mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 16:25:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Pes se ne mara božati
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes se ne mara božati  (Prebrano 27344 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
P5ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« : četrtek, 11.11.2004 : 02:43:35 »

Sem že pogledala če je ta tema slučajno odprta pa nisem zasledila da bi bila pa me vseeno zanimajo vaša mnenja...
V našem naselju, torej moji okolici imamo dva psa za katera lastnika trdita da se ne marata božati. Mene osebno zanima ali je res da se pes kar od majhnega ne mara božati ali je tukaj posredi vzgoja Huh

Namreč zadnjič sva s kolegico stali pred blokom ko je mimo prišel fant s precej mladim (kaki dve leti največ) pittbulčkom ki se je lepo igral (kolikor se je lahko ker je bil privezan) z njeno psičko potem pa se zelo na pogled prijazno napotil proti nama in ko sem samo naredila gib v smer da bi posvetila pozornost psu če bi prišel čisto do mene me je že fant opozoril da se ne mara božati. Vem pa zagotovo da ko je bil psiček še mladiček ni bil nevaren saj sem ga sama enkrat vzela v naročje in ga čohljala ko je njemu nekako pobegnil oz. se kar precej oddaljil od njega za tako malega psička.

Kaj pravite, vzgoja ali so pač psi ki jim res ne paše da bi jih kdo počohljal? Kot sem rekla meni se je zdelo da se je pes čisto prijazno napotil k nama. Je možno da je to samo izgovor ker pač nočejo da bi nasploh kdo psa božal ali je za tem kaj več kot npr. vzgojit psa da je čim bolj nedostopen za ljudi?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1 : četrtek, 11.11.2004 : 08:16:20 »

Da se APBT ne bi maral božat, je čudno, to so eni največjih scrkljancev med vsemi pasmami. Sem pa tudi jaz slišala za en tak primer, lastnik pravi, da se je kuža že kot mladiček bal neznanih ljudi, ko je odrasel, se jim pa tudi umakne. Čudno.
Na splošno pa je pri psih ravno tako kot pri ljudeh - vsak ima svoj individualen značaj, nekateri bi se čohljali 26 ur na dan (med te spadata oba moja, goldi in pitbulka), po možnosti pri več ljudeh naenkrat  Grin (sploh goldi je pogruntal, da je fino nastavit zadek enemu, glavo pa drugemu...  Roll Eyes, drugi pa samo kdaj pa kdaj in še to le pri znanih ljudeh.
Sigurno pa veliko vpliva socializacija mladička, ko je še v leglu in takoj, ko pride iz njega, pa izkušnje z ljudmi v mladosti pa še kaj.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #2 : četrtek, 11.11.2004 : 08:18:02 »

Mislim, da bi lahko vsa tvoja predvidevanja bila pravilna.

Mi imamo doma tako crkljivko, da se sama hodi stiskat, nastavljat...samo da bi jo čohali do onemoglosti. Tongue

Zgodilo se mi je, da je kuža ki sem ga hotela pobožat močno zarenčal; mogoče je bil gib roke prehiter in si je mojo namen drugače razlagal. Shocked
Lahko, da ima z rokami slabe izkušnje-tepež. Huh
Mogoče ga nihče ne boža? Undecided

Mene osebno ne moti, če Sally božajo mimoidoči, sami tvegajo, da bodo prelizani, potrebni čistilnice in poškodovani z migajočo se ritjo... Grin

čaučk,
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3 : četrtek, 11.11.2004 : 10:20:23 »


V našem naselju, torej moji okolici imamo dva psa za katera lastnika trdita da se ne marata božati. Mene osebno zanima ali je res da se pes kar od majhnega ne mara božati ali je tukaj posredi vzgoja Huh

Kaj pravite, vzgoja ali so pač psi ki jim res ne paše da bi jih kdo počohljal? Kot sem rekla meni se je zdelo da se je pes čisto prijazno napotil k nama. Je možno da je to samo izgovor ker pač nočejo da bi nasploh kdo psa božal ali je za tem kaj več kot npr. vzgojit psa da je čim bolj nedostopen za ljudi?

Ja no, pa kaj, se pač ne mara božat Cool, jest tud ne maram ,da mi tujci na avtobusu za vrat padajo , pa da me kakšen tip na cesti začne božat in razlagat kako sem luštkana Lips Sealed. Ne vem zakaj se enim zdi , da bi to moralo bit pa vsakemu psu bistvo življenja , da ga vsak mimoidoči "mal pošlata"?
Z vzgojo lahko psa naučimo da to opičje in otoško  človeško vedenje pač prenaša, s tem pa ne pomeni ,da mu je nujno všeč.  Psi , ki so čisti v glavi se radi crljajo kadar je njim to všeč in s poznanimi osebami. Nesigurni psi pozdravljao vse naokoli v smislu."saj boš prijazen z mano a ne, mal se te bojim". Pravi samozavestni značaji pa tujce ignorirajo in mahnejo z repom , če jih ogovorijo, če pa že ravno rinejo z božanjem pa zavzdihnejo in to tolerijajo.
Seveda pa obstajo tudi taki , ki uživajo če rinejo v vse naokoli in na tan način izražajo svojo nadvlado (v smislu kot v krdelu vedno podrejeni obira bolhe nadrejenemu).
Jaz imam trenutno v treh psih vse tri tipe ( vzvišeno damo, priliznjenca in "nasilneža") in najbolj mije všeč vedenje"vzvišene dame".
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #4 : četrtek, 11.11.2004 : 11:18:56 »

Kaj pa če je lastnik tistega pitta nesiguren in ne ve kako bi reagiral njegov pes na božanje? (saj veste, nekateri imajo ti. nevarne Roll Eyes pasme, pa se jih še sami bojijo) Pa že iz preventive reče da pes ne mara božanja. Ne vem, samo ugibam.

Takole, roko na srce, tudi jaz ne maram, da se na Shivo obešajo tujci, čeprav je moja psica mahnjena na čohanje, ki ga seveda dovolim znancem ali ljudem v pasji šoli ali na veterini, ne pa tudi vsakemu, ki ga srečam na cesti. Pa ne da jaz ne bi imela zaupanja v njo...enostavno mi ni všeč, da bi jo šlatali vsi po vrsti. Roll Eyes

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : četrtek, 11.11.2004 : 11:30:06 »

No, naš Bero je že en izmed tistih psov, ki se ne pustijo božati Grin Grin Cool Pa ni imel nikoli slabih izkušenj s tujci, pa tudi nikoli ga nismo vlekli stran, če ga je hotel kdo pobožati. Sedaj, ko pride kakšen tujec do naju in ga hoče on pobožat, začne Bero lajat na njega, češ: "Jaz bom zalajal, ker se te bojim in nočem, da se mi približuješ Wink"

Pa vsakemu, ki me vpraša, če ga lahko poboža, rečem da lahko, ampak da bo začel lajat (pa to ni tist hud lajež, kot takrat, ko zagleda kakašena psa). In potem ljudje komentirajo, kako imamo hudega psa Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Tongue

Bina je pa čisto drugačna, ker je vesela vsakega človeka.

Lp Jana
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #6 : četrtek, 11.11.2004 : 11:34:20 »

deteljica
Se strinjam! Zakaj bi moral vsak, ki ga srečaš božati psa? Morda psu prvih par ljudi še odgovarja...ko pa ga "nadleguje" že deseti v 15-ih minutah pa res ne verjamem, da še vedno uživa. Ko mene ljudje eden za drugim sprašujejoč če lahko pobožajo pse velikokrat odgovorim z "nesramnim" NE in se niti najmanj ne obremenjujem kaj si ljudje mislijo o meni in mojih psih!!!

Citat
Ne vem zakaj se enim zdi , da bi to moralo bit pa vsakemu psu bistvo življenja , da ga vsak mimoidoči "mal pošlata"?
Točno tako!! Ko grem ja z psi nekam kjer je veliko ljudi hočem imeti v prvi vrsti mir pred ljudmi, ki bi radi kar vsi povprek božali moje pse in jih spravljali ob živce!
Sicer sta zelo prijazni in nimam problev pri odnosih z okolico vendar vseeno....

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #7 : četrtek, 11.11.2004 : 11:39:43 »

Ko grem ja z psi nekam kjer je veliko ljudi hočem imeti v prvi vrsti mir pred ljudmi, ki bi radi kar vsi povprek božali moje pse in jih spravljali ob živce!

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Napačna psa imaš Grin Grin Grin Wink

Ko se jaz kje pojavim z obema psoma, se mi nobeden sploh približati ne upa Shocked, kaj šele da bi božal psa Grin Grin Grin Grin Grin Tongue

Če grem sama z Bino, je tudi podobno, ker imajo ljudje še vedno rešpekt pred veliiiiikim psom. No, Bero izgleda že malo manjši Grin Grin Grin

Lp jana
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #8 : četrtek, 11.11.2004 : 11:40:27 »

moje mnenje je da ni pes tisti ki se ne pusti božat ampak mu tega ne dovoli lastnik!
mogoče je lastnik opazil da se pes zelo rad boža in ga je začelo skrbeti da nebi sčasoma postal preveč zaupljiv do tujcev!
tudi meni ne bi bilo všeč da bi se moj pes pustil pobožat vsakemu mimoidočemu.Poem pa se lahko zgodi kaj takega da je pes recimo spuščen na dvorišču ,mimo pride tujec,bogve z kakšnim namenom,in ko ugotovi da je pes nadvse zaupljiv...ja,vem da se to ne dogaja pogosto ampak človek pomisli na vse mogoče možnosti,tudi na to da ti psa kdo ukrade iz dvorišča...
se pa seveda strinjam z vsemi naštetimi razlogi!

LP,petra
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #9 : četrtek, 11.11.2004 : 11:46:38 »

Sama se sicer dostikrat srečujem s tistim sindromom, da je treba pred mojo pasmo bežati na drugo stran ceste, vendar so me v veliko primerih presenetili ljudje, ki jo hočejo tudi božati.

1x me je recimo (prijetno) presensetila mamica z malčkom cca 2 leti starim... no, toliko, da je racal lahko že sam, pa se mi je nasmehnila, ko smo se srečali, otroku lepo razložila lej kuži itd in vprašala, če mali sme pobožati. Jaz sem kar  Shocked Shocked Shocked. Hja, tako je, če ima pes tak prijazni obrazek, kot moja psica. Grin Grin

No, imam pa več problemov z lastniki psov. Kadar bi se kakšen pes rad igral z mojo, jih polovijo, privežejo in še odvlečejo stran. Ravno tako, kot da jim bo Shiva glihkar pregriznila vrat. Grin Ahja, ima svega i svashta... Roll Eyes

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #10 : četrtek, 11.11.2004 : 11:52:08 »

Citat
imajo ljudje še vedno rešpekt pred veliiiiikim psom.

He he....bina, mislim, da smo po velikosti kar nekako primerljivi Cheesy. Razlika je očitno samo v tem, da se tvojih psov vsi bojijo moji so pa kot magnet za mimoidoče Grin.

Citat
moje mnenje je da ni pes tisti ki se ne pusti božat ampak mu tega ne dovoli lastnik!
Mislim, da to ni čisto res. Moji dve se, ko imata dovolj božanja s strani neznancev (vedno tudi ne morem biti "nesramen") sami umakneta!! Tako pokažeta, da imata dosti!

Da pa bi mi kodo psa odpeljal me pa ne skrbi. To ni uspelo niti človeku, ki ga dobro poznata (smo vsaj nekajkrat na teden skupaj). Smo enkrat poizkusili pa nista šli z njim!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 11.11.2004 : 11:57:52 »

Jaz sem naredila veliko napako ker sem pustila, da vsi mazijo Brina. Dokler je bil majhen je bil cukrček in vsi so ga hotli pretlačit in on je bil takooo srečen. Zdaj ko pa je "velik in grd" Grin pa se ga nobeden ne upa. Brinček pa ne šteka zakaj ga nihče ne počohlja več po surlici. In potem se vsakemu prilizuje, liže roke itd.
Tamala pa je že od začetka adržana do tujcev. Na sprehodu nikoli ne bo šla do mimoidočega, vendar se mu bo ognila v radiju 3 m. Če jo oseba pokliče in se skloni, takrat pa mogoče celo pride, vendar se nerada boža. drugače je če smo v gruči ljudi. Takrat je pa lahko tudi vsilijiva.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 11.11.2004 : 15:16:40 »

Hehe deteljica, jaz ima pa doma enega vzvisenega "dameka".  Grin Registrira cloveka, ki ga ne pozna ali ga pozna samo povrsno, pomaha z repom, ce se mu zdi, potem gre pa stran. Lamaistek pac.  Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 11.11.2004 : 15:23:29 »

Pri našem terierju je čisto odvisno kakšen je človek. Če se mu ne zdi "čuden", hitro ušeski dol in se pusti božat. V nasprotnem primeru pa renči. Nisem zasledila, da pes tudi lastniku ne dovoli, da bi ga božal. Ali pač? Psu očitno ne paše...
Logiran
P5ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #14 : četrtek, 11.11.2004 : 17:40:32 »

Ja razumem da imajo psi različne karakterje, da se eni pač ne marajo božati, saj niti ne siliš v psa ki se ti umakne ali te ignorira ampak kot sem že na začetku rekla je ta pes čisto prijazno prišel do naju, prej bi rekla da je res večji crkljivec kot ne. Zanimalo me je pa predvsem zato kar je izpostavila fortuna:
Citat
Kaj pa če je lastnik tistega pitta nesiguren in ne ve kako bi reagiral njegov pes na božanje? (saj veste, nekateri imajo ti. nevarne  pasme, pa se jih še sami bojijo) Pa že iz preventive reče da pes ne mara božanja. Ne vem, samo ugibam.
Če že bi bilo tako, a ni smiselno da bi zato lastnik le še bolj skušal psa navadit na dotik človeka in na obnašanje do tujcev kot pa ne. Še najlažji izhod je potem rečt ja ne mara se božat in to je to...kaj pa če mu pes kdaj uide pa ga bo hotel pobožati nekdo ki se mu niti sanjalo ne bo da se pes ne mara božat?!
Sploh upam da me ne boste narobe razumel da to govorim zato ker te psiče spremlja tisti pridevnik nevaren ampak pri nas je kar naenkrat ratala cela poplava pittbulčkov skupni točka so jim pa mladi fantje ki se pred bloki potem postavljajo kolk lahko njegov pes z enim ugrizom ukolje drugega (sem žal že vidla na lastne oči) in ne zdi se mi prav da še taki ljudje potem svoje pse navajajo na sovražen odnos do drugih...če ga že pri dveh letih zateguje na vrvici in ne pusti da bi se pes prišel komu pocrkljat pod noge...ne vem mogoče se motim ampak jst približno vidim kam to pelje  Angry ...in kaj se bo zgodilo ko se bodo tele fantje po kakih sedmih letih psa naveličali ali se naveličali bit previdni?! Sej vsi vemo da ravno podaril ga komu drugemu ne bodo ane Undecided
Se mi pač ne zdi prav da nekateri ljudje tako vzgajajo svoje pse, zato me je tudi zanimalo vaše mnenje glede tega če je to le karakter ali je posredi kaj drugega.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Pes se ne mara božati
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines