mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 24.05.2024 : 00:13:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam  (Prebrano 70626 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #210 : torek, 18.01.2011 : 22:13:41 »

Mabu so na lokaciji katero omenjaš tudi nekakšne barake postavljene? 
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #211 : torek, 18.01.2011 : 23:14:45 »

Ena lesena hiškica je; bolj taka, kot jih imajo vrtičkarji.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #212 : petek, 21.01.2011 : 15:05:25 »

Mabu, se lahko en dan v naslednjem tednu zmenimo in bi se z Winnie res oglasili? Ne vem še kdaj bom imela čas, bom pa od ponedeljka do četrtka v Ljubljani. Ker sem popolnoma zgubljena in nimam pojma kje je to.  sram
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #213 : petek, 21.01.2011 : 15:13:14 »

Ni problema.
Logiran
Pina82
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #214 : petek, 21.01.2011 : 15:50:27 »

Znanka mi je povedala za problem prostoživeèk na Poti spominov in tovarištva, zadaj za psihiatriæno bilnišnico so nekakšne barake kamor naj bi neka ženska navlekla polno maèkov, ki laène napadajo sprehajalce s psi. Naj bi bili sprehajalci tako nejevoljni, da jih naganjajo in se sliši, da naj bi se jih znebili na nehuman naèin. Ker je sodelavka ena od tistih, ki "nima èasa" se povezati z vami, èeprav je blizu doma in sprehajalno pot redno uporablja, sem to naredila jaz. Ali veste kako je z dotièno lokacijo?

Oprosti...večje bedarije v svojem življenju pa še ne!  Angry

Jaz sem iz Fužin, torej živim v nesporedni bližini sprehajališča Pot spomina in tovarištva zadaj za psihiatrično bolnišnico.
Naj najprej povem nekaj RESNIČNIH dejstev:
- lokacija tam, kjer so mačke stacionarine je čudovita; travniki, drevesa, reka, mir...
- na tej lokaciji sta postavljeni dve ali tri hiške za vrtičkarje
- v eni ali celo dveh izmed teh hišk, ki so btw. v kar dobrem stanju, dve gospe POŽRTVOVALNO skrbita za potepuške in zapuščene muce
- vse muce so sterilizirane in cepljene in vet. pregledane
- vsaka muca, ki pride tja in ni sterilizrana je to zato, ker jih tam ZLOBNI ljudje enostavno odvržejo
- te dve gospe jih hranita 2x dnevno in naj poudarim nekaj : VSO HRANO katere muce ne pojejo, ne šparajo - pač pa jim postrežejo vedno nove in sveže konzerve, meso in ostalo hrano, ki jo prinašata. Torej te mačke so kvečjemu kraljevske mačke "ulic".
- Vse okoli hišk je ograjeno, mucke imajo prost dostop do hišice, v kateri jaz osebno nisem bila, predspotavljam pa da so tam kakšna ležišča
- imam 2 psa in gremo tja večkrat na sprehod. Muce so vsakič lenobno poležavale v okolici, bodisi na travniku pred hišico ali kje v bližini. Muce so zelo socializirane in mirne, site in zadovoljne.

Enkrat se je celo zgodilo, da sem jim nesla hrano tja in naletela na eno od teh gospa in me je sumljivo preverila, kdo sem in kaj prinašam. Torej, zabičala mi je (kar se mi je takrat zdelo smešno, glede na to, da bi dan danes morali biti srečni, da še kdo nosi hrano), DA se odprte hrane ne prinaša! Da se hrane ne stresa kar tam vsepovprek ampak da lahko konzerve pustim v vrečki, če že želim kaj prispevati.
Jaz sem ji takrat hitela pojasnjevati, da imam dobre namene in istočasno kljub temu "čudaškemu" izpadu pravzaprav dobila rešpekt do teh gospa. No, odnesla pa nisem več hrane, ker imam že tako "svojih" tam vse naokoli čisto preveč.
Namreč, tudi sama skrbim za "fužinske" prostoživeče mačke, na vse pretege se nas ena majhna peščica trudi, da jim olajša ulično življenje in vemo dosti o ljudeh, ki vzporedno na drugih lokacija skrbijo za mačke.

Takšne obtožne, ne da so krivične, ampak so zlobne in nepreverjene.
Že tako je malo ljudi (skoraj NIČ), ki bi skrbeli za zunaj živeče živali, potem pa se še tako pljuva po njih.

Jaz tam nisem bla od jeseni, zaradi mrzle zime se s psi zadržujem v okolici našega stanovanja (sta majhni in občutljivi pasmi) in nevem točno kako je sedaj (razen tega kar sem slišala zdaj čez zimo - pa še to samo dobre stvari) ampak, da bi se stanje tako spremenilo v dveh, treh mesecih...NE VERJAMEM!
Logiran
Pina82
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #215 : petek, 21.01.2011 : 15:51:12 »

Prosim moderatorja, da popravi...
Ve se kaj je citirano od LISE. Ves ostali text je moj...

HVALA!
Logiran
Pina82
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #216 : petek, 21.01.2011 : 15:55:08 »

Še eno dejstvo, ki lahko dokazuje, da so to navadne laži:

nevem kako bi gospa lahko "navlekla" tja mačke, ker tudi sama pišeš, da mačke napadajo mimoidoče pse in ljudi (kje smo že to kdaj videli???), torej mačke očitno niso na silo nikjer zaprte in vsi vemo, da lačna ali sestradana mačka bi šla iskati hrano in ne bi tam čepela in kar napadala mimoidoče.
Bože svašta, kaj vse si ljudje ne bojo izmislili.
Logiran
Pina82
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #217 : petek, 21.01.2011 : 15:59:57 »

[
IŠÈEMO PROSTOVOLJCE!


Take, ki bi bili pripravljeni nekajkrat meseèno posvetiti urico ali dve prostoživeèim maèkam. Maèkam, ki producirajo tele naše luštne male kepice, ki na treh straneh išèejo domove. In jih že dolgo išèejo. Predolgo.
Maèk zmanjkalo zagotovo ne bo. Ampak z vsako maèko ali maèkonom, ki ga ulovimo in steriliziramo ali kastriramo, je nekaj legel teh luštnih, brezdomnih kepic na leto manj. Od katerih, ne pozabimo, le redkokatere v okolju sploh preživijo.

Lovljenje samo poteka precej sistematsko. Ekipa (dva, trije prostovoljci) gre na doloèeno lokacijo. Poskusimo poloviti èimveè maèk na lokaciji ter jih odpeljemo na sterilizacijo/kastracijo. Po posegu se muce odpelje nazaj na lokacijo, èe je le ta dokaj varna.
Lovimo s transporterji in živolovkami, tako da ni bojazni za kakšne ugrize in praske.

Skupaj lahko naredimo veè. Zanje. Za vse maèje mame, ki brez prestanka kotijo, za njihove mladièe, ki nemalokrat ostanejo sami in jih ohranja pri življenju èloveška roka in konec koncev tudi za samce, ki jih žene nagon po ohranitvi vrste.

info@macjelovka.org
040-212-797



Takih prostovoljcev, ne da bi VI sploh vedeli za njih je že kar precej. Sploh v našem naselju. Tisti, ki skrbijo za mačke, torej jih hranijo, poskrbijo najprej za to, da se mačke polovi in odpelje na kastracijo ali sterilizacijo. Tudi jaz sem jih ohoho kolikokrat lovila z mačjelovko in jih prevažala na Gmajnice, kjer so jih lahko bodisi ustrezno oskrbeli ali sterilizirali.

Vprašanje je sledeče; kako vi nam lahko pomagate? Ali lahko prispevate kdaj kakšno hrano?Jaz je ne rabim, kupujem konzerve in brikete od svoje lastne plače, poznam pa nekaj gospa, ki komaj preživijo mesec, vse stroške so minimalizirale, da bi lahko hranile te zapuščene živali!
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #218 : petek, 21.01.2011 : 17:59:15 »

Upam, da govorimo o isti lokaciji in je ta lokacijo res urejena. Vseeno bom šla naslednji teden pogledat.

- vsaka muca, ki pride tja in ni sterilizrana je to zato, ker jih tam ZLOBNI ljudje enostavno odvržejo
Pa pelje kdo te na novo spuščene muce na sterilizacijo?

Takih prostovoljcev, ne da bi VI sploh vedeli za njih je že kar precej. Sploh v našem naselju. Tisti, ki skrbijo za maèke, torej jih hranijo, poskrbijo najprej za to, da se maèke polovi in odpelje na kastracijo ali sterilizacijo. Tudi jaz sem jih ohoho kolikokrat lovila z maèjelovko in jih prevažala na Gmajnice, kjer so jih lahko bodisi ustrezno oskrbeli ali sterilizirali.

Vprašanje je sledeèe; kako vi nam lahko pomagate? Ali lahko prispevate kdaj kakšno hrano?Jaz je ne rabim, kupujem konzerve in brikete od svoje lastne plaèe, poznam pa nekaj gospa, ki komaj preživijo mesec, vse stroške so minimalizirale, da bi lahko hranile te zapušèene živali!

Me veseli, da vam ni vseeno za mačke. Vendar pa prostovoljcev, predvsem takšnih, ki bi bili veliko časa na voljo in s prevozom, primanjkuje. Vedno.

Kakšno pomoč potrebujete? Če je lokacija registrirana na Gmajnicah (kar bi morala biti, glede na to, da so tam sterilizirane živali in hiške) se hrano dobi v zavetišču, kjer bi naj točno vedeli, koliko hrane gre kam in hrano tudi razdelili glede na število živali na lokaciji.
Logiran
Pina82
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #219 : petek, 21.01.2011 : 20:48:51 »

Ewa : za vse mucke poskrbita te dve gospe in jih sigurno peljeta na sterilizacijo. Sem stoodstotono prepričana. Vem tudi to, da jih imata nekaj časa najprej v izolaciji pri sebi doma pozimi ali pa v hiški (baraki), poleti.
Jaz in moja soseda, no iz sosednjega blok pa skrbiva za mačke na drugem rajonu, bolj v notranjosti Fužin. Tudi njih sva polovili in jih peljali najprej na S/K in potem poskusili locirati na neke druge vrtičke, ob toplarni, kjer imamo tudi barako in tam za njih skrbimo. Tam jih je 6 in na drugem koncu teh vrtičkov še 7.
Žal pa se jih je ene par 2x, če ne celo 3x vrnilo nazaj, od tam od koder smo jih ulovili z mačjelovko. Ponavadi je to v kakšnem grmovju ali na parkirišču. Nevem, verjetno se tam boljše počutijo?? Tako, da zdaj hrano raznašam na tri različne konce vsako popoldne in to v 8. mesecu nosečnosti in ta uboga gospa, ki vsako jutro že ob 6:30 krene na pot do vrtičkov, da jih lahko nahrani in porihta. Ena ima celo vnete oči in ji maže s kremo in čisti s kamilico. Mačke so že tako debele, da jaz non stop govorim, da morajo vse po vrsti na dijeto. Tolk o tem koliko te muce trpijo.
Gospa Joži in ta druga gospa, ki pa skrbita za te mačke o katerih se zdaj ves čas tudi pogovarjamo pa živijo še lepše in boljše.
Če bi bila jaz v pokoju in če ne bi bila v tem stanju, kot sem, bi se tudi lahko posvečala vsem tem mačka bolj.

Verjemi...Fužine so od nekdaj na slabem glasu ampak za mačke je pa tam poskrbljeno. No, za vsaj en del teh ubogih mačk, kdo ve koliko jih je v resnici...

Verjetno so res registrirane, vsaj za to mojo sosedo vem, ker včasih od tam dobi hrano pa tudi brezplačno ji dajo mačjelovko. Drugače vem, da je za mačjelovko treba založiti 100 €...
Ampak vem, da ne dobi vedno pa tudi Gmajnice so ji daleč, glede na to, da je ona brez prevoznega sredstva.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #220 : petek, 21.01.2011 : 21:12:10 »

Vso srečo vam želim, in Ewa, to novoletno čestitko sem spregledala, enkratno fotko in besedilo ste izbrali  Smiley čudovito, res   Smiley
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #221 : sobota, 22.01.2011 : 01:14:47 »

Jaz in moja soseda, no iz sosednjega blok pa skrbiva za mačke na drugem rajonu, bolj v notranjosti Fužin. Tudi njih sva polovili in jih peljali najprej na S/K in potem poskusili locirati na neke druge vrtičke, ob toplarni, kjer imamo tudi barako in tam za njih skrbimo.


Je to govora o 7 mačkah(tigraste+1bela),ki jih je gospa,kljub mojim opozorilom naj tega ne počne preselila na vrtičke?Vse so ji isti dan pobegnile iz barake na njim neznanem območju.Se je katera od njih vrnila za OMV črpalko?Upam,da je katera našla pot nazaj,ker sredi mraza so takrat ostale po s/k brez hrane,zavetja in vsega.Vem,da je gospa hotela samo dobro,samo resnično divje prostoživeče mačke ne moreš kar tako selit iz ene lokacije na drugo,ker v večini primerov jim s tem narediš več škode kot koristi....
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #222 : sobota, 22.01.2011 : 01:17:55 »

Mačjelovka=društvo,kletka za lovit mačke=živolovka Wink
Logiran
Pina82
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #223 : sobota, 22.01.2011 : 09:01:15 »

griota, nevem kdaj je to bilo? Koliko vem jih je polovila sama že kar precej in jih odpeljala na vrtičke. Meni je rekla, da so vse mačke, razen ene tam tudi ostale.
Moja zgodba pa je sledeča:
to zimo sem enkrat popoldne prišla domov in pred blokom zagledala njo z živolkovko (se opravičujem na napačnem izrazu Wink ), ker je lovila "moje" mačke, na pobudo ene druge sosede, ki se ji je zdelo, da te mačke na parkirišče pač ne spadajo.
Jaz sem v solzah in res nejevoljno "pristala", ker se tudi meni smilijo tam pa čeprav dobivajo redno hrano, ma ta zima je bila res grozna...
Skratka, ena tigrica se je ulovila še isti večer. Odnesli sva jo v barako, ji notri uredili tri ležišča, kupila sem ji nov praskalnik, wc, in 2x dnevno sem odhajala tja, da jo hranim.
To mačko sem po cca. 14 dneh izolacije spustila. In je ostala točno tam! In je tam z ostalimi mačkami full srečna. Vem, ker hodim tja vsak dan Wink .
Par dni kasneje se je ulovil tudi en bel mucek s košatim repom. Njega sem peljala kastrirati in ker je vet. ugotovil, da ima še eno odprto rano nekje, je na veterini preživel dobrih 14 dni. Da se je pač saniralo...
Ponj smo tudi šli, a ga spustili tam kjer smo ga pobrali. Torej okoli OMVja. Maček prej ni redno prihajal na hrano, tako da tudi zdaj pride občasno, mu pa jaz vsak dan puščam v enem grmičku tam okoli hrano. Maček naj bi bil nekoč lastniški in so ga enostavno brcnili ven. In tako je revež pristal na cesti, se mu vidi, da ni tam rojen, ker se slabo znajde.
No, potem mene zaradi poslovnega potovanja ni bilo in je gospa sama ulovila še eno tigrico, ki se je izkazala za divjo mačko (tista prva, ki smo jo skupaj ulovili je mene poznala od malih nog in je zelo socializirana). To na novo ulovljeno mačko je sama nesla peš do vrtičkov in jo tudi poskusila izolirati, da bi se kao navadila na vrtičke...
Ko sem prišla nazaj v SLO, sem mačko spustila po tem, ko sem videla, da je tam nesrečna. Ta mačka se je vrnila nazaj za OMV in jo hranim. Tudi ne prihaja redno ampak ve, da je hrana tam v tistem grmičku.
Za ostale mačke jaz nevem.
Okoli OMVja imam še dve mački, še ena tigrica in ena bela, obe samički, obe sterilizirani, vendar se nikdar nista ulovili.
Jaz osebno bi najraje videla, da so vse mucke na vrtičkih kot pa na mrzlem parkirišču, ko me čakajo pod kakšnim avtomobilom, da jim prinesem hrano...Pa tudi do hrane jim ni toliko kot do crkljanja. Se mi srce para...

Jaz sem končala s pojasnjevanjem na dolgo in široko. Smo lahko vsi skupaj srečni, da mačke tam okoli sploh kdo "pogleda", kaj šele, da si daje takega dela z njimi. Še enkrat poudarjam; mačkam NIČ ne manjka, au contraire, temle mačkam se godi. Site, zadovoljne, mirne, sploh tiste na vrtičkih pa naj bo to vrtiček pri toplarni ali pa na poti spomina in tovarištva.

Upam, da se vsi, ki se precej oglašate v tej temi, tudi tako angažirate za te zapuščene živali.
Logiran
griota
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #224 : sobota, 22.01.2011 : 10:46:36 »

Vem,da ona skoz ene mačke seli,zato sem jo tudi opozorila,da naj tiste takrat resnično divje pusti kjer so,to je bilo ene 2 leti nazaj sredi mraza...drugače je če gre za pol socializirane ali socializirane.In vem vsi si za "svoje"prostoživečke želimo,da bi bile na varnejših krajih,da bi imele zavetje....ampak žal se to vedno ne da Undecided
Tudi sam nimam eno lokacijo,kjer so mačke hranjene na betonski ploščati,nikjer okoli zavetja,tja prihajajo ob določeni uri,čez dan pojma nimam kje so,očitno imajo eno zavetje lahko tudi daleč stran.To so divje,stare mačke nad 5,6let in ni variante,da jih preselim drugam,ker preprosto ne bi obstale nikjer in bi se razbežale na vse strani...takrat postaviš na tehnico-ali ostanejo na istem ne na najbolj idealnem mestu kjer so že več let,kjer imajo redno hrano ali ji prestaviš na drugo bolj varno mesto kjer se pa za njimi izgubi vsaka sled in ostanejo sredi neznanega okolja brez vsega.In potem lačne tavajo naokoli....
Drugače pa lepo,da ima gospa pomoč,na svojem koncu Wink ,ker vem da skrbi za veliko prostoživečk.....
Kar se pa tiče lokacije pri psih.bolnici je pa lokacije že 2007 bila zavedena v društvu Mačjelovka in takrat je bilo tam 12 poštimanih mačk za katere so resnično lepo skrbele 2 gospe.In tudi jaz ne verjamem da bi se lokacija v tem času tako spremenila...gospe nista bile tistega tipa hraniteljic,ki na začetku vse navdušene vsakodnevno kakšno lokacijo čez čas pa pustijo vse skupaj,ker se naveličajo z izgovorom-saj mačka se znajde jezen oz.jih bo že kdo drug hranil jezen...
Vem pa da so bile mačke tudi prav pri psih.bolnici za ograjo,katere so najbrž hranili pacienti,tiste so bile nepoštimane in najbrž so še vedno in se veselo množijo naprej...
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines