mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:57:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35]   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 74478 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #510 : torek, 19.08.2008 : 09:43:26 »

Pa še nekaj: ni poanta v temu, da naj bi bili ponosni na samo velike stvari - želela sem poudariti le to, da dandanes se očitno posvojitev psa smatra za velikodušno in plemenito in ne vem kakšno še dejanje. Jaz gledam na to malce drugače - je nekaj popolnoma normalnega, nekdo se pač tako odloči in pika; žalostno je mogoče kvečjemu to, da nekateri to smatrate za plemenito dejanje (ali pa se zgolj delate, da je tako), medtem ko naj bi bilo to nekaj običajnega. Sploh pa bi še najbolj zaželeno bilo, da psov v zavetišča sploh ne bi bilo potrebno filati, če bi se le velika večina ljudi odločala za psa in človeka vredno vzrejo. Smo pa še zelo daleč od tega, kajne.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #511 : torek, 19.08.2008 : 10:10:37 »

error,
kaj ce bi skrajsali tole mukotrpno debato, ki nima ne repa ne glave, se manj kakrsnokoli konstruktivno poanto?
Kaj si zafural v svojem zivljenju zaradi napacnih odlocitev je tvoja stvar. Ce isces forum za resevanje psihiatricnih problemov, potem si zgresil spletni naslov. Tu se namrec pogovarjamo o psih in ne o frustracijah posameznikov.

Najprej je potrebno razcisciti kdo so ljudje, ki so pripravljeni "na veliko zapravljati" svoj cas in denar za iskanje primernega mladica in jim ni zal za taksnega mladica placati mnogo vec, kot je pripravljen placati nek povprecen slovencelj. Da skrajsam nepotrebno prepucavanje, bom kar povedala. Gre za ljudi, ki so kinolosko dobro podkovani, ki tocno vedo kaj zelijo in so prvenstveno entuziasti, ki zelijo pasmo obdrzati taksno kot mora biti oziroma narediti vse, da ji po svojih moceh vrnejo nekdanji sijaj. Pri tem nima ego in status posameznika v druzbi popolnoma nobene vloge. Zaradi vizije taksnih ljudi so nekatere pasme se vedno na taksnem nivoju kot morajo biti, se spet druge drzijo "nad vodo" in tretjim vracajo tisto kar so jim "snelkurz vzreditelji" (tisti, ki pojma nimajo pa se grejo velike vzreditelje) vzeli.
Obstajajo pa tudi taksni, ki nimajo nobenih ambicij, zelijo pa imeti predstavnika neke pasme kot se sika. Tudi tu ne vidim nobenega napihovanja in dvigovanja svojega ega na racun psa.

Res je, da obstajajo tudi taksni, ki svoj ego zdravijo preko psov, a verjemi, da taksni niso pripravljeni zapraviti leto ali dve za iskanje primernega mladica. Taksnim je bistveno samo to, da njihov pes pripada neki izredno redki pasmi ali je ta pes res tipicen predstavnik pa ponavadi sploh ne vedo, saj za standard se nikoli v zivljenju niso slisali.

Toliko na kratko...

Zdaj pa prosim, da se vrnemo k osnovni temi in sicer - cena psa.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #512 : torek, 19.08.2008 : 10:50:49 »

Tu se namrec pogovarjamo o psih ...
Tu ne pustite nikakršne debate o psih, saj če nekdo le malo drugače misli kot večina tukaj, se vsuje cela vojska nanj. Je pa zanimivo, da ste se do sedaj oglasile samo ženske, fantje so pa rajši ostali pametni in se niso vmešali v to razpravo. Zgleda da sem res butec, da sploh poskušam še karkoli povedati.

Še sklepna misel:
Očitno imate tukaj nek svoj zaprti klan, kjer vsi razmišljate skoraj identično. Zgleda da ko pride nekdo nov, mu daste takoj vedeti, da z nevašim načinom razmišljanja ne bo prišel daleč. Potem ga obstreljujete toliko časa da pade na kolena in kasneje skozi dolg proces prevzgojite, da postane eden vaših. In tako se krog venomer ponavlja.
Tukaj je pač zgleda najbolje da samo vprašaš za kakšno informacijo če te zanima, bog ne daj pa kdarkoli zaiti v kakšno razpravo, ker boš ostal sam na svojem bregu in niti en ne bo pokazal volje ali želje, da bi se mogoče poenotili in našli skupne točke.
Pa tudi če bi bil najbolj neumen človek in bi imel doma 13 legel nerodovniških psov, ali ne bi bilo bolj pametno me prepričati v vaše mišljenje z lepimi besedami kot pa s silo. Ker sila rodi samo še večji odpor v človeku in še večjo silo.

Tako. Razpravo s tem zaključujem, če bom pa slučajno še kaj tukaj gor zapisal, bo pa to v sigurno drugi temi, pa še taj samo kakšno majceno vprašanje brez dvoumnih besed.
Hvala, ker iz teh petih strani sem se veliko naučil
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #513 : torek, 19.08.2008 : 11:04:19 »

Citat
Ker sila rodi samo še večji odpor v človeku in še večjo silo.

Zdaj pa kljucno vprasanje...  Roll Eyes In kdo je zacel?  Roll Eyes

Dobil si vec kot obsirne in tehtne odgovore brez trohice pridiha po kaksnem klanovskem enoumju, pa ti ocitno ni dovolj in teras svoje naprej...

O.K. nima veze, vrnimo se h osnovni temi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #514 : torek, 19.08.2008 : 11:08:14 »

Bi rekla, da tu ne gre za enoumje ali pranje možganov, temveč za gola dejstva. Dokazana in spoznana skozi leta izkušenj in dogajanja na področju vzreje. Jaz verjamewm da je tako, čeprav nisem strokovnjak. Pač dovolim da še kdo drug tudi kaj ve in se z veseljem česa naučim.
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #515 : torek, 19.08.2008 : 11:10:36 »

Zdaj pa kljucno vprasanje...  Roll Eyes In kdo je zacel?  Roll Eyes
Samo na tole še odgovorim, potem je pa res konec.

Jaz sem samo postavil vprašanje.
Pravijo, da ni neumnih vprašanj, ampak so samo neumni odgovori.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #516 : torek, 19.08.2008 : 11:20:42 »

Error, tudi če si se ''hecal'' na začetku, pri tvojih prvih postih...kako naj mi to vemo? Saj te ne poznamo, da bi vedeli, kdaj se delaš norca in kdaj misliš resno...
Mislim, da tukaj ni nikakršnega klana, smo samo ljubitelji živali. Takšni in drugačni.
Ko sem povedala, da ne verjamem v trgovanje z živalmi, me tudi ni nihče napadel, pa čeprav je tukaj precej lastnikov rodovniških psov, ki so za svoje pse plačali. Smo si različni, hkrati pa enaki. Radi jih imamo.
Vzreditelji svetujejo, kako postrižt mešanca. Lastniki zavetiščarjev občudujemo pasemske pse. Svetujemo si glede nege, vzgoje, zdravja...
Zato menim, da tukaj ni nobenega klana ali pa taborov, smo samo ljubitelji živali. Če se med nami ne najdeš, mislim, da nismo krivi mi  Undecided Verjetno imaš rad živali in boš na tem forumu našel marsikaj koristnega zase, morda tudi somišljenike - seveda takoj, ko boš malo izbrusil svoj način izražanja  Tongue
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #517 : torek, 19.08.2008 : 11:37:46 »

Zacelo se je s tem...

In kakšne načrte imate potem vi s psom, ali bo to bolj za vaš ego? Roll Eyes

Tale stavek ni misljen kot vprasanje in ga nihce ni vzel kot vprasanje niti sam avtor ne  Wink
Torej, tisto o neumnih odgovorih in neneumnih vprasanjih pac ne bo drzalo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #518 : torek, 19.08.2008 : 11:38:06 »

Poglejmo,
Tukaj sem dopustil dve možnosti. Saj menda ja vidite vejico.

Ja, vidimo vejico, vidimo pa tudi smajlija, ki zavija z očmi. A mi znaš razložiti, kakšen pomen ima ? (smajli namreč)

Se ti pa vidi, da uživaš v tej temi...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #519 : torek, 19.08.2008 : 15:38:36 »

in tukaj je brezvezen vsak komentar (Hrvaška ni več v vojni in ostale bedarije). Če mi ta vzreditelj reče ne dam ti ga, ker imaš krive zobe, mi ga pač ne bo dal in tukaj ne morem nič narediti, ker je to popolnoma njegova odločitev in konec in mu dam tudi prav. Nihče ne more vzreditelja prisitit, da daje pse proti svoji volji, pa naj bodo razlogi kakršnikoli (država, način bivanja, starost kupca, spol kupca, otroci, .....).
Se popolnoma strinjam da je čisto vzrediteljeva stvar komu da psa, mladiči so v njegovi lasti dokler jih ne proda in glede njih odloča kolikor mu paše. Ne gre zato da je narobe ker nekomu noče dat psa, napačno je razmišljanje da na Hrvaško psa ne proda (ali pa Slovaško zaradi mene, pač v konkretnem primeru govora o Hrvaški kot očitno manjvrednem ozemlju, vsaj to jaz potegnem iz vsega skupaj). Če nisi razumela poante tistega z vojno mi je zelo žal, ker se navezuje točno na to kar sem napisala prvo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #520 : torek, 19.08.2008 : 16:09:37 »

Seveda je stvar vzreditelja komu proda psa in komu ne. moram pa reči, da imajo nekateri izjemno zanimive načine selekcije kupcev. Pri meni so recimo pogosto dobili mladiče taki, ki so jih drugi zaradi meni povsem nebistvenih  vzrokov zavrnili. In prav vsi od teh so se izkazali kot res dobri lastniki. Prav tako ali pa še bolj čudne kriterije imajo včasih po zavetiščih ali kakšni prostovoljci. včasih pri najboljši volji  ne morem ugotoviti zakaj nekdo tam ni dobil psa, pa ga vidim skoraj vsak dan kako dela s psom, ki ga je potem pač nekje kupil. Takih sploh ni tako malo.

Kar pa se tiče starejših psov pa - seveda ni problema, starejšega ali tudi že starega psa vzamem brez problema, če sva si všeč. Ampak kupim - KUPIM - pa izključno mladiča do največ 8 tednov.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #521 : sreda, 20.08.2008 : 06:03:32 »

Desobediencia,

sem že razumela, kaj si mislila, zato sem pa dala prispodobo s krivimi zobmi, ki ravnotako žaljiva in brezsmiselna, a žal se tudi to se dogaja.

No to je predvsem napisano Errorju, ki je spraševal, če bo tako drag pes za ego, povem pa lahko le to, dober, kvaliteten pes, ki ga dobiš od takega vzreditelja definitivno ne bo romal v roke kupca, ki bo imel psa za na kavč oz. za bahanje ali kaj podobnega, ampak so postavljene stroge zahteve tudi glede tega kaj se pričakuje od bodočega lastnika in če jih nisi pripavljen izpolnjevati potem pač tega psa ne boš dobil in ena teh stvari je tudi razstavljanje psa in pa nadaljnji razplod, seveda če bo razvoj psa tak kot mora biti. Psa, ki pa je namenjen kavču pa že oni sami izločijo (psi niso predmet prodaje) in jih prodajo ali dajo za minimalno ceno nekomu, ki bo za kužka dobro skrbel, z zahtevo o prepovedi razploda in razstavljanja. Če bi hotela kavčarja, grem definitivno v zavetišče, pa ne zato, ker je ceneje.

Kar se pa tiče starosti psa, pa je pri meni tako, če bi kupovala za kavč, ga kupim z 8 tedni, če ga kupujem za razplod in za razstave, ga bom kupila z 7-8 meseci, ko se vidi, kaj dobiš. To me je naučilo pri beaglu, ki mi je skoraj prerasel dovoljeno mejo in pač tak kuža ni primeren za razstave in razplod in potem se zna zgoditi, da imaš doma kup kavčarjev (ker ti vsi prerasejo magično mejo 40cm), kar si pa veliko ljudi ne more privoščiti. Podobno je z veliko pasmami in definitvno je velikokrat bolje počakati še nekaj mesecev, malo več plačati in potem kužka lahko vključiš v vzrejo, kot pa da kupiš starega 8 tednov in se na njega navežeš, potem ga pa tako ne daš več od sebe pa če je popolnoma izven standardov, vsaj pri meni je tako.

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines