mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:52:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Prerezana blazinica
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prerezana blazinica  (Prebrano 24629 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #60 : torek, 19.05.2009 : 14:31:36 »

Razumem, ja...naj čimprej okreva. Šarmer Nik, saj bo  Kiss Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #61 : torek, 19.05.2009 : 15:48:58 »

Fajn ga spremljaj, če bi preveč krvavelo...
Moja psička si je pred leti na Rožniku prerezala blazinico - zvečer smo sicer sčistili in povili pa ponoči kontrolirali, a je bila zjutraj kljub temu že tako slaba, da smo pod nujno leteli na infuzijo in šivanje. Pa je zgledalo čist malo na prvi pogled...
Nikec, drži se :/
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #62 : torek, 19.05.2009 : 16:00:08 »

Ujoj tako hudo je bilo? Bom mu čez kako urco odvila, da pogledam kako in kaj. Če se mi bo zdelo preveč krvavo pa letiva k veterinarju.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #63 : torek, 19.05.2009 : 19:17:10 »

Če ne pride čez en normalen povoj, pomoje ni panike.
Da te ne bom strašila in boš brez zveze odvijala, sploh če je rana zdej čista in raven rez (se najbrž celi) - sitno je pa res, ker je glih na takem mestu, da teža pritiska in odpira...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #64 : torek, 19.05.2009 : 19:25:36 »

Rane na blazinicah, če so globje in daljše od dobrega centimetra, sem dala vedno šivat, ker se veliko hitreje zaceli. Se pa šiva samo povsem sveže. Lahko pa počakaš kakšen teden, držiš rano čimbolj čisto in če se zaceli fino, če pa še vedno zija se pa takrat spet lahko šiva (če ni inficirano).
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #65 : torek, 19.05.2009 : 22:29:07 »

Sem mu prejle previla (hvala bogu, čeveljček pusti pri miru in si ga ne poskuša dol spravit). Je bilo nekaj krvi, a ne prav dosti. Ima kakšne 2cm dolgo rano in kak milimeter globoko, zdaj pa ne vem kaj narest. Bom zjutraj poklicala veterinarja in mu opisala zadevo, da vidim kaj on pravi: priti ali ne. Pa zanima me s čim naj mažem. Kaj pravite o Bepanthenu? Meni ta najbolj pomaga. Sem mu spet z jodom razkužila in potem povila.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #66 : torek, 19.05.2009 : 22:40:37 »

Bepanthen je cicer odličen, samo spremljaj, ker rad naredi, da se rana ne suši. Če se ti bo zdelo, da bi morala biti rana že suha, pa še vedno izgleda vlažna, potem morš z Bepanthenom prenehati in začni mazati s kakšnim drugim mazilom. Take so moje izkušnje.
Bepanthena obstaja več vrst - krema, mazilo in mislim da še nekaj. Najbolj antibakterijsko deluje baje krema, je pa bolj tekoča, ne tako mastna.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #67 : torek, 19.05.2009 : 22:42:54 »

Jaz bi dala gor rajši kako antibiotično reč, sploh če je bila rana umazana. Pa če ne teče kri, če imaš občutek da je rana čista in samo milimeter, ne pa vbod, lepo poviješ nazaj in mu za ceno veterinarja rajši kako žvako kupiš Wink Tako bi jaz naredila, če je res samo površinsko.
Poklicat, da boš mirna pa itak ni nikol slabo...
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #68 : torek, 19.05.2009 : 22:59:22 »

Kri ne teče kar tako, če pes recimo leži, ko pa hodi pa ima gazico malo krvavo, ker se rana odpre. Kakšno antibiotično reč pa predlagate? Da grem jutri v lekarno. Bom pa za moje mirne živce veterinarja vseeno poklicala Smiley Žvako pa dobi vedno, ko mu rano povijem, ker je tako priden in prenaša mene, ko mu najprej to pa potem to pa potem to... Grin Jaz resnično upam, da ga ne bo treba dat šivat (me je strah ker je pretežak in star), ga ne bi dala pod anestezijo. Se da to naredit tudi samo s pomirjevalom in lokalno anestezijo? Če bi že bilo treba šivat? Jaz mislim, da ne bi bilo potrebno, vendar sem na tem področju popolni laik. Se pa zavedam, da se mu bo precej dolgo celilo, saj se malo odpre vedno, ko stopi na nogo. Se pa dela takega reveža-znajo okol prsta ovit teli naši kosmatinci Cheesy
Sem pa namazala s Bepanthen kremo: dezinficira in celi.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #69 : sreda, 20.05.2009 : 10:44:33 »

Zalarjeva, meni si je lani Čip razrezsl vse štiri blazinice na morju. RAne so bile sicer plitke, a je zgledalo grdo. Veterinar je rekel, da ni za šivanje, samo povijala sem mu jih in razkuževala z jodom. Bepanthena ne dajaj gor dokler je rana živa! MIdva sva za ven uporabljala čeveljčke da ni šla svinjarija notri. Dopust je bil pa potem bolj penzionističen Wink.
Bogi revček, mene je vedno strah da mi nagazi na kakšno steklo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #70 : sreda, 20.05.2009 : 10:55:07 »

Betadin ali plivasept, mazila niso najboljša.
Šivat se da pod lokalno, samo zdaj je prepozno. če je res samo milimeter globoko (dvomim, tako plitva ranica že zdavnaj ne bi več krvavela) se bo že zacelilo.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #71 : sreda, 20.05.2009 : 11:29:57 »

Ne krvavi več, ima pa še povito. Razkuženo z jodom, povito, čez pa čeveljček. Sem vesela, da je o.k.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #72 : sreda, 20.05.2009 : 11:32:31 »

Bogi Nik Kiss
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Prerezana blazinica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines