mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:48:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: kinofobija
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kinofobija  (Prebrano 3279 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
carlina
novinec
*
Sporočil: 6


« : sobota, 07.06.2008 : 15:17:17 »

pozdravcek!
 na tale forum se obračam z željo da najdem koga, ki bi mi lahko pomagal. na žalost se zaradi neprijetne izkušnje pri raznašanju časopisa in zaradi prizora ko je rotvajler skoraj raztrgal mojega psa, zelo bojim psov. že kdar grem mimo hiše kjer imajo psa, se kar tresem.tudi doma imamo psa, ki pa se mu skoraj ne približam..prinesem mu hrano, vodo, sprehajam pa ga samo okoli hiše, da ne bi slučajno srečala kakšnega drugega psa. če že greva do ulice pa seveda dobim 'turbo pospeške' ob srečanju z drugim psom. sam strah je zelo nadležen, če že odmislim, da je človek zaradi tega večkrat predmet posmeha, se tudi počutim bedno, ker izgleda kakor da mi ni mar za našega psička. pa mi je samo ga je težko crkljat če se zraven treseš da te bo ugriznu Undecided
upam da mki lahko kdo pomaga ali svetuje (mogoče iz lastnih izkušenj)

 Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1 : sobota, 07.06.2008 : 15:44:25 »

carlina dobrodošla na forumu! Grin

Ja tale je pa kar huda.
Praviš da se bojiš tudi vašega psa Huh Potem bi bilo zate lažje če bi se nekako najprej zbližala z vašim kužkom nato bi se srečevala z drugimi.
Zdaj tvojega kužeta ne poznam tako da nevem na kakšen način bi se zbližala. Ko boš zaupala vašemu kužku se boš lažje navadila na druge.

lahko pa malo več poveš o vašem kužku, ti bomo lažje še kaj povedali. Wink

lp

Logiran
carlina
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #2 : sobota, 07.06.2008 : 15:57:19 »

jah moj kuža je višavski terier (naj bi bil mešanček med belim in črnim), je pa zeeelooo živahen.. vsakič ko pride obiskovalec ali kdo od domačih skače, laja..že odkar je bil majhen. je pa občutljiv na živali.. laja na vse mačke, polže, včasih se mi zdi da tudi na mravlje:) bojim se ga božati drugje kot na 'varnih delih' kot je glava (da imam gobček na vidnem mestu) ali zgornji del trupa.  sicer se trudim okoli njega (samo česat ga sploooh ne upam) se mi ful smili, ker bi ga rada vozila na dolge  sprehode pa ne pomaga, ker se veliko bolj kot mojega psa bojim drugih in sploh srečanja.že če sem brez psa je kar hudo, z njim pa si raje ne predstavljam. je res živahen..in čeprov je mejhen rad pokaže kdo je tukej car:)
sj pravm.. domači so me že nehali prepričvat glede njega. sm že razmišljala da bi kupla druzga psa pa ju zbližala pa si s tem pomagala še seb, al pa da bi šla z novim al pa starim psom na kšne seminarje...ne vem
sj n vem koko si pomagat...

a ja hvala za hitro reakcijo.. sm se že bala d bom čakala vsaj 100 let tko k na drugih forumih:)
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #3 : sobota, 07.06.2008 : 15:57:41 »

Fobija je pretiran, bolezenski, iracionalen strah pred nečim (pogosti strahovi so npr. pred pajki - agorafobija, zaprtimi prostori - klavstrofobija, višino - akrofobija itd.). Tudi tole fobijo je potrebno, tako kot vse ostale, zdravit pri zato usposobljenih strokovnjakih - psihoterapevtih, recimo s kognitivno-vedenjsko terapijo. Jaz ti vsekakor priporočam, da se odločiš za kaj takega, ker se fobij le redko kdo uspe otrest sam, v tvojem primeru pa gre za obliko fobije, ki te vsekakor omejuje v vsakodnevnem življenju. Zadevo lahko omeniš osebnemu zdravniku, ki te bo napotil naprej, ali pa se obrneš direktno na kakšno od psihoterapevtskih ustanov. Čakalne dobe so grozne, razen če se odločiš za samoplačniško varianto.  Roll Eyes

Pa še en link za lažje razumevanje, kaj fobije sploh so za tiste, ki imate to srečo, da se z njimi še niste srečali:
http://www.nebojse.si/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=99999999

Lp in čim hitrejšo odpravitev tvoje težave ti želim! Smiley
5ra
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #4 : sobota, 07.06.2008 : 16:02:44 »

Evo, si pisala med tem, ko sem tipkala tud jaz  Grin.
No, jaz ti odsvetujem še enega psa, dokler ne rešiš svoje težave. Tvojega poznaš, z novim pa bi res lahko imela še kakšno slabo izkušnjo. Psi namreč čutijo, kdo se jih boji in kdo ne zna ali v tistem trenutku pač ne zmore pravilno odreagirat na situacijo. Veliko psov (moj recimo) se bo do tebe zato obnašalo še bolj nežno in pazljivo kot do drugih, se pa najde kakšen, ki bo to izkoriščal.

Lp, 5ra
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #5 : sobota, 07.06.2008 : 16:12:03 »

moj kuža je višavski terier (naj bi bil mešanček med belim in črnim)
Čist off - topic: Črnih višavcev ni, ta črni so škotski terierji.  Smiley Višavci so pa uradno Zahodnovišavski beli terierji (več o njih pa najdeš na forumu pod "O psih", "Pasme", "FCI 3". Wink
Logiran
carlina
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #6 : sobota, 07.06.2008 : 16:19:06 »

tnx.. sej se mi je zdel da črnih višavskih terierjev ni...Smiley
hvala obema za odgovore
Logiran
carlina
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #7 : sobota, 07.06.2008 : 16:47:35 »

a ja sam se vprasanjce... kako se približaš psu.. mislim kot zbližanje...?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #8 : sobota, 07.06.2008 : 20:40:31 »

sej vem da je off topic sam teli črni višavci.. to bi lahko tudi črni carin terjerji-gomilarji.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #9 : sobota, 07.06.2008 : 21:35:23 »

carlina kaj pa če se poskusiš soočit s svojo težavo s kakšnim "milim", predvsem umirjenim psom? Morda od kakšnih sorodnikov ali prijateljev?
Če bi jaz imela takšne vrste fobijo, mi verjetno najin Klaj, ki je prav tako zelooo hiperaktiven kot tvoj bučman, prav gotovo ne bi veliko pripomogel k odpravi takšne težave.
Če si zares zagreta in imaš voljo za odpravitev svoje težave, bi bilo kar fajn obiskat kakšnega strokovnjaka. Ker strah pred lastnim psom je po mojem mnenju pokazatelj, da je tvoja fobija že kar precej globoko razvita  Undecided
Verjetno ne boš nikoli več navdušena ob srečanju z neznanim psom, bi bilo pa fajn, da imaš z svojim psom sproščen odnos.

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: kinofobija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines