mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:55:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?  (Prebrano 21411 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Glossy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« : sobota, 02.08.2008 : 22:26:25 »

Lep pozdrav!

Kot vidite po mojih "neverjetnih" sporočilih, sem nova  Grin

Veliko časa sem živela v bloku, zato nisem morala imeti psa.
Sedaj se bomo kmalu preselili v hišo. Razmišljamo o psu, oz. imamo že izbranega. Celo ime že imamo izbrano  Smiley
Izbrali smo psa boxerja.
Prosim povejte vaše mnenje, če vam je všeč, da smo se že na začetku odločili za njega(boxerja)!  Wink

Lp, Glossy  Kiss
Logiran
jatmire
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


« Odgovor #1 : sobota, 02.08.2008 : 23:57:29 »

Ga boste imeli v hiši? Boxerji niso za zunaj, ker imajo zelo kratko dlako.

Zakaj pa ne boxer kot prvi pes? Najbolj pomembno je da si odgovoren.
Pri prijateljici so kupili Rottweilerja pa so bili brez izkušenj. Pes je bil neverjetno ubogljiv in prijazen do vseh.

Pa upam, da razmišljate o psu  z rodovnikom.
Logiran
Glossy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #2 : nedelja, 03.08.2008 : 09:38:43 »

Ne bomo ga imeli v hiši, temveč zunaj.
Jaz menim, da boxerji lahko preživijo tudi zunaj.
Poznam nekatere ljudi, ki redijo boxerje in jih imajo zunaj. Tako, da mislim, da bodo preživeli.  Smiley

Hvala  Wink
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #3 : nedelja, 03.08.2008 : 09:54:51 »

Jaz pa mislim, da še niste zreli za boxerja.
Ste se pozanimali o čisto vsem? Se zavedate, da boxer potrebuje veliko gibanja? Bo rodovniški? Bo to preudaren nakup ali na vrat na nos? Zakaj sploh kupujeta psa, če ga mislite imeti zunaj? Kdo se bo ukvarjal z njim? ...
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #4 : nedelja, 03.08.2008 : 09:56:21 »

In pa boxer je družinski pes (kot vsi) in potrebuje družino ob sebi.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #5 : nedelja, 03.08.2008 : 10:04:06 »

Aja, še to. Koliko časa ste pripravljeni preživeti s psom?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #6 : nedelja, 03.08.2008 : 10:29:21 »

Ne bomo ga imeli v hiši, temveč zunaj.
Jaz menim, da boxerji lahko preživijo tudi zunaj.
Poznam nekatere ljudi, ki redijo boxerje in jih imajo zunaj. Tako, da mislim, da bodo preživeli.  Smiley

Kot prvo naj ti bo jasno,da se pse ne REDI!
Drugo pa ti svetujem,da čimprej pozabiš na boxerja oz. si takoj prebereš vse o njih na boxeraškem forumu.
Če je pa tebi dovolj to,da pes lahko PREŽIVI zunaj, potem pa je bolje,da se psa ne omisliš.
Pes lahko marsikaj preživi-čisto nekaj drugega pa je kvaliteta njegovega življenja.

lp
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #7 : nedelja, 03.08.2008 : 10:40:02 »

Glossy, boxer NI pes za v pesjak. Razlogov je več - prekratka dlaka je en od njih, drug razlog pa je, da gre za izjemno družabno pasmo, ki potrebuje veliko človeške družbe, ukvarjanja, crkljanja, gibanja...

Tole najdeš v opisu pasme (http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3955.0.html)
Citat
Zahteve:
Bokserji so načeloma primerni za ljudi, ki še nimajo izkušenj s psi, vendar pa gre povdariti par dejavnikov, ki so pomembni, ko se odločate za to pasmo:

Nastanitvene potrebe – bokser je pasma, ki ni primerna za v pesjak. Prvič zaradi kratke dlake, ki nima podlanke in zaradi tega slabo prenašajo mraz, drugič zaradi tega, ker potrebujejo družbo. Osamljen bokser je nesrečen bokser...
Zelo dobro se razumejo tudi z drugimi živalmi (mačkami, hrčki, zajci ipd.), če smo le od začetka previdni, da jih njihova radovednost in igrivost ne premami h kaki neumnosti.

Fižična aktivnost – Bokser zahteva veliko gibanja. Vsakodnevni dolgi in raznoliki sprehodi so za njih nujni, saj bodo le tako lahko porabili svojo odvečno energijo, ki se bo v njih kopičila čez dan.

Razpoložljiv čas – Bokser je pes, ki zahteva obilico časa in  bo v prvem letu življenja zahteval večino vašega prostega časa. So zelo hitro učljivi, če boste z njimi ravnali z doslednostjo in razumevanjem.

Potrpljenje – Mlad bokser bo od vas zahteval veliko potrpljenja, saj so po naravi lumpasti. Zato niso primerni za ljudi, ki se hitro razjezijo. Znajo biti svojeglavi, originalni in polni idej in vas znajo vedno znova presenetiti, ko že mislite, da jih poznate do obisti.

Če mislite, da ustrezate vsem od zgoraj naštetih zahtev, ste idealen lastnih za bokserja.
Vi očitno NISTE idealni lastniki za boxerja, sploh me pa čudi, da omenjaš da "boxer lahko preživi tudi zunaj". Ja, preživi že. Nekateri psi desetletje preživijo na ketni, brez zavetja, z občasno umazano vodo in redkim hranjenjem z ostanki; ampak samo zato, ker lahko pes tudi tako preživi, tega vseeno ne bomo storili, a ne?

Prosim, ne omislite si (še) psa; veliko branja, učenja in razmišljanja te še čaka prej.

Lp, 5ra
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #8 : nedelja, 03.08.2008 : 11:28:42 »

Se podpišem pod oba posta.
In pa nujno si preberi vseh 948 strani na temo bokser:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20564.0.html
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #9 : nedelja, 03.08.2008 : 11:53:22 »

Glossy, bolje bo, da si zunaj obesite sliko boxerja in ne mučite živega bitja z vašimi egoističnimi predstavami o psu. Zgrožena! Angry
Logiran
Glossy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #10 : nedelja, 03.08.2008 : 11:54:31 »

Dobro. Hvala za vaše mnenje. Smo se že pozanimali, ker poznam ljudi, ki imajo boxerje. Imajo jih zunaj v pesjaku, s tem, da so veliko časa z njimi. Skoraj po cele dneve so zunaj. Samo, ko imajo "kosilo" jih zaprejo. Tako, da...
Aha, še to. Zelo rada se ukvarjam z psi, tako, da zaradi ukvarjanja, vam ni treba nič skrbeti.
Vseeno hvala za komentarje!

Dijo!
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #11 : nedelja, 03.08.2008 : 11:59:45 »

To je zelo sebično od vas. Bokser niti pod razno ni za zunaj. Tudi, če bi se z njim resnično skozi cel dan ukvarjali (kar ne verjamem) bokser nima primerne dlake za zunaj. Kaj pa ponoči? Kaj pa pozimi?
In pa še enkrat, bokser je družabno bitje in se mi zdi nehumano ga takole zapreti zunaj v pesjak.
In pa ste se sploh kaj pozanimali o bokserjih? Tudi če ste se, je vaše pisanje odraz, da ste se premalo.
Psa se ne kupuje po izgledu. Psa se tudi ne kupuje, da bi ustregel vašim željam in vam zapolnil čas. Vprašanje je če ste vi primerni za bokserja. In niste. Vsaj trenutno še ne. Pes je živo bitje. Kdaj bo to ljudem jasno?
Logiran
Glossy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #12 : nedelja, 03.08.2008 : 12:01:19 »

Aha, pa še to!
Za mene so psi za zunaj.
Vi ne veste, kako bomo mi skrbeli zanj.

Hvala!
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #13 : nedelja, 03.08.2008 : 12:08:52 »

Ne da se mi več, saj sploh ne poslušaš. Žal mi je edino za psa.
Samo še to, zakaj boste sploh kupili psa?
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #14 : nedelja, 03.08.2008 : 12:12:58 »

Oprosti lahko se boste še nevemkoliko ukvarjali in skrbeli za njega (ampak skoraj vsak ima 8 urno službo, šolo in druge obveznosti, tako da se cel dan sigurno ne boste z njim ukvarjali, igrali, crkljali,.. ) ampak če ga boste imelu ZUNAJ boste zelo slabi lastniki. Pes je družinski član, ki mora živeti z lastnikom v hiši,stanovanju. Ne pa da ga zaprete ven in se ukvarjate z njim samo ko se vam zljubi.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines