mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:45:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Enooka muca Mikica
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Enooka muca Mikica  (Prebrano 6860 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« : torek, 24.06.2008 : 11:28:26 »

Na torek popoldne me je kliknil bivši fant. Malo sva čvekala, nato pa me je vrprašal, če bi mogoče imela muco. Seveda imam rada živali, predvsem pse, muce in konje. Pa sem pomislila, da morda bi jo pa res imela. Ampak ne pri sebi doma, ker že imam psičko, muce pa ne bi mogla imeti notri. Moj sedanji fant ima rad mačke. So jih včasih imeli pri hiši, vendar so bile tudi zunaj in ker živijo ob cesti jih je ponavadi avto zbil. V njihovi družinski hiši imava svoje dvosobno stanovanje. Ko sem pri fantu mi je včasih dolgčas, mi nekaj manjka - hišni ljubljenček.

No in tako sem preko bivšega spoznala eno prijetno punco, ki je nekje zunaj našla ubogo muco. Mladina jo je obmetavala s kamenjem in se ji smejala, češ kako je grda. Punca jih je nadrla in napodila ter vzela muco in jo takoj odpeljala k veterinarju. Muca je imela poškodovano oko in žal veterinar očesa ni mogel rešiti, zato ji ga je popolnoma odstranil. Postala je enooka muca. Tudi sterilizirali so jo. Muca je stara okrog 2 leti. Za stroške pri veterinarju je punca sama poskrbela. Vendar muce ni mogla obdržati, saj jih ima že 5. Poklicala je vse znance in jih prosila če bi vzeli muco. Brez uspeha. Tako sem jo čisto po naključju spoznala. Mojemu sedanjemu fantu sem rekla, da bova dobila novega družinskega člana - muco. Strinjal se je. Ko sem povedala punci, da sva pripravljena sprejeti enooko muco je bila presrečna. Muca je zdrava in sterilizirana, za okico pa še dobiva antibiotike. Njeno počutje pa je normalno.

Nato sva se na četrtek s fantom odpeljala po muco. Punca je bila tako super, da je dala zraven še hrano, ovratnico z zvončkom, igračke. Jaz kar nisem mogla verjeti koliko dobrega je storila za to najdeno muco. Ko smo prišli domov, je bila muca malo boječa in tudi utrujena od vsega kar je prestala zadnje dni. Rabila je dan ali dva, da se je privadila na nov dom. Zgleda, da so jo prejšnji lastniki tudi nekaj naučili, namreč takoj je uporabila mačji wc, je zelo pridna in prijazna. Rada ima, da jo božamo in gospodična si je sedaj že prisvojila stol v jedilnici, kjer večino dneva prespi.

Res sem srečna, da sva jo s fantom dobila, ker si muca to zasluži. Sedaj ima svoj mir in nežnost od naju.

Naša muca Mikica - Miki:

           

         
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1 : torek, 24.06.2008 : 11:31:45 »

Ja ni kaj, zgodba s srečnim koncem  Smiley super sta! Mucka pa je izredno lepa  Kiss
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #2 : torek, 24.06.2008 : 11:47:09 »

Nevem kako nekateri starši vzgajajo svoje otroke, da brez slabe vesti v ubogo muco mečejo kamne, zavežejo pločevinke na rep, da reva teče, dokler ne omaga, da ji dajo petardo v rit (posledice vemo kakšne so), da jih mečejo v vrtince v reko in ko ji uspe priplavati ven, jo vrže še enkrat (potem ji ne uspe več), mečejo jih iz višine več metrov v globino, da vidijo, če bo res pristala na nogah,...kakšni pacienti od ljudi. Nobena mačka ni grda! Ta Mikica je celo zelooo lepa! Ne obstaja noben razlog, zakaj bi v mačko metali kamne... Je ta mladina, ki jo je kamenjala kriva, da je ostala brez učka? Grrr!!!
No je pa ena srečnic! Punca, ki jo je oskrbela je vredna, da se ji reče človek-za mladino, ki ji je to storila, tega ne bi rekla. In tudi vidva s fantom sta super! Muca izgleda mečkulasta in sproščena. Bravo! Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : torek, 24.06.2008 : 11:52:51 »

Take zgodbe ti dajo moč, da delamo, kar delamo nekateri Kiss
Mislim, da to velja tudi za punco iz vašega primera.

Hvala, da so še takšni posvojitelji, kot ste vi.
Logiran

mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« Odgovor #4 : torek, 24.06.2008 : 11:58:47 »

Ne vem kdo je kriv za poškodbo očesa. Baje, da se je nekam napičla. Ja, sprostila se je pa zelo hitro. Samo pogledam jo in se že pride drgnit ob noge. Ali pa me v roko butne z glavco, da jo počoham Cheesy Ko se učim v kuhinji, pride zraven mene na klopco, glasno prede in zaspi Smiley In tudi kar hodi za mano po stanovanju.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5 : torek, 24.06.2008 : 12:05:20 »

Mladina jo je obmetavala s kamenjem in se ji smejala, češ kako je grda.

O, šit!
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6 : torek, 24.06.2008 : 14:36:46 »

Joj ej. Se kr naježim ko slišim kako so otroci včasih hudobni  Angry   Žal pa vem kako je to, ker sem nekaj podobnega imela že s prejšnjo psičko. Kamenje, veje, draženje... Da bi jih najraje sam vrgel v vodo, da se malo ohladijo.  Lips Sealed

Mešanka, res lepo, da si jo vzela. Ta muca ti bo zelo hvaležna Smiley   Kiss
Logiran
mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« Odgovor #7 : četrtek, 26.06.2008 : 15:09:26 »

Muca kar spi cel dneve, potem se pa ponoči igra Cheesy

             

      Bolj se že ne more raztegnit  Wink
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #8 : četrtek, 26.06.2008 : 22:15:27 »

Ma kakšna lepotička  Kiss Tale mucica si pa res zasluži tak dober dom. Res vsa čast vama s fantom in punci, ki jo je rešila.
Logiran
mešanka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 750


« Odgovor #9 : sreda, 02.07.2008 : 17:36:51 »

Imam žalostno novico. Muca je začela čisto malo krvaveti. Peljala sem jo k veterinarju, kjer smo po ultrazvoku videli, da ima v maternici čisto majhne zarodke. Prejšnji veterinar, preden sem muco dobila je rekel, da muca sigurno ni breja in ji odstranil jajčnike. Ampak tisti punci se je zdelo čudno, da ne bi bila, ker je okoli muce videla enga mačka. Mikica se je pa očitno gonila takrat. In tako je spet na antibiotikih, če ti ne bodo pomagali pozdraviti, bo potrebna odstranitev maternice.

Mikica je stara do nekje 4 leta. Enkrat bo morala obiskati še "zobozdravnika" ker ima slabe zobeke.
Drugače je pa njeno obnašanje normalno. Poje vse, igra se, čohamo se, vsaj nekaj dobrega Smiley

He he, me je pa veterinarka vprašala če sem muco dobila od Helene. Ker sem pač povedala, da sem šla muco iskat v Celje in, da je bila najdena pol ure ven iz Celja. In, da ona pozna eno Heleno, ki se ukvarja z najdenimi muckami. Wink
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #10 : sreda, 02.07.2008 : 19:21:39 »

Mešanka, najdite dobrega veterinarja. Glede na to, da je treba še zobke porihtat, bi jaz na tvojem mestu kontaktirala dr. Erjavčevo na vet. fakulteti v Ljubljani in jo vprašala, če je kakšna možnost, da se maternica in zobje porihtajo pod eno narkozo. Glede na to, da ima mačka (domnevam, da odmrle) zarodke v maternici, mi je čudno, da je veterinar predpisal antibiotike in šele razmišlja o operaciji - nimam pa izkušenj s takim primerom in ne vem, kakšen je način zdravljenja.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 05.07.2008 : 04:39:45 »

mešanka, tole je bilo res lepo prebrat - ti pa tvoj fant sta taprava. Kar tko naprej!
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #12 : sreda, 26.11.2008 : 18:40:47 »

o moj bog, nimam besed...ZELO ZELO ZELO LEPO!!!
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 26.11.2008 : 21:50:42 »

no sem prav vesela, da je sessa spravila tole zgodbo na vrh, da sem jo opazila. Nimam kaj drugega reči (tebi,mešanka), kot to, kar je napisala že sessa. Pa hvala! Zlati ste.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Enooka muca Mikica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines