mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 17:15:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Bula pod gobcem
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula pod gobcem  (Prebrano 37856 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #15 : ponedeljek, 01.11.2004 : 22:47:49 »

ja tudi mi držimo pesti za aiko pa bom asu rekla nj tačke drži Grin za linino prjatlco Cheesy Wink pa rina jih bo itak tut!!! pa lupčka za obedve Kiss


lp Nina
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #16 : ponedeljek, 01.11.2004 : 23:01:00 »

Kako velika je zdaj bula in za koliko se je povečala od včeraj? Pes od kolegice (pudelj) je imel hitro rastočo bulo v ledvenem predelu- v enem tednu mu je zrasla na velikost zeljnate glave, in so na veterini kar gledali, ko so zadevo izrezali ven. Izkazalo se je, da gre za limfom. Pes je izgledal, kot da je noseč.Pri bokserjih je pa sploh treba biti previden, saj so zelo raku podvržena pasma, kolegica , ki je veterinarka in lastnica bokserja, tedensko "prešlata" psa, da bi mu pravočasno kaj odkrila, če bi se kaj pojavilo.... Po moje gre pri tvoji za povečano žlezo slinavko. Ali jo ta bula morda moti pri dihanju, ker ji tišči v sapnik?
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #17 : torek, 02.11.2004 : 09:55:58 »

Linchaich! Kako je z Aiko??? Držim pesti, da ni nič hudega!!!

LP, Maša
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #18 : torek, 02.11.2004 : 15:10:25 »

Evo nas!

Bili pri vetu! Zal dr Butinarja ni bilo, zato smo sli do dr. Pavlinove!
Iz bule je potegnila sam gnoj! Po vsej verjetnosti je slo za kako rano in se je zagnojila! Gobca niti ni mogla dobro odpreti, da bi se videlo ... z zunanje strani ni nic, tako da je lahko bila poskodba z notranje strani! Dobila je injekcije!

Zal ni druge resitve kot operacija! Jutri zjutraj ob 8-ih pridemo pod urgentno, ker je ves operacijski termin zaseden!

Aika se je prej se malo igrala, drugace pa vecino casa prespi!

Danes jo bomo se crkljali, jutri pa upamo na najboljse okrevanje!

Hvala vsem za lepe zelje, pa za kose poljubckov (predvsem na ZS)!

PS: Primavera! Vceraj sem se ze izklopila z neta, tako da sem sele danes videla tvoje vprasanje! Bula je velika cca. 7x7 cm!
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #19 : torek, 02.11.2004 : 18:05:52 »

UUUUhh! Torej ni nič hudega, ko gre za zagnojene bule sem ponavadi najbolj vesela. Jutri boste operirani, gnoj bo odtekel, antibiotiki , malo Rimadyla, da ne bo bolelo, infuzija -pa domov. Čisto rutinska zadeva, zdaj ti ni potrebno biti več nervozna. Jaz bi prosila na kliniki še za kako konzervico visokokalorične hrane za postoperativno nego, če bo imela težave pri požiranju, da ji lahko kar z brizgalko (injekcija) noter spraviš. Vso srečo torej jutri!
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #20 : torek, 02.11.2004 : 18:06:48 »

No, jaz sem v soboto videla to Aikino bulico in mi ni bila preveč všeč! Zdaj pa ko bo potrebna operacija . . .  Undecided
Jaz bom držala pesti, vsi moji pasji, mačji, . . . skratka živalski prijatelji pa bodo držali svoje živalske tačke! Wink Pa daj ji tri poljubčke - enega na levi žnabl, drugega na desni, tretjega pa na glavo. Na bulico pa raje ne. No, 3x Kiss
Jutri pa nam sporoči novičko! Wink

                                         Lep pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #21 : torek, 02.11.2004 : 21:00:11 »

 Skoz bomo v mislih z Aiko, dobro se drzita obe jutri zjutraj Kiss :-*za bolančkano eden,za zdravo pa drugi Grin Wink, upam, da ne bosta potem, preveč divjali Wink
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #22 : torek, 02.11.2004 : 21:03:30 »

Skoz bomo v mislih z Aiko, dobro se drzita obe jutri zjutraj Kiss :-*za bolančkano eden,za zdravo pa drugi Grin Wink, upam, da ne bosta potem, preveč divjali Wink

Tudi jaz!!!   Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #23 : torek, 02.11.2004 : 21:06:22 »

linch, tudi mi bomo mislili na vas. Aiki pa  Kiss
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #24 : torek, 02.11.2004 : 21:18:43 »

Linchaich

Držimo pesti za jutri!! Upam, da bo šlo vse kot po maslu!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #25 : torek, 02.11.2004 : 23:05:12 »

Vso sreco !!! Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #26 : sreda, 03.11.2004 : 09:57:06 »

linchaich

držimo pesti pa tačke pa mislimo na vas Wink upam da bo vse uredu z aiko!! lupčka zanjo Kiss

lp Nina
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #27 : sreda, 03.11.2004 : 11:22:38 »

Linch: kako je z malo? Sta že prestali operacijo? Poročaj!!!
Držimo pesti in tačke!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #28 : četrtek, 04.11.2004 : 00:05:25 »

Koncno se javljamo (na forum)!

Aiko sem danes dopoldne peljala k veterinarju, kjer so jo sprejeli pod urgentno (ce bi se narocili, bi morali cakati sigurno se vsaj dva dneva). Aiko sem v kirurgijo oddala okoli pol 10 ure dopoldne, na vrsto za operacijo je prisla sele nekje ob 1-ih popoldne! Zal je bil dr. Butinar zelo zaseden, tako da jo je operiral drug veterinar … tudi dela na tem podrocju … ampak sem pozabila priimek … ga bom se dopisala!
Po prestani operaciji, me je dr. poklical in mi razlozil situacijo! Slo je za ubod necesa (po vsej verjetnosti palice) pod jezikom! Rana se je zagnojila in to je bilo to!
Bilo je zelo zagnojeno, tako da so ji morali naredili kar ogromno luknjo, da so lahko ocistili! Prerezati so ji morali tudi nekaj misic! Ker je tako ogromna lukna, tudi drenaza ni »cvrtsa«, zato upamo, da bo do petka zdrzala, ko imamo pregled oziroma odstranitev le-te!
Ko me je moja punca zagledala (ko je prisla iz kirurske sobe) je kar jokala od srece (vsaj upam, da ne od bolecin, ker je kmalu nehala), ritka je pa vseeno migala na vse strani in konce … repek prav tako! Revico je tako kakat tiscalo (pokaze ga z zelo globokim dihanjem), da je z lucko, katere se boji, letala gor in dol po parkiriscu Univerze … zal ji ne morem natakniti ovratnice, tako da bolj za njo letam in jo lovim … in komaj nasla primeren prostor!
Ko sem jo pripeljala domov, je Lina zagledala cudo sveta! Najprej se je najezila, potem ugotovila, da gre za Aiko, potem se je pa trest zacela! Cist je sokirana! Skoz jo gleda, skoz bi jo lupckala, jo cuva … tako da jo moram kar dobro paziti … se zdele lezi na postelji in gleda dol na Aiko … sploh ce kaj cudno zastoka in ob vsakem njenem gibu!
Okoli 9 ure zvecer smo opazili, da ima ledeno hladne noge! Poklicala sem na Posmiljscakovo, ker so bili se odprti, pa mi je ga. veterinarka takoj, ko sem povedala celo zgodbo zabrusila, ce na Univerzi pa nimajo dezurnega zdravnika … ja kaj pa je to vazno … rekla mi je samo, da ce je budna, je vse OK! Potem sem vsa panicna poklicala Aiko na lulanje … in ko se je zopet ulega, so bile nogice toplejse … tudi sedaj so tople … sicer pa ze ves cas lezi pokrita!
Lino so komaj zadrzevali, da ni skocila k Aiki, ko je iskala primeren prostor za lulanje … na vsak nacin bi ji rada pomagala!
Ves cas sem ji brisala kri z gnojem, ki se vedno tece in tece … in bo se kar nekaj dni! Prejle pa sem ji morala odstraniti gazo (ali ne vem kako se ze rece) in vse skupaj zamenjati! Sem se zelo potrudila, pa mi zal prvic ni uspelo … kmalu ji je vse skupaj (razen lucke) »padlo dol«! Pa smo menjali se enkrat! Tokrat bolj uspesno! To bomo sedaj prakticirali veckrat na dan!

Aika sedaj spi …. upam, da ji bo uspelo do jutra!
Seveda sem si vzela bolnisko za mojo zlato pucno ... moram tako na vsakih nekaj minut brisat rano!

Hvala vsem, ki ste drzali pesti in tacke … hvala tudi vsem, ki ste mislili na nas!

Pa hvala vsem za skrb .. tudi tistim prek SMS ali ZS!

Cez par minut bom dodala se par slikic moje zalostinke!
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #29 : četrtek, 04.11.2004 : 00:15:59 »

Kako bo pa s hranjenjem? A bo lahko požirala? Tudi moja je bila po narkozi malce bolj mrzla v tačke pa sem jo dala na grelno blazino ležat, ker jih narkoza baje ful podhladi. katere antibiotike sta pa dobili za domov?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Bula pod gobcem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines