mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:25:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Pes se ne mara božati
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes se ne mara božati  (Prebrano 27343 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #30 : nedelja, 28.06.2009 : 10:16:45 »

Ja z kastracijo Bončija ni bilo potem nič,

Kaj pa s kastracijo samojeda?

lp, Katarina
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #31 : nedelja, 28.06.2009 : 10:20:24 »

Aja, na to pa nisem pomislila.. A to bi zmanjšalo Bonijevo naskakovanje?

Lp, Sara
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #32 : nedelja, 28.06.2009 : 10:22:13 »

Pa še eno vprašanje imam, a ne bi bil naš samojed če bi ga kastrirali še bolj plah?
Hvala za odgovor.

Lp, Sara
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #33 : nedelja, 28.06.2009 : 16:34:59 »

O kastraciji smo se praktično vse zmenili že takrat, ko sta bili z mamo pri meni in rekli sta, da gre na kastracijo čimprej. Zato debate o tem tukaj ne mislim ponavljati.

Katarina
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #34 : nedelja, 28.06.2009 : 16:45:57 »

Ja, sej sem se potem spomnila, da smo govorili o tem. sram  Joj, jaz imam toliko malo spomina kot naš računalnik. Ja, ga bomo dale, zaenkrat še čakam zaradi razstav, če se bo slučajno še kej opogumil (čeprav dvomim da bo kdaj dovolil da ga sodnik pregleda in dotika).

Lep pozdrav, Sara
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #35 : nedelja, 28.06.2009 : 17:44:44 »

Zaradi kastracije ne bo postal bolj pogumen, drugi psi ga bodo kvečjemu še bolj naskakovali. Edino kar bo bolje: gonečke ga ne bodo spravljale ob glavo in apetit in agresija do samcev se bo zmanjšala. če ima katerega od naštetih problemov.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #36 : nedelja, 28.06.2009 : 17:50:38 »

Kaj pa če bo še bolj plah?

Drugače pa Boni ga zaradi težav s srcem itak poredko naskakuje, ker ne more več, pa tudi jaz ga takoj dam stran in rečem 'fuj'. Ne morem pa ugotoviti ali ga naskakuje ker ga hoče dominirat ali pač zaradi nagona?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #37 : nedelja, 28.06.2009 : 18:39:08 »

Zakaj pa samojed renči na vaju z mamo?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #38 : nedelja, 28.06.2009 : 18:59:09 »

Pa saj ne renči, parkrat je zarenčal, ker je bil najbrž prizadet, ko je imel Boni več pozornosti.
Drugače je krotek ko srnica in si glede tega res ne delam skrbi! Saj pravim da je plah in nežen, zarenči pa tudi na Bonija če ga naskakuje, ampak to ni tko, da bi koga ugriznil, ker je najbolj prijazen, nežen in super kuža!
Je pa zelo občutljiv in rabi veliko pozornosti, zdaj ko je Boniju bolje, so se stvari spet normalizirale in ne renči več..
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : nedelja, 28.06.2009 : 19:21:56 »

Itak samojedi veliko renčijo kar tako za brez veze. Pri nas je včasih huje kot v zverinjaku, pa smo še vsi celi.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #40 : nedelja, 28.06.2009 : 19:27:09 »

Ja, točno. Naš zarenči tudi kadar se igra in je ful vesel in vznemirjen, pa sej našga že ko ga pogledaš vidiš da je ful prijazen.
Lanabela, a vi ste vaše pse kastrirali ali ne? Kakšno je vaše mnenje o tem?
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #41 : nedelja, 28.06.2009 : 21:20:58 »

...drugi psi ga bodo kvečjemu še bolj naskakovali.

To seveda ni nujno.

Katarina
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #42 : nedelja, 28.06.2009 : 21:56:26 »

Jaz razmišljam da bom počakala do razstave v Lj, pa ga bom potem dala kastrirat, ker enkrat bi še rada šla na razstavo da vidim če je kaj napredka..
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #43 : nedelja, 28.06.2009 : 22:26:34 »

Na razstavi v Ljubljani je zelo hrupno in zelo velika gneča. To nikakor ni razstava, kamor bi peljala plašnega psa, ki se mora še navaditi razstavljanja. Veliko bolj prijazne in prijetne so manjše razstave, še zlasti na prostem, na primer Hrušica,  Lendava, Maribor je tudi veliko primernejši.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #44 : nedelja, 28.06.2009 : 22:40:12 »

Ja se strinjam, vzrediteljica mi je svetovala, naj ga imam do njegovega nastopa v boksu (kletki), da ga ne bo preveč strah. Ker zadnjič ko sva bila v Celju, so bili zraven naju novofunlandci, ki so ves čas lajali in ko je šel v ring je bil že čisto preplašen. Pred tem sva bila v Lj in tudi tam je bilo podobno. Poleg tega ga je v Lj še en pes ugriznil (in takrat je bil star 6 mesecev, tako da nič čudno da ni vesel razstav). Enkrat greva še probat, silila ga pa ne bom, če se boji, je itak brez veze. Mi je pa žal da je plah, ker ful uživam na razstavah in z Bonijem nikoli ni bilo nobenih težav - imela sva se res super. Zato držim pesti, da bi se morda navadil.  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Pes se ne mara božati
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines