mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:14:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinec  (Prebrano 201600 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #75 : torek, 01.02.2005 : 15:47:05 »

Dg,

evo, tukaj pa lahko svobodno govoriva o bernardincih Grin Grin Grin

Od kod je tvoja psica? Ali je z rodovnikom? Kaj je bilo samcu? Mislim, kakšne težave je imel glede srca?

Zakaj si si sedaj izbral nemško dogo?

Jaz imam doma trenutno samo eno bernardinko-kratkodlako. V kratkem načrtujem z njo leglo in verjetno bom doma obdržala njeno hčerko. Upam, da se mi bo vse sešlo po željah. kako pa je živeti z več bernardinci? Slinasto? Grin Grin

Lp jana
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #76 : sreda, 02.02.2005 : 08:07:34 »

Bina pozdravljena!
(oprosti za zamudo, na netu sem samo od 8:00 pa do 15 ali 16:00)

Ne nimajo rodovnika. Oba sta iz bližnje okolice Rogaške Slatine.

Za spremembo pasme smo se odločili zaradi dlake.
Ko smo zbirali novo pasmo smo se odločali med: kratkodlakim bernardincem-mastifom-nemško dogo!

Kratkodlakega bernardinca ni bilo za dobiti razen preko "zloglasnega" gospoda Matoše iz Celja! pa še to iz uvoza, (kjer se klub rodovniku dogajajo čudne stvari).
Po obisku Poljčan (long neck) dvomov več ni bilo!

Vsekakor je živeti z bernardinci slinasto a bolj kot to,  dlakavo! Naša Lora se zadnja leta "misi" nenormalno velikokrat.
Lora je pridna in ubogljiva, za razliko od pokojnega Arota, ki je poznal samo hrano-spanje-in iskal druge pse, da jih pretepe.

Loro smo parili z 7 samci do sedaj, pa ni bilo nič.
Malce je predebela in ni zdržala teže psov. Saj smo pomagal pa ni šlo. Zgleda da je iz poštene hiše.

Bina pa tvoje izkušnje?

LP Damijan

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #77 : sreda, 02.02.2005 : 10:17:26 »

Zivjo dg!

Ah, ni panike zaradi poznega odgovora Wink Vazno, da je Tongue

Ja, ja, tudi jaz sem iskala kratkodlako bernardinko v Sloveniji, pa na žalost ni bilo niti rodovniških dolgodlakih legel. Tako da sem bila prisiljena iti v tujino. Sem pa iskala kratkodlako ravno zaradi dlake. Ker sem bila obveščena, koliko je dlako, ko jo menja Shocked Ampak sedaj vidim, da so dolgodlaki še vedno bolj popularni v Sloveniji kot kratkodlaki.

Pariti jo bom peljela v Francijo ( k njenemu vzreditelju). Upam, da bo vse v redu. Je pa zaenkrat še bolj suha (trenutno ima 65 kg), ker je kar precej aktivna. Pa tudi če jo zredim, mi potem ne bo več hotela delat v pasji šoli (ker bo predebela in prelena). Pa saj mi je kar všeč, da je bolj vitke linije. Razen za razstave ni preveč dobro Undecided

Kako pa je imeti 2 bernardinca? A si ju skupaj vozil na sprehod?  

Bina je moja prva bernardinka, a sigurno ne zadnja. Sem zelo zadovoljna z njo. Skoraj povsod gre z mano. Samo moti me, da sem vedno, kjer se pojavimo, v centru pozornosti Roll Eyes

A želiš imeti še kakšno kratkodlako bernardinko Wink Saj ne še takoj Tongue....recimo avgusta  Grin Wink

A poznaš kakšnega vzreditelja bernardincev (z rodovnikom) v Sloveniji?

Lp Jana
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #78 : sreda, 02.02.2005 : 11:22:30 »

Bina,

Teško je govoriti o novem mladiču, dokler je hvala bogu Lora živa. Ker imeti mladiča bernardinca, dogo in še bernardinko Loro, pa je že preveč če ne živiš od tega- in si do 16-17:00 v službi. Starši pa vse ne zmorejo. Lora  je stara skoraj 11 let.
V prihodnosti pa bomo sigurno kupili al kratkodlakega bernardinca samca ali pa dogo.

Jaz bi ful mel še enga bernardinca. Zato pa urno na delo! Ne saj se ne mudi. Mislim pa, da bi jih v Sloveniji luštno prodala naprej.

To pa da je samica "suha" s 65 kg. To je čist normalno za zdravo psico.
Naša Lora je velika 73 cm in ima vedno med 73-80 kg. Ponavadi nekje 77kg. In je zares predebela (sploh za paritev-ker so ponavadi samci teški, in ko skočijo na predebelo samico, ona ne izdrži skupne teže in se usede), zdaj pa so še leta problem, pa še nima rodovnika.

Bi pa bilo lepo imeti eno Slovensko-Francoskega kratkodlakega samca!

Bina od kje pa prihajaš!

LP!
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #79 : sreda, 02.02.2005 : 11:33:13 »

Bina,

AJA GLEDE SPREHODOV!

dokaj preprosto!

Ko imaš psa in psico. Gre ponavadi pes tam kamor gre psica!  
Če sem šel na sprehod  na travnik sta bila oba fraj.
Če pa sem šel med ljudi (v mesto ali park), je Lora bila vedno odvezana, on pa na povodcu. Lora je full lojalna in pridna. Tako da me v 10 letih še ni pobegnila ali pa se oddaljila po nepotrebnem. Lahko grem v trgovino in jo zunaj posedem in rečem naj počaka in ona sede čaka. Tudi sedaj je lahko dvorišče odprto in ona ne gre nikoli nikamor. Faca je!

Isto je pa sedaj z dogo. Na travniku in tudi drugod je Rocco vedno blizu Lore ali pa mene. Že zaradi ljubusumja, da slučajno jaz ne bi Lore pobožal.

LP!

Damijan
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #80 : sreda, 02.02.2005 : 12:47:04 »

Bina od kje pa prihajaš!

A jaz ali moja psica Grin Grin Grin Jaz sem iz Gorenjske. Blizu Bleda Wink

Ja, ja, na žalost ne bo nič s slovensko-francoskim samcem Angry Ker pri nas nisem našla rodovniških samcev, sem bila prisiljena jih iskati v tujini. In grem spet v Francijo. Je pa samec drugače iz najuspešnejše avstrijske psarne. Tako, da bodo mladički francosko-avstrijski, po njih se bo pa pretakala tudi slovenska kri Grin Grin A sem zakomplicirala sram Roll Eyes Grin

Jaz upam, da pri paritvi Bina ne bo imela problemov. Sem gledala eno paritev bernardincev v Avstriji. Tam je pa samec skočil na psico, ampak med samcem in samico je bil še en drug, na katerega se je naslonil samec, da ni bil s celo težo na psici. Sedaj mi je jasno, zakaj je temu tako Roll Eyes

Kako pa Lora spejema mlajšo dogo? A je kaj pogrešala Arota, ko je poginil? S čim jo hraniš? Briketi? Kuhaš?

Prilagam pa še eno Binino slikico. Kako si je prisvojila posteljo od Berota Shocked Eno leto jo je pustila pri miru Roll Eyes Sedaj pa samo da pride v hiši, ššššviiicccccccccc, pa je že v postelji Grin Grin

Lp jana

[attachment deleted by admin]
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #81 : sreda, 02.02.2005 : 13:02:43 »

Bina, full lepa psica!


Tu je še nekaj slikic od naših bernardinčkov. Slike so bolj slučajne (sepravi psi niso glih razstavno postavljeni)

http://www.moj-album.com/album/133840/

http://www.moj-album.com/album/133840/

http://www.moj-album.com/album/133840/

Drugač je pa na naših koncih full dolgodlakih bernardincov. Nerodovniški. Obstaja ena vas pri Šmarju pri jelšah (Zibika-Jazbina)kjer jih je zelo veliko! Mogoče celo kak z rodovnikom.


Damijan

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #82 : sreda, 02.02.2005 : 13:09:58 »

Lepa je! Zgleda velika, ceprav je manjsa od moje (Bina ima 77 cm plečne).

A jo imaš stalno zunaj?

S čim jo hraniš?

Na našem koncu pa sploh ni bernardincev. Včasih je bil en vzreditelj, pa je prenehal zaradi pomanjkanja časa. Sedaj pa nič Undecided

Lp Jana
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #83 : sreda, 02.02.2005 : 13:18:07 »

Arota je pogrešala. En čas je mal majn jedla (to mislim da je zaradi konkurenca).

Drugač pa je takole. Sedaj ko imamo dogo Rocota je tudi Lora dvakrat na dan. (prej je jedla zvečer kuhano ali brikete, ter popoldan meso ki je nam ostajalo - pri hiši  nas je velik) Zjutraj dobi mešanico Eukanuba in ene cenejše hrane, zvečer pa kosti in meso iz mesnice, včasih kuhano, včasih ne. Ni pa ljubiteljica testenin!


V glavnem je dost zbirčna. Vendar jo konkurenca preganja. Rocco poje dnevno sedaj bistveno več kot ona. On je v glavnem bolj na Eukanubi. In tudi nasploh ne vem če je kateri bernardinec (mladič) bil tako požrešen kot Rocco (doga).
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #84 : petek, 04.02.2005 : 10:46:51 »

Pri nas na štajerskem mamo pa snega dost!!!

Lora, nekaj mojih slikic od včeraj





[img][http://www.moj-album.com/slike/131854/Ph6o9tNiybvQ1n9F.jpg/img]


LP!

Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #85 : petek, 04.02.2005 : 11:59:02 »

No da se še jaz javim kaj po dolgem času:)
Tudi mi smo hodili v okolico Rogaške slatine ko smo kupovali bernardinko. Naša ta prva bernardinka, Botticelli, je bila iz Rogaške slatine, samo njo smo kupili še leta 1998 in je na žalost umrla že dve leti nazaj skoraj. In pred dvema letoma smo potem iskali tudi bernardinko in smo šli isto nekam v Rogaško oz. okolico gledati mladičke, samo itak da so bili brez rodovnika in še bernardincu zelo malo podobni. Je pa imela ena ženska bernardinko, glih takrat brejo, ki pa je bila zelo lepa. samo imen ljudi se ne spomnim.
Iz kje iz Rogaške pa je tvoja bernardinka?

Aja Jana jaz bi ful rada imela kakega mladička od tvoje Bine, če boš še kdaj drugič imela leglo. Ker zdaj mi je že itak grozno ko me ni nič doma in se ne ukvarjam z Lady, doma pa jo tudi ne vzgajajo glih. Tako da ko bom kupila naslednjega kužota, bo ta živel z mano.
Aja sem hotela vprašati Jana, kako je to ,ko Bina menja dlako, ali mate ful dlake po stanovanju? Ker jaz bi definitivno imela psa v stanovanju tako da dolgodlaki odpade, ker vem kak izgleda ko menja dlako in ni prijetno - pa čeprav je kuža zunaj:)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #86 : ponedeljek, 07.02.2005 : 13:29:41 »

dg,

kje imate svojo Loro? Stalno zunaj? Drugače jo je pa (po slikicah sodeč) kar dosti skupaj Wink Taka bi morala biti moja Bina za na razstave. Ne pa ta suhi kenguru Angry Angry (zakaj kenguru? Tako jo je vzreditelj poimenoval, ko je videl ti 2 slikici Wink Grin Grin Grin Grin Grin

http://bina.moj-album.com/slike/48467/ulupq1A4QKAqgZHZ.jpg 36.01 KB

http://bina.moj-album.com/slike/48467/7IomgOz5t9rc7ywB.jpg 47.92 KB

 Grin Grin Grin Grin  Grin Grin

Uf, Bina je pa zelo požrešna. Do sedaj je pojedla še (skoraj) vse, kar je dobila. Razen, ko je imela navidezno brejost, je kakšen teden bolj štrajkala  Undecided Drugače pa dobiva brikete, 1x na teden pa ji kuham (makarone, zelenjavo, sadje, meso). Zelo rada pa ima tudi kuhane goveje kosti ter po novem ji kuham govejo juho (samo zanjo-ni slana).

oooooo, Botticelli, sem mislila, da si že pozabila na to temo Wink Grin Ampak ne vem zakaj sem bila prepičana, da je bila tvoja 1. bernardinka iz Italije Undecided Vedno sem imela Italijo v spominu. Pa sploh ne vem zakaj...

Koliko legel bom imela z Bino, je sedaj težko reči. 1 sigurno. Za naprej bom pa še videla. Saj bom verjetno obdržala njeno hčerko. Boš pa lahko dobila mladička od nje Wink

Kratka dlaka pride prav ravno v času menjave. Takrat je veliko dlake, ampak je kratka. In krtačenje je čisto preprosto. Jaz osebno ne bi nikoli imela dolgodlakega psa. Dlake je sigurno nekaj po stanovanju, vendar se v času menjave dlake, psa skrtači 2x na dan in menjava se konča v cca. 1 tednu. Imam pa jaz za krtačenje kar eno krtačo za dolgodlake psa. In psa kratačim v nasprotni smeri rasti dlak.

Se pa ne v dlaki ne delajo vozli, pa tudi v priimeru divjanja po snegu se ji v dlaki ne delajo snežne kepe.

Lp Jana

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #87 : ponedeljek, 07.02.2005 : 14:23:05 »

Jana,

Lora je stalno zunaj. Problem je dlaka in starši! Je pa res da njo nikoli ne zebe in nikoli ni zbolela!

Naša lora je takšne  Shocked Shocked :oakrobacija lahko izvajala do 1 ali 2 leta (vem dako je bila stara okoli 1-ga leta, je še lahko skočila na 80 cm visoko mizo). Pol pa ....ma saj vidiš Undecided!
To da je debelejša ima dobre in slabe strani. Dobra je sigurno ta, da je pes počasen. In ti nikakor nemore pobegniti, tudi če bi to hotela! Je verjetno bolj len. itd..

Meni je Bina full všeč, ma poleg vsega drugega - lepega, zelo lepo obliko glave. Naša lora ima malo majhen gobček. To pa je rezultat nerodovniškega psa. Aro pa je imel zelo veliko glavo in gobec!

Aja še nekaj,

Poleg Roccota in Lore imamo po novem še zlato prinašalko Avo Smiley. To pa je noro multivitaminski pes, proti temu kar smo mi bili navajani do sedaj. O tem pa na drugem forumu!

Tak da imamo zdaj 3 psiče! Ni bilo načrtovano, je pa fajn. Zato bo kratkodlaki bernardinec še malce počakal!

LP!

Damijan
Logiran
NikolaTs
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #88 : torek, 08.02.2005 : 02:06:48 »

Bernardindžije  pozdrav!
 Molim za  nekoliko informacija ?
 Kakva je situacija u Sloveniji  sa bernardincima ?
Svojevremeno  je u Slo. bilo zaista jako lepih i kvalitetnih pasa . Navešću samo neke; King vom Rosenkeller Vlasništvo g, Alojza Plečka  iz Orehove Vlasi kod Maribora , izuzetno lep i atraktivan mužjak uvezen iz Nemačke , otac puno jako lepih pasa . Quintus von  Aneth , uvezen iz Švajcarske , izrazito  tipičan pretstavnik rase vlasništvo Golob  Dominika iz Zgornje  Polskave.Bilo je tu još lepih pasa ali  ova dva psa  su ipak kvalitetom  izdvajala.
Svestan sam da ovo o čemu pišem su   neka  davno prošla vremena , ali me interesuje da li su  se ove dve krvne linije održale  ili nestale u Sloveniji.

Nikola
Logiran
NikolaTs
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #89 : torek, 08.02.2005 : 02:14:54 »

Bernardindžije  pozdrav!
 Molim za  nekoliko informacija ?
 Kakva je situacija u Sloveniji  sa bernardincima ?
Svojevremeno  je u Slo. bilo zaista jako lepih i kvalitetnih pasa . Navešću samo neke; King vom Rosenkeller Vlasništvo g, Alojza Plečka  iz Orehove Vlasi kod Maribora , izuzetno lep i atraktivan mužjak uvezen iz Nemačke , otac puno jako lepih pasa . Quintus von  Aneth , uvezen iz Švajcarske , izrazito  tipičan pretstavnik rase vlasništvo Golob  Dominika iz Zgornje  Polskave.Bilo je tu još lepih pasa ali  ova dva psa  su ipak kvalitetom  izdvajala.
Svestan sam da ovo o čemu pišem su   neka  davno prošla vremena , ali me interesuje da li su  se ove dve krvne linije održale  ili nestale u Sloveniji.

Nikola
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines