mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:11:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 74485 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #495 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:06:08 »

Aja, pa še tole, ker praviš, da te vsi napadamo. Kako bi ti odreagiral, če bi nekdo prišel v prostor v katerem ti deluješ in ti povedal eno provokativno? Bi se obrnil, ali bi odreagiral?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #496 : ponedeljek, 18.08.2008 : 20:13:36 »

Še en dokaz več, da je večina na tem forumu zagledana sama vase in potem ni čudno da se debata sprevrže v obstreljevanje nasprotnika iz vseh smeri. Ni važno kaj leti proti tarči, samo da poka.
error 7891 - nimaš najmanjšega pojma, kaj si zdajle napisal, pa ti bom objasnila: ko sem mojo psičko posvojila, nisem absolutno vedela, čemu grem naproti (pa nimam 15 let!!!) in rezultat je v letu in pol po posvojitvi bil vsakodnevni tornado po stanovanju in vrtu, nalašč (verjemi mi) prevrnjene posode z vodo, da je pohištvo začelo "cveteti", pogrizeni vogali v stanovanju, lovski nagon na maksimumu (ni variante, da bi gospa v naravi hodila brez flexija, ker bi jo lovci počili - so me že obvestili v tej smeri), sovraštvo do tujih mačk (naše na srečo pusti skoraj na miru), etc etc etc. By the way: moja prejšnja psička je bila izredno mile in mirne narave in mi je sledila kakor senca kamorkoli sem že šla, potem pa ti naletim na eno tako šjoro kot je ta, ki me je s povodcem vred potegnila na tla samo zato, ker je zavohala srno; ki me v naravi ne vidi, ne sliši in ne "obrajta", ki oblaja vse živo, kar gre mimo hiše (no, tu sva že malo napredovali).
In veš, zakaj ima neizmerno srečo, da sva se našli: ker poznam preveč primerov psov, ki so se v zavetišče vrnili iz veliko veliko manjših razlogov. Če verjameš ali ne - tudi zato ker "joj, se opravičjumemo veste, ampak nismo pričakovali, da bo tako mlad pes že tako živahen". Oprosti, moja ni zagledanost v samo sebe, imam samo na široko odprte oči in vidim, kakšni ljudje prepogosto smo. Zaradi vsega tega in še marsičesa drugega nenapisanega - ja, moja psica je zelo zelo srečen pes in verjamem, da še marsikater pes tukaj prisotnih. In jaz sem srečna, da imam njo. Upam, da ti je zdaj moja kao samovšečnost malo bolj jasna. Če pa ne, pa tudi ok.
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #497 : ponedeljek, 18.08.2008 : 21:20:59 »

Verjamem da si ponosna na svoj dosežek in prav je tako, ampak ne pa jokcat kot največja mučenica. Ja vsi smo ponosni na sebe in svoje pse. Tukaj ni nič slabega. Ne vem, od kod vam ideja da imam kaj proti kateremukoli psu, z različnimi (žalostnimi in veselimi) zgodbami.
Ja, očitno imate nek svoj klan, v katerem ste sami vrhunski poznavalci, kot neka kinološka meka, v katero se prebije le malokateri novi član. Prišel sem pač na svoj način in pravtako verjetno tudi odšel. Imam pravico? Imam.

Tako. Sedaj grem pa terorizirati svojega psa, ker verjetno znam z njim početi le to.
Lahko noč vsem, in upam da ne boste preveč trpeli ob psih
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #498 : ponedeljek, 18.08.2008 : 21:41:26 »

 Huh
Od kje, da smo meka? Samo naučili smo se vprašat, ko česa nismo razumeli, vsaj jaz osebno. In jaz ne mislim, da imaš kaj proti psom, mislim pa da si priletel na forum, napisal nekaj, na kar si vedel, da bo buren odziv in ti sedaj to ni prav. Oprosti, ampak tukaj pač ni crkljanja, ker je bilo vse že prevečkrat povedano. Oglasili so se lastniki rodovniških in zavetiških psov in povedali svoje mnenje, kot si ga ti. Moraš se naučiti tudi to sprejeti, vse to je pač del tega foruma. Verjemi, nisi edini, ki je doživel buren odziv na svoje pisanje. Preberi se na forumu, zakaj tak buren odziv. Glede matranja psov, jaz zate nisem rekla, da to počneš, tako da...
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #499 : torek, 19.08.2008 : 06:18:05 »

Error,

Pač Ferry se je sam začel hvaliti koliko računa da bo dal za svojega psa, pa niti ni bila tema koliko stanejo rodovniški mladički, ampak ali se že ob prvem stiku z vzrediteljem vpraša za ceno.

Absolutno moj post ni bil mišljen hvaljenju in cena 3000€ in več še zdaleč ni visoka cena za rodovniškega psa (mogoče v Sloveniji) in je bolj težko ta cena nekaj s čem bi se človek lahko hvalil, v tujini te cene presegajo te zneske, seveda govorimo o kvalitetnih rodovniških psih. Npr. celo pri nas je nekdo za beagla dal baje 3000 funtov, pa mislim, da obstaja še nekaj Slovencev, ki je pošteno zavalilo za svojega psa. Zakaj? Njihova osebna stvar, a ne? A ti tudi vsakega na cesti vprašaš zakaj si kupil tako drago znamko avtomobila?

Kar se pa tiče teh vzrediteljev in zakaj postavljajo take cene pa je izključno njihova stvar in definitivno vedo kaj delajo, gleda ne več desetletij izkušenj in blaznega povpraševanja iz celega sveta po njihovih psih in absolutno je njihova odločitev komu ga bodo dali in tukaj je brezvezen vsak komentar (Hrvaška ni več v vojni in ostale bedarije). Če mi ta vzreditelj reče ne dam ti ga, ker imaš krive zobe, mi ga pač ne bo dal in tukaj ne morem nič narediti, ker je to popolnoma njegova odločitev in konec in mu dam tudi prav. Nihče ne more vzreditelja prisitit, da daje pse proti svoji volji, pa naj bodo razlogi kakršnikoli (država, način bivanja, starost kupca, spol kupca, otroci, .....).

In normalno je če je stvar redka (ti dolgoletni vzreditelji imajo 1 leglo na leto oz. 2 leti in veliko psov izločijo kot neprimerne za prodajo - že njihov režim ocenjevanja svojih psov je izredno strog in jih že sami potegnejo iz tržišča kot mladiče, da se z njimi nebi vzrejalo) in zelo zaželjena, da se cena dviguje - čisto preprosto ekonomsko načelo. Si že slišal za redke oldtimerje - no poglej si cene tistih izredno redkih in se ti bodo tudi zdele neumne, a ne? Pač ljudje smo si različni, mi si to pač želimo in bomo tudi plačali toliko kot bodo hoteli, pa ne zaradi "bahaštva" kot ti praviš, saj pes, ko se bomo z njim sprehajali ne bo imel na telesu napisano - za tega psa smo plačali 8000€, torej? Pes definitivno ni avto, za katerega pa večina ljudi ve, koliko je lastnik za njega zavalil denarja.

Če sem ti pa slučajno z mojo izjavo stopila na žulj, pa sorry, potem res težko živiš in trpiš vsakič, ko se mimo tebe pripelje en z dobrim avtomobilom, ki pa povečini so predmet bahanja v naši Sloveniji.

LP
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #500 : torek, 19.08.2008 : 08:09:01 »

Error mal umiri svoje strasti.  Wink
Lahko si pričakoval takšen odziv od forumašev, glede na to kako prvokatorsko si nastopil v tej temi.
Sem malo pokukala kako zvest član si, ko znaš biti tako pameten in sem ugotovila, da si bil v 10 mesecih samo 17 ur in pol prisoten ... to pomeni, da si nisi niti ene samcate teme dodobra prebral. Teme, ki jih pišejo prav ti člani, ki jih imaš za (po tvojih postih sodeč) zagledane vase, ozkoglede,....
Get real!
Ne zapravljaj časa s takšnimi primitivnimi. Če bi si prebral že obstoječe teme na forumu, sem prepričana da sedaj ne bi stresal takšnih neslanih for.
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #501 : torek, 19.08.2008 : 08:12:11 »

Poglejmo,
In kakšne načrte imate potem vi s psom, ali bo to bolj za vaš ego? Roll Eyes

Tukaj sem dopustil dve možnosti. Saj menda ja vidite vejico. Lepo sem vprašal če ima mogoče kakšne posebne načrte z njim ali njo? Če je mogoče vzrediteljica in želi nekega vrhunskega plemenjaka ali plemenjakinjo, da bo izboljšala kvaliteto te pasme v Sloveniji in širši okolico, potem je to super. In če res ve, da bo le ta pes lahko izboljšal  mladiče, potem je denar upravičen. Problem je v tem, ker ni nujno, da bo najboljši plemenjak na svetu izboljšal kvaliteto mladičev od neke psice. Ker plemenjaka se izbira po tem, da popravi napake, ki jih ima psica in s tem se potem mladiči približajo standardu neke pasme. Ok, to je ena možnost. Če ima mogoče kakšne večje načrte v razstavljanju psa, da bo pes npr. sodeloval v vseh večjih Evropskih razstavah ipd., potem je tudi smiseln nakup psa za takšno ceno. Ker je vsaj po mojem mnenju nesmiselno voziti na razstave nekega povprečnega psa, ker povprečen pes bo pač dosegal povprečne rezultate. Nisem pa rekel, da tega kdo ne sme početi in ga tudi ne obsojam če to dela. Smiley
Če pa želi kdo psa, ki bo kavčpička, ali kako ste že rekli, potem pa ne vidim poante, zakaj ne bi vzel psa od malenkost, malenkost slabšega vzreditelja, z malenkost, malenkost malo slabšim rodovnikom, za 6 ali 7 tisoč € manj. Wink Ok. Spet bo kdo rekel da je to njegova odločitev. Ampak razlike v teh dveh psih skorajda ne bo opaziti. Če še vseeno želi psa za 8 tisoč €, potem zagotovo igra v njegovem zadovoljstu tudi denar in bo kupil dražjega psa samo zato ker je dražji in on bo zato srečnejši. Potem je bolj smiselno kupiti sliko za 15 ali 20 tisoč € in bo imel od tega še celo več zadovoljstva. Tago da tale del sporočila pa ima kaj opraviti z egom.

potem res težko živiš in trpiš vsakič, ko se mimo tebe pripelje en z dobrim avtomobilom, ki pa povečini so predmet bahanja v naši Sloveniji.

Niti najmanj mi ne gredo v nos dobri avtomobili. Ker itak je važno da imaš na puf avto za 50 tisoč €, kako in kje pa živiš, pa ni pomembno. Še manj mi gredo na živce ljudje z veliko denarja, ki so ga zaslužili pošteno. Vprašanje pa je kaj je pošteno. Mogoče to, da delavec iz meseca v mesec životari za svojo mezdo, ki jo dobiva, lastniki podjetij pa so vsak dan bogatejši. Ja saj delajo vse po zakonih, ker minimalno plačo jim pa že dajo. Pa slučajno nisem jaz kakšen zafrustriranec, ker še sploh ne hodim v službo, da nebo kdo kaj preveč sklepal. A veste, mene če bi bil kje zaposlen niti najmanj ne bi motilo, če bi se moj šef v službo pripeljal s helikopterjem, domov z Rolls-Roycem, ob nedeljah z Lamborghinijem, imel tri vile na morju, privat otok itd, če bi tudi jaz lahko dostojno živel (imel soliden avtomobil, hišo, dvakrat na leto na počitnice,...), in imel tudi sam kaj od dobička in uspešnosti podjetjam. Ne pa da na račun delavcev bogati samo peščica ljudi. Vredo, nekdo bo rekel tako pač je, ja res je tako, je pa žalostno. Moja družina na srečo ni v takšni situaciji, ampak vem da jih je pa veliko.

--------------------------------------------------

Pa še nekaj sem ugotovil. Izgleda, da večina vas sodi ljudi po sebi in kar je za vas dobro, mora biti tudi za druge in kar je za vas slabo, mora biti tudi za druge. Jaz če rečem da nikoli v sanjah ne bi dal za neko stvar 1000€, še ne pomeni da če bo kdo drug dal za isto stvar 150.000€, da bom mislil da je idiot ali prismuknjenec ali da bom za njim kazal s prstom. Ne. Ker dopuščam drugačno mišlenje kot pa ga imam sam. Tudi če bo meni še tako nerazumljivo neko dejanje nekoga, ga ne bom imel za odpadnika in ga želel privzgojiti, da bo razmišljal tako kot jaz. Wink
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #502 : torek, 19.08.2008 : 08:15:36 »

Sem malo pokukala kako zvest član si, ko znaš biti tako pameten in sem ugotovila, da si bil v 10 mesecih samo 17 ur in pol prisoten ... to pomeni, da si nisi niti ene samcate teme dodobra prebral.
Napaka. Forum spremljam že več kot dve leti in to vsaj 15-20 krat na dan pridem malo pogledat. Bil sem že tudi kar nekaj časa registriran, pisal resda nisem in sem bil verjetno zato izbrisan, kasneje sem se pa ponovno registriral. Wink Pa ni to edini forum in vir podatkov, ki ga izčrpavam za širjenje svojega kinološkega znanja, ali morda za nekatere neznanja. Pač dopuščam obe možnosti, ker sem za razliko od nekaterih odprt človek. Cheesy
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #503 : torek, 19.08.2008 : 08:18:57 »

Error, kaj pa če pasme, ki jo želiš imeti ni v Slovenjiji ali pa je pa niso najboljšega zdravja ali pa ni primeren vzreditelj in si pač primoran iti po njo v tujino???
Tam so cene bistveno drugačne kot pri nas.  Wink
Kdo zdaj ozko gleda?
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #504 : torek, 19.08.2008 : 08:21:06 »

Error, kaj pa če pasme, ki jo želiš imeti ni v Slovenjiji ali pa je pa niso najboljšega zdravja ali pa ni primeren vzreditelj in si pač primoran iti po njo v tujino???
Tam so cene bistveno drugačne kot pri nas.  Wink
Kdo zdaj ozko gleda?
Na to skropocalo sem odgovoril v sporočilu malo višje. Wink
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #505 : torek, 19.08.2008 : 08:29:06 »

Če bi že na  ;)začetku pisal tako spodobno, bi bilo veliko manj nepotrebnih postov.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #506 : torek, 19.08.2008 : 09:16:14 »

Verjamem da si ponosna na svoj dosežek in prav je tako, ampak ne pa jokcat kot največja mučenica.
Mučenica? Niti slučajno, sploh ne vem zaradi česa. Ponosna na svoj dosežek? Kateri dosežek? Ne, nimam na kaj biti ponosna, ker pač smatram, da za to nimam nobene podlage - če se pa danes potrpežljivost in vztrajnost že štejeta med stvari, na katere moramo biti ponosni, pa smo res v d...u.
S postom sem samo hotela malo bolj objasniti nekatere situacije, težave in posledice posvojencev, brez da bi sebe in mene podobne poveličevala, ker za to sploh ni nikakršnega razloga.
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #507 : torek, 19.08.2008 : 09:34:01 »

Mučenica? Niti slučajno, sploh ne vem zaradi česa. Ponosna na svoj dosežek? Kateri dosežek? Ne, nimam na kaj biti ponosna, ker pač smatram, da za to nimam nobene podlage - če se pa danes potrpežljivost in vztrajnost že štejeta med stvari, na katere moramo biti ponosni, pa smo res v d...u.
S postom sem samo hotela malo bolj objasniti nekatere situacije, težave in posledice posvojencev, brez da bi sebe in mene podobne poveličevala, ker za to sploh ni nikakršnega razloga.
Ampak očitno tvoj post ni bilo moč tako brati.
No, ampak ljudje pa ja moramo biti ponosni tudi na majhna dobra dejanja, ki jih naredimo, ali danes šteje samo še, da si v samem svetovnem vrhu in da vsako stvar, ki jo narediš, ni dovolj če je najboljša kar se da, ampak mora biti popolna, da je človek sploh zadovoljen. Veste, to potem vodi do kasnejših frustracij. Žal mi je edino, da si nisem namesto računalništva izbral študij medicine, ker bo v prihodnje, če bo šlo tako naprej, najbolj iskana storitev s področja psihiatrije. Cry
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #508 : torek, 19.08.2008 : 09:36:18 »

Praksa je, da psihiatri ne zdravijo same sebe, error.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #509 : torek, 19.08.2008 : 09:38:10 »

Eroor ... format C:, pa na novo začet, ker to kar si pa v zadnjem postu napisal .... ojoj! Huh
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines