mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 01:40:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam  (Prebrano 70917 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
-Kris-
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #90 : ponedeljek, 15.06.2009 : 17:11:01 »

Im in.. Sicer šele čez ene 20 dni, ker grem v nedeljo za 14dni izven države (do tedaj mam pa še trilion stvari za zrihtat + 2 izpita), ampak ko pridem pa nazaj, pa lahko mal pomagam. Saj je to še zmer ok?
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #91 : ponedeljek, 15.06.2009 : 19:26:46 »

Itak, seveda, vsekakor Smiley
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #92 : ponedeljek, 15.06.2009 : 23:14:50 »

Kris, te bomo veseli!  Cheesy

Sem pravkar izvedela, da ulovimo 30 mačk premalo na mesec... Tako menda meni Ga. strokovna vodja zavetišča... A se heca al kaj??? Shocked Res ne vem, od kje jih jemlje... Lips Sealed
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #93 : torek, 16.06.2009 : 00:20:59 »

Če se nam čez 3 tedne pridružiš, bo čisto ok, zaenkrat ne kaže, da bo mačk zmanjkalo Wink
Ko boš za akcijo, se javi, pa se dogovorimo za termin.

Od kod pa si?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #94 : torek, 16.06.2009 : 07:56:44 »

Citat
Sem pravkar izvedela, da ulovimo 30 mačk premalo na mesec... Tako menda meni Ga. strokovna vodja zavetišča... A se heca al kaj???  Res ne vem, od kje jih jemlje...

Mogoce bi pa ga. strokovna vodja postala tudi prostovoljka in sla macke lovit tudi sama.  Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #95 : torek, 16.06.2009 : 08:06:46 »

Si mi z jezika vzela...........
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #96 : torek, 16.06.2009 : 08:11:06 »

Po najnovejših navodilih in razlagi zakonodaje je odlov posameznikov in društev itak prepovedano.
Ves odlov bi moralo zavetišče opraviti samo in prav tako tudi vse prevoze.
Tako, da ne vem kako si vas upa ga. strokovna vodja nagovarjati k protizakonitemu početju, ki ga vrh tega opravljate(mo) v svojem prostem času, z lastnimi živci, živolovkami in bencinom. Undecided

Logiran
-Kris-
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #97 : torek, 16.06.2009 : 16:13:36 »

Jst sem iz Ljubljane. Se javim, ko pridem nazaj Smiley
Logiran
Gipsy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #98 : sreda, 17.06.2009 : 10:47:29 »

Jaz sem se že javila prejšnji teden osebno Arončki, ko smo se v Šiški ukvarjale z onim tigrastim mačkom z aidsom. Seveda še velja, grem pa konec naslednjega tedna na dopust, tako da lahko z mano računate po 17.7.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #99 : sreda, 17.06.2009 : 11:05:04 »

Po najnovejših navodilih in razlagi zakonodaje je odlov posameznikov in društev itak prepovedano.
Ves odlov bi moralo zavetišče opraviti samo in prav tako tudi vse prevoze.
Tako, da ne vem kako si vas upa ga. strokovna vodja nagovarjati k protizakonitemu početju, ki ga vrh tega opravljate(mo) v svojem prostem času, z lastnimi živci, živolovkami in bencinom. Undecided



No, razlaga zakona vsebuje tudi tole:

"Seveda pa lahko zavetišče v okviru svojih dejavnosti za pomoč
pri odlovu prostoživečih živali sodeluje z društvom oziroma društvo vključi v posamezne
aktivnosti."

Na kaksen nacin in pri katerih aktivnostih lahko sodelujejo drustva, pa ocitno ni tocno definirano. Zato ne vemo, ce med te aktivnosti spada recimo tudi prevoz.
Postavlja se se naslednje vprasanje: ce torej drustvo pri 'posameznih aktovnostih' lahko sodeluje, ali je potem smiselno, da veljajo zanj enaki pogoji kot za zavetisce - npr. ustrezno opremljeno vozilo, formalno usposobljen kader ...? Meni bi se zdelo logicno, ker drugace je tista razlaga zakona itak brezveze in lahko (vsaj) Macjelovke mirno delajo naprej, saj sodelujejo z zavetiscem. V kasi smo druga drustva, ki spadamo pod zavetisca, ki za sodelovanje z drustvi niti slisati nocejo.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #100 : sreda, 17.06.2009 : 15:14:03 »

...... V kasi smo druga drustva, ki spadamo pod zavetisca, ki za sodelovanje z drustvi niti slisati nocejo.


malo za hec - ampak mogoče bo pa sledil kakšen....khm, brain storming se reče, al pa tudi možgansko viharjenje (bljaki izraz, no pa tko pač je) - tale ideja: kašasta društva (=tista, ki ste v kaši  Wink) lahko nekašasta društva (=tista, ki nis(m)o v kaši Wink) imajo za svoje lokalne podružnice.
A?
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #101 : sreda, 17.06.2009 : 15:21:33 »

malo za hec - ampak mogoče bo pa sledil kakšen....khm, brain storming se reče, al pa tudi možgansko viharjenje (bljaki izraz, no pa tko pač je) - tale ideja: kašasta društva (=tista, ki ste v kaši  Wink) lahko nekašasta društva (=tista, ki nis(m)o v kaši Wink) imajo za svoje lokalne podružnice.
A?

Hehe, fajn bi bilo, ja. A zal ne gre, ker je delovanje pogojeno z lokacijo - odvisno pod katero zavetisce spada lokacija, na kateri lovis macke ...
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #102 : sreda, 17.06.2009 : 15:24:53 »

Me (pravzaprav) še nismo kašasto društvo. Nam ponujajo v podpis pogodbo, s katero preidemo v sužnjelastništvo: postanemo torej neplačana delovna sila (ki se izrecno odpove kakršnikoli povrnitvi stroškov ali plačilu), ki ima konkurenčno klavzulo. Normo so nam pa itak že določili. Samo še čip naj nam vstavijo, pa smo tam ... Tongue
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #103 : sreda, 17.06.2009 : 15:36:26 »

o ti vraga, tole je pa Shocked.....tole je pa Shocked..... ALOOO?! Shocked
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #104 : sreda, 17.06.2009 : 15:37:42 »

Samo še èip naj nam vstavijo, pa smo tam ... Tongue

A še nisi čipirana?  Shocked

Ja, sram te bilo!

(se vidimo v nedeljo... Lp, M Tongue)
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines