mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:02:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: ugrizne rane
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ugrizne rane  (Prebrano 22640 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #30 : petek, 04.11.2005 : 12:01:41 »

Naredila si napako, ugrizne rane je treba dobro sprati in to od zunaj in od znotraj čim prej po ugrizu. Jaz to sicer naredim sama, če ne znaš, je pa bolje da naredi veterinar. Tudi je redkokateri pes pripravljen torturo mirno prenašati. Ker se pri takih ranah radi naredijo žepi ( navzven je pa videti samo luknjico od zobka), je treba paziti, da se rane ne zacelijo prehitro. (recimo s temeljitim spiranjem). Kadar je žep večji, se spodaj naredi luknjico, skozi katero lahko odteka tekočina, če je treba se vstavi tudi cevko za drenažo. Če pa tega ne narediš in pustiš, da se rana prehitro zapre, se zgodi to, kar se je zgodilo pri tebi - rana se navzven zaceli, v žepu pa se pridno množijo bakterije in se nabira gnoj. Zadeva sploh ni nedolžna, psi so zaradi tega tudi že poginili. Mogoče bo zadosti, da se bulo spodaj odpre in se vstavi drenažo, se pa zna zgoditi, da jo bo treba izrezati, kar je pa že kar velika luknja.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #31 : ponedeljek, 07.11.2005 : 13:18:32 »

lanabela hvala za odgovor. si me malo prestrašila z njim, samo boljse tako, kot pa da bi vzela to bulo preveč "na easy".
zdaj pa da na hitro poročam. Johnyju se je že v petek bula rahlo zmanjšala (toda še vedno je bila dokaj velika Undecided), tako da je dobil se en antibiotik. Danes gremo se enkrat k vetu. Bula se mu iz dneva v dan rahlo manjša. Ugotavljajo, da je zgleda rana na mišici. Če bo le možno bomo sprobali pozdravit brez rezanja. Četudi mu bo po vsej verjetnosti ostala mala bulica. Bomo vidli, danes gremo po mnenje se k drugemu veterinarju.  Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : torek, 08.11.2005 : 13:48:09 »

Če se manjša in če pes nima vročine ali drugih znakov infekcije, bo šlo samo z antibiotiki. Bula bo zginila, samo zna pa zelo dolgo trajati. Meni je ( meni, ne psici) v podobnem primeru bula ostala skoraj eno leto.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #33 : ponedeljek, 14.11.2005 : 08:31:16 »

luknja, spodaj velika bula, ki se počasi manjša.
Vsakodnevno čiščenje rane.
2x bila pri veterinarju- vse ok, skoz prišla brez antib.

Je pa problem, ker se  luknja počasi zapira. Znotraj seveda še ni zaceljeno, tudi oteklina ni izginila.
Rana ni gnojna.
Kako naj ohranim rano ODPRTO?! Jaz več ne vem Angry
Poleg tega imam vprašanje koliko časa se ugrizna rana celi znotraj?
Ugrizna rana je stara 15 dni.

hvala za odg.

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #34 : ponedeljek, 14.11.2005 : 10:55:49 »

jaz sem luknjo vzdrževala tako, da sem parkrat na dan sprala rano od znotraj ( z brizgo) vendar sem po nekaj dneh pustila, da se je zacelila. Če bi hotela imeti rano odprto dlje, bi po moje rabila drenažo (cevko) ampak če je samo oteklina, to po moje ni potrebno. Oteklina včasih ostane zelo dolgo, po moje je nesmiselno ohranjati rano odprto toliko časa. (kot sem že napisala, je meni po enem malo hujšem ugrizu ostala bula eno leto.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #35 : ponedeljek, 14.11.2005 : 23:44:08 »

jaz sem luknjo vzdrževala tako, da sem parkrat na dan sprala rano od znotraj ( z brizgo) vendar sem po nekaj dneh pustila, da se je zacelila. Če bi hotela imeti rano odprto dlje, bi po moje rabila drenažo (cevko) ampak če je samo oteklina, to po moje ni potrebno. Oteklina včasih ostane zelo dolgo, po moje je nesmiselno ohranjati rano odprto toliko časa. (kot sem že napisala, je meni po enem malo hujšem ugrizu ostala bula eno leto.
Tudi jaz izpiram, poleg tega po navodilih rano tudi iztisnem. Ni problem v sami buli, problem je, ker iz rane teče tekočina. Po moji logiki se ravno zaradi tega ne sme zapreti.
Ko bom spet kaj mimo ''svoje'' veterinarke, se definitivno oglasim pri njej.

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : torek, 15.11.2005 : 12:37:32 »

res vprašaj, meni se 15 dni zdi že veliko. Saj gre drenaža ponavadi tudi po kakšnih 10 dneh najkasneje ven.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #37 : nedelja, 18.12.2005 : 22:39:16 »

V mojem primeru sicer ne gre za ugrizno rano, ampak mislim da vprašanje vseeno spada sem;
Ko se Mond igra s psi se velikokrat grizejo...in še posebej eden ga vedno grize po glavi-licih.Zato je Mond tam ves pogrizen, sicer nič hujšega, ampak mi zelo grdo izgleda ker je ves rdeč in pikast ker se poznajo zobje.na prvi pogled izgleda kot alergija, in tudi jaz sem na začetku mislila da gre za alergijo, potem pa sem videla za kaj gre,...

Zdaj pa lepo prosim če ima kdo kakšen nasvet s čim in kako bi se to najhitreje zacelilo?razen s tem da ga ne vozim več k temu psu, ampak tega užitka mu nebi rada prikrajšala Undecided

LP,petra

Mi smo imeli enak problem, psa smo peljali k veterinarju, naredil je test na demodex-negativen, dal nam je antibiotike in šamponček-to smo ponavljali 2 meseca, pa še vedno ni bilo nič bolje. Potem smo pa ugotovili, da je to od drugih psov in smo jih začeli ločevati-potem je pa izginilo.

Ga je pa danes ugriznil sosedov pes-sem dala samo propolis na rano in na srečo sem imela doma še antibiotike, tako da mi ni bilo treba k veterinarju. Je propolis dovolj, ali je potrebno kakšno močnejše razkužilo?

LP
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #38 : nedelja, 18.12.2005 : 23:21:53 »

Maja, kakšna pa je rana?
kaj pa jod? Meni osebno (no, za pse osebno Wink ) je jod najboljši.
 pa antibiotiki (tablete?), upam, da jih imaš dovolj, da bo cela ''kura''
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #39 : nedelja, 18.12.2005 : 23:29:29 »

Ranice so 3 in izgledajo zelo nedolžno. Jih pa ima po gobčku-po gubicah.
Antibiotikov imam za 1 teden, imenujejo se Cefa-Cure.
Joda trenutno nimam, ker pa je danes nedelja, sem uporabila tisto, kar sem imela doma.

LP
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #40 : sobota, 24.07.2010 : 14:39:03 »

Sančota je malo nazaj napadel pes (nepazljivi lastniki, odprta dvoriščna vrata). Na uhlju ima približno 2,5cm dolgo ugriznino, uhlja  ni pretrgal. Psa sem zvlekla z njega, na srečo je imel na sebi tudi precej debel dežni plašč.  Doma nimam ničesar pametnega za rane razen arnike v žganju in 70% etanola.
Rano sem mu sprala z arniko, mu  jo lahko razkužim z etanolom?
Kaj naj sicer v ponedeljek nabavim v lekarni? Če me spomin ne vara, je še najboljši peroksid za razkuževanje ran.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #41 : sobota, 24.07.2010 : 14:42:29 »

Ne vem, kaj je dobro za tako rano, ampak če rabiš hermeliko v šnapsu, povej in dobiš.

Ubogi Sančo Kiss
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #42 : sobota, 24.07.2010 : 14:48:49 »

kaj pa betadine? to je jodovo razkužilo, ki (kolikor vem) tudi spodbuja celjenje ran.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #43 : sobota, 24.07.2010 : 14:49:38 »

Peroksid bo kul, lahko tudi jod. Tudi vsak alkohol razkuži. Če si v LJ, greš lahko tudi danes do lekarne, so ene tri ali štiri odprte.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #44 : sobota, 24.07.2010 : 14:55:39 »

Sančo ni prav nič ubogi, ker je odšel z bojišča povsem prepričan, da  je hudirja premagal on sam, z repom, samovšečno dvignjenim kot zastavo. Afro Poscal je na stotine vogalov do doma. Sem prepričana, da je na  uhelj izjemno ponosen. Začudena sem bila, da je bil zelo  nepričakovano presenečen, ampak se ni dolgo spustil gristi in ležati, temveč se je sam hotel postaviti nazaj, pa se ni mogel zaradi povodca.
Eh, enkrat, že dolgo nazaj, je imel prav tako raztrgan uhelj, ki se mu je začel še gnojiti. Peljala sem ga k vetu, tampa so samo potegnili krasto dol in mi dali vodikov peroksid za spiranje. je bil v nekaj dneh ganz nov.
Hvala, Cats, bomo videli, kako se bo stvar razvijala do ponedeljka.

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: ugrizne rane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines