mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 19:12:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 74991 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #420 : sobota, 24.03.2007 : 19:40:03 »

N-baby, glede na to, da se zanimaš za shih-tzuja, ki je moja pasma, naj ti povem, da je cena, nad katero si osupla, cena za nerodovniškega "kao" shih tzu mladiča in nikakor ne rodovniškega. Za to ceno nikakor ne boš dobila psa za razstave, saj z njim ne boš dobila rodovnika. To je cena, po kateri pse prodajajo preprodajalci in šteparji in to so psi mešanci, ki so samo podobni želeni pasmi, nikakor pa niso "prava stvar" ne po izgledu, karakterju, kaj šele zdravju.

Rodovniški shih tzu stane približno 800 evrov, v tujini pa tudi 1500 evrov.

Če si kužka tako zelo želiš zdaj, ti tako kot drugi priporočam obisk v zavetišču. Obenem ti priporočam tudi prebiranje tem kako se kupuje psa, rodovniški ali nerodovniški itd. na mojpes.netu

Dosti o tem je napisano tudi na moji spletni strani.

Mogoče ti bo potem bolj jasno, zakaj so cene takšne.

Predvsem pa, kuža ni predmet, ki ga pobereš spotoma v prvi trgovini, kjer je razprodaja. Vanj vzreditelj vloži ogromno truda in tudi ti boš morala vanj vložiti dosti truda. Zato se je treba na nakup psa temeljito pripraviti, veliko prebrati, si ogledovati in predvsem si vzeti čas, da privarčuješ dovolj denarja za nakup psa, opreme, prva cepljenja itd. Poleg tega pasmi, ki ju omenjaš zahtevata ogromno nege in s tem tudi nadaljnih stroškov za ustrezne šampone, krtače, gumice, prehrano itd.,

Cena, ki jo ti omenjaš, je pa naravnost smešno nizka v svetu kinologije.

lp
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #421 : sobota, 24.03.2007 : 20:06:00 »

vsi, ki vas meče na rit, ob ceni pasemskega psa pozabljate nekaj zelo pomembnega. Na veterinarske in ostale stroške, ki so s psom povezani. Oprema, hrana itd., to še vzamete v svoj "račun", pozabljate pa na veterinarske stroške. Ko je potreben kakšen večji poseg, to vas bo šele vrglo na rit. Kakšna operacija lahko tudi pri malem psu krepko preseže 300 evrov. Če že v štartu niste pripravljeni odšteti tega denarja za psa, dvomim, da boste plačali še večjo vsoto za veterinarja, če bo potrebno. Zato si po moje psa sploh ne zaslužite! Ne pasemskega in ne mešanca.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #422 : sobota, 24.03.2007 : 20:11:15 »

Tako kot je napisala tina.g

Naj napišem kar konkreten primer:

Ravnokar je bila operirana moja starejša psica pasme shih tzu. Operacija relativno preprosta: odstranitev sečnih kamnov iz mehurja.

Cena:

pregled, ultrazvok, analiza urina in zdravila pred operacijo 110 evrov.

operacija 150 evrov

Čez tri tedne imamo še kontrolni pregled, na katerem bo spet opravljen ultrazvok in analiza urina, torej pričakujem še en račun za kakšnih 100 evrov.


lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #423 : sobota, 24.03.2007 : 20:19:30 »

Pa še nekaj...

Opisani poseg ni bil nič posebnega, ne gre za kronično bolezen, pa tudi kaj hudo kompliciranega ni, ampak za saniranje posledic starega vnetja mehurja, ki smo ga zdravili, pa ne dovolj dobro pozdravili.

Cene za zdravljene res bolnega psa so veliko višje. Že cena opisanega posega in obeh pregledov presega ceno mladiča, s katero N-baby ni zadovoljna. Psi, ki se prodajajo za tako nizke cene, so ponavadi zelo slabega zdravja. Zdravljenje njihovih bolezni in težav, ki so pogosto kronične ponavadi zelo izprazni žep skrbnika, ki je varčeval pri nakupu psa, saj veterinarski stroški kmalu presežejo tisoč evrov ali več.

N-baby, vse to je treba upoštevati in dobro premisliti.

Želim ti, da bi se dobro odločila.

lp
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #424 : sobota, 24.03.2007 : 20:35:43 »

Kalsang super si tole napisala. Pa si vzemimo še v premislek, da ima pes vso pravico, da ima hkrati več bolezni Sad.
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #425 : nedelja, 25.03.2007 : 21:47:13 »

Samo eno vprašanje:
Ali je kdo tukaj iz Ljubljane ali iz njene okolice, da bi mi znal svetovati katerega veterinarja naj si izberem. Naj opravi kakovostno. To sprašujem, ker sem še začetnik in veterinarjev ne poznam.
Lp Luxy
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #426 : sobota, 16.08.2008 : 19:51:14 »

Na enem izmed forumov se je načela zanimiva tema. Zanimajo me vaša mnenja.
Namreč, tema obravnava ceno rodovniških mladičev oz. to, če se spodobi vprašat za ceno mladičev že ob prvem(oz. v zgodnjih razgovorih) razgovoru z vzrediteljem ali ne?
Kaj menite?
Moje izkušnje kažejo, da so vzreditelji po večini kar malo ''užaljeni'', če prehitro vprašaš za ceno. Ko sem bila nekajkrat v situaciji, da sem imela telefonske razgovore z vzreditelji oz. lastniki legel, sem bila povečini kar hitro odpravljena, verjetno kot ''neresna''  Cheesy
Poznam veliko ljudi, ki jih je pogovorov z vzreditelji kar precej strah, ker vedo, da bodo morali sčasoma vprašati za ceno, vedo pa tudi, da bodo verjetno izpadli kot nekdo, ki mu je za nakup mladiča pogoj cena, čeprav temu ni tako.
Dejstvo je, da ko si izberemo psarno, ki ima nam všečne pse in linije, naredimo že krepek korak k nakupu mladiča. Če spremljamo uspehe in napredke mame legla( in očeta), če poznamo njun rodovnik ali pa če smo jih celo spoznali v živo, nas pravzaprav zanima samo še cena.  Seveda poleg tega, če je še kak mladič na voljo in ostalih osnovnih stvari, ki nas zanimajo glede legla.
Jaz ne razumem, zakaj je cena psov taka skrivnost. Recimo, če kdo objavi na forumu leglo, meni ni nerodno vprašat za ceno mladičev, čeprav se ne zanimam za nakup, zanima me samo tako...informativno, bi se reklo.
Torej, kaj menite vi?
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #427 : sobota, 16.08.2008 : 20:36:07 »

Jaz se spomnim, da, ko sem klicala vzreditelje, sem največ spraševala o tem, kdaj pa bo kakšno leglo. Tudi to predvidevam, da vzrediteljem ni všeč. Danes vem, da je potrebno vprašati veliko več vprašanj same vzreditelje in obratno, takrat se tega nisem zavedala.

Za ceno nisem spraševala iz preprostega razloga, ker načeloma vem koliko se te cene gibljejo pri nas. Govorim za pasmo, ki mene zanima. Zakaj? Vzemimo za primer dve psarni, ki sta dobili leglo in bi, hipotetično govorim, imela priložnost kupiti mladiča pri obeh. Ampak recimo, da mladiča pri prvi psarni ne bi želela kupiti (iz teh ali onih razlogov), čeprav bi bila cena za 100, 200 EUR nižja kot za psa iz te druge psarne. To mi v tistem trenutku ne bi popolnoma nič pomenilo.

Predvidevam, da se nekateri ljudje niti ne zavedajo kakšni stroški so povezani z lastništvom psa. Če bi vedeli, vsaj približno, jim potem kakršnakoli razlika v ceni, ne bi bila pomembna. Mislim, da to ni tak problem pri nakupu rodovniškega psa. Bolj je problem pri ljudeh, ki že v štartu nimajo razčiščenih pojmov v zvezi z ceno in rodovnikom. Ampak to je že spet druga zgodba.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #428 : sobota, 16.08.2008 : 21:01:05 »

Seveda nas zanima veliko več, kot sama cena.
Tudi vzreditelja zanima o nas marsikaj drugega, kot pa naša plačilna zmožnost. Ampak slej kot prej je potrebno vprašat za ceno. Razen, če si naletel na super vzreditelja, ki ti bo ceno povedal zelo kmalu, da se ti ne bo treba vrtet okoli nje in se sekirat, kakšen boš izpadel  Smiley
Ljudje se resnično ne zavedajo stroškov, ki jih kvalitetno leglo nosi,seveda pa tudi s samim lastništvom psa, tudi tu se strinjam, ampak, kot praviš, to je druga debata( ki jo je Jana super povzela v članku na portalu).
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #429 : sobota, 16.08.2008 : 21:13:20 »

Moje mnenje je, da ko kupuješ rodovniškega psa itak veš približne cene. Meni je bilo važno, da sem izbrala za moje pojme dobro vzrediteljico. Cene se gibljejo od-do, ma razlika je 200 evrou na primer,ki pa ti v tistem trenutku nič ne pomenijo kot je napisala pokica. Ko se enkrat oločiš za psa z rodovnikom in prebeiraš ure in ure veš skoraj vse. Jaz sem za ceno vprašala skoraj na koncu vsega skupaj. Imam pa psa z rodovnikom, ki ni stal malo(1000eur)  3 mesece, sem pa za vsa cepljenja in zdravljenje bolezni,ter opremo dala že cca 600 Ne predstavljam si kako bi to sprejel nekdo, ki je pripravljen dati za psa 200 eurov pol pa še 3x toliko za zdravljenje cepljenje,... Pes te stane kot en otrok, ma mislim da še več. Nevem  večina si želi določeno pasmo, ki pa vemo da jo z nakupom brez rodovnika ne bomo dobili ampak bo mešanec podoben tej pasmi, torej sem mnjenja da je veliko lepše vzet enega mešančka iz azila in mu tako polepšat življenje, pa še šteparju ne naredit usluge in mu plačat za to kar dela. Nevem malo čudno sem vse skupaj napisala upam da ste me razumeli.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #430 : sobota, 16.08.2008 : 21:20:51 »

Ne predstavljam si kako bi to sprejel nekdo, ki je pripravljen dati za psa 200 eurov pol pa še 3x toliko za zdravljenje cepljenje.
No, so izjeme...recimo sama že leta nima rodovniških psov, vsi psi so mi bili ali podarjeni ali pa sem za njih plačala prispevek ob posvojitvi. Na stroške sem bila pripravljena in mi ni bilo škoda odštet denarja za hrano in opremo.
Odvisno od človeka do človeka, seveda Smiley Žal je prevečkrat vse na '' easy come-easy go'' Sad
No, menim, da cena nikakor ne sme biti pogoj za nakup. Recimo, da si omisliš psa zato, ker pač veliko stane in si tahujši frajer, ali pa da si ga omisliš zato, ker je bil pač poceni.
Vseeno pa bi bilo meni pomembno, da lahko neobremenjeno vprašam za ceno.
torej sem mnjenja da je veliko lepše vzet enega mešančka iz azila in mu tako polepšat življenje, pa še šteparju ne naredit usluge in mu plačat za to kar dela.
Tukaj pa se kar podpišem.
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #431 : sobota, 16.08.2008 : 21:26:40 »

oo nyssa seveda ste izjeme ma res izjeme!!!  Wink

Poznam veliko ljudi,ki je vzelo kužka od nekoga,ki je imel pač nepričakovano leglo in kuža dobi za jest samo ostanke od kosila, nima igračk,o posteljici lahko samo sanja če je bolan pa se psi itak sami pozdravijo Lips Sealed Lips Sealed Undecided
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #432 : sobota, 16.08.2008 : 21:49:52 »

Da jaz povem svoje mnenje. Jaz iz cene mojih mladičev ne delam skrivnosti, jo povem takoj če me nekdo vpraša. Je pa res, da če dobiš klic po sistemu: ...dober dan, sem videl da boste imeli mladiče...
...(jaz).. Ja.
...kolko pa je cena..
 (jaz) med 800 in 1000 EUR
..ok hvala bomo še poklicali..

Pol pa res rataš alergičen na to. Razlog je en sam, še nobeden takšen klicatelj ni nikdar in nikoli pri meni potem kupil (ali dobil) psa...pa ne zaradi tega ker bi najprej vprašal za ceno, ampak zaradi drugih razlogov, ki pa ponavadi takšne ljudi spremljajo. Se pravi meni ni bistveno kdaj nekdo vpraša za ceno, ampak kako nekdo vpraša za ceno. ker to kako pove nekaj o njem samem, o njegovem karakterju in o njegovi kulturi - to pa je tisto kar je meni kot vzreditelju pomembno.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #433 : sobota, 16.08.2008 : 22:47:57 »

Se strinjam z McKruster. Klici in elektronska sporočila v smislu: "Jaz bi imel psa, koliko stane?" so popolnoma neresna in ko nanje odgovoriš, je konec debate, saj se človek nikoli več ne javi. Seveda je normalno, da človek vpraša za ceno, toda to nikakor ne sme biti edino vprašanje. Me prav nič ne moti, če me to vpraša ob prvem stiku, ampak pomemben je cel pogovor. Če je ta omejen samo na "koliko stane", je jasno, da človek nima razčiščenih pojmov o pasmi in o lastništvu psa. Po drugi strani sem pa tudi mnenja, da vzreditelji nikakor ne smejo biti "užaljeni", ko nekdo vpraša za ceno. To je popolnoma legitimno vprašanje in takšna užaljenost je kvečjemu navadna aroganca.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #434 : sobota, 16.08.2008 : 22:58:01 »

Mislim, da sem o tem že pisala, pa vendar, v premislek tistim, ki bi radi "skoparili" pri denarju ob nakupu psa. Če kupite psa za 2000 evrov, to ni nič, ker lahko se vam zgodi kakor nam in bo vaš pes potreben operacije, ki stane npr. 1400 evrov in se bo čez 3 mesece zadeva ponovila in bo zopet stalo toliko in še vedno ne boste vedeli, če je vse v redu in tako dalje.

Kako boste ravnali potem? Pes je luksus, dandanes. Če je vaš "cenejši", ste samo trenutni srečkoti. Kajti zavedati se je treba: pes je živo bitje in zanj je potrebno poskrbeti tako kot je treba, pa čeprav se je potrebno odreči počitnicam, novemu avtomobilu, obleki itd. Premislite!

Tudi če si omislite psa iz zavetišča (kar je zame edino sprejemljiva opcija poleg nakupa rodovniškega), vas lahko doletijo vsi ti stroški in potrebno jih je plačati.

In prosim, ne jamrajte in ne kupujte pri preprodajalcih, vas bo udarilo dvakrat in prav vam bodi!
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines