mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:17:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Nas mali ponoci joka
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nas mali ponoci joka  (Prebrano 25544 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tea1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« : torek, 15.07.2003 : 08:52:35 »

Danes je tretji dan, kar sva ponosna in radostna lastnika malega črnega Titota (mama labradorka, oče gonič). Star je 7,5 tednov. V gnezdu je imel še 9 bratov in sestric, pri nama pa je sam.Čez dan je razigran in najbolj prisrčen kuža v vesolju, ponoči pa ga popade črna žalost. Joka za znoret.  Cry
Spi v ločenem prostoru. Pred spanjem ga nahraniva in peljeva na sprehod. Ponoči se zbudi vsaj 2x in zavija in joka da se ti srce trga. Kaj naj storiva, da ga čimprej mine domotozje? Ga pustiva naj joka in sam ugotovi, da je bioritem pač tak, da se ponoči spi? Ga prideva potolažit? Se to "potolaženje" lahko sprevrže v razvajenost?
Prosim pomagajte!!
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #1 : torek, 15.07.2003 : 09:04:47 »


Pozdravljena!

Tvoj kuza je sel prezgodaj iz legla. Naceloma ostanejo mladici 8 tednov najmanj pri mami. To je sigurno vzrok, da joka ponoci, ker pogresa mamo in svoje bratce in sestrice.
Jaz bi te podprla v tem, da vztrajaj se naprej, ceprav je to za znoret tezko Cry. Ampak se ti bo obrestovalo. Na lezisce mu pa daj kako mehko igracko, pa pri nas je pomagala ovcja koza, ker je prijetno mehka in topla, da se lahko stisne vanjo.
Nikar ne obupaj, kuza bo kmalu dojel, da je ponoci cas za pocitek.

                   lp erika
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #2 : torek, 15.07.2003 : 10:59:17 »

Tudi moja mi ponoči joka...podnevi pa spi ko bomba...se potrudim, da jo čimbolj žokam podnevi, da je zvečer res uničena. Sicer pa si je tudi pogruntala, da nas vse suče okrog prsta s tem cviljenjem in žalostnim pogledom. Ampak tako težko je pogledat stran in ostati strog "starš", če pa te gledajo tiste mile učke...

Sama sem se odločila, da danes ponoči poskusim še s toplim termoforjem in uro, ki tiktaka...upam, da bo to zaleglo, ker podočnjaki me že butajo v kolena.

Maja
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #3 : torek, 15.07.2003 : 11:15:00 »

Citat

Se to "potolaženje" lahko sprevrže v razvajenost?


Absolutno. Kuza je res odsel iz legla nekoliko prezgodaj, vendar ga je na to, da bo tudi sam ter da se bo pocutil varnega, potrebno cimprej navadit.

Kljub vsemu predlagam, da kuza preselite zacasno v spalnico, vendar mu kupite mogoce primeren boks, v katerem bo spal in ne bo mogel sam iz njega, ter ga zacnite kasneje postopoma privajati na drug prostor. Vsekakor se bo boljse pocutil, ce bo imel svoj zaprt "brlog". Dobra je tudi ideja od Alizee z uro pod odejo, ki tiktaka, ne bi pa jaz v tej vrocini dajal termoforja.

Seveda se kljub vsemu lahko zgodi, da nekaj noci ne bo miru in bodo potrebni mirni zivci ali cepi v usesih, bo pa kmalu bolje, samo vztrajen je treba bit.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #4 : torek, 15.07.2003 : 11:29:50 »

Poizkusi na lezisce dati svoje staro oblacilo (to bo imelo tvoj vonj). Vcasih zadostuje  Cheesy

LP
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #5 : torek, 15.07.2003 : 11:33:59 »

Se cisto strinjam z VZ-jem. Podobno napako smo naredili z Drimom. Sicer ni jokal ponoci, sva bila pa z Nino neizmerno vesela, da je hitro znal s cviljenjem pokazat, da mora ven. Ker sva to spodbujala, imamo zdaj borderja, ki nonstop cvili, vcasih oz. pogosto brez razloga. Moram pa rect, da se je stvar malo umirila, odkar smo bili na morju, kjer je moral spati zaprt v boksu, prav tako je bil cez dan primoran bit pri miru in pripet k drevesu (brez skrbi, zmeraj sva bila z njim), ker pac ni najbolj privrzene sorte in bi hitro odlutal.

Tako da, kar se tice nocnega cviljenja in jokanja, pretrpet tistih par noci in psa dejansko ignorirat, seveda pa mu ponudit in omogocit eno varno zatocisce. Zelo primerni so boksi, prej ko se pes nanj navadi, boljse je, pa kaka igraca naj ne manjka. Scasoma bo pes, ce ga hodis nonstop tolazit, razumel svoje cviljenje kot odlicno izsiljevalno sredstvo, s katerim dobi druzbo in mu ni dolgcas... Ce bo sam, bo pa pocasi skapiral ritem in bo ponoci dal mir, ker se okrog njega ne bo nic dogajalo. Pa se ti bos lahko spala in bos ob jutrih lepsa brez podocnjakov!  Wink  Grin
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #6 : torek, 15.07.2003 : 21:59:06 »

Torej, jaz sem mojo danes pretelovadila (smo šle obiskat sestrico - njeno) in podnevi sem ji pustila bore malo spat, sem jo vsakič zamotila s kakšno igračo, ko sem videla, da jo "pobira", tako, da upam sedaj na mirno noč. Uro sem ji tudi dala in eno svojo fino prešvicano majico. Upam, da bo pomagalo, če bo vseeno težila bom dala povšter čez glavo (sebi) in upala, da bodo domači znali zignorirati njen "jaz sem boga, boga" pogled.

Držite pesti!  Grin

Maja
Logiran
tea1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #7 : sreda, 16.07.2003 : 07:38:14 »

Juhu: uspeh!!! Prva prespana noč od cca. 23.00 do 6.00!! Recept: samo eno uro spanja popoldne, in veliiiko norenja in skakanja in igranja in sprehajanja. Zadnja hrana ob 22.30, nato pa še dolg sprehod. Doma pa: termofor ovit v brisčo, ki diši po kužkih, budilka ki tiktaka in prižgan radio. Za termofor in budilko nisem čisto prepričana ali delujeta, ker gospodič ponavadi ne spi v košari- je rajši na tleh, ker ima več prostora in se lažje razteguje. Ampak kakorkoli: popoln uspeh!!!!!!
Maja, kako je bilo pri tebi?

zelo srečna in (skoraj)brez podočnjakov Grin
Tea
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #8 : sreda, 16.07.2003 : 07:42:46 »

Psi se oddajajo tudi že pri šestih tednih, če so dovolj samostojni. Jaz sem mojega prejšnjega dobila pri tej starosti in je ponoči spal kot ubit, od prve noči dalje. V literaturi piše, da se mu lahko da toplo odejico ali večjo plišasto igračo, nekateri pa trdijo, da pomaga pod odejico ura, ki tiktaka. Lahko poskusiš tudi z radiom, ki ga nastaviš na zelo potiho.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #9 : sreda, 16.07.2003 : 08:11:33 »

To da je bil pes prehitro vzet je tudi meni malo  Huh, svojega prvega in zdejsno sem vzela pri 6 tednih in nisem imela prav nobenih problemov. Le cez dan ga moras zaposlit in noc prespi.

Citat

Danes je tretji dan, kar sva ponosna in radostna lastnika malega črnega Titota (mama labradorka, oče gonič). Star je 7,5 tednov. V gnezdu je imel še 9 bratov in sestric, pri nama pa je sam.Čez dan je razigran in najbolj prisrčen kuža v vesolju, ponoči pa ga popade črna žalost. Joka za znoret.  Cry



Tri neprespane noci!!!   Kaj pa ko bo bolan, in bo neprespanih noci lahko tudi kaj vec kot tri Huh

Kaj pa ko bo imel drisko in bo potrebno na pol ure, tudi ponoci hodit ven Shocked

Malo strpnosti in neprespanih noci je dobro vzeti v zakup, ko pride maldic in se naslednjih 10-15 let.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #10 : sreda, 16.07.2003 : 09:06:00 »

Citat

To da je bil pes prehitro vzet je tudi meni malo  Huh, svojega prvega in zdejsno sem vzela pri 6 tednih in nisem imela prav nobenih problemov. Le cez dan ga moras zaposlit in noc prespi.


Tri neprespane noci!!!   Kaj pa ko bo bolan, in bo neprespanih noci lahko tudi kaj vec kot tri Huh

Kaj pa ko bo imel drisko in bo potrebno na pol ure, tudi ponoci hodit ven Shocked

Malo strpnosti in neprespanih noci je dobro vzeti v zakup, ko pride maldic in se naslednjih 10-15 let.


Pa kaj se razburjas, no. Sej jamrali pa smo (in se) vsi...

Vsi psi pri 6-ih tednih niso dovolj samostojni, da gredo od mame. Pa tudi vsi ne pridejo v enake pogoje in k lastnikom z enakim ritmom zivljenja. To je treba upostevati.

Lp, Yo
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #11 : sreda, 16.07.2003 : 09:26:45 »


Citat



Pa tudi vsi ne pridejo v enake pogoje in k lastnikom z enakim ritmom zivljenja. To je treba upostevati.





http://www.mojpes.net/cgi-bin//YaBB.pl?board=razno&action=display&num=1057832738

Izhajam iz dejstva, da se velika vecina vsaj uporabnikov tega foruma odloci za nakup psa po temeljitem razmisleku.
To pa pomeni, da se moras v zameno za lustkane stvari, ki ti jih pes prinese v tvoje zivljenje odpovedat kaksnim radostim, ki si jih prej lahko uzival kadar ti je padlo na misel.
Stvari, ki so opisane v 10-ih pasjih prosnjah so "bibilija", ki se jih moras nauciti, jih razumeti in vzeti zelo resno, predno se odlocis, da si resnico sposoben imeti psa. Pa ne mislim s tem, da si financno sposoben, da imas prostor in cas.
Gre se za to, da si se pripravljen odpovedati dolocenim stvarem, med katere spada tudi spanec.
Nekaj se mi vseskozi mota po glavi. Vecina mladih parov si kupi psa. Ce ze pri tem obupujejo, kako bodo sposobni skrbeti za otroke?
Ritem zivljenja se ti mora spremeniti v tistem momentu, ko prineses psa domov.
Pol manj zdravstvenih in vedenjskih problemov bi bilo, ce bi se drzali nekega ritma, ker zivali so izredno casovno organizirani.
Ce pa se tega ne drzis, je pa vprasanje zakaj sploh imeti psa.
Pa bom zopet dala primerajvo z otrokom. Kaj bodo otroka tudi hranili kadar bodo imeli cas? Mislim, da so tudi pri otroku dolocene ure, ki se jih moras drzati.
Nocem izveneti kot zatezena in ne vem kaksna se ..., vzeti mladica je popolnoma tako kot imeti otroka. Oba moras nauciti dolocenega reda, obema moras razkazati stvari, oba moras nauciti ziveti na tem svetu. Pes ima le to prednost, da bo prezivel, ce ga vrzes na cesto (ce drugega ne , bo hrano nasel v smetnjakih), otrok pa ne prezivi.

O starosti 6 tedno za oddajo mladicev pa bi rekla le to. Mladici zacnejo v tem obdobju sprejemat zunanjo okolico za svojo, zacnejo crpat izkusnje, ki jim potem ostanejo za celo zivljenje. Zakaj, bi sprejel za svojo okolico pri vzreditelju, ce ne bo zivel pri njemu?
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #12 : sreda, 16.07.2003 : 09:27:33 »

YESSSSSS! Tudi meni je uspelo! Spala je od 23h do 6ih zjutraj. Vmes sem šla 2x prečekirat, da mi ni slučajno umrla, ker je bila nenavadno mirna. Ampak če bom vsak dan tako divjala z njo okrog se bojim, da znam izgubit kakšen kilogram in pridobit kakšno mišico  Grin Si predstavljate: anticelulitna kura - mlad koker španjel Smiley

Maja

ps- tea, tvoj Tito je 2 dni starejši od Sookie. Bomo skupaj praznovali rojstne dneve? Smiley

Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #13 : sreda, 16.07.2003 : 09:28:36 »

Tea 1 moji posti niso namenjeni tebi osebno, ampak vsem novim in bodocim lastnikom pasjih maldicev. Wink
Upam, da bo cim prej ugotovila kako psa zaposlis cez dan, da ti bo ponoci spal.
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #14 : sreda, 16.07.2003 : 09:33:48 »

Simi: moraš razumet, da si novopečeni lastniki ne znamo tako zelo dobro predstavljat, kako bo ustajat sredi noči in mirit psa. Ko teoretično razmišljaš o tem pred nakupom, se rečeš: "Pa ja, valda bom ustajala!" Zraven ne skontaš, da bo psa poslušala cela hiša, da boš od celodnevnega tekanja ponoči uničen za popenit in podobnih zadev. Prav zaradi tega se npr. pri ženskah pojavi poporodna depresija. Ne moreš TOČNO vedet v kaj se podajaš, če to počneš prvič. Zato se malce smilimo sami sebi, na koncu pa se tako ali tako pesjan navadi na nas in mi nanj. Jaz jo npr jemljem kot otroka, ki gre povsod z menoj, in pač preživim, če joka ponoči, če mi polula copat in zgrize čevelj. Pomislim na to, da najbrž tudi moji starši niso bili preveč zadovoljni, ko sem pobruhala perzijsko preprogo, ko sem potrgala vse tapete v svoji sobi in jih pojedla in podobne zadeve, ki sem jih počela, pa me vseeno niso prodali  Grin

Maja
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Nas mali ponoci joka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines