mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 03:52:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinec  (Prebrano 202946 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
NikolaTs
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #90 : torek, 08.02.2005 : 03:18:16 »

Bernardindžije  pozdrav!
 Molim za  nekoliko informacija ?
 Kakva je situacija u Sloveniji  sa bernardincima ?
Svojevremeno  je u Slo. bilo zaista jako lepih i kvalitetnih pasa . Navešću samo neke; King vom Rosenkeller Vlasništvo g, Alojza Plečka  iz Orehove Vlasi kod Maribora , izuzetno lep i atraktivan mužjak uvezen iz Nemačke , otac puno jako lepih pasa . Quintus von  Aneth , uvezen iz Švajcarske , izrazito  tipičan pretstavnik rase vlasništvo Golob  Dominika iz Zgornje  Polskave.Bilo je tu još lepih pasa ali  ova dva psa  su ipak kvalitetom  izdvajala.
Svestan sam da ovo o čemu pišem su   neka  davno prošla vremena , ali me interesuje da li su  se ove dve krvne linije održale  ili nestale u Sloveniji.

Nikola
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #91 : sreda, 09.02.2005 : 10:15:58 »

Imamo novo okrepitev zlata prinašalka AVA. Več o njej na forumu o zlatih prinašalcih

http://www.moj-album.com/uredi/rocco/156101/

Lora ima sedaj mir. Ker se rocco in ava skoz igrata
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #92 : sreda, 09.02.2005 : 10:52:03 »

Aj, aj, boga Lora Sad Sedaj se pa nobeden več ne zmeni zanjo Undecided  Wink

btw, dal si napačen link Tongue V www naslovu ne sme biti "UREDI" Wink

LP Jana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #93 : sreda, 09.02.2005 : 10:57:45 »

http://www.moj-album.com/album/156101/
m.
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #94 : sreda, 09.02.2005 : 13:15:13 »

Jana, ti priporočam družbo za Bino čim prej.

Drugače pa,
Lora je  že bolj v penziji. Se ne igra kaj preveč z psi. Bolj se igra z mano in drugimi družinskimi člani. Mislim pa, da ji je prej šel Rocco malce na živce. Ker je takoj ko je prišla iz koče, se vsedel na njo al jo pa barem grizo, zgrabil za rep, itd..
Zadnje čase je celo vzel kost in se vlegel na Loro ( kot da je lora topel ležalnik) in glodal.

Nje pa je že malo presedalo. Sedaj pa ima zopet božji mir.

Drugače je pa vse skup ena veselica!

Je pa res da je veliko dela, ampak če imaš voljo je vse O.K.

Pardon za napako,

LP!

Damijan
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #95 : sreda, 09.02.2005 : 16:30:03 »

Damijan,

družba bo Wink Upam, da kmalu Grin Grin Wink Samo starši tega ne smejo videti Grin Grin Grin Grin

Ah, ni tako hudo Tongue Mi imamo doma še enega samca-sedaj je star 6 let in pol. In njemu gre Bina že od vsega začetka na živce Undecided Bina je prišla mlada k nam in se je želela igrat z njim, Bero pa je bil že odrasel in mu ni bilo do igre. Zato jo sedaj samo povoha (če se že goni Grin) in gre stran. Na travniku, ko sta oba spuščena, sta vsak na svojem koncu in se vsak po svoje zabava. vedno bolj se mi dozdeva, da bi Bina res potrebovala družbo, čeprav se jaz z njo veliko ukvarjam. Ampak pasja družba je pa le nekaj drugega Wink Tako da sem se odločila, da obdržim njeno hčerko. Samo upam, da bo kakšna kratkodlaka psica v leglu Undecided

 Grin Grin Grin Grin Ampak Rocco si pa res dovoli? a kar na Lori je kost grizel Huh Grin Grin Grin Uf, to bi bilo pa zanimivo slikat in videti.

Koliko se pa Lora slini? Bina se slini kadar ji je vroče, ali pa ko vidi hrano. Drugače se pa ne. Aja, pa ko gre vodo pit Roll Eyes Ni pa tako hudo, kot drugi ljudje mislijo Wink

LP Jana
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #96 : četrtek, 10.02.2005 : 08:41:32 »

Jana,

z Loro je podobno kot z Bino-kar se slinjenja tiče. Res pa je da sta se dva bernardinca, ki smo ju imeli prej slinila, kot v filmu Bethoven. To pa po mojem zato, ker sta imela večjo glavo in s tem večji gobec in seveda večje "zavese". Ko si obrnil posodo z 8 litrov vode. Je bilo na dnu kak liter sline Cry. Pa tud če se te je kateri dotakno, si imel mešanico sline in  dlak na sebi Undecided. Pa tudi rocco se slini podobno kot praviš za bino!

Glede družbe je pa tako, da boš mogoče potem ko bo imela Bina pasjo družbo, ti ljubusumna Grin Grin! se hecam! Wink




LP!

Damijan
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #97 : ponedeljek, 14.02.2005 : 14:08:28 »

Ko si obrnil posodo z 8 litrov vode. Je bilo na dnu kak liter sline Cry. Pa tud če se te je kateri dotakno, si imel mešanico sline in  dlak na sebi Undecided.
Nooooo, saj z Bino je podobno sram Ko gre vodo pit, moram zamenjati vodo v posodi. Ker ostane samo še slina Grin Grin Grin Pa tudi na oblekah se pozna, da imamo bernardinca doma Grin Grin Ampak kaj bi se sekirali...Grin Grin Grin to pride skupaj s psom  Wink Pač samo pazim, da v najlepših oblekah ne hodim h Bini, drugače je pa vse OK.

Glede družbe je pa tako, da boš mogoče potem ko bo imela Bina pasjo družbo, ti ljubusumna Grin Grin! se hecam! Wink

Zakaj ljubosumna? A ker se bo potem Bina ukvarjala s tamalo in bo name pozabila Wink

Lp jana
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #98 : ponedeljek, 14.02.2005 : 16:23:20 »

Jana, a so od Bine starši tudi taki bolj suhljati? saj Bina bo se še malo poredila ali?
Samo slikica je pa res lušna:)
Aja pa še eno vprašanje, kolko si ti plačala za Binino osnovno šolo?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #99 : ponedeljek, 14.02.2005 : 16:56:06 »

Jana, a so od Bine starši tudi taki bolj suhljati? saj Bina bo se še malo poredila ali?
Hmmm... Binina mama Pearl ima 79 cm plečne in 74 kg. Binin oče Nambo pa tudi ni bil prav suh Wink

Saj meni je kar všeč, da je Bina suha, ker potem vsaj lena ni. In se da kaj z njo počet (npr. dolgi sprehodi, pasja šola...)

Za šolanje sem plačala: mala šola (se mi zdi okoli 10 tisoč), A izpit 18 tisoč, B-BH 20 tisoč.

Lp Jana
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #100 : ponedeljek, 14.02.2005 : 17:12:56 »

jaz sem prej govorila z gospo, ko ima šolo za male pasme, in je rekla da je os. šola 45000, oz če pes že kaj ve potem malo manj. A je to dosti? Čakaj a A izpit je po os. šoli?

No saj Bina izgleda meni čisto dovolj rejena. Jaz se jezim doma na moje, ker mislim da malo preveč hranijo Lady, potem pa vsake tolko ati reče da noče pojesti čistih briketov - seveda da ne če pa je itak skoz sita. Se pa ful hitro zadiha ko gre na sprehod in pol je celi dan crknjena in samo leži Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #101 : ponedeljek, 14.02.2005 : 17:48:20 »

Uf, meni se zdi, da je 45 tisoč ogromno Shocked Shocked Shocked Jaz sem za A izpit plača manj, ker sem pri njih že hodila v malo šolo Wink. Drugače pa imaš v pasjih šolah naslednje možnosti šolanja:
=> pasje igralne urice (za mladiče do 5 mesecev)
=> mala šola (od 5 mesecev do 10 mesecev)
=> osnovna šola (izpit A) (od 1 leta naprej)
=> osnovna šola (izpit B-BH) (izpit od 15 mesecev naprej)

Bina je vse opravila Cheesy Cool Wink; od pasjih igralnih uric do B-BH izpita Wink

A boste Lady peljali v šolo?

Hmmm...pri nas pa Bina vedno poje tudi same brikete. Edino, ko je imela navidezno brejost, jih je zavračala. Koliko kg pa ima Lady? A se ti kaj sanja? No, jaz upam, da pridem v Lendavo letos in da jo končno enkrat vidim. Če se mi bo gonila, takrat ko jaz pričakujem, potem se vidimo v Lendavi  Wink

LP Jana
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #102 : ponedeljek, 14.02.2005 : 18:15:46 »

Ja ne vem, ona ženska mi je rekla da so povsod takšne cene. je pa verjetno dražje ker je v Lj. Saj nimam izbire po mojem bom pač plačala. Upam da to vsebuje vse, tudi plačilo izpita. Samo je pa skoraj dva krat tolko kot dam jaz za svoj tečja:)Smiley

Ja Lady - enostavno mene ni doma, v bližini ni noene pasje šole, tako da ne vem kako bo. Ne morem pričakovati da bi jo ati peljal še v šolo. Se bom pa pozanimala. Ampak dvomim da bo kaj iz tega.
Jaz mislim da ima sigurno okoli 60-70 kg, točno pa nebi vedela.
Upam da ti bo ratalo priti v Lendavo!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #103 : sreda, 02.03.2005 : 13:08:48 »

Botticelli, koliko tvoji doma sprehajajo Lady? Jaz imam občutek, da je sedaj, ko sem jaz bolna in je Bina prikrajšana za 1/2 sprehodov, prav žalostna. In da ima preveč energije  Angry

Koliko si pa prejsnjo psico vozila na sprehod?

Lp Jana
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #104 : sreda, 02.03.2005 : 13:15:24 »

Čao Jana!

Kolikor jaz vem gre skorajda vsak večer na sprehod, poleg tega ima v bližini še sosedovo psico s katero se ful igrata in izlaufata. Itak se Lady ful hitro utrudi. Samo vseeno ko grejo moji v službo jo ne morejo več pustiti izven boksa ker hoče iti za njimi. Tako da je to ful grozno. Ne vem če se bo lahko zdaj tega odvadila. ker če je pa kdo v hiši in tudi če ne pride ven. ona ne gre nikamor. Tako da ne vem.

Ta prejšnja bernardinka je bila itak totalno nasprotje Lady, res je imela ta pravi karakter za bernardinca. Na sprehod pa tudi ni hodila nekaj pogosto, tedensko enkrat, včasih več. Ampak je bila skoz zunaj, nikoli v boksu. In nikoli ni pobegnila ven. Tako da ne vem.

Kako je kaj Bina? kako kaže z mladički?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines