mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:46:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Kako psa naučiti da bi npr. spustil igračo
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako psa naučiti da bi npr. spustil igračo  (Prebrano 5574 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
modras
novinec
*
Sporočil: 3


« : sobota, 12.07.2008 : 14:47:18 »

prosim če mi pomagate kako lahko naučim psa da bi spustil npr. igračo
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #1 : sobota, 12.07.2008 : 15:15:40 »

To nas je učila Katarina: ponudiš mu priboljšek (in mu ga tudi daš, seveda, ko spusti).
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #2 : sreda, 06.08.2008 : 10:15:18 »

Moja Ola ko vidi da vzamem pribolšek igračo kr spusti , nikoli mi je ne spusti v roko ali pred mene,najraje ima da jo lovim
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #3 : četrtek, 09.04.2009 : 15:36:10 »

Kaj pa ti tisti psi ki imajo polno rit vsega in jim jim priboljski nic ne pomenijo ? Ko je moj terijer (mesancek) zunaj, ga ne zanima nic razen okolice, vohanja, gledanja, igranja... Saj mu vrzem zogco, jo ulovi  sam si moram sama po njo in na drug konec  Grin
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #4 : petek, 10.04.2009 : 08:43:36 »

del obroka pač zamenjaš s pribojški oz. nagradami. Torej: psu ne daš celoten obrok ampak manj in to razliko nadomestiš s priboljški oz. nagradami za opravljeno nalogo.   
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #5 : petek, 10.04.2009 : 11:21:45 »

In to najboljše izvedeš tako, da mu daš prvi obrok v dnevu prav s priboljški, šele kasneje mu daj preostalo.  Wink
Ko se bo pes navadil, da dobi ob hrano iz tvojih rok boš imel vso njegovo pozornost in potem se lahko učita trikce.

Za tiste, ki jim kuža ne da igrače oz. je ne prinese pa tale vaja:

Psa naučite, da vam igračko pobere iz tal. Najprej si k nogam dajte eno od njegovih igrač, nato psa pokličite k sebi. Z roko mu nakažite, da vam mora pobrati igračo. Vsakič, ko se je bo pes dotaknil z gobčkom ga zeloooo pohvalite in nagradite. Psa vseskozi vzpodbujajte z besedami, da mora pobrati igračo. Ko je pes osvojil, da se mora igrače dotakniti naredite še eno stopnjo naprej. Psu tako dolgo prigovarjajte in nakazujte z  roko proti igrači (lahko se je tudi dotaknete), da bo igračo pobral.  Če jo bo poskušal pobrati, ga zeloooooooooo vzpodbujajte (tokrat mu daste priboljšek le takrat, ko jo poskuša pobrati ali jo pobere - torej napredek nagradite). Slej kot prej bo pokapiral kaj hočete od njega. Ko vam igračo pobere pa izkoristite še priložnost in recite naj vam jo da (v zameno mu daste priboljšek  Wink). Ko bo to obvladal vam mora igračo vsakič, ko jo prinese dasti v roko, če tega ne naredi in jo spusti na tla jo mora na ukaz "poberi" spet pobrati šele po tistem dobi nagrado!
Seveda mu morate za vsak napredek dati priboljšek.
Ne zahtevajte preveč od psa.  Vajo delajte postopoma in ne predolgo.
Ko bosta s psom obvladala ta trikec poskusita še če jo prinese oz. pobere če jo na kratko razdaljo vržete.
Veliko potrpljenja prosim!  Smiley

Seveda sem se razpisala ampak na tak način je meni uspelo. Ni tako zakomplicirano kot se bere. Poskusite.  Wink

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Kako psa naučiti da bi npr. spustil igračo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines