mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 18:58:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam  (Prebrano 71036 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #120 : ponedeljek, 12.10.2009 : 12:38:35 »

Tule imamo ponovno leglo iste mačje mamice. Pripeljala jih je tja, kjer jih je imela prvič, verjetno ker sem jo hranila. Tistega zavetja za sosedovo garažo ni več, ker je vse skupaj pospravil. Ne vem kako se bo pripravljen pogajati o tem, da bi lovili mačke na njegovem dvorišču saj je bil nazadnje prav jezen. Vsakič mi pove, da smo obljubili, da jih pridemo iskat potem nas pa ni bilo. Kaj pa sedaj? Naj jih hranim, dokler ne bodo samostojne in bodo odšle? Kam? Na cesto, na progo... Mamica je plašna, beži, ne da se je prijeti in ujeti. Jaz nimam ideje, mi je pa za znort hudo, ko jih poslušam cel dan in noč kako jokajo pod mojim oknom. Saj jih bom hranila, ampak... Nimam jih kam dat!
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #121 : ponedeljek, 12.10.2009 : 16:55:22 »

Kot sem ti napisala že pred meseci,je najboljše da greš čimprej v Gmajnice po ŽV jih ujameš in pelješ na S/K ter vrneš nazaj na lokacijo...drugače ti bo mama letos pripeljala še tretje leglo... Undecided
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #122 : ponedeljek, 12.10.2009 : 17:07:10 »

V Gmajnicah je mačja kuga, kot sem slišala in razumela je bojda poginilo že večje število mačk.
Pazite na ulovljene prostoživeče muce, da kaj ne staknejo, ko jih nosite na s/k tja.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #123 : ponedeljek, 12.10.2009 : 17:09:25 »

Meni je za poginule bibe resnično žal.
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #124 : ponedeljek, 12.10.2009 : 17:22:43 »

Aja??Nihče ni nič opozoril :(Jaz sem čez vikend peljala 4 od tega 3 mladiče na s/k pa je blo vse ok.Zaenkrat....joj no.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #125 : ponedeljek, 12.10.2009 : 17:24:09 »

Preverjeno ja, žal.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #126 : ponedeljek, 12.10.2009 : 17:27:49 »

s/k se še naprej, sprejemajo pa ne.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #127 : ponedeljek, 12.10.2009 : 20:11:05 »

Je dovoljeno, da v času, ko imajo tam kugo lahko ljudje posvojijo mačke? Ker znanka jo je .
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #128 : ponedeljek, 12.10.2009 : 20:24:44 »

Dovoljeno seveda je, saj macja kuga ni na nobenem seznamu (drzavnem) bolezni ob kateri bi bili predpisani posebni ukrepi. Je pa seveda stvar politike zavetisca, ce o tem obvesti potencialne posvojitelje, ljudji, ki nosijo zivali tja na s/k (ali najdene) in tudi splosno javnost. Kar se mene tice, bi javno obvestilo (npr. na spletni strani) pricakovala ...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #129 : ponedeljek, 12.10.2009 : 20:42:39 »

No, sedaj jih pa sploh ne bom peljala tja. Mama še doji, se pravi da je treba s sterilizacijo počakat, čim jih odstavi pa vsi zginejo. Grejo v širni svet, recimo. Torej mi ostane edino, da mamo ujamem, nekako, ker tega res ne obvladam, jo peljem sterilizirat magar na lastne stroške, ter se izognem nadaljni skrbi za morebitna legla. A tako? Ker v tako zavetišče, kot so Gmajnice, jih ne dam. Žalostno, ampak jim je tu vseeno boljše.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #130 : ponedeljek, 12.10.2009 : 21:06:02 »

Maja01, posvojiteljici niso povedali , da imajo prisotno kugo. Tako so posvojili mačka za katerega se ne ve, da ni okužen z kugo?
Logiran
Daisynina
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #131 : torek, 13.10.2009 : 16:38:23 »

Takoda, v Gmajnice že cel teden vozimo mačke na s/k in je vse uredu, zato nikar ne čakaj in nikar ne plačuj sterilizacije. Kmalu bo pritisnil mraz zato pelji mamo čimprej, da ne bo spet prepozno. Nič hudega, če ne obvladaš loviti, ni nič takega, sposodiš si živolovko, v zavetišču ti povejo kako jo nastaviš (nič težkega), na koncu nastaviš hrano, mogoče daš še dva koščka na začetek, da jo bo pot vodila do konca živolovke in da se bo sprožila. Ko se zapre, je muco nujno treba pokriti s kakšno rjuho, deko...da neha noreti. To je vse, nič težkega, pravzaprav ti ni treba nič delati, razen da počakaš da živolovka poči. Glede na to, da gre za mamico, je sigurno lačna in se bo hitro ujela. Kuga naj te ne prestraši, kot sem rekla, s/k se izvajajo vsak dan in ni bilo še nobenega problema.
Aja, tudi ni nič hudega če še doji, ujameš jo zjutraj (lahko tudi v soboto, če čez teden nimaš časa) in zvečer gre muca lahko že ven in naprej doji. Mladiči lahko počakajo.
Ti pa res svetujem, da pohitiš, ker potem ko bo slabo vreme, bo še težje, potem bo muca spet kam izginila in se čez čas spet pojavila z novim leglom...to pa ni rešitev.
Tako malo dela je treba ampak narediš pa s tem res veliko, tako da kar pogumno.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #132 : torek, 13.10.2009 : 17:29:36 »

Ne vem, če je tu problem v pogumu ali čemu podobnem.
Kako veš, da je v redu? Inkubacija pri mačji kugi je lahko tudi 14 dni. Poginjanje po lokacijah se vam lahko začne šele tedaj in ne kar takoj.
Raje preverite kakšne sanitarno-higienske ukrepe imajo v Gmajnicah glede na to, da se infekcija prenaša kapljično, torej ni varnosti niti v operacijski sobi, četudi je 100m stran.
Ni tako zelo enostavno vse skupaj, kot bi si morda kdo želel.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #133 : torek, 13.10.2009 : 17:35:21 »

Sama ne bi mačke nikoli peljala na s/k v isto stavbo, kjer imajo ravno izbruh mačje kuge.
Edino prav bi bilo, da vodstvo Zavetišča Gmajnice v tem času organizira s/k kje izven zavetišča , v kakšni pogodbeni ambulanti.

Pri naši vetki 14 dni ni bilo s/k, ker je bil le sum, da je bila ena od njenih hospitaliziranih morda okužena z viusom mačje kuge.
So ta čas razkuževali ko nori. 

Logiran
Daisynina
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #134 : torek, 13.10.2009 : 18:55:45 »

Glede "kar pogumno" sem imela v mislih bolj to, da naj se mamo čimprej pelje na sterilizacijo, že ta teden oz. v roku dveh tednov. Že na prejšnji strani je takoda prosila pomoč pred časom, pa je očitno mama spet imela mladiče, ne vem zakaj se je ni ujelo že prej...če bi se mamo že takrat s, jih zdaj ne bi bilo. Če je takoda pripravljena plačati sterilizacijo, potem naj jo pelje v kakšno kliniko ta teden. Nikar pa čakati, ker bo spet tretje leglo...po čisto nepotrebnem.Škoda je da mladiči umirajo, mama pa koti.

Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines