mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:05:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: Flexi
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flexi  (Prebrano 24754 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #45 : četrtek, 12.01.2012 : 00:15:37 »

Saj dobis tiste "skatlice" z vreckami in s svetilko zraven.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #46 : četrtek, 12.01.2012 : 07:41:21 »

Ja, fleksi za okoli pasu (ali vsaj tak, da bi na "škatli" bilo nekakšno vodilo, skozi katerega bi dal pas, ki si bi ga zapel okoli telesa), bi bil fajn. Jaz sem si že nekajkrat "obesila" flexi za pas
Tako sem jaz vozila tri hkrati, če se je le dalo ... en fleksi - seveda najlažjega psa - za pas (skozi ročaj pač,), ostala dva pa v rokah. Ampak je ful kriza, če moraš tega psa "za pasom" ustavit, ker nimaš roke proste za to ... in če moraš hitro odreagirat, je edina varianta, da primeš za štrik. Kaj to lahko povzroči, pa vsi vemo ... Tako da funkcionira bolj pogojno.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 12.01.2012 : 07:42:46 »

To sem si vedno skušala predstavljati kako bi izgledalo, če bi imela še enega psa in hkrati dva flexija v rokah.  Huh To, definitivno.  Wink

A kako izgleda? Hmm... Plesno/baletno/gimnastično. Izberi poljuben izraz.  Grin Grin
Vaja pa dela mojstra. Kar naenkrt ugotoviš, da se da zamenjat fleksija tudi za hrbtom tik-tak...
V bistvu je precej laže sam sprehajati oba na fleksiju, kot da ima vsak fleksi svojega "upravljalca".  Wink
 
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #48 : četrtek, 12.01.2012 : 07:45:52 »

Ma sej, če je štrik tisti širši (in ne špagica) se da lepo "zabremzat" z roko (mi imamo takega ravno zaradi tega). Za vse, ki bi imele vrečkice zraven ipd., obstajajo celo kao etui/torbica za fleksi (hehe, ga "osedlaš Grin), ki ima na vsaki strani žepek za kake malenkosti (ključe, vrečke,...)
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #49 : četrtek, 12.01.2012 : 08:04:16 »

Ma sej, če je štrik tisti širši (in ne špagica) se da lepo "zabremzat" z roko (mi imamo takega ravno zaradi tega).
Ja, pri pasjih nizkokategornikih in nežnejših trakcih ja, pri večjih pa tudi trak ni čisto nič nežen. Ampak absolutno prisegam na trak, čeprav je fleksi zato težji.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #50 : četrtek, 12.01.2012 : 09:13:16 »

Heh, pa bo menda res razlika sram. Je pa res, da so trakci smrtno nevarni Lips Sealed -sploh poleti, ko je sezona kratkih hlač, si lahko fajn porezan Sad
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 12.01.2012 : 09:19:20 »

dva fleksija v eni roki je najlažje imeti tako, da sta povezana s štrikcem...  Wink
Ampak, nekaj poslušnosti morata psa obvladat.
MAlega in velikega pa nebi vezala skupaj, če nebi bila moja roka na sredi, ali bi bil tavečji zelo umirjen, ker sicer lahko malega premeče naatistem štriku kot cunjo  Roll Eyes Tongue
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #52 : četrtek, 12.01.2012 : 12:33:29 »

Saj dobis tiste "skatlice" z vreckami in s svetilko zraven.
Tega pa nisem še nikjer opazila. Vidim, da moram malo po trgovinah Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 12.01.2012 : 14:34:07 »

Tako sem jaz vozila tri hkrati, če se je le dalo ... en fleksi - seveda najlažjega psa - za pas (skozi ročaj pač,), ostala dva pa v rokah. Ampak je ful kriza, če moraš tega psa "za pasom" ustavit, ker nimaš roke proste za to ... in če moraš hitro odreagirat, je edina varianta, da primeš za štrik. Kaj to lahko povzroči, pa vsi vemo ... Tako da funkcionira bolj pogojno.

Ja res, verjetno pa namig o prenovi fleksija ni bil mišljen hendlanju 3 ali 4 psov hkrati, ker takih norcev, ki to
počnemo res ni prav veliko  Tongue Lips Sealed
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #54 : četrtek, 12.01.2012 : 15:09:28 »

Citat
Ampak je ful kriza, če moraš tega psa "za pasom" ustavit, ker nimaš roke proste za to ... in če moraš hitro odreagirat, je edina varianta, da primeš za štrik.
Tu bi bila rešitev vzvratna vzmet, se pravi da bi se štrik sam navil nazaj, čim bi pritisk-poteg, popustil. Kot elastika recimo ali tisti štrikci za navijanje igračk, ki sami skočijo nazaj. Sem razumljiva?
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #55 : četrtek, 12.01.2012 : 15:46:44 »

zalarjeva, jaz sem kupila v Eurospinu. So imeli v rdeci in modri barvi. Pa dva paketka vreck dobis zraven. Prirocno in poceni, mislim da sem dala 1€ ali 2. Ceprav po resnici povedano, nikoli nimam tega s sabo, se mi zdi preveliko in kar binclja po povodcu ali moji roki. Tako da dam vrecke v torbico, ali v zep pa gremo.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #56 : nedelja, 15.01.2012 : 08:31:30 »

Ce ti uspe naredit fleksi za tri pse si car in bom prvi kupec v vrsti. Imeti pa mora anatomsko drzalo in naj bo manjsi in lazji od obstojecih.

Saj sem se navadila drzat tri fleksije v eni roki, kvackanje in idrijska cipka pa je ze zdavnaj postala mala mal'ca, ampak... rocaji so tako neprimerni, ker imajo ostre robove in sem si parkrat posnela kozo na prstih. Bognedaj, da bi si pozimi omislila rokavice, ker je premalo prostora in jih enostavno ne morem dobro prijet. Vse skupaj pa je preveliko in nerodno.
Ne uporabljam fleksijev s trakom ampak s strikom, dolzine 8m.
Vrecke vtaknem v zep, ker ce bi mi se to bingljalo z roke, potem bi se resno zamislila nad matero naravo, zakaj nam je namenila samo dve roki.  Smiley
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #57 : sobota, 21.01.2012 : 15:56:34 »

Ne vem kako si predstavljate vodit dva psa na enem fleksu. če naj bi hodila skupaj v paru, potem ju pač privežeš skupaj pri ovratnicah in vpneš fleksi na sredini. Če pa misliš imeti fleksi z dvema trakovoma pa se mi zdi, da je veliko bolj pripravno imeti dva enojna fleksija.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #58 : sobota, 21.01.2012 : 19:31:58 »

Mogoče je pa predstava taka, da bi dva traka tekla iz ene škatle (samo potem bi bila ta škatla - ročaj ogromna že pri 3 m dolžine, po mojem), psa sta vpeta vsak na svoj trak, itak, in ti ju oba hkrati "zažlajfaš" samo s pritiskom enega prsta na en gumb (ker je pač škatla v eni roki). Tako si vsaj jaz predstavljam zadevo oz. "uporabnost" v smislu, da imaš za dva psa zasedeno samo eno roko in oba ustavljaš hkrati.
Ampak to je enako tudi, če narediš kot si mislila ti, Lanabela (en fleksi pripet na dvojni "priključek").
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #59 : nedelja, 22.01.2012 : 12:29:06 »

Ne, ker če imaš dva traka iz ene škatle, psa pa lahko hodita po svoje, mali levo malo desno en naprej en nazaj...itak pogosto ne rabiš zažlajfat oba naenkrat, pa še trakova se prepleteta in se ne navijata kot bi se morala. Meni se zdi povsem nepraktičen sistem - v določenih situacijah tudi nevaren - kaj če imaš revimo enega psa pred sabo, enega za sabo, pride pa zraven tretji pes, po možnosti ne spuščen ampak tudi na fleksiju...
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: Flexi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines