mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:21:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: tamaskan dog (volčji pes brez volka v sebi PO IZGLEDU VOLK )
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: tamaskan dog (volčji pes brez volka v sebi PO IZGLEDU VOLK )  (Prebrano 15650 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #15 : sreda, 06.08.2008 : 08:40:35 »

Moji znanci so imeli Čehoslovaškega volčjaka, pa moram reči, da so krasni psi. Kiss So izredno prijazni do ljudi (ob primerni vzgoji), do tujcev malo zadržani ampak ko te pa pes vzame za svojega je pa zelo navezan nate. 
Ti psi izhajajo iz krdela in so zelo osamljeni, če morajo biti sami doma. Ne čakajo potrpežljivo in mirno ampak v velikih primerih "kličejo" svoje ljudi k sebi ... torej tulijo. Roll Eyes Ker se ob samoti zeloooo dolgočasijo jih kaj hitro prime tudi kakšna uničevalna žilica in delajo škodo. Vrjemite mi, ko se ta mrcinca odloči nekaj uničit ... Lips Sealed
Zato je za to pasmo najbolj primerno, da imajo stalno družbo. Najbolj srečni so, ko so vsi njegovi zbrani okrog njega.
Samci so izredno dominantni (za samičke ne morem rečt, ker nisem imela še srečanja z njimi) in so pri srečanju z kakšnim samcem lahko malo agresivni, ampak takšna je njihova narava.
Obvezna socializacija in šola!!!
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #16 : sreda, 06.08.2008 : 09:06:18 »

Jaz sem pa enega zelooooooo podobnega psa videla na Korziki, vendar sem bila ravno pri večerji in nisem mogla leteti za lastnikom,da bi videla če je to to.
V glavnem; pes je stopal poleg lastnika tako mirno in samozavestno,da sva s fantom kar gledala. Ni se obračal naokrog, niti povohal ni psa,ki jim je prišel nasproti,...
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #17 : sreda, 06.08.2008 : 10:34:53 »

uuu lepotec! men je bil tu di češkoslovaški volčjak ful všeč, tale je pa tu super.
zalarjeva sem se zaljubila tako kot ti.
ne vem če si ne bom enkrat ko bom velika neki takega omslila.
imata pa verjetno res oba težek karakter. saj ima tamaskan dog tudi husky-ja v sebi,ki je težka in zahtevna pasma.in je res fajn da imaš že kake izkušnje.
zalarjeva za naju ne bo to problem.jst mam tako enga gospoda huskyjevga,ki me je prenesu okol,kjer se je že dalo,dokler se jaz nisem naučila. tvoj ma pa tud nekaj polarnega vmes ne?
Tudi jaz bi ga nekega dne rada imela, samo kako ga dobiti pa nevem Sad Moj je mešanec med huskyjem in NO (no mama je mešana med tema dvema, oče pa naj bi bil ovčar). Ima torej večino NO v sebi, vendar se mu karakterno poznajo nekatere husyjeve vrline Grin (uničevanje vrta, ko mu je dolgčas Smiley ). Drugače pa ni tako trmast kot husky. Bi bil pa kar izziv imeti tamaskan doga Smiley. Drugače sem pa trenutno najbolj za mopsa (ja sej vem, totalno drugačen od npr. mojega Smiley, imam tak okus, hehe). Bi bila pa zelo vesela, če bi lahko v živo videla ali tmaskan doga ali pa čeho-slovaškega ovčjaka. Kdo ve, če ga kdo razstavlja da bi ga laho videla na razstavi?
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #18 : sreda, 06.08.2008 : 11:02:09 »

Čehce lahko vidiš na razstavah  Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #19 : sreda, 06.08.2008 : 11:20:52 »

O super! Bo treba iti! Kdo ve, kdaj je naslednja?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : sreda, 06.08.2008 : 11:26:32 »

Čehe se da videti na skoraj vsaki razstavi. Sicer niso kaj grozno posebnega, ampak kadar pa pride celo krdelo od enega vzreditelja bi se pa samo tja nalimala in se ne bi premaknila do konca razstave, tako zanimivi so. Meni so všeč samo tisti "slabši", ki so v karakterju ohranili več volka in manj nemca (če ne bi si raje omislila kakšnega bolj suhega delovnega nemca volčje barve).
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #21 : sreda, 06.08.2008 : 11:53:44 »

sicer so čehci mal mimo teme  Smiley, ampak vseeno, ker je očitno veliko fanov tukaj  Wink - v Pozni na Poljskem je od 29. do 31. avgusta srečanje lastnikov in občudovalcev ČSV-jev: http://www.wolfdog.org/eng/events/168.html
Če kdo gre - izčrpno poročilo s fotkami, prosim  Grin
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #22 : sreda, 06.08.2008 : 12:17:11 »

U, hvala ti za tole! Se vsaj nad slikami naslajam, mi ne bo uspelo iti na to srečanje Wink
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #23 : četrtek, 07.08.2008 : 06:12:02 »

js sm čehe že tud vidla na razstavi. in kako leto ali več nazaj se je eden celo podarjal tuki pri nas.pa leglo je tudi bilo.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #24 : sobota, 27.09.2008 : 17:56:31 »

Waaaa... Cheesy Cheesy

Čudovit pes res!! Prvič slišim za to pasmo. Res so krasni!!

Takile volkci mene tako prevzamejo... Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: tamaskan dog (volčji pes brez volka v sebi PO IZGLEDU VOLK )
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines