mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:06:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Nas mali ponoci joka
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nas mali ponoci joka  (Prebrano 25543 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yo
gost
« Odgovor #15 : sreda, 16.07.2003 : 09:33:53 »


Citat

Gre se za to, da si se pripravljen odpovedati dolocenim stvarem, med katere spada tudi spanec.
Nekaj se mi vseskozi mota po glavi. Vecina mladih parov si kupi psa. Ce ze pri tem obupujejo, kako bodo sposobni skrbeti za otroke?
Ritem zivljenja se ti mora spremeniti v tistem momentu, ko prineses psa domov.
Pol manj zdravstvenih in vedenjskih problemov bi bilo, ce bi se drzali nekega ritma, ker zivali so izredno casovno organizirani.
Ce pa se tega ne drzis, je pa vprasanje zakaj sploh imeti psa.
Pa bom zopet dala primerajvo z otrokom. Kaj bodo otroka tudi hranili kadar bodo imeli cas? Mislim, da so tudi pri otroku dolocene ure, ki se jih moras drzati.
Nocem izveneti kot zatezena in ne vem kaksna se ..., vzeti mladica je popolnoma tako kot imeti otroka. Oba moras nauciti dolocenega reda, obema moras razkazati stvari, oba moras nauciti ziveti na tem svetu. Pes ima le to prednost, da bo prezivel, ce ga vrzes na cesto (ce drugega ne , bo hrano nasel v smetnjakih), otrok pa ne prezivi.


Grrrrrr, a nisi bila nikoli na nobenem forumu, kjer se pogovarja(m)jo o otrocih? Aja, valjda da ne. Veš zelo jamra(m)jo, pa to ne pomeni, da nis(m)o (bili) pripravljeni. Jaz v zgornjem postu nisem videla nic neg. nastrojenega proti kuzku Huh

Lp, Yo
Logiran
tea1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #16 : sreda, 16.07.2003 : 10:07:33 »

Maja: SUPEEERRRR!!!! Sej bo!! Za rojstni dan se pa res lahko zmenmo! Pa kakšno sardelco zobnemo! Naš jih OBOŽUJE!!  Grin
Hehehehe, tole o anticelulitni velja tudi za lebrador/goniče. Fajn, ne? Grin Grin
Hehe, čisto sem dobrovoljna!

Simi: Sej vem da tvoje pisanje ni namenjeno osebno meni. Vem pa tudi da veš, da se večina novih lastnikov zaveda, da kuža ni igrača in da je ZELO velika odgovornost. V zakup so vzete neprespane noči, pokakano in polulano stanovanje, spremenjena dinamika življenja- alles. Problem je le v tem, da ko pride kuža domov in ponoči joka, ne veš, kako bi mu pomagal, ker se ti smili, bi mu pa strašno rad. Pa se počutiš malo oz. precej nemočnega. To je vsa filozofija.
Lp Tea
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #17 : sreda, 16.07.2003 : 10:10:16 »

Ej, pa se moje misli, kot skorajsnjega novega lastnika ljubkega kuzka
Ja vem, da bo treba vstajati, pa nosenje po stopnicah,.. to pri "svojih letih" ze vem  Grin Grin Grin, bolj me je strah tistega obupnega joka in stoka, ko ves, da joka za mamico in bratci in sestricami, to pa jaz kljub vsej ljubezni, skrbi, negi in potrpezljivosti ne bom.... In kaj lahko se zgodi, da bo jok v duetu....

LP
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #18 : četrtek, 17.07.2003 : 12:08:02 »


Ja Maj, kako pa mislis potolazit psicka, ce bos jokala  :'(skupaj z njim?
Dajte no, saj ni take panike, mladicki pac malo pojokajo kakih par dni, potem se pa hitro navadijo na novi dom. Grin
Cez dan ga bos malo zaposlila, da se bo poigral, potem bo pa tako utrujen, saj mladicek ne teka celi dan okoli, pa tudi joka ne non stop.
Maj ce lahko vprasam, katero pasmo si izbrala?

            lp erika
Logiran
tea1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #19 : četrtek, 17.07.2003 : 12:17:21 »

Erika se strinjam!! Midva sva čisto presrečna, ker kuža ponoči spi, ker ga čez dan precej utrudiva. Ponoči oz. proti jutru pocvili ko mora iti lulat
Je pa šlo kar hitro- v 4 nočeh!!!
Grin Grin Grin Se da, se da!!
LP Tea
Logiran
Charly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #20 : četrtek, 17.07.2003 : 12:25:25 »

No jaz imam tudi zlatega prinašalca, ki je star 2 meseca in 2 dni. Imam ga 5 dni. Prve 4 dni je cvilo in lajo kot zmešan ampak zdaj gre. Sedaj 5 dan že spi kot nor in kar je bistvo ne laja in cvili več.

Probajte z svojo majco ali pa z blazino mogoče bo pomagalo.
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #21 : četrtek, 17.07.2003 : 12:41:37 »

Jah, moj zlatko se je pa zgleda bolj po meni vrgel. Tudi on rabi fulllll spanca in ful dolgo spi. Je firbčen, samozavesten kuža in tak je bil od prvega dne, ko sem ga pripeljala domov. Takoj je priracal v sobo, spodil z postelje perzijca Belkota (ki se je 1 teden potem izogibal hiše). Prva noč je minila kot šus. Spal je kot hrček. Pa druga, pa tretja, nobenega glaska ni bilo od njega. Pa ko smo ga preselili v pesjak, je tudi spal.... In še dandanes ima tak ritem, da spi cel dan do 16.30 ure,ko se vrnem iz službe....Pol se pa začnejo žurke Grin Grin Grin
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #22 : četrtek, 17.07.2003 : 12:50:30 »

Erika, dobim velikega svicarskega plansarskega psa (30.8. bo 8 tednov). Cheesy Cheesy  No, take panike ni, malo me grabi po zelodcu,...in ce bo le malo po meni, naju tudi atomska ne zbudi  Grin Grin Samo ves kako je to, mislis da poznas odgovore na vsa vprasanja, potem pa  Lips Sealed Lips Sealed....

LP
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #23 : četrtek, 17.07.2003 : 17:00:34 »

Brez skrbi da se bos zbudila, no vsaj jaz sem se pa zelo trdno spim. Odkar imam Belo se mi zdi da slisim vsak njen korak. Sploh ko je z njo kaj narobe ze podzavestno nekako napol spim Wink. Prvih par dni vem da sem zec dan hodla kot mesecnik, ker nisem skoro nic spala, ko je jokala.
Logiran
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #24 : četrtek, 17.07.2003 : 22:24:59 »

Ampak to je cisto res, Bela! Tudi jaz spim kot bomba, ampak Sookie sem pa vedno slisala, ko je zacela cist narahlo cvilit ob postelji. Kao nek materinski cut to ali kaj?  Roll Eyes

Maja
Logiran
nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #25 : petek, 18.07.2003 : 07:37:30 »


Citat

Jah, moj zlatko se je pa zgleda bolj po meni vrgel. Tudi on rabi fulllll spanca in ful dolgo spi. Je firbčen, samozavesten kuža in tak je bil od prvega dne, ko sem ga pripeljala domov. Takoj je priracal v sobo, spodil z postelje perzijca Belkota (ki se je 1 teden potem izogibal hiše). Prva noč je minila kot šus. Spal je kot hrček. Pa druga, pa tretja, nobenega glaska ni bilo od njega. Pa ko smo ga preselili v pesjak, je tudi spal.... In še dandanes ima tak ritem, da spi cel dan do 16.30 ure,ko se vrnem iz službe....Pol se pa začnejo žurke Grin Grin Grin



No sam pri nas prespi še skoraj celo popoldne. Brin pa a se ti pa tvoj pes in ti z agilityem ali pa s čim drugim ukvarjata?
Ker me zanima kako se zlatkoti obnesejo, glede na to da mam enega izmed njih
Nikar Grin
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #26 : petek, 18.07.2003 : 11:49:01 »

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Nikar, ta je pa dobra. Moj pes brin je najbolj leno bitje na tem svetu.Kakšen agility neki. Še pol kilometra na sprehodu se vleče kot čigumi. In seveda potem ostanek dneva spi kot top, tok je zmatran revček. Če greva na kolo, grem peš ob kolesu, da ujamem brinov tempo. Na sprehodu ga spodbujam z hop, hop, hop besedami, da zmore vsaj vštric z mano hoditi (peš !!!)  On se na cesto uleže, kljub temu da vidi bližajoči avto, ki mu hupa. Tako se mora avto ustaviti in počakati pasjega gospoda, da počasi vstane in se odstrani od cestišča....
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : petek, 18.07.2003 : 12:16:46 »

Nasa Kajci je tudi spala kot ubita ze prvo noc. Niti glasek ni prisel iz skatle. Pa vsi pravijo, da bo pa naslednji pes sigurno jokal cele noci, da bom tudi jaz videla kako je to! Grin
Ne spomnim pa se kaj je Vini pocela prvo noc, vem samo, da so jo dali v kosaro in jo postavili v dnevno sobo. Mislim, da je potrebovala le dober teden, da se je preselila v zakonsko posteljo med blazini. Torej vzemite pesjancka k sebi v posteljo, tam bo sigurno tiho! Wink lp
Logiran

nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #28 : petek, 18.07.2003 : 12:38:22 »


Citat

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Nikar, ta je pa dobra. Moj pes brin je najbolj leno bitje na tem svetu.Kakšen agility neki. Še pol kilometra na sprehodu se vleče kot čigumi. In seveda potem ostanek dneva spi kot top, tok je zmatran revček. Če greva na kolo, grem peš ob kolesu, da ujamem brinov tempo. Na sprehodu ga spodbujam z hop, hop, hop besedami, da zmore vsaj vštric z mano hoditi (peš !!!)  On se na cesto uleže, kljub temu da vidi bližajoči avto, ki mu hupa. Tako se mora avto ustaviti in počakati pasjega gospoda, da počasi vstane in se odstrani od cestišča....


Ja saj zato pa sprašujem, ker moj pes je največji lenuh na svetu. Pa sem se hotela prepričat, da ni sam moj tak.
LP
Nikar Cheesy
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #29 : petek, 18.07.2003 : 12:42:29 »

ZP je zgleda že čist izrojena pasma Grin Grin Grin
2 leti nazaj sem imela roke vse ožuljene, tako je vlekel na povodcu, danes mu moram pa na sprehodu govoriti hop, hop, da se mu sploh da hoditi !!!!!!!!!!!Če ne se kar sredi ceste uleže.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Nas mali ponoci joka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines