mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 00:17:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Glivice
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Glivice  (Prebrano 23825 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
71ares71
gost
« : sobota, 30.10.2004 : 14:33:41 »

Mater, nimam sreče. Po težki in dolgotrajni bolezni oči, je moj Ares zopet staknil neko svinjarijo; GLIVICE. Porka Madona, pes!  Angry
Pojavile so se mu na smrčku, in na levi tački (prstu). Sprva sem mislil, da gre za krasto (par dni nazaj je preril celo njivo med iskanjem voluharjev).
Danes sem bil pri veterinarju - dal mi je jod (enkrat na dan) in Aresu je "stisnil" injekcijo.
Ali ima kdo kakšne izkušnje s podobnim problemom?  ???Baje je zdravljenje dolgotrajno.

Hvala Wink
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #1 : nedelja, 31.10.2004 : 09:03:54 »

Ne bo dolgotrajno. Protiglivičnega mazila ti verjetno ni dal, ker bi ga pes polizal, zato mu je dal injekcijo s tem sredstvom. Če bi bilo zdravljenje dolgotrajno, bi ti že naročil, da se vrni po injekcijo.
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #2 : ponedeljek, 04.07.2005 : 21:33:54 »

Nam je rekel veterinar da glivice stakne v zemlji. Glivice so kar trdovratna zadeva in zelo rade se ponovijo če jih res ne izkoreninimo. Našemu se naredijo pod brado rdeči in rdeči gnojni mazoljčki po kopanju... Tudi med tačkam se mu je že nekaj neredilo zaradi kopanja, tako da mu sedaj ne pustim kopat. Kakršnokoli spremembo na koži pa sem do sedaj namazala s plivaseptom in je izginilo in se ni več ponovilo. Naš je bil tudi alergičen na cvetni prah (tako so rekli) in je dobil podkožne bulice zgoraj po vratu. Toda odkar ga kopam s plivaseptom se mu te bulice niso več ponovile.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #3 : četrtek, 28.07.2005 : 12:01:30 »

Kaj te plivasept lahko kupimo direktno v lekarni ali je na recept?Klark je manrec staknil eno hrasto na usesu,pod njo je bil moker izcedek-nic podobno sokrvici ali gnoju ,in se cel teden ni pozdravila....zdaj sem mu ranico fino spucala in jo mazem z jodovo razstopino in se vse lepo susi.Kaj to je lahko primer glivic?
Lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #4 : četrtek, 28.07.2005 : 12:03:50 »

Lekarna ali Sanolabor - brez recepta.
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #5 : petek, 29.07.2005 : 06:24:41 »

Res je plivasept se dobi brez recepta, jaz ga vzamem kar na Gorkičevi pri veterinarju. Jaz svojega tudi kopam s plivaseptom in ima zelo lepo svetlečodlako.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #6 : petek, 29.07.2005 : 06:26:20 »

Malo prečekiraj cene Wink Zna biti bistvena razlika Roll Eyes
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #7 : sreda, 21.12.2005 : 00:14:14 »


A lahko kdo kaj več o gljivicah napiše? kakšni so znaki? Mi smo zdaj naredili dvotedensko antibiotično kuro (ker si je zgrizla kožo in se je vse zagnojilo), antibiotik je lepo prijel, en teden sem jo kopala s Chlorexydermom, zdaj se še naprej liže po tacah in po in med zadnjimi tacami za povrh pa ima okoli gobca oguljeno vso dlako. Očitno bomo morali do dermatologa. Možno je tudi, da ima alergijo na hrano , čeprav že dlje časa dobiva Hills. Kakšen nasvet morda?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #8 : sreda, 21.12.2005 : 07:47:49 »

Svetujem ti obisk pri dermatologu. Lahko bi bila piodermija.
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #9 : sreda, 21.12.2005 : 12:39:08 »

jaz vem kako glivice izgledajo pri človeku, če je isto pri psih pa ne vem.
Gre za izspuščaje rjavkaste barve  s temnejšim robom in svetlejšo sredino. izpuščaji kasneje začnejo močno srbeti. Zdravljenje- antimikotiki!
Upam da bo s kužkom vse vredu.
Si probala že kdaj plivasept? Našje imel težave s kožo (izpuščaji pod brado, pikice po koži nad vratom) in se je s plivaseptom vse vredilo. probaj.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #10 : sobota, 24.12.2005 : 16:44:36 »

sem imela name sprobat še Plivasept, a deluje bistveno drugače kot Chlorexyderm? Zdaj koža ni nič bulasta, nobenih izpuščajev, le okoli gobca je preveč oguljena dlaka. trenutno dobiva Miracoat (kdo pozna-lastnosti in delovanje?) pa še na kuro Pfizerjevih vitaminsko mineralnih tablet sem jo dala. včeraj kupila še vrečo Hillsa d/d pa bomo videli . Po dogovoru z veterinarjem, počakamo kake 3 tedne (tudi dlako po hrbtu ima nekam redko!) če se bo še vedno pretirano lizala po zadnji tacah in nohtih in če se dlaka ne bo obrasla, gremo do Kotnikove. Bi pa vse skupaj znalo biti tudi psihičnega izvora- ker dobermani so bolj tečneži, nevrotiki in za tako pretirano lizanje sem nekje že zasledila, da se pogosto dogaja pri dobermanih. Najprej pa moramo seveda izključiti vse fizične dejavnike (alergije, pioderme ipd).
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #11 : ponedeljek, 06.11.2006 : 11:53:09 »

Nažalost smo tudi mi fasali glicive in sicer med blazinicami, sedaj mazemo s kremo in kar uspesno preprecujemo, da bi si jo polizala. K sreci imamo cartljivca in potem jo kaksno uro pac cartamo in zadovoljni spi, tacas pa se krema tudi vpije.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #12 : nedelja, 19.11.2006 : 19:56:42 »

to je grozno dolgotrajno
sama se že 6 tednov borim z glivicami v ušesu
mojemu pomaga dietna prehrana
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #13 : ponedeljek, 20.11.2006 : 09:20:41 »

Ja usesne so problematicne, ker zelo tezko dosezes, taksne povrsinske so bile dosti lazje in smo jih v 14 dneh odpravili. Glivice se v bistvu razmnozijo zaradi oslabelega imunskega sistema, zdravju pomagajo tudi vitamini!
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #14 : sobota, 02.12.2006 : 17:44:16 »

mislim, da jih ima zdaj tudi moj po tačkah, ker se neprestano grize Sad
v petek gremo na kontrolo pa bomo pokazali veterinarju
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Glivice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines