mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:57:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Orehi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Orehi  (Prebrano 6026 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« : sobota, 09.10.2004 : 11:56:28 »

Mislim da ta tema še ni odprta Huh

No da začnem! Doma imamo drevo(oreh) zdaj je čas ko padajo na tla in Rina jih naravnost obožuje!! jih lahko je ali ji moram to preprečit???!! če ji ga ne strem jaz si ga vzame sama in poje z lupino vrted!! ima kdo izkušnje??

hvala
Nina in Rina Kiss
Logiran
tisssa
gost
« Odgovor #1 : sobota, 09.10.2004 : 12:34:48 »

Moja bivsa kuzika je tudi to delala,sam da lupin ni pojedla. Sam to ni bil pogost pojav pr njej- tk na vsake par dni ene par orehcov,pa ni blo nc narobe z njo. Raje je hodla v kurnik pa kradla jajce, al pa pšenico,koruzo - jo je blo zelo tezko odvadit Smiley
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #2 : ponedeljek, 18.04.2005 : 18:59:04 »

Moj prav tako obozuje orehe in prevzaprav vse orescke...mislim da je to v redu ,tako dobijo v prehrani se taka zdrava rastlinska olja.Orehova lupina pa se lomi na tako ostre delce,da bi mu jaz vsekakor preprecila zauzitje.
Pa je take zrele orehe ali se zelene?
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #3 : ponedeljek, 18.04.2005 : 19:53:38 »

Jaz sem pa nekje zasledila, da orehi za pse niso ravno priporočljivi, celo nasprotno. Spadali naj bi na spisek živil, ki so za pse strupene (kot je čokolada recimo). To pa zato, ker vsebujejo veliko fosforja, ki lahko povzroči nastanek sečnih kamnov. Poleg tega pa imajo tudi precejšnjo kalorično vrednost in ne ravno zdrave maščobne kisline in veliko holesterola. 

Sicer pa mislim, da ni razloga za skrb. Če dobi kakšen oreh le vsake toliko, ji to že ne more škoditi. Do zgoraj opisanih težav bi verjetno prišlo pri zelo velikih količinah zaužitih orehov. Nenazadnje se naši kužki kdaj pa kdaj vendarle pregrešijo s kakšnim priboljškom z naše mize, pa četudi ni primerno za njih.  Wink

Lp
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #4 : ponedeljek, 06.02.2006 : 22:11:04 »

Drugače pa orehi vsebujejo omega 3 maščobne kisline, ki jih pes potrebuje Wink.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #5 : ponedeljek, 06.02.2006 : 22:41:54 »

Moja tud obožuje orehe, katere ne poje na srečo z lupino. Sem pa tud jaz slišala , da niso škodljivi in da je dobr, da jih pes malc poje tud.  Kako pa je z lešniki? Te moja tud z lupino snede, sam če jih najde.
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #6 : ponedeljek, 04.12.2006 : 17:39:40 »

Hm...tudi moja psička obožuje orehe in se prav postavi na mesto,kjer jih vedno dobi in se vsede ter čaka.Zadnje čase pa jih več ne dobi,ker ne vem kako je to dobro za zdravje.Vidim da večina pritrjuje Smiley Smiley
lp Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Orehi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines