mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:20:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: ZAJEDALCI-NUJNO-PROSIM!!!
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZAJEDALCI-NUJNO-PROSIM!!!  (Prebrano 20768 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Binson
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« : četrtek, 04.11.2004 : 21:18:44 »

Pozdravljeni,
popoldne sem v stanovanju na tleh  (poleg bruhanja!) opazila pribljižno 6 cm dolgo pasjo glisto Shocked (ali karkoli že je, z glistami nimam izkušenj, sem jo pa spravila z vzorcem bruhanja v kozarec), malo prej, ko je maltežanka "kakala" pa je iz njenega iztrebka prilezel majhen bel črviček, velik okrog 3 mm, ki se je nekam čudno obnašal, ko je lezel iz iztrebka, je zgledal strašno dolg, potem pa je kar naenkrat, hm, otrpnil Undecided, in mislim da se je v "drek" zaril kot nekakšna pijavka (po mojem brbanju s papirjem). Ta črv je romal v sekret. Tongue
Ali so to gliste? Trakulja? Kako sploh glista in trakulja izgledata? Huh
Zanima me, če ji lahko dam tabletko pratela, ki stoji na polici od maja letos ("paketek" je bil odprt, a skrbno zavit nazaj, ker smo uporabili samo četrtino(ostalo od cepljenja))?
Je taka tabletka sploh še učinkovita?
Ali so ti zajedalci lahko zelo nevarni za psa?
Je potrebno psičko izolirati, držati kakšno dieto, razkužiti stanovanje, peljati k veterinarju?
 Huh

Pa oprostite, če delam zaradi tega tako paniko in če postavljam neumna vprašanja... sram

LP, Eva  
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #1 : četrtek, 04.11.2004 : 21:21:36 »

oj!!!!!

jest bi šla na tvojem mestu k veterinarju
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #2 : četrtek, 04.11.2004 : 21:37:31 »

LP!
Binson, svetujem ti, da ji daš čimprej tisto tabletko, ki stoji že tako dolgo časa na polici. Jutri pa takoj po novi, frišni paketek tabletk. Pa z veterinarjem se posvetuj, da ga ne boš sračkala glede količine in kilaže.
 Kako resni so lahko takšni zajedalci pa ti naj bo v poduk podatek da se s temi stvarmi ni za igrati. Ker če se stvar prepozno opazi je lahko tudi smrtna. Tisti, ki hodimo na "balkanca" smo kakšen teden ali dva nazaj prebrali žalostno zgodbo, ko je mladička zaradi glist pobralo.
Trenutno pa poskrbi, da bo kuža pil veliko tekočine, ker gliste so rade "žejne". Po navadi je prekomerno pitje vode edini zunanji znak, da ima kuža parazite.
Držimo šapke, da se jih čimprej znebite!
Lp,Miša
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 04.11.2004 : 21:38:31 »

oj!!!!!

jest bi šla na tvojem mestu k veterinarju

Se strinjam! In to čimprej! Lips Sealed
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #4 : četrtek, 04.11.2004 : 21:52:51 »

Se strinjam, da bi bilo dobro čimprej veterinerja obiskati. Pa če imate še druge domače živali morda tudi ne bi bilo slabo, če bi jih malo izolirali.

Pa kot ti je rekla missa, daj ji pratel. 1 tabletka je za 10kg.....pa sama izračunaj kakšno dozo mora dobiti tvoj pes.

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Bali
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 31


« Odgovor #5 : četrtek, 04.11.2004 : 22:15:32 »

Jaz mislim da so to čisto navadne gliste. Daj ji (oziroma vsem pesjankotom in mačkonom) hitro Pratel, pa lahko pričakuješ še kakšno glistico v kakcu.
Drugače pa kar k veterinarju, da bo odgovor strokoven!
Lp,
Petra
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #6 : petek, 05.11.2004 : 03:07:55 »

Mene pa zanima , če se v Sloveniji še kje dobijo najbolj efektivne protizajedalske tablete Drontal ali Droncit, saj sem že nekajkrat slišala, da Zantel in Pratel (da o Verpanilu ne govorim)ne delujejo proti trakuljam. Prijateljica je dala psu Pratel 3x izaporedoma in pri veterinarju so še vedno našli trakuljo v črevesu!! sem se malo zamislila. Potem so odpravili trakuljo z Drontalom, ampak ga je morala iti v Italijo iskat. Ima kdo kakšne infornmacije na to temo?
Logiran
Binson
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #7 : petek, 05.11.2004 : 08:04:10 »

Ok, včeraj zvečer smo dali naši bibi četrtno tabletke (pratel), in ponoči je 4× "kakala" bolj tekoč zelen iztrebek, v katerem ni bilo nič sumljivega (gliste, črvi...) Undecided. Je to normalno? Huh
Čez pol ure šibam z očetom k našemu lokalnemu "super strokovnemu" veterinarju, a mislim, da ne bo nič odkril, ker je pač...
Zato gremo popoldne k veterinarju v Vipavo.
Ima kdo izkušnje s tem veterinarjem?

Lp, Eva
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #8 : petek, 05.11.2004 : 08:10:40 »

Jaz nimam nobenih izkušenj. Toro je danes ponoči bruhal. Tistega kozlanja sem se skoraj dotaknila Lips Sealed Sedaj je že vse OK. Pomagal mi je pojesti sedvič (sir).
Upam, da bo psička čimprej okrevala!  Kiss
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #9 : petek, 05.11.2004 : 08:43:42 »

Primavera, poskušaj z Bioverminom. Kura bo morala trajati 3 do 5 dni, odvisno od vrste zajedalca, ki ga želiš odpraviti.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #10 : petek, 05.11.2004 : 08:45:13 »

LP!
Primavera, jaz za naše zverinice prakticiram po nasvetu veterinarja " kombinacijo" dveh vrst tablet. Enkrat dam pratel, enkrat pa prazinon. Dajem jih preventivno, po potrebi, na vsake 3 mesece pa sigurno. Do sedaj še nismo imeli večjih težav s to vrsto zajedalcev. Seveda pa je najboljša preventiva. Če na sprehodu opazim, da se mastijo s kakšno konjsko ali kravjo figo, jih zvečer brez pardona čaka "koktejl" prazinona ali pratela!
LP,Miša
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #11 : petek, 05.11.2004 : 11:44:23 »

Missa, konjski in kravji zajedalci se ne naselijo v pasjem črevesju, ker so drugačni.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #12 : petek, 05.11.2004 : 21:43:07 »

Primavera, poskušaj z Bioverminom. Kura bo morala trajati 3 do 5 dni, odvisno od vrste zajedalca, ki ga želiš odpraviti.
Biovermin je za mladiče, gre za enako substanco kot je Verpanil, le da je narejena z nekimi dodatki, ki povzroči, da pasta tekne tudi mladičem.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #13 : petek, 05.11.2004 : 21:48:37 »

LP!
Primavera, jaz za naše zverinice prakticiram po nasvetu veterinarja " kombinacijo" dveh vrst tablet. Enkrat dam pratel, enkrat pa prazinon. Dajem jih preventivno, po potrebi, na vsake 3 mesece pa sigurno. Do sedaj še nismo imeli večjih težav s to vrsto zajedalcev. Seveda pa je najboljša preventiva. Če na sprehodu opazim, da se mastijo s kakšno konjsko ali kravjo figo, jih zvečer brez pardona čaka "koktejl" prazinona ali pratela!
LP,Miša
Jaz moji občasno celo privoščim Grin kak konjski drek, če vem, da gre za konja, ki je v lasti ljudi, ki jih futrajo izključno s senom (in ne kako silažo). Da naletim na kaj takega, imam srečo, saj imamo ljubitelja konj v bližini, ki izredno skrbi za njih. Ker se doma seveda jezijo, ker psica prismrdi domov, pojasnim, da smo bili v slaščičarni Grin Grin Grin Grin
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #14 : petek, 05.11.2004 : 22:01:33 »

Jaz moji občasno celo privoščim Grin kak konjski drek, če vem, da gre za konja, ki je v lasti ljudi, ki jih futrajo izključno s senom (in ne kako silažo). Da naletim na kaj takega, imam srečo, saj imamo ljubitelja konj v bližini, ki izredno skrbi za njih. Ker se doma seveda jezijo, ker psica prismrdi domov, pojasnim, da smo bili v slaščičarni Grin Grin Grin Grin

tudi moj s privošči kakšen konjski drekec
Citat
če vem, da gre za konja, ki je v lasti ljudi, ki jih futrajo izključno s senom( in ne z silažo)
ja tudi jaz gleam na to!! zdaj ga pa res že dolgo ni nobenega pojedel(nič hujšega še bolje) no..........., ko pridem domov mu potem tako lepo smrdi iz gobca, da maček kar dol pade(dobesedno, crkuješ zraven od smeha)!!!!

papa Kiss
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: ZAJEDALCI-NUJNO-PROSIM!!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines