mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 11:07:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?  (Prebrano 21511 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #60 : ponedeljek, 04.08.2008 : 23:00:54 »

Grin zelo lepo napisano Smiley one lucky dog Cool
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #61 : ponedeljek, 04.08.2008 : 23:05:38 »

  Ja zelo srečen Grin 
Sam men se pa res nebi dalo hodit ven in čohat enga psa, tam v koči, v temi  Grin  Po dežju, pa ko je pod nulo... Jok brate odpade  Angry   
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #62 : torek, 05.08.2008 : 08:34:05 »

Glossy ... moja bokserka posvojenka je ravno iz pesjaka. Se strasno boji grmenja in treskanja ... tako zelo, da se danes tako globoko diha, da ji nikakor ne moremo pomagati. Kadar grmi in nas ni doma obvezno poklicem koga, da pride k nam, ker nikoli ne vem kaj bo. Takrat prizgemo televizijo zelo zelo naglas, damo rolete dol, ona pa se skrije v najtemnejsi kot. Res je zelo boga ... in to zato, ker so jo pustili samo v pesjaku, ko je najbolj potrebovala blizino cloveka. Seveda je pri enem letu njene hiperaktivnosti, zelje po druzbi, norenju in delanju neumnosti, ker se z njo nihce ni ukvarjal, niso zeleli imeti vec, pa ceprav le v pesjaku. Vesela sem, da so se tako odlocili, da dela danes druzbo meni in je prav prijetna afna, ki se zelo zelo rada stiska. Vsakemu pusti pecat, ker je zelo zelo prijetna psicka. A oni tega niso vedeli!!!
Danes je pri meni notri in samo notri. Pa ne mislim cez dan, ko leta okoli hise, ampak vse ostalo. Kadar je lepo vreme in nas ni doma imamo hiso odprto, pa gredo lahko noter ali ven. Obe bokserki sta cez dan radi zunaj na soncku ... se raje vidita, ce sem jaz zunaj z njima. Doga pa je rajsi noter kot zunaj, razen ko smo tudi mi zunaj.

Iz kod pa sploh ste?

Bi te pa prosila, ce sedaj vse kar smo ti napisali dobro premislis, se enkrat razlozis ZAKAj bi sploh radi imeli psa, koliko casa na dan se mislite z njim ukvarjat (celo zivljenje!!!), kaj mu boste nudili (solo, veterinarsko oskrbo, ... ). Povejte tudi kaj zelite od psa. Ko bos odgovorila na vsa ta vprasanja, pa ti bomo lahko pomagali izbrati vam primerno pasmo ... ampak ne samo zato, ker PES MORA BIT!!! Preden kaj napises premisli, da te ne bomo lovili na vsakem stavku, ki ga napises.

Upam, da si prebrala vse kar sem ti napisala, kljub temu, da je moje sporocilo malo daljse.

PS: Ni vse zlato kar se sveti, tako tudi ni vse dobro kar vidite pri sosedih!!! Ce bi trije nasi sosedi tepli otroke se ne pomeni, da je to tudi prav in da to lahko pocnemo tudi mi!

Lp, Ursa
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #63 : torek, 05.08.2008 : 09:27:54 »

Po domače povedano imam že poln kufer smrkelj, ki ne vedo kaj bo počele med počitnicami, potem pa pišejo budalaštine po forumih.
Vse lepo in prav, če bi bile lepo vzgojene.

Ne pa da pridem na "pasji forum" in berem tole:
Lahko se lepše izražate!
Ne veste kako bomo skrbeli zanj, zato ne "bluzite".
Hotela sem samo izvedeti, kaj koristnega od vas, ne pa, da mi takoj odgovrite z takšno nevljudnostjo (razen jatmire)!

Nekateri imate res dolge jezike!
Prosim v naslednjih komentarjih brez zdiranja.
..pa ščistite si svoje jezike(ne vsi)!

To si zabijte v glavo!

moonbeam, lahko bi napisal/a malo lepše, a ne?
Ah daj, prosim te lepo-nakladaš.

Predvidevam,. da bo pes brez rodovnika kupljen od šteparja ali preprodajalca? Tak bi vam tudi v hiši najbrž poginil, tako da če ga boste imeli zunaj bo šlo pa najbrž še malo hitreje.

Glossy, bokser lahko živi v hiši, čez dan pa je zunaj na vrtu-s tem ni nič narobe. To pač ni pes za pesjak. Drugače si izberite kako drugo pasmo, ali pa mešančka-seveda takega, ki bi lahko živel zunaj.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #64 : torek, 05.08.2008 : 09:42:58 »

Maja, se ne strinjam - moja je tudi mešanka in bi lahko živela zunaj po obče znanih kriterijih vendar sem mnenja, da pes sodi v hišo, zraven svojega človeka. Moja baraba je čez dan ogromno na ograjenem vrtu, vendar je vedno nekdo z njo in ima vedno odprta vrata, da se lahko vrne v stanovanje kadar ji paše. Imeti psa zunaj prinese s seboj tudi nevarnost (to se dogaja, ni samo moja hipoteza), da čez ograjo ali zid prileti kakšen milo rečeno nezaželen zalogaj. Psica tudi ni vzgojena "v nulo", marsikdaj prinese s seboj kakšno korenino ali pa prihlača z blatnimi tacami, ampak tako pač je - konec koncev sem jo jaz izbrala in jaz moram poskrbeti, da ji zagotovim maksimalno varnost in udobje. Pes je del družine in sodi v hišo pa pika. Ali pa človek v pesjak skupaj z njim, tudi v redu.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #65 : torek, 05.08.2008 : 10:04:53 »

moksa ni bilo tako mišljeno. Moji starši imajo mešanko z nemškim ovčarjem in psička živi v stanovanju.
Da ne govorim o sebi-z možem imava 5 psov in vsi so lepo na kavču.

Hotela sem le povedati, da če si bodo že omislili psa-pa naj bo mešanec ali rodovniški-naj bo primeren za zunaj, saj so se odločili, da psa v hiši ne bodo imeli.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #66 : torek, 05.08.2008 : 10:24:13 »

Pes je del družine in sodi v hišo pa pika. Ali pa človek v pesjak skupaj z njim, tudi v redu.

A ni zanimivo: sem 100% prepričana, da bi me moj pes spremljal, ŽELEL spremljati/biti z mano, ne glede v kaki bedi bi morala živeti. Če bi morala živeti kot klošar, bi on bil še vseeno bolj srečen z mano kot, da bi ga dala nekomu živeti v en lep pesjak. Zdaj pa recite, koliko ljudi bi bilo to pripravljeno storiti za psa?! Ko ga že oddajamo zaradi nekih smešnih razlogov kot dopust, uničevanja pohištva, skakanje naokoli, pomanjkanje časa, selitev, nov druzinski član, whatever...
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #67 : torek, 05.08.2008 : 10:25:17 »

Maja oprosti - priznam, da sem bila malce v afektu, ker me dejstvo, da nekdo že v štartu psa vidi zgolj zunaj (in torej po mojem pojmovanju izven njegovega krdela = družine), pač vrže iz tira, in Glossy očitno točno to namerava. In to brez, da bi imela konkretne, 24-urne vsakodnevne izkušnje s psi. Sorry še enkrat, jaz pa se grem ohladit  Angry
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #68 : torek, 05.08.2008 : 10:29:27 »

moksa se razumeva.  Smiley
Zato sem tudi napisala obrazložitev. Res pa je, da sem tudi jaz pisala v afektu, saj mi način, ki ga ima Glossy ni čisto nič všeč.
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #69 : torek, 05.08.2008 : 10:33:28 »

Gloosy, jaz ti bom pa samo to napisala.
Si razvajena smrklja, ki je zgrešila forum. Vijavaja.com bo ravno pravšnji zate, kjer si lahko otroci pišete o svoji LJUBEZNI do psov!
In, če pravijo, da na mladih svet stoji, sem naravnost zgrožena, kaj se obeta psom v prihodnosti. Tak odnos, kot ga kažeš ti, je zame naravnost zastrašujoč in žalosten... sram
Veš, pes ne potrebuje ograje, vrta, pesjaka in tvojega "imela ga bom rada". (ki ponavadi že po 14-dneh itak mine). "Imeti rad" še ne pomeni "skrbim za psa in se z njim ukvarjam"!
Potrebuje BLIŽINO ČLOVEKA, sploh pa bokser, kar ti neumorno poizkušajo razložiti tu na forumu. Če si si pa ti itak že vbila stvari v glavo, ne vem, kaj sploh sprašuješ, upam samo, da ti pravi vzreditelj psa sploh ne bo prodal. Sploh pa, če si gledala bokserje v pesjakih, kupuješ psa pri napačnem REditelju.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #70 : torek, 05.08.2008 : 12:22:32 »

Bravo, White Rose! Se podpišem pod tole tudi jaz.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Glossy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #71 : torek, 05.08.2008 : 13:14:45 »

pozdravljeni.
jaz se tudi zanimam za nakup buldoga.
zanima me ali ima katera družina zdravo leglo? pogoj ni rodovnik.
sem že veliko prebrala o tej pasmi in tudi psi mi niso tuji, saj sem imela koker španjela,labradorca in rotwailera. te pse smo imeli v boksu. zato me zanima kako se buldog obnaša, če živi zunaj? sploh kar se tiče zime.
hvala, lp Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #72 : torek, 05.08.2008 : 13:20:41 »

Glossy tudi ta pes ni za zunaj! Pa če kupuješ psa naj ima rodvnik če ni mešanček! Torej to mora biti pogoj. In buldog nima dlake primerne za bivanje zunaj!
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #73 : torek, 05.08.2008 : 13:23:00 »

Mislim ... škoda vseh besed ... namreč folk tle poskuša punco na vse pretege pravilno usmerjat, če so se že odločili za nakup psa ( al je to samo trenutna najstniška muha )... res, vsa čast vsem vam za potrpljenje.
Ampak Glossy itak trmasto z glavo skoz zid ... Roll Eyes je pa res, da zgleda, da bokser ni več prva izbira.
citat Glossy iz buldog teme :
 
Citat
pozdravljeni.
jaz se tudi zanimam za nakup buldoga.
zanima me ali ima katera družina zdravo leglo? pogoj ni rodovnik.
sem že veliko prebrala o tej pasmi in tudi psi mi niso tuji, saj sem imela koker španjela,labradorca in rotwailera. te pse smo imeli v boksu. zato me zanima kako se buldog obnaša, če živi zunaj? sploh kar se tiče zime.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #74 : torek, 05.08.2008 : 13:24:26 »

Ja res je, bulldog 100 % ni pasma za zunaj in ga za v pesjak (vsaj iz tega legla oz. psarne) ne boš dobila.
Poleg tega predvidevam, da se niti nisi pozanimala o ceni te pasme-s tem mislim na rodovniške pse?

Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines