mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:43:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ravs zaradi napada psa
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ravs zaradi napada psa  (Prebrano 22134 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #60 : petek, 01.08.2008 : 21:25:06 »

Še nekaj.

Kar izražaj svoje mnenje, ampak če bo še naprej tako žaljivo, naj te ne preseneti, če ti bo še kdo kdaj zabrusil, da te je lahko sram.

Izražati drugačno mnenje in biti žaljiv sta dve različni stvari.
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #61 : sobota, 02.08.2008 : 07:42:24 »

Posploševati da starejši ljudje s palicami ne marajo psov je...

Že odgovorjeno. Me veseli, da imaš ti dobre izkušnje.

Prav tako jaz nisem z vilami ali čim drugim napadla neko gospodično
Tole z vilami je bil res ekstremen primer in je medijem prišel prav, da so lahko popljuvali pse določeno pasmo. Če bila to metla in majhen mešanček, stvar sploh ne bi prišla v medije, pa čeprav bi bile okoliščine popolnoma enake. Nič se ne trepljaj po ramenih, ker nisi uporabila vil, saj jih verjetno sploh nimaš in jih gotovo ne nosiš s seboj na sprehode in je torej možnost, da bi jih uporabila enaka nuli. Tudi gospodična v tvoji zgodbi je uporabila le to, kar je imela pri roki.


.. ji je šla malo preblizu za njene pojme,
Kaj nisi ravno ti ena od največjih zagovornic povodca in kontrole psa itd?

Naj se izogibamo neograjenega vrta s psom
Točno tako. Če ti gre to zares v nos, potem bi bilo bolj pametno, da obiščeš te ljudi in jim v pogovoru, na miren način povedati, da te to moti. Sicer pa sem o tem že pisala. Na kraju kjer ni ali ni pričakovati večjega števila ljudi, povodec ni potreben in smiselno tudi veriga ne. Takšna je zakonodaja. Edino kar bi jaz očitala gospe je to, da bi lahko bila bolj pozorna na tega gospoda, zlasti če je zares redno prihajal tja in dražil psa. Ne zaradi gospoda ampak da zaščiti svojega psa. Bi morala vedeti, da v naši družbi pes vedno zgubi.

Zato ker tam ponavadi živijo osebki, ki mislijo da je cel svet njihov in vpijejo moj pes tvojemu ne bo nič naredil, samo malo ga bo pozdravil... Lips Sealed ali pa sploh ne vejo da imajo psa, ker jim ga itak cela vas / ulica hrani in včasih pride domov spat, drugič gre pa vasovat
No, kdo pa sedaj posplošuje? Kaj ne vidiš podobnosti s tvojim incidentom z gospodično s torbico? Pregovor, da vse očijo gledajo samo ven, pa res drži.

Nisem rasist, samo dolgoletne slabe iskušnje imam. Kaj hočeš! Tisti, ki ga je kača pičila, se boji zvite vrvi. Iz izkušenj se učimo.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #62 : sobota, 02.08.2008 : 13:47:50 »

Ja sem zagovornica povodcev, sicer ne vem kje smo se rangirali kdo je največji in kdo je najmanjši, ampak ja jaz sem zagovornica povodcev. In res je moja psica takrat ni bila na povodcu, zato sem se gospodični tudi opravičila. Torej še enkrat ponavljam ker moja (takrat ca 2kg mladič) psica ni bila na povodcu sem svojo krivdo priznala in če bi me gospodična prijavila se nebi tožarila in grozila in oh in sploh, pa dajala krivdo nanjo in na vse ki so to gledali, ampak bi plačala kazen in zaključila zgodbo.

Ostalega pa sploh ne bom več komentirala, sem spremljala tvojo temo in tudi tvoje poste in oprosti ampak se mi zdi da je tvoje mnenje edino pravo in na žalost je imelo to že posledice (kot je že pred mano omenila Kalsang). Tako kot jaz imaš tudi ti pravico do mnenja in če misliš da je to to kaj naj ti rečem, očitno je zate to to, zame pa pač ni in kot izgleda (oz. kot si že tudi sama ugotovila) tudi za večino ostali ne.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ravs zaradi napada psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines