mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 03:51:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinec  (Prebrano 202945 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #150 : ponedeljek, 04.04.2005 : 16:25:01 »

Bina - kako kaj apetit?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #151 : ponedeljek, 04.04.2005 : 17:19:58 »

Citat
Ali lahko zadrzite tako velikega psa kot je bernardinec na povodcu, ko vidi kaj zanimivega in potegne? Mora biti kuza ravno iz tega razloga 100% poslusen?

Sana, jaz Bino lahko zadržim Wink Je tudi kar precej šolana in zato me uboga. OK, ne ravno vedno sram, ampak povečini kar gre Tongue Imam pa za sprehode navadno ovratnico. Seveda pa moram imeti pri njej oči na pecljih, ker drugače bi me res hitro potegnila. Je pač radovedna in stalno skače levo in desno po cesti in zato moram jaz gledat naprej in nazaj za avtomobili, mački... Če imam Berota s sabo, potem ima on halti gor. Njega je težje zadržati, čeprav ima skoraj 20 kg manj kot Bina.

Jana, meni je full všeč glava od Bininega "zaročenca" in mamica je tud zelo lepa. Kolk pa je težak tale Avstrijski-Francoz!

Nesty ima trenutno slabih 80 kg. Ampak se mi zdi, da bo še pridobil, ko bo popolnoma odrasel.

Bina ima pri skoraj 2 letih 78 cm in 69 kg Wink Je zadnjič nekdo rekel, da ima športno postavo Grin Grin

Kako se kaj Lora drži sedaj, ko ima družbo? A angleža dobro sprejema Wink

TagTu,
zaenkrat je njej apetit še OK Wink Ni problemov. Trkam na les. Samo upam, da to ne pomeni nič slabega Undecided Zadnje čase imam nek slab občutek, da ne bo nič Undecided

Lp Jana
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #152 : torek, 05.04.2005 : 07:39:28 »

Ma Lora se mi redi! Jo hočem dat na dieto pa ne gre. Ko dam ta malima dvema eukanubo za puppie, pa nočeta vse pojest, pol pride čistilka lora in vse počisti. Prej pa še poje svoje. Razumejo se odlično! Angležinja je pa boječka. Lora pa kot vedno, polno dlake!  Mi je pa čudno ker mi skoraj 11 letna krvavi od zadaj prav tako pa 7 mesečna mastifka. kolk je to normalno!!!
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #153 : torek, 05.04.2005 : 08:38:57 »

Oj!

Bina, daš prosim en nasvet?
Kako tvojo bernardinko držiš stran od Berota, da ne bi prišlo do upsa?
Mi je rekla Liza naj tebe vprašam, ker ona nima 'še' teh izkušenj... Cheesy
Sej imam že narejen načrt, ampak nasvet izkušenih pa vedno prav pride!!!
Kako pa je vaša upamo-nosečnica?

LP
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #154 : torek, 05.04.2005 : 08:45:12 »

Menstruacija,
A naj bi se prva menstruacija dejansko pojavla med 9-12 mesecem (odvisno od pasme)nekatere tudi prej nekatere pozneje. Zgodilo se pa je že pri nekaterih psicah tudi v 4 mesecu! A to drži?


Naša mastiffka urng krvavi Undecided Undecided!!!Mislim da to ne bo samo "tiha"menstruacija. Bo treba dogo vstran zapret Shocked

Kdaj je bina imela prvo menstruacijo, enako vprašanje za ostale lastnike psic?


Damijan

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #155 : torek, 05.04.2005 : 09:40:33 »

Bina - ZS sem ti poslala.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #156 : torek, 05.04.2005 : 10:32:43 »

dg,
tudi Bina je včasih imela tako navado: najprej je ona na hitro pojedla svoj obrok, potem je šla pa še Berotu krast Roll Eyes Roll Eyes Sedaj se je pa umirila. Kaj pa, če jim daješ ločeno za jest?

Glede gonitve: tema je že odprta, moje izkušnje so napisane od TU naprej Wink Samo na kratko: ni nobenega pravila, koliko katera psica krvavi. Lahko majhna psica zelo krvavi ali pa malo. Jaz imam to srečo, da Bina krvavi zelo malo (sploh če gledam velikost Roll Eyes). Kdaj se psica začne prvič gonit, je vse odvisno od psice. Bina se je začela gonit šele pri 11. mesecih. Nekatere se začnejo pri 6. mesecih, nekatere pa šele pri 19.mesecih. Čisto različno. In razmak med gonitvami je različen Wink Ja, lahko se prva gonitev začne celo pri 4. mesecih.

Dali,
ko se Bina goni, mi naredimo tako: do 11. dneva sta skupaj (pod nadzorom). Do takrat je Bero še ne naskakuje. V bistvu jo pusti pri miru, samo vedno ko gre lulat, takoj laufa za njo. Od 11. do 15. dneva sta ločena, ker v teh dnevih je Bina godna in so zato nevarni dnevi. Bero jo tudi začne naskakovat. Zato Bino zaprem v 100 m oddaljen vikend. Bero stalno laufa med hišo in vikendom gledat, če je Bina še tam. Ko mine 15. dan, sta spet skupaj, Bino pa še malo pazim glede drugih psov (potepuških in na sprehodu). Upam, da je dovolj jasno napisano Wink

TagTu,
sem videla! Hvala Kiss

Lp Jana

P.s. Še 14 dni in gremo delat UZ Smiley Tongue

Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #157 : torek, 05.04.2005 : 15:26:35 »

Menstruacija,
Zgodilo se pa je že pri nekaterih psicah tudi v 4 mesecu! A to drži?
Ja, posebno pri majhnih pasmah, npr. jazbečar.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #158 : torek, 05.04.2005 : 15:37:42 »

Waw, Bina, komaj čakam .... ste pa res "štepali"  Grin
Citat
Zadnje čase imam nek slab občutek, da ne bo nič
Boš videla, čez par dni (če že ni) ti bo kar sama povedala "Jaz sem noseča" - tako je Ira se mi zdi že po 10 dneh hodila naokrog in kot bi hotela vsem povedat "jaz sem noseča, jaz bom mama". Tudi jaz sem opazila spremembo, a dokler nisem vedela 100% je bilo hudičevo zoprno...
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #159 : torek, 12.04.2005 : 16:12:11 »

 Shocked Bina, kaj je novega  Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #160 : torek, 12.04.2005 : 16:15:40 »

Shocked Bina, kaj je novega  Wink

Arieb, nič  Angry Angry Angry Angry Razen tega, da s TagTu skoraj vsak dan po mailih ugotavljave ali je Bina breja ali ne Grin Grin Grin Od petka sem dobila občutek, da je (ker je začela zavračat zajtrk), potem sem pa ugotovila, da ji piščanec in riž (nutro) ne paše, da ji je bolj všeč ovčetina in riž (nutro). In sedaj grem kupit ovčetino Undecided Roll Eyes Roll Eyes Grin Grin

Na ultrazvok grem v ponedeljek! Sem se pa ravnokar odločila, da če ni breja, potem grem v Tulln Wink Cheesy Cheesy Se mi bo ravno še izšlo, ker je zadnji rok prijave 22. april, jaz grem pa UZ delat 18. aprila.

Lp Jana
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #161 : torek, 12.04.2005 : 16:39:17 »

Arieb, nič Angry Angry Angry Angry Razen tega, da s TagTu skoraj vsak dan po mailih ugotavljave ali je Bina breja ali ne Grin Grin Grin Od petka sem dobila občutek, da je (ker je začela zavračat zajtrk), potem sem pa ugotovila, da ji piščanec in riž (nutro) ne paše, da ji je bolj všeč ovčetina in riž (nutro). In sedaj grem kupit ovčetino Undecided Roll Eyes Roll Eyes Grin Grin

Lp Jana

Jana to je lahko zelo dober znak, ker tudi moja ni hotela jesti briketov. Po kmečko sem si to razlagala, da zato, ker jo tišči, ko se ji v želodčku napihnejo.
Zato bi jaz tole vzela kot dober znak Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #162 : sreda, 13.04.2005 : 10:59:11 »

A »tko drugače« se ti pa ne zdi nič spremenjena  Sad– Ira se je prav kmalu spremenila  Cheesy. Sedaj bo Bina menda že skoraj 4 tedne. A veš, da meni UZ ni nič pokazal (je rekel veterinar: mogoče je, mogoče ni…) Angry
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #163 : ponedeljek, 18.04.2005 : 12:55:11 »

Jana, spremljam malce to temo; predvsem pa me zanima razvoj dogodkov pri Bini; če me spomin ne vara si omenila, da greste danes na UZ. Kej novega? Madoniš sem radovedna....  Wink LP!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #164 : ponedeljek, 18.04.2005 : 14:59:42 »

JennyK,
jap, spomin ti deluje Wink Res sem govorila, da grem danes na UZ, ampak to je bil očitno račun brez krčmarja Lips Sealed Na kliniki so me gladko zavrnili, da pred 30.dnevom oni ne delajo UZ Angry Danes je Binin 28.dan brejosti, tako da je naročena na UZ v sredo. Takrat bo pa res UZ Wink Tongue Cheesy

Potem so bomo pa smejali  Grin in veselili Cheesy ali pa jokali Lips Sealed Cry

LP Jana
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines