mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 28.05.2024 : 21:34:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 74832 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #480 : ponedeljek, 18.08.2008 : 17:19:53 »

Četudi je pes mešanec, je vreden enako kot najdražji rodovniški pes. Stal je pa res "malenkost" manj.
Zanimivo, svojemu psu si postavila ceno, za katero ga prodaš.
Razlaga:
Stal je pa res "malenkost" manj. ---> psa si kupila
Četudi je pes mešanec, je vreden enako kot najdražji rodovniški pes. ---> postavila si mu novo ceno
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #481 : ponedeljek, 18.08.2008 : 17:39:04 »

Edino, kar pri ljudeh tukaj gor tezko prenasam, je njihova ignoranca napisanega (beri: NE BERETE). To je res edino, kar mi dvigne pokrov. Ce po prebranem se vedno kdo napise argumente proti kaksnemu zapisanemu sporocilu, ni problema. Sem vesela vsake debate. Izjemno tezko pa je debatirati z ljudmi, ki ne berejo.

error7891, vidim, da tudi ti ne beres (nisi si ogledal backgrounda sogovornikov, temvec uletel s provokacijo), pa bom ponovno, tokrat samo zate napisala, kaj imam trenutno doma:

- 11-letna majhna mesanka, posvojena pri treh mesecih starosti, resena pred evtanazijo, ker je "nihce pravi cas ni hotel", streilizirana;
- 5-letna "nemska bokserka brez rodovnika", posvojena pri 5,5 mesecih starosti, baje zaradi pomanjkanja casa, v resnici zaradi hude kronicne bolezni - vnetja crevesja, za katero prejsnja lastnica ni naredila NIC, sterilizirana;
- 4,5-letna nemska doga z rodovnikom, posvojena pri 10. mesecih starosti, ker je bila kot neustrezna za vzrejo odvec v psarni, se ne sterilizirana zaradi moje bojazni pred inkontinenco, vendar pod veterinarsko kontrolo, ima vzrejno dovoljenje, bila je razstavljana, ne bo pa nikoli parjena.
Vse tri so "kavcpicke" Wink Grin in bodo take ostale do konca svojih dni, seveda z vsem ostalim "luksuzom" za silo odgovornih skrbnikov, saj se svojih odgovornosti do zadnje pike zavedam.

Kaj kupujem? Trenutno nic, ker racunam, da bodo psice se nekaj let z menoj. Se pa informiram, iscem, kontaktiram, raziskujem ... vse o pasmah, ki me zanimajo v bodoce za morebiten nakup.

Zakaj sem posvojila te psice, ceprav sem po smrti prejsnjega bokserja in pred posvojitvijo "bokserke" iskala pasemskega samca po v prejsnjem postu opisanih "mojih" reglcih? Preprosto zato, ker imam rada pse, ker sem imela prostor, cas, denar za vzdrzevanje in energijo, za nakup psa mojih sanj pa je se cas kadarkoli v prihodnosti (ze dolgo nisem vec gospodicna, vseeno pa upam, da bom prezivela zdajsnje psice in morda se kaksnaga bodocega samca), pa tudi najboljsega med najboljimi zame v tistem trenutku ni bilo na razpolago. Morda ga kupim celo se letos, ce se bo pokazala priloznost.

Toliko o meni.

Pa malo o jajcih, ki so ti sla v nos. Jaz nisem custveno vezana na pasjo moskost. Za razliko od mnogih "fantov" in "moz", pa tudi nekaterih "deklet" in "zen". Enkrat mi je ena napisala, da sem Hitler, ker onemogocam svojim psom zdrav sex. Je nekje tukaj to zapisano. Te imam na sumu, da si se tudi ti obregnil ob tisti stavek prav zato. Smiley Psa se ne meri ne po custveni, ne po karakterni, ne po zdravstveni plati z njegovimi jajci. Tehnicna zadeva, ki se ji rece kastracija onemogoci razplod psa. Sva si pa podobna v razmisljanju o produciranju mladicev. Moja edina primerna psica jih ne bo nikoli imela, moji psi jih niso in jih ne bodo nikoli producirali. Eden od razlogov je tudi pri meni iskanje primernih skrbnikov. Drugih razlogov je se veliko, o njih pise po celem forumu.

O zaupanju: pes je tak, kot ga naredis, s predpostavko, da je bil kupljen v "normalnem" leglu, torej pri vzreditelju, ki mu je dobrobit psov in mladicev pred denarjem. Pisem iz izkusnje in ljudje, s katerimi se srecujemo, ti lahko povedo, kaksne so moje psice, pa nobena ni prisla k nam pri dveh mesecih starosti. Je pa dejstvo, da samo zelo redki lahko popolnoma zaupajo svojemu ali kateremukoli psu. Res zelo redki. V povprecju ljudje zelo slabo poznajo svoje pse, ne glede na to, kdaj ga dobijo v oskrbo (iz legla, pri dveh mesecih, kasneje, odraslega ...). Sama nikoli povsem ne zaupam psom. Tudi mojim ne, pa ceprav jih poznam do zadnje dlake in zadnje misli. Se vedno je lahko x faktor, ki me bo presenetil, zato so psice vedno pod taksno ali drugacno kontrolo.

Ok, dovolj o tematiki, ki ne spada v tole temo.

Sem kupovala / bom kupovala samo najboljse od najboljsega. Kar je zame najboljse, ni nujno, da je najboljse tudi tebi. Najboljse je torej relativno in hvala bogu, da je tako, sicer bi se vsi tepli za istega psa, tako pa nas v vrsti za enega psa stoji samo nekaj posameznikov.

Cena za tisto, kar jaz hocem, ni pomembna. Ce nimam denarja, potem ne kupujem cenejsih ponaredkov. V nobenem primeru in ne samo v kinologiji. Ce nekaj potrebujem in imam premalo denarja, najdem nacin, da do denarja pridem, nikakor ne gre za padec kvalitete oz. za preskok na "nizji rang", kot ga hocem. Ce nekaj zelim in nimam denarja, premaknem zeljo v cas, ko bo denarja dovolj. Ce zelim psa, ki bo iz tocno dolocene linije, tocno dolocenih prednikov in od tocno dolocenega vzreditelja, bom tako kot Drejči vprasala samo to, koliko denarja potrebujem za kupnino. Ce je ta pes na voljo zame v trenutku, ko imam denarja za kupnino premalo, bom nasla nacin, da bom imela denarja dovolj za kupnino in za oskrbo. Ce mi to ne bo uspelo, bom pocakala na novo priloznost za tocno takega psa pri tocno tem cloveku. Torej, odpade vsakrsno razpravljanje o ceni. Odpade zato, ker sem se odlocila za psa pri cloveku, katerega delo v preteklosti, sedanjosti in bodocnosti cenim, si od njega zelim zivo bitje, za katero vem, da bo to, kar iscem. Drugo zame ni pomembno. Zato sem ze velikokrat napisala, da s psom kupujete tudi del vzreditelja / bodocega prijatelja in svetovalca. Ni pomembno, ali je kupnina za psa 500, 1000, 3000 ali 8000 €, ce ne ves, kaj zelis in kaj kupujes.

Na nasprotni strani je slovensko povprecje - kupci, ki zelijo psa danes in jim je vazno, da dobijo zraven papir, na katerem pise "rodovnik". Ce ne ves, kaj imas, je tudi rodovnik nepomemben kos papirja, kot mu radi recejo zagovorniki steparstva "nerodovniskih cistokrvnih psov". In ce ne ves, kaj imas, je tudi nekaj 100 € prevec za kupnino.

Ko/ce bom sla po psa za 8000 €, si lahko gotov, da bom imela zraven dovolj denarja za pot, za bivanje in za oskrbo sebe in psa. Ce ne bom imela, po psa ne bom sla, za razliko od vseh tistih, ki pravijo, da si kupijo poceni psa zato, ker vec denarja nimajo.

Vrednost posameznega psa je za vsak osebek edinstvena in se ne meri ne v €, ne v kilazi in ne v dolzini dlake. Ze v zacetku sem ti napisala, da pes, ki je zame vreden premozenje, zate nima vrednosti in obratno. Ker ni stos v € in strinjam se s teboj, da za tvojega psa ni cene. Tudi za moje je ni. Vendar, nekje je bil nekdo, ki ti je prodal psa. In ti si ga kupil. Zate je bil ta pes ocitno najboljsi, kot so zame trenutno moje psice najboljse, bo pa vsekakor najboljsi od najboljsih tudi pes, ko ga bom kupila. Zame.

Se kulturnost dialoga: "Ego" je ze sama po sebi precej delikatna beseda in ego postaviti v svoje prvo provokativno sporocilo na nekem portalu, kjer smo zdruzeni vecinoma odrasli ljubitelji psov (vecina samooklicanih ljubiteljev nas je zapustila ze davno tega, vecina otrok pa tudi), ki poznamo vso sirino problematike na podrocju kinologije, je pogumno dejanje. Upam, da bos svoj zacetni pogum upravicil s konkretnimi argumentiranimi sporocili, sicer bo ostal tvoj "ego" res samo provokativen zapis na nekem forumu.

Ok, ste napisali 11 postov, medtem ko sem jaz tole pisala, pa vmes pojedla kosilo in spila kafe Tongue, zato se nekaj nadaljnih replik.

error7891, posvojitev psa iz zavetisca ni nikakrsno plemenito dejanje. Plemenito dejanje je resitev psa iz nemogocih razmer, kar pomeni s ceste ali od kretenastih neodgovornih lastnikov. Posvojitev psa je povsem primerljiva z nakupom psa. Oboje mora biti VEDNO do skrajnosti premisljeno in pes, ki ga posvojis ali pes, ki ga kupis, mora biti tocno tisti in tocno tak, kot si ga zelis. Posvajanje zaradi usmiljenja ali posvajanje zaradi pasje hvaleznosti sta isto kot kupovanje psa zaradi polnjenja svojega ega ali kupovanje zaradi prestiza ali zato, ker imamo premalo/prevec denarja.

Berem naprej, pa si morda kasneje ze odgovoril. Nic hudega, vseeno vprasanje: Kaj prinese rodovnik?

In se komentar na pocitnice: Hm ..., da se ne bo izkazalo, da bos septembra ti mrknil nazaj v solo, v nasprotju z ostalimi iz te teme, katerih povprecna starost je okrog 30 let Wink Smiley

Barbara10, z vprasanji o verodostojnosti rodovnika se bos morala obrniti na prodajalca ali vsaj na kupca, da vidis, kaj pise v rodovniku. Kar tam pise, se bere enako kot rodovnik psa, katerega cena je 8000 €. Kaj se prebere, pa je druga pesem.

Iz nobenega zavetisca se psov ne resuje, se jih ne bi smelo in je skregano z vsakrsno logiko. Taki zapisi ne spadajo na mojpes.net. Bo treba zadeve proti "zavetiscem", ki pravis, da ne spadajo "v pescico", drugace zastaviti.
Tudi se ne strinjam, da cena kateremukoli psu, razen tistemu, ki je specificno namenjen delu, naraste z izpiti. Moje nimajo izpitov in vsaj ena ni primerna za solanje, razen kaksnih osnovnih tecajev. Ker po drustvih ne solajo v meni ustreznem nacinu, ni nobena opravljala nobenega izpita in so po tvoje brez "vrednosti"? Precej zgreseno razmisljanje, bi rekla, kot bi rekla, da manjka veliko na podrocju poznavanja razstavljanja, saj so razstavni uspehi izkljuceni iz tvojega "pasjega vrednotenja".
Morda v resnici stavis na "delo s psi" oz "na bivanje s psi" oz. na "kvalitetno prezivljanje casa s psi", pa si se narobe izrazila in nekaj vkljucila, nekaj pa izkljucila, pac po presoji, kar bolje poznas?
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #482 : ponedeljek, 18.08.2008 : 18:25:10 »

Madona, še dobro da mi ni prej uspelo priti sem gor Sad
error7891, tole "prepucavanje" mi zveni na nekoga, ki enostavno ne ve kam s popoldnevom - ko se ohladiš in končaš uživati ob branju lastnih postov jih še enkrat preberi (po možnosti po kakšnem dodatnem letu življenja s psi in pravim življenja, ne pa posedovanju psov) in upam, da boš zardel. Moje mizerno mnenje je, da nisi zaštekal čisto nič ali pa tako uživaš v takem pisunstvu, da si marsikatere teme v tem forumu nisi prebral - dopuščam pa tudi možnost, da je enostavno nisi razumel.
Groza.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #483 : ponedeljek, 18.08.2008 : 18:26:16 »

No vsak bo dal za psa toliko, kolikor se mu zdi prav. Meni se zdi vredno za psa neke pasme, ki ni ekstra zahtevna za vzrejo,  dati več kot recimo 500 - 1000 € (odvisno od pasme) izključno in samo za prvovrstne plemenjake in plemenke prav posebno zanimivih vzrejnih linij. In to mlade odrasle, da se točno vidi kakšni so.
Taki psi niso za to, da bi se brez jajc valjali po kavču. Jih  je preprosto škoda.
Sama imam pse največ za delat, rabim psa z odlično konstituciujo, zdravega z dolgo življensko dobo in odličnim karakterjem + dovolj tipičnega da ga lahko brez zardevanja peljem na razstavo in da dobim od njega kakšno kvalitetno leglo. Vrhunskega razstavnega pa ne rabim. Zelo kvalitetnega psa, ki ustreza vsem mojim potrebam lahko dobim za maksimalno 600€. In ja, čisto solidne zlate prinašalce z rodovnikom in dobrimi delovnimi lastnostmi se da z nekaj sreče dobiti tudi za 300€.
 
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #484 : ponedeljek, 18.08.2008 : 18:30:54 »

Nimam kaj dodati. Jana, napisala si odlično sporočilo in se ti prav vidi da imaš veliko kilometrine na forumu, pa verjetno tudi drugače s psi.  Saj izgleda da imamo podobne misli, le neznamo se nekako poenotiti. Razjezi me pa to, da napišem malo v hecu malo zares neko provokativno parstavčno poved in že se vsuje cela jata jastrebov po meni, ki so izgleda kar čakali, kdaj bodo udarili po žrtvi. Pač Ferry se je sam začel hvaliti koliko računa da bo dal za svojega psa, pa niti ni bila tema koliko stanejo rodovniški mladički, ampak ali se že ob prvem stiku z vzrediteljem vpraša za ceno.

Jana imam pa še eno vprašanje zate, ki pa ni provokativno ampak sprašujem čisto resno. Zakaj, če praviš da imaš doma tri krasne psice in verjamem in vem da so takšne, ne boš, ko se boš od njih poslovila, spet posvojila kakšnega psa, ampak se boš raje odločila za rodovniškega. Ljudje tukaj pravijo in vem da je res, da se da z vsemi psi enako živeti, ukvarjati, jih imeti rad, razvajati, učiti, hoditi na treninge, agillity ipd, ne glede na to ali so rodovniški, zavrženi, iz zavetišča, reke, odvrženi iz avtomobila, ipd. Ali ne bi bilo prav, čeprav to ni najboljša beseda, in ponoviti dejanja iz preteklosti in ponovno posvojiti psa in mu pokazati, da lahko raj obstaja tudi na zemlji.
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #485 : ponedeljek, 18.08.2008 : 18:37:03 »

Madona, še dobro da mi ni prej uspelo priti sem gor Sad
error7891, tole "prepucavanje" mi zveni na nekoga, ki enostavno ne ve kam s popoldnevom - ko se ohladiš in končaš uživati ob branju lastnih postov jih še enkrat preberi (po možnosti po kakšnem dodatnem letu življenja s psi in pravim življenja, ne pa posedovanju psov) in upam, da boš zardel. Moje mizerno mnenje je, da nisi zaštekal čisto nič ali pa tako uživaš v takem pisunstvu, da si marsikatere teme v tem forumu nisi prebral - dopuščam pa tudi možnost, da je enostavno nisi razumel.
Groza.
Nikoli se ne bom sramoval svojih besed, ki sem jih povedal v preteklosti. Ker ko jih bom bral v prihodnosti, bom kvečjemu spoznal, da sem takrat govoril narobe, danes pa se bom iz svojih napak lahko naučil veliko. Žal mi je edino za besede, ki jih izrečen, že naslednji trenutek pa vem, da sem ga polomil.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #486 : ponedeljek, 18.08.2008 : 19:09:29 »

Hm, error7891, zakaj bom raje kupila psa in ne ponovno posvojila kaksnega?
Preprosto zato, ker si zelim psa tocno dolocene pasme, s tocno dolocenim karakterjem in tocno dolocenega izgleda. Je specificna pasma, predstavniki katere se ne (ali pa se zelo redko) pojavljajo kot zapusceni psi. Egoisticno? Zagotovo. Imam pravico izpolniti si zeljo? Zagotovo. Bo zato vec psov potrebovalo nove domove? Nikakor. Vsak mora narediti tisto, kar je sposoben. Posvojiti psa samo zato, ker je to bolj fancy oz. si s tem oznacen, da delas "dobro delo", ali pa zato, ker je to "tvoja tradicija"? Popolnoma mimo. Zelo pogosto so ljudje in psi iz takih "zvez" nesrecni. Jaz pa zelim bivati s svojim psom v sreci in zadovoljstvu. Torej, poleg premisleka o sposobnosti za oskrbo mora obstajati tudi zelo mocna zelja za tocno dolocenega psa. Ce je to pes iz neke specialne vzreje ali je to pes, ki je trenutno v zavetiscu ali pa je to pes od sosedove mesanke, ali pa ti celo nek revez prekriza pot, vseeno je. Brez premisleka in brez zelje se lahko konca nesrecno, kar lahko spremljamo tudi v temah Kajinega koticka.

Povsem pa si dopuscam moznost "hipne" odlocitve, ki vsekakor ne bo nikoli tako hipna, da bi izvisel temeljit premislek za nadaljnih 10 let. Kot lahko tak hip pride jutri za nakup psa, ki ga zelim, se lahko zgodi hip tudi v prid posvojitve nekega drugega psa, ki bo mesanec ali pa bo podoben kaksni pasmi. Na taksen nacin mi trenutno delajo druzbo tri psice.

Na tradicijo ne dam veliko. Ce sem prej kupovala pse in jih potem posvajala, ni receno, da jih ne bom spet kdaj kupovala ali posvajala. Si pa psa neke pasme srcno zelim zadnjih nekaj let, vendar sem toliko pri zdravi pameti, da ne rinem z glavo skozi zid (beri: si zaradi zelj navlecem zame preveliko breme v pasji kilazi, kar se lahko odraza pri slabsi oskrbi mojih psov), torej bom vedno pocakala na pravi trenutek in prave pogoje, sele potem se odlocila za dejanje.

Nikakor nisem nobene od psic posvojila zato, ker bi se mi smilile ali ker ne bi imele doma ali ker ... Za vsako od njih je obstajala zelja, da zivimo z njo in prav z njo. Nekako bi rekla, da je trenutna "ponudba" generirala naso presojo o nasih zeljah in moznostih. Tako so prisle v nas dom in zelje po samcu so se premaknile v bodocnost. Prej sem imela same samce (tudi po dva istocasno), te tri so edine samice v mojem zivljenju.

Ker govorimo o ceni psov, se bom navezala na Lanabelo. Verjamem, da je skoda objajciti izvrstnega plemenjaka. Nikjer nisem napisala, da kupujem psa za 8000 € ali da kupujem izvrstnega plemenjaka ali na sploh psa, ki bi po vzrejnih reglcih spadal v sam vrh od vrhov vzrejne baze neke pasme po vzrejnih pravilih vzrediteljev. Kupujem zdravega psa iz zdravih linij od vzreditelja, ki si po mojih merilih naziv "dober vzreditelj" zasluzi in od katerega bom dobila na zivljenje tako pripravljenega psa, kot si sama zelim. Lahko se zgodi, da bo "moj" pes samo nekaj 100 €, nek drug iz legla pa nekajkrat vec. Lahko, da bo moj nekajkrat vec od ostalih in se bo vzreditelj strinjal z objajcenjem, oz. se bova dogovorila kako drugace. Gre za to, da je treba vedeti, kaj zelis/kupujes in od koga. Zagotovo sva si edini, da obe veva tocno, kaj bi kupovali in kje, ce bi se danes znasli v vlogi kupcev - ti pri svoji (ali kateri drugi) pasmi, jaz pa pri svoji. Za razliko od velike vecine kupcev, ki kupujejo po slikah, o pasmi, o vzrediteljih, o leglih, o samih psih, se manj o svojih pravih zeljah in moznostih pa ne vedo nicesar. Zal je takih res izjemno veliko in zal zaradi takih cveti "pasja trgovina" in se taki in drugacni psi setajo po gmajnah.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #487 : ponedeljek, 18.08.2008 : 19:14:22 »

Zame NOBEN pes star več kot tri mesece ni vreden ničesar.
No, pa si če govorimo o "vrednosti" psa krepko v zmoti, namreč po 6ih mesecih nekje lahko približno vidiš kaj naj bi iz psa dejansko nastalo, je zamenjal zobovje..lahko ga že celo prvič pelješ na RG (poznam vzreditelje ki to prakticirajo) da vidiš kako kažejo kolki..
nevem sicer kakšno je tvoje znanje o pasemskih psih, sem pa na enem drugem forumu pred kratkim prebrala še eno tvojo brco v temo, kjer z "ena a" opisuješ psa ki v bistvu sploh ni ena a. Govorimo o standardu pasme, ne o tem če ima lepe učke (kater jim pa nima?).

Bom pa vseeno komentirala tisto z 8000€..res je, živo bitje je neprecenljivo. Ampak ker govorimo o cenah, kvaliteti in torej "vrednosti"..to, da nekdo za npr. 2 mesečnega mladiča zahteva 8000€, je zame preseravanje. Ima očitno dovolj interesentov, pa lahko selekcionira in potegne ven kar se le da. Take cene (in več) dosegajo psi, ki imajo že nekaj za sabo (določene naslove, dobre potomce), ne pa morda pes ki mu bojo falile četvorke, predgrizav, se mu ne bosta spustili obe modi in kot tak neprimeren za vzrejo..pač rizik, mladič je mladič. Morda bo imel celo slabe kolke..saj se strinjamo, da je nanje težko dat garancijo? So pasme ki so kar se vzreje tiče bolj problematične od drugih, so pasme ki so redke..pa imajo že te za moje pojme visoko ceno. 1500, ajde tja do 1800€, pa je že to drago..in ja, "svojo" pasmo smatram za dražjo in si pri mladiču, četudi bi imel trenutno najinteresantnejši rodovnik cene nevem, 8000€ nebi drznila postaviti. Pa naj bo to 5x Tajski grebenar, Angleški Bulldog, Xoloitzcuintle ali pa Koker. Tega si ne drznejo niti svetovno znani vzreditelji v "moji" pasmi ki jih ves preostanek sveta kontaktira za mladiče, cene so še vedno tam tam, samo težje je pridet "not". Tu so še vzreditelji ene druge pasme od katerih bi kupila, lahko rečem da imam ene na vrhu lestvice, tudi sami se zavedajo da so na vrhu lestvice, za svoje pse se resnično trudijo, kot tudi za pasmo samo. Tudi ta pasma ni poceni, sploh oni bi lahko navili ceno, pa je niti ne..edino kar naredijo je, da moraš še preden o mladičih z njimi sploh dalje razpravljaš izpolniti vprašalnik s približno milijon vprašanji (jih je toliko da se resnično ne spomnim točne cifre Wink ), da vidijo če si sploh primeren za njihovega mladiča. Pa bi lahko od "bogatih evropejčkov" potegnili več, sploh ker so (vsaj v mojih očeh) resnično cenjeni zaradi tega kar so naredili in počnejo za meni tako drago pasmo. Pa da dam še zadnji primer, pred nekaj leti sem delala pri priznani vzrediteljici spet ene tretje pasme..ima zanimanje od vsepovsod in ji tudi ni vseeno, komu proda psa. Doma je v tistem času imela 5 8-mesečnih mladičev, ki so zaradi karantene v izvozni državi pri njej ostali dlje..tem mladičem ni nabila cene do nebes, se pa je z lastniki (psi so bili takrat že praktično njihovi) dogovorila glede stroškov prehrane in morebitne zdravstvene oskrbe.

Poleg tega je to, da nekdo v določeno državo ki jo smatra za neprimerno ne proda psa zame kompleks večvrednosti, saj na hrvaškem ne divja nobena vojna (samo občasni spori s Slovenijo Grin ) da bi bil pes potencialno ogrožen, se ni zgodil noben Černobil da bi lahko kaj direktno vplivalo na njegovo (ne)zdravje, država ni splošno znana kot država kjer se na veliko trpinči živali..v čem je torej problem? Smiley

V primeru da česa glede določene pasme in njenih cen nevem me prosim razsvetlite, nihče se ni že rodil pameten, ampak bi rada slišala kaj drugega kot to da je pes itak neprecenljiv, ker se v tej točki strinjamo Smiley Ampak kot sem že rekla tukaj govorimo o vrednostih, kvalitetah.. recimo torej, da je pes kupljen za vzrejo. Želim torej vedeti, zakaj je dvomesečen mladič določene pasme ki še niti škrbast ni lahko približno 5000€ vreden kot mladič ene druge pasme ali celo iste pasme pri enem drugem vzreditelju, ki ima prav tako odlične pse. So morda vsi ostali po kvaliteti toliko nižje oz. on hudo izstopa? Je to resnično zgolj samo zaradi (če je, je neprimerno?) boljšega rodovnika? (5000€!!) Saj pravim, razsvetlite me Smiley





Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #488 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:17:24 »

Nimam kaj dodati. Jana, napisala si odlično sporočilo in se ti prav vidi da imaš veliko kilometrine na forumu, pa verjetno tudi drugače s psi.  Saj izgleda da imamo podobne misli, le neznamo se nekako poenotiti. Razjezi me pa to, da napišem malo v hecu malo zares neko provokativno parstavčno poved in že se vsuje cela jata jastrebov po meni, ki so izgleda kar čakali, kdaj bodo udarili po žrtvi. Pač Ferry se je sam začel hvaliti koliko računa da bo dal za svojega psa, pa niti ni bila tema koliko stanejo rodovniški mladički, ampak ali se že ob prvem stiku z vzrediteljem vpraša za ceno.
O.K. Zakaj bi se hecal v taki temi? Zakaj ljudje ponorijo? Samo poglej si kako je napolnjena rubrika Kajin kotiček. Zato ljudje ponorimo ob takih provokacijah. Ker ni zabavno, niti nikoli ni bilo. Ker je bilo in je še vedno in vedno bo vloženo preveč dela, da bi samo obstala in ne povedala svojega mnenja. Ker je veliko ljudi, ki razmišlja tako kot ti v prvem postu, rezultat njihovega razmišljana pa vidimo v zavetiščih. Ker se vsak sam odloči, če se bo obrnil stran ali povedal svoje mnenje, ker verjame, da bo morda nekdo spremenil svoje mišljenje glede kvazirodovniških psov. In ker, če ne drugega, vsaka akcija da reakcijo in kakor si ti lahko napisal, tako lahko tudi mi (jastrebi).  Tongue
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #489 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:33:01 »

Desobediencia kolko pa potem stane mladič "tvoje" pasme, ki ima spodoben rodovnik. Pa pustimo sedaj to, kaj pomeni spodoben rodovnik. Me res zelo zanima. Npr. koliko stane v Franciji in koliko na Hrvaškem ali v Srbiji, kjer imajo vedno iz vsake pasme zelo kvalitetne pse.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #490 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:48:12 »

ticka, to si zelo lepo napisala in enako velja zame. Zavetišča so tudi zaradi takih razmišljanj še vedno polna, mogoče tudi vedno bolj polna.
error7891 - iz popolnoma enakega razloga kot ga navaja ticka sem tudi jaz "ponorela", ker je moja psička prav tako iz zavetišča in odkar jo imam se s to tematiko malce več ubadam in mi je tudi marsikaj bolj jasno. Veš, včasih je tako "plemenito" (?!) dejanje - vzeti psa iz zavetišča, oziroma ga sprejeti takega kot je, čeprav nimaš pojma čemu greš naproti, tudi izredno naporno; obe z mojo psico imava sicer toliko sreče in vztrajnosti da se vzajemno obožujeva. Nisem pa prepričana, da bi (ona) s kakim drugim posvojiteljem imela ravno toliko sreče, glede na karakter, ki ga ima.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #491 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:50:27 »

1000-1500€. Seveda je odvisno od vzreditelja, eni imajo "kar nekaj" pa cena pod 1000€ ni, ampak se je folk pač navadil da je cena za D.A. 1000€ ali več, pa je ne glede na vse taka cena Smiley

Torej smo tam, da je lahko spodoben rodovnik samo kakih 200€ dražji od raznih s psi kot so "Gringo", "Rafaela", "Amigo"..bog nam pomagaj.
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #492 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:53:08 »

Nisem pa prepričana, da bi (ona) s kakim drugim posvojiteljem imela ravno toliko sreče, glede na karakter, ki ga ima.
Še en dokaz več, da je večina na tem forumu zagledana sama vase in potem ni čudno da se debata sprevrže v obstreljevanje nasprotnika iz vseh smeri. Ni važno kaj leti proti tarči, samo da poka.
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #493 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:56:21 »

Desobediencia najlepša hvala za odgovor. Verjemi da ga nisem pričakoval, ampak sem mislil da boš tudi ti napadla. "Tvoja" pasma je tudi moja daleč najljubša, ampak je pa nimam v lasti. Upam pa, da jo bom enkrat imel in mu nudil vse kar vi nudite svojim najdražjim kužkom. Hvala še enkrat za odgovor.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #494 : ponedeljek, 18.08.2008 : 21:03:06 »

Ne, ni res!!! Čisto tako je, kot je napisala. Recimo, pogledaš primer naše družine. Imamo 2 zavetiščarja. Ena je maza na kvadrat, zrasla je gor v zavetišču (hvala Polona  Kiss ), ni šans da komurkoli naredi kaj slabega. Je pa recimo malce razvajena, pametna kot strela in iznajdljiva. Zna sedi, prostor, poleg, pa ne uboga vedno. Aja, dobili smo jo, ko je bila stara manj kot leto dni. Drugi pes je hudič v preobleki. Za nas predvidljiv, vemo kako z njim, tujcem sploh ne zaupa, in marsikdaj bi koga "probal", pa ga pač mi predobro poznamo in reagiramo. Dobili smo ga, ko je bil star 1,5 let. Sem 100% da bi kar velik procent ljudi že zdavnja obupal nad njim, ker je bila v začetku pogrižena vsa družina. Pa nismo, ga imamo že 2 leti in ga imamo radi, on pa nas. Vem pa, da če ne bi imeli pomoči, on ne bi bil tak. In ja, z njim smo šli v šolo, uboga, ampak je vedno na povodcu. Kaj je moja poanta? To, da nihče ne misli, da je popoln, ampak da vseeno mu/ji je morda uspelo nekaj kar nekomu drugemu ne bi. Pa še vedno se učimo, vsak dan in prosimo za pomoč, ko česa ne znamo. Me resnično zanima, koliko ljudi bi vztrajalo!! Ti recimo niti začel ne bi, ok tvoja odločitev, ne pa govorit o drugih, ki so pripravljeni tvegati in imajo neko znanje in pač vrjamejo (vrjamemo), da nekomu drugemu pač ne bi uspelo.
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines