mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 08:09:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: strup za glodalce
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: strup za glodalce  (Prebrano 1999 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesna1985
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : nedelja, 22.06.2008 : 23:41:08 »

pozdravljeni;

zgodilo se je sledeče:

3 mesečni kužek je tekal po travniku, naenkrat pa se zacne penit okoli ust.

seveda prvo kar mi pade na pamet je strup za glodalce- žvečilke. v zemljo so bile dane na začetku maja, ampak je bilo večkrat kontrolirano in niso bile nikjer več vidne.

tako da je sedaj ena velika zmeda. ali je res pojedel to ali ne?

ko sem pogledala proti njemu, je delal tako kot da hoce nekaj zbruhati. nato pa se je zacel peniti. takoj ko se je zacel penit so se mu umila usta. nakar se je spet zacel.... po dveh umivanjih pen ni bilo vec. razpolozenja pes med tem ni spremenil. se kost je takoj zacel jesti.

takoj sem klicala veterinarja in smo ga odpeljali  na dezurno. po poti je zaradi tega ker ne prenese voznje bruhal. pri veterinarju je pa dobil inekcijo K-vitamina.

ko se je panika polegla in se je pes vrnil od veterinara sem sla na travnik na kraj dogodka in vse pregledala. o kakersnikoli zvecilki ni bilo sledi.

sedaj pa se nam poraja vprasanje ali je bil sploh strup ali karkoli drugega? ali so znacilnosti strupa za glodalce, da se zacne zival peniti? da ni kje pojedel kaksnega polza in je bil to vzrok? drugega strupa na travniku zagotovo ni.

v primetu, da je bil strup... ali je glede nato, da je bil 2 meseca na zemlji in sedaj skoraj 14 dni na nenehnem dezju strup izgubil svojo moc?

pes se obnasa tako kot se je vedno. med lulanjem ne izloca krvi in tudi blato je svetle barve.


prosim za kakersnekoli nasvete, kajti nevem vec kaj narediti oz ali je zares okuzen. na internetu sem prebrala da se pojavijo simptomi po 4 dneh.... in tega me je najbolj strah

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1 : ponedeljek, 23.06.2008 : 10:24:36 »

 da te malo pomirim....

Moj pes je star 5 let pa še vedno tako trapast, da misli da more vsakega žužka in hrošča pojest.... in čisto vsakič se peni in davi in , spakuje in " kozla"( ne dobesedno ) potem po vrtu.

Če nikjer nisi našla strupa( da se je že razkrojil) potem je tudi mala verjetnost da ga je ravno tam našel)

Je pa normalno veš da smo vsi na začetku pri mladičkih " v velikih primerih" za vsako malenkost panični Wink Grin

Ko bo star 5 let in še kar jedel žužke in se davil in spakoval- se ne boš več tolk sekirala Smiley
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2 : ponedeljek, 23.06.2008 : 10:33:30 »

Lahko pa ga je pičila mravlja ali čebela. Moj je enkrat pojedel mravljo in potem je pol ure pljuval, se slinil in norel.
Ja, česa vsega se ne navadiš ob teh lumpih Wink
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.06.2008 : 11:38:13 »

Mogoče je pa vaš kuža kakšno žabo malo bolj pogledal ....  Grin
mi smo imeli ravno takšno izkušnjo prejšnji teden. Zvečer sem na dopustu psa peljala na sprehod in naenkrat začne nekaj loviti Shocked, naslednjo sekundo, pa je že "pljuval" in paničaril.... čez nekaj časa bruhal (izbruhal celo večerjo  sram), ko ni bilo več kaj drugega pa slino, ampak je preživel ...  Grin
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: strup za glodalce
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines