mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 12:16:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: BBC novice
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: BBC novice  (Prebrano 32369 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #45 : četrtek, 21.08.2008 : 08:37:45 »

Aja, pozabila sem, da skače še en slovencki samec, ki pa naj bi bil že 20 let pod rušo, normalno, spet so ponaredili rodovnik in ta pes je bogve katere sorte mešanec. In masaker se še nadaljuje.
Pa se ne da nič ukrenit v zvezi s tem?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #46 : četrtek, 21.08.2008 : 08:45:16 »

Grozaa Shocked, sploh nevem kaj naj napišem Cry Lips Sealed
Pa kako lahko to dovolijo? Huh
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #47 : četrtek, 21.08.2008 : 08:56:42 »

Ne, ker ne prideš nikamor, ker je to sistem "roka roko umije" in tam zgoraj vsi med seboj dobro sodelujejo (med njimi so tudi priznani slovenski kinologi, no vsaj v tej vzrejni komisiji in če njih ne moti, potem se lahko le vprašamo o zdravi slovenski kinologiji), če si samo pogledamo stanje KZS in predsednika, tudi lovke navzdol niso čisto nič drugačne. Še oseba, ki se je glasno borila proti njim je zaradi neuspeha nehala (sistem 1 proti vsem ne obrodi uspeha), sedaj se ji povsod zapirajo vrata in ji grozijo za vsakim vogalom.

Pač, ne preostane nam drugega, kot da poskušamo osveščati bodoče kupce, vendar je povečini tudi to brez uspeha, žal.

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 21.08.2008 : 11:12:14 »

Vsekakor, se sreca, da je vec tipov, ampak ko gre en tip v tako skrajnost, da trpi zdravje, bi bilo fajn, ce bi se vzreditelj malce zamislil-neglede na sodniske odlocitve.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #49 : petek, 22.08.2008 : 14:11:00 »

Pa se nasa verzija, klik.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #50 : petek, 22.08.2008 : 14:18:22 »

(citiram)
"Zadnja odkritja je britanska medijska hiša BBC predstavila v posebenem dokumentarcu, namenjenemu tej temi, v njem pa je med drugim predstavila primere kokeršpanjelov s prevelikimi možgani v primerjavi z velikostjo lobanje, bokserje z epilepsijo, in buldoge, ki se ne morejo pariti in kotiti brez pomoči."
(konec citata)
Ja če že mislijo bit pametni naj vsaj prav napišejo (prevedejo).. Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #51 : petek, 22.08.2008 : 15:35:42 »

Kaj pa je narobe s prevodom? Pri španjelih (kavalirjih) dejansko gre  za to - so pač že nekoč davno izselekcionirali ne preveč posrečeno obliko lobanje.  Večina psov zaradi tega nima vidnih težav, pri nekaterih pa je napaka tako močno izražena, da so hudi reveži.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #52 : sobota, 23.08.2008 : 16:12:37 »

Ja pri kavalirjih, kar pa ni isto kot koker španjel. Pod koker španjela laiki poznajo angleškega koker španjela (običajno ne ločijo ameriškega od angleškega) in ne kavalir king Charels španjela. Potem pa smo spet pri temu kako s tem delajo slabo "reklamo" za pasmo (ker laiki ne bodo vzeli degeneriranega psa - kar velja za vse saj se prispevek navezuje na vse rodovniške pse)
Sploh pa ne morejo govorit za slovenijo in anglijo enako saj razmere niso enake.
Se motim?? Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #53 : petek, 19.09.2008 : 15:22:47 »

Zadeva je na youtube; http://www.youtube.com/watch?v=uqYxvlfxvnk in potem part 2, 3,...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #54 : nedelja, 21.09.2008 : 10:04:33 »

Brez komentarja (ali filmcki ne delajo)?

Mene je kot prvo presenetilo, da tokrat niso udrihali po shar peijih, sem namrec celo uro cakala kaj novega bom spet izvedela o "moji" pasmi. Izpostavili so npr. kavalirje, buldoge, pekincane, rodezijske grebenarje,, hm, bullterierje, nemske ovcarje, nemske bokserje pa sigurno sem kaksno pasmo pozabila.

Me pa skrbi, da ljudje ne bodo zastopili kaj jim zelijo z dok. pravzaprav povedati in se bodo obesali na rodovnike in inbreeding.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #55 : nedelja, 21.09.2008 : 14:27:20 »

Nisem še uspela vseh pogledat, samo prvega in delček drugega.
Me je prav zmrazilo ko sem gledala tole. V prvem sem bila najbolj šokirana nad NO in mnenju sodnika o tej pasmi! Lips Sealed
Pa tudi rodezijci so me šokirali.. Sad
Me pa skrbi, da ljudje ne bodo zastopili kaj jim zelijo z dok. pravzaprav povedati in se bodo obesali na rodovnike in inbreeding.
Se strinjam s tem Nanook. Undecided
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #56 : nedelja, 21.09.2008 : 14:34:42 »

O, rodezijci se potem nadaljujejo v tretjem filmcku, en komentar oz. podvprasanje je se posebej dobro, so me tako nasmejali. Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #57 : nedelja, 21.09.2008 : 14:58:03 »

Še nisem uspela pogledat sploh...sem kliknila samo začetek in je v prvem kadru vseeno ''naša'' pasma, Nanook  Wink. So jih dali samo za vizualni učinek.  Grin  Grin  Tongue.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #58 : nedelja, 21.09.2008 : 18:20:02 »

Mene niso nič nasmejali. Ne glede na to, da je oddaja tendeciozna, so bili prikazani hipreselekcionirani psi obupni. Nemci iz Crufta dobesedno za zjokat, sprenevedanje nekaterih vzrediteljev pa tudi. Se mi dozdeva, da angleži počasi začenjajo plačevati tudi davek na dolgoletno izoliranost zaradi karantene.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #59 : nedelja, 21.09.2008 : 18:24:01 »

Cenca, ja, samo ene dva posnetka sta. Cheesy

Lanabela, nisem se smejala psom, ampak vec kot odlicnemu podvprasanju namenjemu eni izmed vzrediteljic RRjev (vsaj zdi se mi, da je vzrediteljica).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: BBC novice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines