mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 24.05.2024 : 01:38:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam  (Prebrano 70628 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #75 : torek, 02.06.2009 : 17:17:10 »

Ko sem zadnjič vsa navdušena klicala Nino v azil za divje in povedala, da sem spusila mamo raco nazaj v vodo in da je vse ok, je rekla... dober občutek, a ni? Ko ti enkrat za spremembo ni treba iskati novega doma, pa si vseeno naredil nekaj hudo dobrega.
Res je. Če bi imela minuto prostega časa, bi se z veseljem pridružila mačjelovkam. Saj ni nič hudega - ujameš mačko, jo pelješ na oskrbo in izpustiš nazaj. Narediš pa mnogo dobrega... dajte se pridružit puncam, ki tako neumorno lovijo, da bo enkrat za mačkice bolje. Sploh tisti, ki sicer nimate veliko časa, kakšno večerno uro ali dve pa vendarle imate. Prosim, no. Bom pomagala pri pridobivanju ustreznega potrdila za oskrbnika živali, da bo vse, kot mora biti.
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #76 : torek, 02.06.2009 : 17:32:46 »

Jaz sem se že javila. Smiley Zdaj že čakam na ''uvodno'' uro.
Logiran
Macka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #77 : torek, 02.06.2009 : 22:35:59 »

Joj Smetka iz tvojih ust v ˝božja˝ ušesa, pomoč na terenu bi bila tako zelo dobrodošla. Pomoč pri pri pridobivanju ustreznega potrdila za oskrbnika živali pa tudi.  Cheesy

Frigga po 10.6 k je konc mojga izpita, akcija upam, da boš uvodno uro dobila že prej po 10-tm pa se z moje strani Smiley, da jih čim več polovimo, da bo naslednem parjenju mačkic ne bo potrebno po ulicah pobrati tako število malih dudarčkov, kot jih rešujemo sedaj.

S skupnimi močmi nam bo uspelo Smiley, se pravi več nas bo lažje bo!!!
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #78 : torek, 02.06.2009 : 22:49:18 »

dober občutek, a ni?

Je, ful. Ko veš, da mačka ne bo trikrat na leto kotila. Da ne bo do konca življenja živela v strahu za svoje otroke, pa po možnosti gledala, kako ji umirajo pred očmi. Da bo kolonija s/k, da ne boš pobiral mladičev, na pol umirajočih. In da bodo mačke zdrave, saj se s s/k naredi veliko za preprečevanje širjenja FIV in FeLV.
Res je dober občutek. Sicer je za ta občutek potrebno tvegati nekaj svojega prostega časa, ampak se splača.

Letos je bilo s strani Mačjelovke ujetih skoraj 300 mačk. Lahko si samo predstavljamo, koliko mladičev manj je na lokacijah. Trenutno imamo samo v Ljubljani v evidenci nekaj manj kot 200 lokacij, na katerih res aktivno lovi le peščica mačjelovk. Samo v enem tednu je bilo javljeno za 8 lokacij, na katerih je vsaj 70 mačk. Fizično ne gre. Res nujno potrebujemo več prostovoljk/cev, ki bodo pripravljeni nekaj ur tedensko posvetiti reševanju tega problema.

Tisti, ki ste pripravljeni nekaj narediti za to, da zavetišča ne bodo polna mačjih mladičev, predvsem pa (bohpomagi letos) dudarjev, vabljeni z nami na teren. Lahko se javite tukaj, na društven telefon 040-212-797 ali na mail info(@)macjelovka.org.

Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #79 : četrtek, 04.06.2009 : 09:57:31 »

Punce na pomoč! Ker ste trenutno nedosegljive na telefon, vas bom kar tukajle vprašala. Na sosedovem dvorišču je prostoživeča muca skotila mladičke. So za garažo, imajo zavetje ker je tam kup krame. Zaenkrat sem videla samo dva mladička, ki že gledata in hodita okoli. Muco sem že lovila da bi jo peljala na sterilizacijo, vendar se mi ne približa (lovila sem jo, ko je bila akcija v Gmajnicah). Sedaj pa me skrbi, da bi mladičke odpeljala preden jih polovimo. Zaenkrat jo hranim čez ograjo, od daleč me opazuje in ko se umaknem gre jest. Preveč nočem rint vanjo, da se ne bi z mladički vred umaknila drugam. Z lastnikom hiše bi se lahko zmenila, da nas spusti na dvorišče, vendar mu nočem omenjati, dokler ne gre zares. DA ne bi on kaj rinil tja zadaj in jih splašil. Lahko računam na vašo pomoč? Saj vas bom še klicala, ampak me res skrbi, da ji kar naenkrat ne bo več sram. Mama muca je podobna siamki z daljšo dlako in jo že dobro leto videvam tu okoli.
Hvala
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #80 : četrtek, 04.06.2009 : 10:23:41 »

Lahko računaš, seveda. Ne vem, katera številka je tvoja, daj prosim pokliči še enkrat.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #81 : četrtek, 04.06.2009 : 12:07:21 »

Upam, da ne zamerite, dele teksta sem skopirala na Facebook, da bi se vam javil kakšen Ljubljančan. (tisto, kar je na strani od Horjula in del arončkinega posta). Če katera tega noče naj pove, da izbrišem.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #82 : četrtek, 04.06.2009 : 12:44:53 »

Zala, hvala. Smiley
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #83 : četrtek, 04.06.2009 : 20:51:08 »

arončka hvala, so ravno dobili svojo večerjico; briketki + malo konzervice. Odkar jih hranim, so dosti bolj tiho, verjetno mama ne hodi tako pogosto lovit Wink. Kar je prav, da jih ne opazi cel blok pa še kdo.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #84 : sobota, 06.06.2009 : 23:32:12 »

"... na Smoletovi pri glasbeni soli ima ena macka 3 mladice. Macka je baje sicer hranjena, ne ve se pa, ce je dejansko cigava, naj bi jo hranili v zadnji hisi v ulici. Mladice ima vsako leto in obicajno koncajo pod kolesi."

Tukaj ni bilo videti nobene mačke. Lahko preveriš bolj natančno, ali pa naj nas kontaktirajo direktno?

Punce na pomoč! Ker ste trenutno nedosegljive na telefon, vas bom kar tukajle vprašala. Na sosedovem dvorišču je prostoživeča muca skotila mladičke. So za garažo, imajo zavetje ker je tam kup krame. Zaenkrat sem videla samo dva mladička, ki že gledata in hodita okoli. Muco sem že lovila da bi jo peljala na sterilizacijo, vendar se mi ne približa (lovila sem jo, ko je bila akcija v Gmajnicah). Sedaj pa me skrbi, da bi mladičke odpeljala preden jih polovimo. Zaenkrat jo hranim čez ograjo, od daleč me opazuje in ko se umaknem gre jest. Preveč nočem rint vanjo, da se ne bi z mladički vred umaknila drugam. Z lastnikom hiše bi se lahko zmenila, da nas spusti na dvorišče, vendar mu nočem omenjati, dokler ne gre zares. DA ne bi on kaj rinil tja zadaj in jih splašil. Lahko računam na vašo pomoč? Saj vas bom še klicala, ampak me res skrbi, da ji kar naenkrat ne bo več sram. Mama muca je podobna siamki z daljšo dlako in jo že dobro leto videvam tu okoli.
Hvala

Takoda, je muca belo tigrasta? Je to za blokom Viktorije?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #85 : nedelja, 07.06.2009 : 11:58:14 »

Ja, točno tukaj, je bela, kot siamka z daljšo dlako. Mucki že hodijo okoli, včeraj je bil eden že na sosedovem vrtu. Upam, da bodo še nekaj časa tu ker me že kar čakajo zjutraj da jih nahranim. Vas je še kdo obvestil o njih?
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #86 : nedelja, 07.06.2009 : 12:48:24 »

Imaš zs.
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #87 : nedelja, 14.06.2009 : 22:56:04 »

Je, ful. Ko veš, da mačka ne bo trikrat na leto kotila. Da ne bo do konca življenja živela v strahu za svoje otroke, pa po možnosti gledala, kako ji umirajo pred očmi. Da bo kolonija s/k, da ne boš pobiral mladičev, na pol umirajočih. In da bodo mačke zdrave, saj se s s/k naredi veliko za preprečevanje širjenja FIV in FeLV.
Res je dober občutek. Sicer je za ta občutek potrebno tvegati nekaj svojega prostega časa, ampak se splača.

Letos je bilo s strani Mačjelovke ujetih skoraj 300 mačk. Lahko si samo predstavljamo, koliko mladičev manj je na lokacijah. Trenutno imamo samo v Ljubljani v evidenci nekaj manj kot 200 lokacij, na katerih res aktivno lovi le peščica mačjelovk. Samo v enem tednu je bilo javljeno za 8 lokacij, na katerih je vsaj 70 mačk. Fizično ne gre. Res nujno potrebujemo več prostovoljk/cev, ki bodo pripravljeni nekaj ur tedensko posvetiti reševanju tega problema.

Tisti, ki ste pripravljeni nekaj narediti za to, da zavetišča ne bodo polna mačjih mladičev, predvsem pa (bohpomagi letos) dudarjev, vabljeni z nami na teren. Lahko se javite tukaj, na društven telefon 040-212-797 ali na mail info(@)macjelovka.org.

Odziv je enak nič. Nula. Absolutna.

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #88 : nedelja, 14.06.2009 : 23:16:36 »

Povsod je enako, žal. Undecided
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #89 : ponedeljek, 15.06.2009 : 00:31:59 »

Žalostno je to, da se ljudje ne zavedajo, da se problem prekomernega števila mladičev rešuje ravno tukaj: z odlovom in sterilizacijo/kastracijo prostoživečih mačk. In dokler ne bo dovolj prostovoljcev, ki bi bili pripravljeni pomagati na terenu, je ves naš trud samo kaplja v morje. Vsem se smilijo male zavržene kepice, ampak (pre)malo jih je pripravljenih kaj storiti, da do tega ne bi prihajalo.

Pa vse skupaj ni tako težko. Dovolj je nekaj ur na teden, živolovka (ki jo posodi zavetišče), dober želodec in nekaj diplomatskih sposobnosti (za prevzgojo ljudskih množic). Ker se večinoma lovi v paru, niti lasten prevoz ni nujen. Tudi lov ni zahteven in se ga da naučiti v enem, dveh popoldnevih na terenu. Tudi časovna omejitev ni problem. Na enih lokacijah se bolj uspešno lovi dopoldan, na drugih popoldan (za nočne ptice pa so na razpolago tudi nočne lokacije Wink ).

Prostovoljcev pa še vedno ni. Kljub ozaveščanju, splošni naklonjenosti javnosti do reševanja te problematike in naših klicih na pomoč, se nič ne spremeni. Vsi se raznežijo nad podobami rešenih mladičev, nihče pa ne vidi še druge slike. Kam naprej? Zavetišče je polno in prvega dvomesečnega mladiča smo že morali izpustiti nazaj na lokacijo. Na lokacijo, ki je čez kakšno leto ne bo več, ker bo tam obsežno gradbišče. In če bo imel srečo, da ne bo končal pod kakšnim bagerjem, ga čaka še prometna cesta, ki bo potekala čez novo naselje. Pa je bil prav tak srčkan črnuhec, kot ti medvedki, ki se zdaj oddajajo. Le te sreče ni imel, da bi se skotil bolj zgodaj.

Do tega ne bi smelo prihajati. In če je med ljubitelji živali še kdo, ki bi bil pripravljen pomagati, je zdaj odličen čas, da se javi na pomoč. Premalo nas je, da bi zajezili razmnoževanje protoživečih mačk v Ljubljani in letošnji baby-boom je to jasno pokazal.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines