mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:21:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pisna pobuda ministru za kmetijstvo
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pisna pobuda ministru za kmetijstvo  (Prebrano 22030 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #30 : nedelja, 31.08.2008 : 12:31:37 »

Čeprav izgleda, da sem na nasprotni strani, kot ste ve, to nisem.

no, potem ti dolgujem opravicilo. zal ne vidim preko ekrana tvoje mimike, ne vem kaksen je tvoj namen, berem le napisano. Redko se "zakacim" s kom takole preko foruma, niti mi ni fajn biti taksnele boje z nekom, ki ga pravzaprav niti ne poznam in obratno. Torej, pisi kakor mislis, ker vsaj meni osebno zvenijo tvoji posti velikokrat sarkasticno, predvsem pa se je ze parkart zgodilo, da obtozujes/namigujes brez razloga. Zato velikokrat izgleda oz. se bere, kot da nasprotujes oz. si "na nasprotni strani". Pa brez zamere.

Glede hvaljenja na forumu pa niti ne vam kaj naj napisem. Tiste, ki osebno poznam in vem, da se trudijo 150%, ne vem zakaj ne bi podpirala. Tudi veliko drugih podpiram, pa jih ne poznam. Podpiram in obcudujem tudi tiste, ki niso na forumu, pa vem da veliko delajo na tem, da se sitacija izboljsa. Trdno verjamem v ozavescanje in podpiram vse tiste, ki si pripravjeni sprejeti, da je situacija dalec od idealne oz. ki so pripravljeni odpreti oci in videt zadevo taksno kot je. Tako da je, vem da obstajajo taksni tudi izven foruma, mi je jasno.

Lp, Maja
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #31 : nedelja, 31.08.2008 : 14:37:45 »

Pridna, tukaj se razhajavi v mnenjih (nič novega). Jaz vidim to kot realnost, čeprav se učinki še ne poznajo. Razmišljam pozitivno.
Ne, ne mislim, da so se kastracije in sterilizacije začele z Mačjelovko. Le kaj ti je dalo to misliti? Slišala sem za njihovo delo in organiziranost in jih izpostavila s pohvalo.

Utopija, Gargamel, je nekaj, kar se ne bo nikoli uresničilo. Društvo Mačjelovka pa je tu in dela dobro in je zelo uspešno (kolikor je meni znano). Upam, da bodo Mačjelovki sledila druga, podobna društva, po vsej Sloveniji. Situacija trenutno je zares katastrofalna, vendar menim, da je ravno Mačjelovka usmerila dejavnost v pravo smer. Rim ni bil zgrajen v enem dnevu! Ker sem optimist, upam, da ta dan ni tako zelo "far far away".

Moj odgovor tebi sicer nima veze z društvom Mačjelovka. Želela sem le odgnati tvoj (in ne samo tvoj) "strah" in "zaskrbljenost" pred izginotjem mačk v Sloveniji in "grozo", da bi jih bilo treba iskat na Hrvaško. Tvoje mišljenje žal deli kar veliko ljudi - če bomo s/k, bo mačk zmanjkalo.

Valda ti je jasno, da se to izvaja že precej let - in smo še vedno tam kjer smo bili - v poplavi mačk.

To je bilo bistvo, mojega posta - mačk ne bo zmanjkalo, očitno. In z mojega stališča gledano - žal. Kaj bi bilo lepšega (za moje dojemanje sveta), kot če bi bilo tako malo mačk, da jih povprečen Slovenec ne bi več jemal kot potrošni material...

Kaj naj bi pa pomenilo tole:
Obstajajo ljudje zunaj foruma, ki po svojih močeh pomagajo živalim.

...tole...
Kar se kastracije in sterilizacije tiče, si udarila 100% v napačno smer.

...in pa tole...
Kar se one druge teme tiče, sem dobila ukaz, da neham. In sem ubogala.

... mi je pa totalen misterij.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #32 : nedelja, 31.08.2008 : 19:43:53 »

Kar se one druge teme tiče, sem dobila ukaz, da neham. In sem ubogala.

sem dobila ukaz

Ej, bolj ko berem bolj sem pozabla kaj je sploh tema tegale in bolj boljdan mi je tale ukaz  Undecided... dobila si ukaz? Huh Še mene je začelo tole zanimat....

Drugače pa, z vsem dolžnim spoštovanjem do vseh, ki se trudijo narediti kaj za "skupno dobro", pa vsak ima pač svojega favorita, ampak na srečo se s/k vseeno niso začele z Mačjelovko. Korekten je vseeno treba bit ne glede na to koga kdo favorizira.
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #33 : torek, 02.09.2008 : 08:12:52 »

Pridna
Ne vem, kako si lahko tako narobe interpretirala moj text. Ti omenjaš strah, zaskrbljenost in grozo (to nisem nikjer zapisala), ko imam jaz v mislih upanje, da bo nekoč zares tako. Moj zgled je Anglija, kjer dobiš žival v posvojitev pod zelo strogimi pogoji in poznam dva konkretna primera, ko je bila posvojitev odrečena. En primer je bil zaradi neizkušenosti (doberman), drug primer pa je bil, ko je starejša gospa hotela posvojiti mačko in je zaradi svojih let ni dobila, češ, da obstaja veliko možnost, da mačke ne bo preživela. UPAM, DA BO NEKOČ TAKO TUDI PRI NAS. Ali je to dovolj jasno povedano? Kdaj se bo to zgodilo, se pa brez ciganke in kave ne da napovedati. Vse kar lahko storimo je, da se vsi trudimo za isti cilj in poskušamo osvestiti še druge ljudi. Zelo bom vesela, če bomo morali po mačke na Hrvaško, saj bo to pomenilo manjko mačk pri nas.
Pridna, daj svojo negativno domišljijo na povodec.
Pa, lepo te prosim, kaj lahko pomeni 100% mimo kot le nekaj točno nasprotnega.
In kaj pomeni ljudje zunaj foruma? Ljudje, ki se ne oglašajo na forumu.
In kaj pomeni, sem dobila ukaz? Daj, no! Ali se delaš, ali si res?
 

Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #34 : torek, 02.09.2008 : 08:53:59 »

 Huh pol pa mene sem pa tja kdo vpraša s kirega planeta sem....  Huh S katerega si pa ti priletela? 
Če bi hotela, bi "pri nas" našla več kot dva primera, ko je bila posvojitev "odrečena". Res pa je, da nam fali kašen standard, ki bi vsa zavetišča in posameznike, ki oddajajo živali, zavezoval k odgovorni oddaji. Še vedno pa - hudiča,   pa kje živiš?

UPAM, DA BO NEKOČ TAKO TUDI PRI NAS. Ali je to dovolj jasno povedano? Kdaj se bo to zgodilo, se pa brez ciganke in kave ne da napovedati.

Wake up an smell the roses! Ne rabiš ne ciganke ne kave, pa tudi prihodnosti ne rabiš čakat. Tudi pri nas je že tako!

In kaj pomeni, sem dobila ukaz? Daj, no! Ali se delaš, ali si res?
Aaaaaaam  ne vem za pridno, sama niti nisem prepričana, da vem za kaj gre, ampak me še vedno res, zares zanima tole o ukazu oz. od kje si ga dobila?  
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #35 : nedelja, 07.09.2008 : 01:04:09 »

Tole sicer nima veze z ničemer, še najmanj pa s tole temo, pa vendar:

Pridna
Ne vem, kako si lahko tako narobe interpretirala moj text.

Za mačke pa menda zelo uspešno skrbi društvo Mačjelovka. Ko bodo te muce poginile, bomo morali po mačka na Hrvaško. Sem prepričana, da jih bodo radi dali.

Tegale očitno nisem samo jst razumela tako kot sem.

Pridna, daj svojo negativno domišljijo na povodec.
Pa, lepo te prosim, kaj lahko pomeni 100% mimo kot le nekaj točno nasprotnega.
In kaj pomeni ljudje zunaj foruma? Ljudje, ki se ne oglašajo na forumu.
 

Ni mi treba stavka okoli obrnit, da bom razumela, kaj je napisano. Brati znam. Raje razloži, kaj si s tem želela povedat. Tvoja poved se mi namreč bere tako, kot da bi ti meni želela razjasnit, da obstaja svet tudi izven foruma oz. svet  ljudi, ki ne visijo samo pred ekranom. Je zdaj bolj jasno, kaj sem želela zvedet od tebe?

Pa poskusi biti malo manj žaljiva. A nisem ravno tebe brala, ko si pisala o neki nestrpnosti/strpnosti ipd.? Ni ti treba odgovarjat na tole, sploh. Me ne zanima.

In kaj pomeni, sem dobila ukaz? Daj, no! Ali se delaš, ali si res?
 

Kaj sem res? No, povej, prosim. Ker mi res ni jasno, kaj naj bi bilo "daj, no" in od kje naj bi jst vedela, kaj se dogaja v tvoji glavi ali pač od kjerkoli je že prišel ta ukaz.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pisna pobuda ministru za kmetijstvo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines