mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 14:11:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Otiščanci
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Otiščanci  (Prebrano 18464 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #15 : sreda, 30.07.2008 : 20:36:17 »

Naša ima isti problem oležanine oz. otiščanci na komolcih in sem ji sedaj začla mazat z bepanthenom, je pa veterinarka rekla, če bi bila tako huda oblika npr. da ji na teh predelih začne močno izpadati dlaka ali pa se zadeva širi je pa potrebno zdraviti z antibiotiki...

Baje pa da se da dobiti take blazine, ki psa hladijo in potem raje ležijo na tem kot na trdih tleh.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #16 : četrtek, 31.07.2008 : 08:17:35 »

Mene pa zanima od česa vse je odvisno da se otiščanci naredijo. Od teže psa, od česa še?

Pa še nekaj - ali ima lahko otiščance tudi dobrih 10 kilogramov težak pes? Huh
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #17 : četrtek, 31.07.2008 : 08:58:50 »

pomoje od načina ležanja
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #18 : četrtek, 31.07.2008 : 09:01:40 »

Ne, to imajo problem večje pasme psov, dobijo jih pa od lastne teže, s tem da je v poletnih dneh to še toliko bolj  izrazito in ker je kužkom poleti vroče in zelo "švicajo" nastane tudi od tega.

Predstavljaj si da hodiš z boso nogo v čevljih, ki so usnjeni v poletnih dneh, te ravno tako ožuli na okončinah Wink
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #19 : četrtek, 31.07.2008 : 09:03:20 »

Otiščance ima tudi sestričnin mešanček, ki ima pod 20kg, pa čeprav leži po kavčih, posteljah itd.
lp Teja
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #20 : četrtek, 31.07.2008 : 09:07:34 »

Ja sej ker od lastne teđže dobi verjetno Wink to je poglavitni vzrok, vse ostalo še dodatno pripomore k temu.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #21 : četrtek, 31.07.2008 : 09:09:51 »

Ja, tile otiščanci so res problem. Drugače pa proti njim pomaga tudi ognjičeva krema.
Lp Teja
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #22 : četrtek, 31.07.2008 : 09:13:13 »

Otiščance ima tudi sestričnin mešanček, ki ima pod 20kg, pa čeprav leži po kavčih, posteljah itd.
lp Teja

No, to me je zanimalo, kajti od nečakinje psički se že delajo otiščanci, pa tehta samo 11 kg.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #23 : četrtek, 31.07.2008 : 09:16:36 »

Saj sem tebi tudi odgovorila Wink Ja sestričnin mešanček ima okrog 15kg manj kot Oskar, pa ima vseeno bolj trdovratne otiščance. Čudno je tole vse Wink
lp Teja
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #24 : četrtek, 31.07.2008 : 09:56:14 »

no, sama sem prišla do te ugotovitve s primerjavo Tori in Oxe. razlika med njima je bil način ležanja.
Lexy, seveda je poglavitna teža in verjetno tudi krajša dlaka, npr. neapeljci in doge, ni pa to edini pogoj za otiščance Wink
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #25 : četrtek, 31.07.2008 : 10:09:30 »

naša je zlata prinašalka in že težko prideš skozi dlako da bi ji to vse namazal z bepanthenom Smiley
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #26 : sreda, 19.11.2008 : 19:33:42 »

Da kopiram še sem, sicer Marshall ni imel prav otiščancev ampak če ne bi posredoval ibi jih lahko dobil  Angry
No tisti ki ste Marshalla videli, ali pa tudi če ste gledali samo slikice ste verjetno opazili da je imel na obeh sprednjih tacah že čisto oguljene komolce brez dlake. No po raznih nasvetih sem mu mazala z ognjičem da je bila koža ves čas mastna in koža ni otrdela. No meni je šlo pošteno na živce da je brez dlake, in ker ga pač prisiliti ne morem da bi ležal na mehkem, sem si rekla da bom poskusila še nekaj.
No za Kalo ki je imela starostni demodex sem kupila kremo Scavon od Himalaye, da ji pomagam da dlaka prej zraste pa tudi pomaga pri glivicah, itd.
In sem poskusila še Marshallu in sem mu mazala komolce s to kremo in po cca dveh tednih ima sedaj vse odlakano, samo še na enem mestu je bolj redka ampak se ne vidi več toliko, tako da še en čas bomo mazali pa bo spet tako kot mora bit.

Skratka Scavon krema pomaga    Cheesy

Ker naj bi ta krema zdravila tudi zlomnjene rogove, bo verjetno pomagala tudi pri hujših oblikah otiščancev.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #27 : sreda, 19.11.2008 : 19:38:46 »

Kje se pa dobi tale krema? Smiley
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #28 : sreda, 19.11.2008 : 19:40:05 »

Evo tukaj http://www.malezivali.com/cgi-bin/stran.pl?templ=0&id=2&st_strani=0&izris=pisiHTML&trgKaj=poglejArt&st_art=4098&izrisTrg=trgArt

Mi smo super zadovoljni, ker v šusu pozdravi tudi morebitne ugrize med igro naših divjakov  Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #29 : četrtek, 20.11.2008 : 09:04:43 »

A to je taka temno rjava, gosta krema?
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Otiščanci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines