mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:58:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kako vzgojiti psa brez prisotnosti lastnika
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako vzgojiti psa brez prisotnosti lastnika  (Prebrano 14766 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
metkaz
novinec
*
Sporočil: 1


« : torek, 26.10.2004 : 16:37:00 »

Imam 18 mesecev starega Rott. Težava je v tem, da neubogljiv. Ima končan malo šolo in dodaten tečaj . Zanima me ali obstaja možnost šolanja psa brez prisotnosti lastnika?

(spremenjen naslov; Jana)
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #1 : torek, 26.10.2004 : 17:57:25 »

obstaja samo po mojih info. tam pse tepejo mogoče celi z električno žico(kakor koli se že reče) to je po mojih info. Grin zakaj pa nebi sama učila? Huh če ni zaupno?! Undecided

lp Nina
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #2 : torek, 26.10.2004 : 18:07:09 »

obstaja samo po mojih info. tam pse tepejo mogoče celi z električno žico(kakor koli se že reče) to je po mojih info. Grin

Tudi jaz sem slišala te stvari!
Citat
zakaj pa nebi sama učila? Huh če ni zaupno?! Undecided

ja?Huh?




Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : torek, 26.10.2004 : 18:16:57 »

Ja,  metkaz, obstajajo ljudje, ki ti psa naučijo za nek izpit in potem tudi z njim ta izpit naredijo. Ampak ne vem, kaj je fora takega početja. A samo zato, da ima pes narejen izpit Huh

Tudi moja psica je bila neubogljiva. Ampak jaz sem se z njo še bolj ukvarjala. In in sedaj je postala zelo poslušna, v pasji šoli je pridna. Ampak to sem dosegla SAMA!!! In s pomočjo instruktorjev v pasji šoli. Ter s trdim delom. Ampak sedaj me uboga Wink Mojih staršev pa ne Tongue

LP Jana
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #4 : torek, 26.10.2004 : 18:17:56 »

Punci, po vsej verjetnosti imata pse, ki so netrmasti, nedominantni itd.
Metkaz, lahko daš psa komu izšolati vendar se zavedaj, da bo pes ubogal tistega, ki ga je izšolal.
Žal moraš to narediti sama. Tudi pri meni so včasih prišli trenutki ko bi svojega psa najraje dala nekam, da bi drugi naredili delo namesto mene. Pa vztrajam in vztrajam. Preberi si v tej rubriki teme, za katere misliš, da so pri tebi ključne.
Kaj pa inštruktor pravi?
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #5 : torek, 26.10.2004 : 22:02:17 »

Punci, po vsej verjetnosti imata pse, ki so netrmasti, nedominantni itd.

hm...tudi najni psi znajo biti trmasti Angry saj moja Wink ampak to trmo ki ji ima bom odpravila z več igranja več vaje itd,... saj razumem rotvajler ni tako "lahka" pasma,... no samo to z moje strani Veliko sreče pa držim pesti da ti bo uspelo!! Cheesy

lp Nina
Logiran
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #6 : sreda, 27.10.2004 : 14:19:05 »

zakaj pa bi jih tepli??!mi smo dali nasega Chucka tistemu solat pri katerem smo ga kupili.In zdaj uboga..No mene ne ker mu prevec popuscam..Drugace pa pisi na Zasebno pa ti povem kje se je solal!!!!pa  nič ga niso tepli...100% Grin
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #7 : četrtek, 28.10.2004 : 07:00:48 »

Strinjam se! Wink
Kuža ima do tebe izoblikovan odnos.
Če ga nekomu daš in ga ta šola brez tvoje prisotnosti ne moreš zatrdno vedeti kaj se je z njim dogajalo.  Undecided
Tudi Sally našega vaditelja full uboga. Mene pa včasih obrača, ker me pozna in ve kdaj me lahko.
Rešitev, ki jo vidim jaz je ta, da pretuhtaj, načitaj + metode, kako priti do bolj poslušnega psa.
In delaj, delaj.... doma, med igro, na sprehodu, na obisku...
Vedno se tudi počasi daleč pride.

Srečno!
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #8 : četrtek, 28.10.2004 : 17:19:18 »

Pse za slepe, tudi šola druga oseba. Prav tako vojaške in policijske pse. Saj ti psi nimajo vedno istega vodnika.
Metkaz,če si najdeš primernega strokovnjaka, ki bi ti izšolal psa, ga hitro daj v šolo. Da ne bo prepozno. Saj je s poslušnim psom vse veliko lažje in prijetneje.
Mislim, da te bo pes potem veliko bolj ubogal, če boš le dosleden.
Tisto o električni žiči pa mislim, da je preveč prenapihnjeno. Vsi ne šolajo tako. So pa izjeme vedno.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #9 : četrtek, 28.10.2004 : 18:43:36 »

Pse za slepe, tudi šola druga oseba. Prav tako vojaške in policijske pse. Saj ti psi nimajo vedno istega vodnika.

Hja, Irena_p, kolikor sem jaz spraševala v klubu, se pse za slepe šola drugače kot mi (navadni smrtniki) šolamo pse. Tako da glede tega šolanje sploh ni primerljivo.

Lp jana
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #10 : četrtek, 28.10.2004 : 18:53:52 »

hm...tudi najni psi znajo biti trmasti Angry saj moja Wink ampak to trmo ki ji ima bom odpravila z več igranja več vaje itd,... saj razumem rotvajler ni tako "lahka" pasma,... no samo to z moje strani Veliko sreče pa držim pesti da ti bo uspelo!! Cheesy

lp Nina

Ja tudi moj kuža ni preveč priden, trmast zna biti!!!
Ja tudi jaz vem, da rotvajler ni taka pasma kot ZP!!!!
Tudi mi držimo tačke in pesti, da se bo vse odlično končalo!!

papa
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #11 : četrtek, 28.10.2004 : 18:57:43 »

Hja, Irena_p, kolikor sem jaz spraševala v klubu, se pse za slepe šola drugače kot mi (navadni smrtniki) šolamo pse. Tako da glede tega šolanje sploh ni primerljivo.

Lp jana

kako pa se jih potem šola?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #12 : četrtek, 28.10.2004 : 19:09:58 »

Sammy, ne vem sram Tudi mene je zanimalo, kako jih izšolajo, ker potem ubogajo enega drugega. Ker moja psica mojih staršev nič ne uboga, uboga pa mene Tongue

Mogoče bo pa kdo drug vedel, kako šolajo pse za vodnike slepih Wink

Lp Jana
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #13 : četrtek, 28.10.2004 : 19:19:28 »

Meni se je vedno zdelo, da je pasja sola sola tako za lastnike kot za pse Wink - da se tudi lastnik nauci ravnanja s psom.

Obe psici ubogata vse v druzini. Starejso smo dobili pri dveh letih, ko je imela ze narejen izpit A, pa je takoj ubogala tudi nas. Pa tudi, ce pes menja lastnika, mora ubogati novega lastnika.
Verjetno je odvisno od pasme, posameznega psa pa tudi od lastnika, kaksno avtoriteto lahko vzpostavi.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #14 : petek, 29.10.2004 : 10:15:44 »

Psa za slepe najprej izšola nekdo, ki je strokovnjak na tem področju.
Ko je pes pripravljen za svojo nalogo, vključijo še slepo osebo, ki bo tega psa imela. Takrat se prične navajanje psa na vodnika in obratno. To je bistvenega pomena, saj se pes prilagodi vedenju vodnika in seveda obratno. Vodnika naučijo pravilnega uporabljanja ukazov in kar je najtežje - brezpogojno zaupati odločitvi psa. Vse to se dogaja pod budnim očesom inštruktorja, ki popravlja napake - predvsem vodnikove  Wink
Šele ko sta oba pripravljena in jima inštruktor da svoj "žegen" lahko sama odrineta skupnim dogodivščinam naproti. In kolikor vem, je inštruktor vedno na voljo, če se slučajno kaj zatakne.
Torej ni tako, da bi psa izšolali in ga porinili v roke slepemu človeku, ta pa naj se s psom znajde kakor ve in zna.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kako vzgojiti psa brez prisotnosti lastnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines