mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:15:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kronični artritis
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kronični artritis  (Prebrano 19132 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #30 : sreda, 25.03.2015 : 07:44:46 »

Ali ima kdo izkušnje s ABPS terapijo? Če ne veste, o čem je govora...

Bistvo zdravljenja kroničnega artritisa z metodo ABPS®(Autologous Blood Processing System)¹ je v tem, da eliminiramo „zle“ produkte sklepnega vnetja, predvsem IL-1. To dosežemo tako, da v sklep injiciramo pripravljeno raztopino, kjer je ogromno število „dobrih“ elementov zdravljenja vnetja, predvsem IL-1Ra. Le-ta se veže na IL-1in ga za dolgo obdobje onesposobi pri njegovem razgradnem delovanju v sklepu. Samo raztopino pripravimo iz pacientove krvi (približno 20 – 50 ml), ki je po 24. urah od odvzema pri psu in ustrezni obdelavi, pripravljena za aplikacijo nazaj v prizadeti sklep.

ABPS®terapijo sestavljata 2 fazi: V 1. fazi pacientu odvzamemo kri, jo obdelamo vlaboratoriju in jo po 24. urah apliciramu istemu pacientu nazaj - v prizadeti sklep (ali več prizadetih sklepov). Ostanek krvi zamrznemo na -24 oC in jo shranimo v „plazma banki“ (lahko več let).

V 2. fazi pacientu še enkrat apliciramo kri (plazmo) v prizadeti(e) sklep(e). Kri seveda vzamemo iz pacientove „plazma banke“.

Ob končani 1. in 2. fazi zdravljenja pacientove prizadete sklepe še kratkotrajno obsevamo z laserskimi žarki, valovnih dolžin 630 nm in 850 nm. Na ta način še povečamo protivnetno delovanje IL-1Ra.

To obliko terapije lahko izvajamo le pri vnetnih procesih sklepov, ki niso infekcijske narave in jo lahko ponovimo po potrebi (običajno po enem letu ali več). Pacienti po omenjeni terapiji ponavadi ne potrebujejo več analgetikov ali pa so odmerki le-teh bistveno zmanjšani.

¹ABPS je zaščiteni proizvod podjetja Arthrex©, USA.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kronični artritis
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines