mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 08:58:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Nizozemska bo umaknila prepoved pitbullov
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nizozemska bo umaknila prepoved pitbullov  (Prebrano 22307 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #45 : sreda, 12.11.2008 : 21:31:41 »

Hm, ce ima modre oci, bi ga morda krstili za huskya. Al pa borderja. Grin Grin Grin No, evo!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #46 : sreda, 12.11.2008 : 21:33:47 »

Joj nekaterim enostavno ne bo nikoli jasno... Roll Eyes

Mene je ugriznil zlati prinašalec pa še to zato, ker sem ga jaz (bila sem stara 6 let) "oživljala". Pes je popolnoma vzgojen...

Kar se pa nevarnih pasem tiče.. poznam 2 bullčka in oba sta tako vzgojena, da ti glava odpade!!!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #47 : sreda, 12.11.2008 : 21:34:38 »

Jaz imam dokumentiranih dokazov o hudih telesnih ,ter smrtnih poškodbah ljudi zaradi napadov nevarnih pasem psov na pretek.
Ti, pa si že pomislil da za medije napad "normalne" pasme ni zanimiv? Nisi, kanede, čene nebi bil tako ozkogleden. Kar ne piše v jebenem cajtengu ne pomeni da se ni zgodilo, razen če so dnevne novice zate šola življenja Roll Eyes Jaz pa raje delam s takimi in drugačnimi psi, preučujem take in drugačne pse in se družim s takimi drugačnimi psi in ko nekaj napišem za tem stojim, ne stoji novinar ki je plačan za to da brska za škandaloznim.

Bah, saj nevem zakaj se sploh še javljam v take teme.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #48 : sreda, 12.11.2008 : 21:43:12 »

Da ne bo google pregorel Roll Eyes
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #49 : sreda, 12.11.2008 : 21:55:15 »

Ljudem, ki nočejo imeti niti ene same konkretne izkušnje s kakšnim nadvse prijetnim predstavnikom t.i. tistih  pasem in od strahu že na pol kilometra zavijejo na drugo stran ceste, verjetno  ni pomoči in je vse prepričevanje odveč. Potreben je neposredni, telesni stik s psom, vse ostalo nima učinka.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #50 : četrtek, 13.11.2008 : 08:52:50 »

Mene je napadel in ugriznil NO (delovna/normalna pasma), taisti je našega psa razgrizel tako zelo, da mu je trebušno mreno potegnil ven, bla, bla, bla... in je moral naš pesko na evtanazijo.
Lastnik pa:
po poklicu (in predvsem po duši) mesar (oprostite niso vsi taki, to mi je jasno in prosim da ne bo kdo užaljen), doma pretepal ženo in otroke, psa futral z živalskim lojem (nimam pojma zakaj, mislim pa da zato, da ne bi požrl preveč mesa, ker naj bi se mu kao zagravžal po tem), njegova metoda šolanja pa je bila obesit psa na kavelj in mu ubit voljo do življenja.
Evo ti normalna pasma in zmešan lastnik = killer dog!
Kaj šele ˝nevarna˝pasma in zmešan lastnik = uibr zanimiva medijska novica, ko pride do incidenta - kriv je pa itak pes anede Angry
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #51 : četrtek, 13.11.2008 : 15:16:45 »

Ja v naši ulici imamo tudi NO-ja , ki je enega "cucka" tako zrukal, da je bila cela ulica od krvi. So ga komaj rešili.. lastnici in njenemu sinu je pa roko zlomil...
Da ne govorim kako so ga učili.. Roll Eyes
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #52 : nedelja, 16.11.2008 : 23:32:15 »

Miso"cifra"...vrh obveščenosti in dokaz pismenosti je prebiranje 24ur, gledanje pop tv in branje eno leto zastonjskega, po volitvah in porazu pa plačljivega Slovenskega tednika, ki je (VERJETNO, KER GA KOT ČLAN SLOVENSKEGA PODEŽELJA NA SREČO NE PREJEMAM VEČ IN SAMO UGIBAM O NJEGOVI USODI) prenehal delovati.
Dej ne serji.

Kocka: z lojem sem uspešno popravil šampijona, ki je bil tako na psu, da smo mislili da bo poginil. Mesarji prekleto dobro vedo kaj o prehrani. Ne vzet za hudo. O vzgoji tudi foktorji medicine ne vedo nič, pa so prekleto prepričani da so face: moj foter redno plačuje -zavarovalnica pardon, ker njegova mešanka 17 let stara lisička gize vsepovprek. Ne posplošuj.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #53 : nedelja, 16.11.2008 : 23:40:40 »

in btw: cela vas cvika moje pse ki so edini na povodcu, obožujejo vse vaške froce in nikoli ne letajo okoli po vasi kot ostali ketnarji. Zakaj? ker so "uni ta nevarni", "ker ima pes kosmata ušesa", "ker so pitbuli"
imam pa nemške bokserje. stabilno, družinsko pasmo....ki je tudi krvoločna delovna plenska pasma.

Lastnik je tisti, in vzreditelj- ki da znažaj in ki ga uravnava. Vzreditelj ki pari nagonsko močne plahe pse, je ustvaril psihota-lastnik ki tega ne prepozna in morda celo vzpodbuja...je krivec. Predvesm ker je neumno kupoval, ali pa zavestno želel takega psa.

Pasmo določa standard - izgled, psiho, itd...
NE ULICA
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #54 : ponedeljek, 17.11.2008 : 09:45:11 »

Altervita, prosim pojasni tole z lojem. On je kot vzrok navajal da ga s tem futra zato, ker se mu potem zagravža meso in je potem hrana cenejša, ker je samo makarone.
Tole se mi ne zdi pravi razlog.
Če se uporablja v kakšne terapevtske namene tale loj ne vem, njegov razlog vsekakor ni bil terapevtski, ampak izključno zaslužkarski oz. ˝varčevalni˝. In tale konkretni mesar (verjemi mi) nima blage veze o prehrani.
Je samo psiho, ki je izživljal svoje perverzije in komplekse na psu! In tako je iz NO postak uiber nevaren in zmešan pes... Ker je bil tepen da se je kar kadilo!
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #55 : torek, 18.11.2008 : 14:11:30 »

ne vem kak loj je uporabljal, ampak psu se sigurno ni nič zagravžalo razen če ga je futral z starim lojem, pa je potem revež bruhal ali pa se še kaj zastrupil.

jaz sem loj, svinjsko mast in pa mastne obreznine (hvala Sloland) uspešno uporabljal pri rejenju enega neješčega suhca, in to izključno zaradi zreditve. Niti najboljše meso in najboljši briketi mu niso pomagali. Na koncu sta dve šlici masti in loja, mastno svonjsko meso in ogljikovi hidrati (brezjajčne testenine) naredile kar noben briket za 60 evrov vreča ni mogel.

tko da...to je pač moj primer.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #56 : torek, 18.11.2008 : 14:20:33 »

aja, vrsta loja ki sem jo sam uporabljal: ovčji (smrdi in je masten- mnjam za pse), mast: svinjska (dobro podmaže makarone), mastni obrezki: svinjina pokuhana nekaj mesa plus maščevje
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #57 : torek, 18.11.2008 : 14:25:26 »

glede cene pa ne vem glih...loj ni toliko poceni, še manj mast. Najcenejše so obreznine, (meni so jih dajali mariborski znanci, ki so imeli mesarja v centru in bi moral za odpadek plačevat, tako je pa kavo in pivo dobil ko so jih oni prevzeli- zastonj torej, razen bencina , ampak jaz sem takrat hodil dosti okoli tistega konca, tako da sem samo 50 kil naložil in odpeljal domov) potem mesarja v okolici nisem več iskal, ker se je pes porihtal in sem mu samo v losos brikete mast in loj  mešal vsakega po eno žlico na dan oziroma ko je jedel makarone, malo več.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #58 : torek, 18.11.2008 : 14:29:02 »

On je mesar in je robo dobil zastonj - kao odpadek. Lepo meso pa bi moral prav tako plačati....sicer ceneje kot ostali, pa vendarle.
Super da je loj pomagal pri tvojem suhcu in da se je peso porihtal, ter da lahko je sedaj ˝normalno˝ hrano.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #59 : torek, 18.11.2008 : 17:38:33 »

žal ne je več, ker je pokojni. sem pa vsakič ko so kasneje moji začeli zgubljat na teži, ponucal ta recept in učinki so bili vidni v 14 dneh
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Nizozemska bo umaknila prepoved pitbullov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines