vso pozornost usmerjala v njo, redko je bila sama (zaradi epileptičnih napadov). Dnevno smo hodili na daljše sprehode, ji kuhali, ipd. Nič se ni spremenilo s prihodom otročka (partner hodi trenutno sam na sprehode z njo, ker jaz še ne morem), še bolj smo pozorni do nje in tudi sama nam je pokazala, da želi pozornost še bolj kot prej. Tudi z otročkom smo jo spoznali. Seveda smo previdni..

Kot mladiček nam je pokazala, da moramo biti previdni pri hranjenju/hrani. Tašča ima namreč tudi psičko – terier. Med našim kosilom sta bili obe v kuhinji in Čera je pokazala zobe. Sicer se dobro razumeta, jesti ne smeta skupaj. Doma se hladilnika ne sme dotaknit nihče, ki ni domač.. Tudi do nekaterih pasem in ljudi je zelo nezaupljiva, drugače pa je velika crkljivka in zelo prijazna. Tudi malo strahopetna.



Vesela bom kakršnegakoli nasveta.

Ana
Logiran
Michael
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #216 : ponedeljek, 15.04.2013 : 18:49:21 »

Živijo, čestitke za novopečeno družinico. Mislim, da se bo psička največ naučila od vaju, naj bo čimveč zraven kadar se ukvarjata z otrokom. Pes tako vidi kaj vama zelo pomeni, predvsem pa se navadi na novega člana. Z argentinkami imam sicer malo izkušenj, vem pa da ponavadi starši pse zelo odrivajo stran od otrok, kar je narobe
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Novorojenček in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines