mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 02:59:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pega copatarica
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 70   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pega copatarica  (Prebrano 178348 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #420 : petek, 21.05.2010 : 10:45:24 »

Midve z mamo sva obe cepljeni, ravno lansko leto sva šli po 5 letih na obnovitev. Živimo ob gozdu in ob travniku in jih je ogromno. Psu še najbolj pomaga Scalibor ovratnica. Oče ni cepljen, ker je meningitis nekoč že prebolel- kako hudo mu je bilo, ko je bil bolan, si lahko samo predstavljate. Zelo verjetno so njegove migrene povezane z prebolelim meningitisom. Tako da res, premagat strah pred injekcijami in se pejte cepit. Jaz injekcij ne prenesem, mi rata slabo in skor skup padem že ko čakam, da me bodo špiknil. Samo je bilo pač res treba, saj vsako leto kakega klopa fašem, okuženih je pa vedno več.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #421 : petek, 21.05.2010 : 10:55:00 »

Jaz razmišljam, da bi poleg Frontline Comba kupila še Scalibor ovratnici za oba. A mislite, da bi bilo preveč, če bi imela na sebi dva sredstva ? Ker se res ogromno sprehajamo po gozdu, ob gozdu, živimo blizu, itd. V glavnem kar fino izzivamo.  Undecided
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #422 : petek, 21.05.2010 : 11:00:18 »

Se preživi  Tongue Roll Eyes; sem bila pred par meseci cepljena hkrati v obe rami. Rekla sem samo, naj mi dajo tahudo v levo, da bom v desni lahko zanesljivo držala (močnejšega) psa Grin. Ko smo že ravno pri cepljenjih, vprašam, ali slučajno kdo ve, kako bi se obneslo hkratno cepljenje proti klopnemu m. in hepatitisu B (moram po 2. odmerek)? Raje dve naenkrat kot dvakrat čakat v čakalnici sram Roll Eyes.

Jaz razmišljam, da bi poleg Frontline Comba kupila še Scalibor ovratnici za oba. A mislite, da bi bilo preveč, če bi imela na sebi dva sredstva ? Ker se res ogromno sprehajamo po gozdu, ob gozdu, živimo blizu, itd. V glavnem kar fino izzivamo.  Undecided

Jaz uporabljam oboje ... ampulo (Advantix oz. Biogance) in Scalibor. Pa še smrdeč (naravni) repelent po potrebi. Pa še ga fašemo Angry Cry
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #423 : petek, 21.05.2010 : 11:04:47 »

cepljenje bi se naj izvedlo jeseni,pozim in takrat jaz vedno pozabim Sad je pa zato biokill moj najboljši prjatu Tongue
Ga uporabljaš kot repelent zase ali tudi za pse? Na oblekah ali tudi na koži?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #424 : petek, 21.05.2010 : 11:09:52 »



Jaz uporabljam oboje ... ampulo (Advantix oz. Biogance) in Scalibor. Pa še smrdeč (naravni) repelent po potrebi. Pa še ga fašemo Angry Cry

Verjamem... Undecided Undecided Angry
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #425 : petek, 21.05.2010 : 11:15:06 »


Jaz uporabljam oboje ... ampulo (Advantix oz. Biogance) in Scalibor. Pa še smrdeè (naravni) repelent po potrebi. Pa še ga fašemo Angry Cry
Kakor sem jaz seznanjena, Advantixa in Scalibor ovratnice NE SMEŠ uporabljati skupaj. Ravno te dni sem to brala na sosednjem forumu, saj sem razmišljala, da bi to nardila sama. A je premočno vse skupaj.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #426 : petek, 21.05.2010 : 11:24:19 »

Hmm, to me je zanimalo, zalarjeva...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #427 : petek, 21.05.2010 : 11:25:41 »

Mnenja so deljena, tudi med veti. Zato pa Biogance.
Rada bi se izognila vsem insekticidom, pa pridem vsakič do zaključka, da so (upam) manjše zlo kot klopne bolezni (ki jo itak že imamo).
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #428 : petek, 21.05.2010 : 12:28:33 »

V navodilih za Scalibor piše, da se poleg ovratnice ne sme uporabljati drugih repelentov.
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #429 : petek, 21.05.2010 : 15:17:00 »

Ko smo že ravno pri cepljenjih, vprašam, ali slučajno kdo ve, kako bi se obneslo hkratno cepljenje proti klopnemu m. in hepatitisu B (moram po 2. odmerek)? Raje dve naenkrat kot dvakrat čakat v čakalnici sram Roll Eyes.


Jaz bi ti takšno eksperimentiranje resno odsvetovala, ker namreč ne izvajajo testov na sovplivanje cepiv in zato stranski učinki mešanja niso znani.
Lahko se ne zgodi nič, lahko cepivo ni učinkovito, lahko pa fašeš resno reakcijo.

Ko sem jaz šla po obnovitveni odmerek cepljenja, sem se, "ker sem bila pač že tam", cepila še proti sezonski gripi. Izrecno sem vprašala ali cepivi kaj vplivata ena na drugo in ali so kakšni posebni stranski učinki. Nič, so mi rekli, vse je normalno.
Okej, so mi dali injekcije, pridem dol, se vsedem v avto....
Jaz NE VEM kako sem takrat prišla domov. Po petih minutah sem bila tako ZADETA da sem trikrat skoraj povzročila nesrečo, ko sem prišla domov se mi je rolalo, povsem sem izgubila koncentracijo, zmedena sem bila kot kura celo popoldne.
In to od dveh "čisto normalnih" cepiv ki nimata "nobenih vplivov" eno na drugo.

Ne riskiraj.

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #430 : ponedeljek, 31.05.2010 : 08:21:02 »

Če imaš doma Pegico, ne rabiš barometrov, vremenskih postaj in podobne navlake. A-a.  Roll Eyes

Pegica, kako bo vreme?

Dej mir... zzzzzz    predaja


In tako je že od včeraj, ko je padel prvi dež.  Zjutraj je tudi zajtrk ni zanimal, je bila preveč utrujena Grin

Razlog za utrujenost zagotovo NE tiči v tem, da smo čez noč čuvali eno pici-mici-malo pasje pišče  Evil

Naša boooooga princeska je polovico časa, ko je bila tamala pri nas, porabila za lezenje v naročje, čohanje in na sploh zahtevanje pozornosti.  Tongue

Na srečo je tamala tako fajn karakter, da je še naša princeska občasno pozabila na ljubosumje, ker se je morala z njo afnat
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #431 : ponedeljek, 31.05.2010 : 09:50:58 »

Pega, tole varusko si pa krasno odigrala Kiss Sem pa prepricana, da vem, kaksno vreme bi bilo, ce bi bil flip v varstvu Tongue Afnanje ti gre da dobro od rok Wink Tkole se pri nas tudě afna  Cheesy
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #432 : ponedeljek, 31.05.2010 : 10:49:46 »

Pega (lepa lepa  Kiss), jaz bi prišla kar mal' k teb' "ajat".  Wink 
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #433 : ponedeljek, 31.05.2010 : 14:41:02 »

Pega, res si lepa  Kiss Kiss Kiss črno - bela lepotica  Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #434 : petek, 23.07.2010 : 21:39:23 »

Prvič od kar je Pegica staknila kužni kašelj, smo šli na zaresen izlet. S plavanjem  Smiley Osvežitev je bila meeegaaa

grem jaz do otoka na zvonček pozvonit, ti me pa lepo tu počaki, prav?! bom enkrat še zate pozvonila.  Roll Eyes



šef, čaki me, ne smeš brez mene na globoko vodo!



pravi, da ne smem več v vodo. šmrk, samo dve urci sem plavala. jaz bi še!

En pasji skrbnik na plaži nas je opazoval. Po kaki uri me je vprašal, če se naša sploh kdaj utrudi Grin In ko sem mu na vprašanje o njeni starosti povedala, da ima Pegica 4 leta, je bil sploh presenečen, ker da to pa ni več tako mlado.  Angry Halo!
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 70   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pega copatarica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines