mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 17:48:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Speti dlako v čopek, ali naj pada čez oči
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Speti dlako v čopek, ali naj pada čez oči  (Prebrano 6316 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« : petek, 30.05.2008 : 11:45:13 »

Prosim za nasvet. Moja mešanka Aja ima vedno daljšo in gostejšo dlako, tako da ji že čisto prekriva oči. Naj to pustim ali naj ji jo spnem. Pred cca 5 meseci sem jo dala malo postriči, pa mi ni bilo všeč (ni bila lepo postrižena), zato tega ne bi več počela.

Zanima me zaradi zdravja njenih oči, ne lepote. Wink Hvala!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : petek, 30.05.2008 : 12:03:58 »

Odvisno, kako je navajena.Nekatere pasme menda morajo imeti dlako čez oči, da jih varuje pred premočno svetlobo, soncem ipd.
Kako se pa Aja počuti, ali ima rajši čopek ali hipi frizuro?  Pri nas je tako: Sherry je čisto vseeno, ali ima špango ali ne, Pepsi pa  dlake čez oči zelo motijo in mora biti  počesana. Če nima čopka, se ves čas sama drgne po tleh in si poskuša spraviti dlake z oči. Tudi jesti noče brez špange, ker ima predolge "lase"  in jih zagrabi zraven z briketi, potem pa besno pljuva in piha kot kakšen star pijanček.

Najbrž ti bo Aja sama pokazala, če jo svetloba moti, npr. na sprehodu. -Evo, tole so laični nasveti in izkušnje, zdaj pa obe počakajva še na kakšno strokovno mnenje!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #2 : petek, 30.05.2008 : 12:16:28 »

Pepsi, hvala, ampak Aja je glede tega potrpežljiva in nič "ne reče". Se bom morala ker sama odločiti. Mislim, da ne spada med "pasme", ki bi morale imeti pokrite oči, po drugi strani, pa imam že kar nekaj časa občutek, da slabše vidi. Npr. drugega psa, ko se skoraj zaleti vanj (za razliko od Miška, ki je "oko sokolovo" Grin).

Bom kupila nekaj silikonskih gumic, pa da vidimo, če bo pustila okras na glavi. Wink
Logiran
Giga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #3 : nedelja, 03.08.2008 : 18:28:24 »

Kuža od moje prijateljice,je mešanka med višavčkom in yorkiem. Kot kakšen vražiček gumice/špange noče nosit,"laski" čez oči pa jo večinoma motijo.
Pomoje je malo tud od posameznega psa odvisno,če ga dlaka moti al ne.   
Pa tudi  od pasme seveda.
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #4 : petek, 29.08.2008 : 10:33:17 »

Naši Mimi pa je frizerka naredila čopek. Ha, ha, kako je bila smešna. No, mi jo postrižemo med smrčkom in očmi, da ji ne sili dlaka v oči, sicer pa sva dolgolaski. Jaz večkrat s čopom, ker Mimi obožuje, ko mi lahko sname gumico, Mimi pa čopka ne nosi.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #5 : petek, 29.08.2008 : 11:31:18 »

Pri meni imata oba čopke. Cool Gal itak mora imeti čopek, ker ima drugače vse dlake v gobcu in jih grize ali pa po tleh z glavo drajsa. Luxa pa sicer to niti ne moti ampak je tako luškan s čopkom, da ga ima samo zame. Roll Eyes
Ga pa zvečer pred spanjem obema podrem, da si lasišče (ali kako se reče - dlakišče) malo spočije.

Meni je kar težko gledat, če nimata čopka in imata potem vse tisto čez oči, pa v očeh, pa v gobcu, pa v hrano namakata, pa celo stanovanje mi namočita, če gresta piti... Gal je sploh problematičen glede tega, ker ima res dolgo dlako tam spredaj.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6 : petek, 29.08.2008 : 12:22:44 »

Aji se pa čopek takoj podre. Huh Pa rada bi kaj sveta videla. Že tako opazi drugega psa šele, ko se zaleti vanj. Sad
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #7 : petek, 29.08.2008 : 13:12:41 »

no mi foxterrerju sicer ne moremo čopka delat, ampak je treba obvezno sproti strižit,ker se je zaletaval že tud.ja p ane mesto moje glave je že tudi žogico videl.sem se zadnj trenutek umajnila.tako da zaradi njegove varnosti in varnosti drugih-dlake stran. Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #8 : petek, 29.08.2008 : 13:14:27 »

Citat
ja p ane mesto moje glave je že tudi žogico videl.sem se zadnj trenutek umajnila

ja, pa namesto moje glave je že tudi žogico videl.sem zadnji trenutek glavo umaknila.

zadnji čas da bo konec teh 8 ur, ker že js tudi slabo vidim od buljenja vračunalnik. Grin
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Speti dlako v čopek, ali naj pada čez oči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines