mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 23:59:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: angleški koker španjel
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: angleški koker španjel  (Prebrano 5789 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja3
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« : sobota, 23.10.2004 : 19:22:47 »

doma v stanovanju imam angleškega koker španjela. zanima me vse o njegovi negi (dlaka,kopanje,ušesa...) hvala že za na prej!
maya  Roll Eyes
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1 : petek, 29.10.2004 : 13:52:00 »

maja3: Angleske koker spanjele se ponavadi po hrbtu trima, dlaka na nogah pa se pusti dolgo. Ce pes ni namenjen za razstave ga lahko tudi pobrijes po celem telesu.
Ce pes ni razstavni ga kopas po potrebi.
Ker imajo koker spanijeli ponavadi probleme z usesi, jih redno cisti ter populi iz uses vso odvecno dlako(z pinceto ali prsti), saj se na dlaki nabira usesno maslo.
V trgovini dobis tudi posebno posodico, ki je visoka in na vrhu zozana. Le-ta je zelo koristna saj prepreci, da bi si pes, ko je umazal usesa.

Lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #2 : sobota, 15.03.2008 : 11:56:40 »

Ali mi lahko kdo pove kako je s kopanjem teh psov??
Jaz mojo kopam kadar je blatna, za raztavo jo pa peljem k frizerju. Sploh pa me zanima kateri šampon je najboljši za dolgo dlako??

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
pobaaaa*mua
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #3 : torek, 14.12.2010 : 17:47:48 »

mi uporabljamo navaden šampon za dolgo dlako, ki ga kupimo pri veterinarju (Gimborn - LANGHAAR-SHAMPOO - na embalaži je narisan koker španjel), po kopanju se mu dlaka sveti in je mehka. Nima preveč vonja, odstrani pa neprijeten vonj saj se moj poba velikokrat povalja po iztrebkih da prekrije svoj vonj. Vsakič ko pridemo k veterinarju (ga poznamo tudi malo osebno) pravi da ima dlako kot da je razstavni. Tko da nezzek priporočila bi ti ta šampon. Če nisi našla že kakšnega drugega...

Lep pozdravček,

poba in zalck
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: angleški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines