mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:18:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: prikolica za kolo- za psa ali otroka
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: prikolica za kolo- za psa ali otroka  (Prebrano 7656 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« : sobota, 31.05.2008 : 21:54:39 »

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo doma kakšno prikolico za kolo, v kateri se lahko prevaža pes?
Kako so te prikolice uporabne in ali se vam zdijo sprejemljive za prevoz psa?

Namreč, iščem nekaj, kar bi nama z Rokijem omogočilo malo daljše sprehode, kot jih lahko prenese Roki. Nekako se ne morem sprijaznit z dejstovm, da bi krožila samo okrog bloka, ko pa imamo tako lepo sprehajalno stezo ob Savinji. Problem je, da se že do tja utrudi in potem, se lahko samo še obrneva nazaj. Če bi pa imela kakšen voziček, bi ga pa posadila noter in bi nadaljevala, potem kasneje po poti, pa bi zopet malo ven pokukal, če bi mu pasalo Smiley
Leta in leta raziskujeva terene in nekako se ne morem sprijaznit, da grem jaz na dolgi sprehod, medtem ko me Roki čaka doma.

Trenutno mi je zapelo oko na tega lepotca spodaj. Naslednje dni si ga grem tudi ogladat v Maribor.
Je namreč Schwinn kolesna prikolica. Dimenzije bi bile ravno prav za Rokija, ampak si ga moram še ogledat. Je pa super, ker ga lahko potiskaš kot voziček, kar tudi iščem.

Ima mogoče kdo kakšno boljšo idejo glede prevozov? Prosim za kakršnokoli informacijo!!!  Smiley

Jana upam, da smem pripet sliko. Če ni dovoljeno jo prosim odstrani in se že vnaprej opravičujem!!!  Smiley

Lp, Irina in Roki



* mark 3.jpg (48.04 KB, 300x300 - pogledano 612 krat.)
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : ponedeljek, 02.06.2008 : 16:01:07 »

To sem jaz že videla in sicer so v tem prevažali otroka. Ne vem pa, koliko se notranjost segreje? Pomoje moraš to preverit. Pa seveda, če bi bil Roki notri miren. Samo meni se ni zdelo ravno dovolj veliko  Undecided
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #2 : ponedeljek, 02.06.2008 : 16:07:39 »

Jaz sem videla nekaj podobnega, samo kakor vem, se ga ne da porivat. Je kot neka prikolica za na kolo pripeti. Notri sta sedela dva otroka, tako da mislim da bi Roki šel notri. Meni se zdi to super ideja! Malo se sprehodiš, potem se odpeljeta drugam in se tam malo sprehodita itn. S tem da se med vožnjo že malo spočije. Moj bi zagotovo užival, za Rokij pa nevem, verjetno bi se navadil. Med vožnjo bi mu malo veter pihljal itd. Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #3 : ponedeljek, 02.06.2008 : 21:11:03 »

Tega, ki sem ga gledala po internetu je za 2 otroka, prenaša se lahko do 45 kg, kar pri Rokiju ne bo težav Smiley Bi šla 2 po kilaži Smiley  Samo glede velikosti me zanima, sicer imam mere notranjosti ampak bo treba v živo videt stvar. je pa tole ali za na kolo, kot prikolica, ker se sprednje kolo dol vzame, ali pa kot voziček. Glede segrevanja me sploh ne skrbi, ker bi ga uporabljala v večerih, ko gre vročina že dol. Popoldan so bolj kratki sprehodi, bolj zalije kakšen grm in potem domov  Cheesy 
Zvečer pa tudi rine kr domov. Tako bi pa lahko prišla dlje in bi se lahko poknli na travi dlje od mestnega vrveža, v naravi. Z avtom se peljat okrog pa tudi ni, ker včasih ne moreš prit daleč. Čeprav je cel srečen, ko vidi, da gremo v avto in da bo spremenil okolje Smiley Tko prav vidim kako mu je muka tle hodit, ker je vedno eno in isto in zato moram nekaj naredit, ker me bodo začeli tle okrog blokov z jajci obmetavat  Cheesy Grin  Nimam več idej okrog katerega bloka bi šla Smiley
Seveda bi se moral navadit. Ampak ga poznam in bi si kr hitro gor prišel za kaj je to namenjeno. Seveda, če to res nabavim, bi imeli polnočne treninge, ko vsi spijo, da ne bodo mislili kakšne opice smo in kaj mučim psa Smiley  Ne vem, če se ljudje najbolj zavedajo, da včasih nora ideja le ni tako nora, ko izveš zaradi česa si se odločil to narediti. In v mojem primeru, se gre samo za Rokija in njegove želje. Vem, da ni več mlad, zdravje ga matra, malo že noge in zdaj naj ga imam zaprtega po cele dneve doma, ker ne more nikamor  Undecided  Nekako se ne morem sprijaznit s tem. Pa sploh Roki, s katerim sem prehodila celo osnovno, srednjo šolo pa še faks. Pretaknila sva vse hribčke okrog mesta. Je bil kr aktiven in rad vidi druge stvari. Zelo dobro ga poznam in ko vidi, da gremo ven je čisto nor. Enostavno ima v glavi, da hoče it in da bo hodil, a zunaj se sreča z realnostjo, ko vidi da so tačke drugače naravnane kot njegov um.
Zato bomo probali najti alternativo Smiley   Upam, da nama rata Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : ponedeljek, 02.06.2008 : 21:16:59 »

Moonbeam, eto, tule jih prodajajo: http://www.bike-center.biz/index.php?lang=si&module=shopcat&id=654
Trgovino imajo v Prekmurju, najbolje da pokličeš. Zelo verjetno je tudi kje bliže tebi kaka trgovina, kjer jih imajo, jaz poznam njih in sem imela z njimi dobre izkušnje poslovanja.
Logiran
mišica
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #5 : ponedeljek, 02.06.2008 : 21:26:45 »

Mislim, da sem ga videl tudi pri Alerju v hali A v BTC-ju, cena pa nekaj čez 200 € se mi zdi.
Če ga ni jih pa vprašaj, sem že dostikrat dobil tam kaj kar niso imeli na policah, pa so pripeljali iz skladišča.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6 : ponedeljek, 02.06.2008 : 21:29:12 »

Trgovino imajo v Prekmurju, najbolje da pokličeš. Zelo verjetno je tudi kje bliže tebi kaka trgovina, kjer jih imajo, jaz poznam njih in sem imela z njimi dobre izkušnje poslovanja.

Hvala miskica. Ja sem našla kr nekaj trgovin. Klicala sem za Schwinn MARK 3, ker se mi zdi tko še najbolj stabilen in velik. Je ena trgovina v Mariboru, ki ga drži. Bom pa tudi pri drugih pogledala. Sploh glede cene, ker se kr razlikujejo. Glavno, da ga vidim v živo potem se bom pa že odločila, kje ga nabavim, če ga.
 
Mislim, da sem ga videl tudi pri Alerju v hali A v BTC-ju, cena pa nekaj čez 200 € se mi zdi.
Če ga ni jih pa vprašaj, sem že dostikrat dobil tam kaj kar niso imeli na policah, pa so pripeljali iz skladišča.

Ja do BTC-ja tudi razmišljam, da bi se zapeljala. Glavno je da so prostorni. Kaj veliko izbire tko mislim, da ni, ker to pri nas še ni zelo v uporabi. Amerika je pa tko daleč. Bi po mojem plačala večjo poštnino, kot samo zadevo Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #7 : ponedeljek, 02.06.2008 : 22:15:49 »

Tako pa izgleda ena od pasjih prikolic... po merah od Mark 3 je malenkost večja samo po dolžini.
 


* bicycle-pet-trailer-4.jpg (32.91 KB, 300x300 - pogledano 608 krat.)
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #8 : ponedeljek, 02.06.2008 : 22:23:23 »

Takole podobno pa dostikrat vidim.
Notri se pa peljeta Bernardinec in še en manjši črn mešanček.

Super zadeva, ko se jo pes enkrat navadi.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #9 : ponedeljek, 02.06.2008 : 22:30:05 »

Takole podobno pa dostikrat vidim.
Notri se pa peljeta Bernardinec in še en manjši črn mešanček.

Super zadeva, ko se jo pes enkrat navadi.

Bernardinec...  Shocked Smiley  Sej to je tisti veliki, za moja 2 Rokija  Tongue  Ja če se on pelje noter potem pa ni dvoma, da nebi bilo za Rokija ta zadeva.
Sem že boljše volje Smiley  Skratka, takoj ko se odločim in če nabavim kaj bodo sledile slikce iz polnočnih učnih uric Smiley 
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: prikolica za kolo- za psa ali otroka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines