mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:03:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Nizozemska bo umaknila prepoved pitbullov
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nizozemska bo umaknila prepoved pitbullov  (Prebrano 22312 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« : torek, 10.06.2008 : 15:52:32 »

Nizozemska bo po 15h letih umaknila prepoved pitbullov, ker so ugotovili, da s tem niso naredili nič. Pasjih ugrizov (vseh pasem seveda) ni nič manj, kot pred prepovedjo. Namesto prepovedi "nevarnih" pasem bodo raje več dela vložili v izvršitev zakonov glede obveznega povodca in izobraževanje lastnikov. Evo članek:

Citat
AMSTERDAM, Netherlands (AP) ­ The Dutch government says it will lift a long-standing ban on pit bulls because it did not lead to any decrease in bite incidents.

Agriculture Minister Gerda Verburg has informed parliament of the decision, which follows the advice of a commission of experts appointed to review the policy.

Instead, the country will focus on enforcing local leashing laws and owner education programs.

Spokesman Koen Geelink said Monday the ministry hopes to have a new policy in place by year-end, in which dogs that have displayed aggression will be tested by an expert.

The country banned the breeding and possession of pit bulls in 1993, after three children were killed by the dogs.

VIR

Odlično. Upam, da se bodo tudi druge države odločile enako.  Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1 : torek, 10.06.2008 : 20:20:32 »

Argentince tudi Cheesy
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #2 : sreda, 11.06.2008 : 12:41:50 »

So le prišli k pameti in ugotovili, da nevarnih pasem ni   Roll Eyes Smiley
Povodci so veliko boljša rešitev problema napadalnih psov, ne pa prepoved določenih pasem.
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #3 : četrtek, 03.07.2008 : 22:57:11 »

VELIKA NEUMNOST.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #4 : četrtek, 03.07.2008 : 22:58:30 »

Zakaj?
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #5 : četrtek, 03.07.2008 : 23:04:20 »

VELIKA NEUMNOST.
Edina velika neumnost je bila prepoved "nevarnih" pasem že od začetka. Škoda samo, da so šele po 15h letih ugotovili, da je to popolnoma nesmiselna poteza. Prepoved se je v praksi izkazala, kot neuporabna, zato jo bodo umaknili. Kar je edino prav, super bi bilo, če bi tudi druge države naredile enako in umaknile zakone proti določenim pasmam. Problem nikoli ni bil in nikoli ne bo v pasmah psov, ampak samo in izključno v neodgovornih lastnikih.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #6 : četrtek, 03.07.2008 : 23:11:19 »

Miss Teja preberi si njegova sporočila pa bo jasno kaj si o temu misli  Angry Prepričan je, da nevarne pasme obstajajo   Angry
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #7 : četrtek, 03.07.2008 : 23:15:10 »

Sem za tem prebrala. Nevrnih pasem ni in jih nikoli ni bilo. Prav tako je lahko nevaren shih-tzu kot pa pitbull. Žalostno, da nekateri še kar ne dojamejo, da je vedno vse na lastnikih, saj lastnik vzgaja psa.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #8 : petek, 04.07.2008 : 01:00:55 »

Pa tudi če pes ni vzgojen, naj bo vsaj na povodcu pa ne bo delal pi*darij.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #9 : petek, 04.07.2008 : 10:48:28 »

No lepo to slišat. Čeprav brezvezna prepoved.
Nekateri res rabijo čas (/15 let) da ugotovijo da nevarnih pasem ni Angry Roll Eyes
Pa naj prepovejo "nevarne" lastnike psov! Roll Eyes
Tako ali tako pa je vzgoja na lastniku (lastnikovo delo) in ne na psu.
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #10 : torek, 08.07.2008 : 18:01:25 »

SASKA
 
Najveć hudih telesnih in smrtnih poškodb utrpijo ljudje ravno zaradi napadov NEVARNIH pasem PSOV na ljudi.
Rotvajlerji,Pit Bulli,Stafford Terijerji so najbolj pogosto udeleženi v teh napadih.Statistićni podatki veljajo za
za EVROPO in ostali svet.O tem že čivkajo vrabci na strehah.
 
Svetujem ti da ne verjameš vsega kar govori naš (priznani ?)kinolg VIDIC in piše v reviji MOJ PES. Začni
razmišljat z svojo glavo ter iskat podatke o napadih NEVARNIH pasem psov preko interneta.NE ponavljaj za drugimi kot papiga.Vsaj poiskusi možnosti je veliko.Mogoče boš le spregledala,da nimaš prav.
 
Umik prepovedi za Pit Bulle na Nizozemskem je za mene VELIKA NEUMNOST na kvadrat.Najbolj pametno bi
bilo da bi te pasme prepovedali tudi v SLOVENIJI.
 
Resnično ne razumem vseh tistih ki se tako bolestno zavzemate za te NEVARNE PASME PSOV ,ko pa obstaja nič koliko prijaznih in in predvsem veliko bolj PAMETNIH pasem PSOV.
 
 
 
 
.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #11 : torek, 08.07.2008 : 18:16:57 »

In zakaj so te pasme nevarne, mišo57? A poznaš odgovor? A so nevarne zato, ker so bile pač nevemkoliko let nazaj 'ustvarjene' za to, da so pobijale in se borile? A bos govoril o genskih predispozicijah nevarnih pasem (ker imajo ja, res, zabetonirano v krvi, mozganih in se kje, da MORAJO
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #12 : torek, 08.07.2008 : 18:19:44 »

(prehitro poslano)... biti nevarne). Potemtakem sem nevarna tudi jaz, ker je moj dedek leta 1965 zaštihal mojo babico (se pravi, da imam v genih željo po štihanju), na srečo je preživela. Nevarni so tudi vsi otroci serijskih morilcev, pa še bi lahko naštevali... Mislim, kakšne buče!
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #13 : torek, 08.07.2008 : 18:24:01 »

Mah kar je res neumnost je to kar ti mišo57 tukaj pišeš! Nimamo kaj spregledati, da nevarne pasme obstajajo, TI moraš spregledati, da obstajajo ljudje, ki si takega psa nabavijo in hočejo, da je nevaren. In ni potrebno veliko, da se psa naredi nevarnega! Mi je kar slabo, res ko berem kar pišeš. Pa ne govori o statistiki in o tem da so te pasme povzročile največ napadov, če si statistike nisi pogledal! Poglej si jo! Res-precej presenečen boš! Nevem, kje si te podatke našel, jaz poznam drugačne-bi ti sapo vzelo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #14 : torek, 08.07.2008 : 18:27:50 »

Jaz grem psa kar takoj na ketno dat. Lahko me do smrti preliže. Katastrofa! Porkafliks, baje imam doma vsaj 90% pitbula. Pa mačke poskrit, pa otroka zaklenit v sobo, pa... Ja, nič, bom spala z nožem pod pouštrom, če me slučajno napade.
Mišo, saj danes se je vendar shladilo, kaj ti v glavo seka?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Nizozemska bo umaknila prepoved pitbullov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines