mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:02:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Juhej ali jejhata
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhej ali jejhata  (Prebrano 8099 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« : četrtek, 21.08.2008 : 13:06:55 »

Preberite članek o NAJNOVEJŠI RAZISKAVI.

Saj ne vem ali naj se zjokam nad zaplankanostjo vrlih strokovnjakov ali se veselim, da so koncno zaceli pocasi dojemati, da custva in inteligenca nikoli niso bila rezervirana le za clovesko vrsto.  Undecided
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : četrtek, 21.08.2008 : 13:13:40 »

Ej, bolj za zjokat, če je to najnovejši dosežek znanosti. Runklni. A niso še nikoli videli dokumentarnih posnetkov divjih živali pri igri, kako se drug drugega razveselijo, ko se na primer član tropa vrne z lova, kako si pri afriških divjih psih mamice pomagajo med sabo čuvati mladiče .... Benti, saj teh posnetkov je poln animal channel.

Kakšna nadustost, da priznajo po vseh teh letih nekaj tako očitnega, potem pa to utemeljijo s tem, da se je pes tega 10.000 let učil od človeka. Japajade.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : četrtek, 21.08.2008 : 13:25:20 »

Ne govori se o čustvih in inteligenci (kaj pa je pravzaprav inteligenca?) ampak o morali in empatiji (kar sposobnost da razumemo želje innamene drugih v bistvu je). kar je nekaj povsem drugega. kar pojdi enemu inštruktorju razlagat o empatiji in morali psa, pa boš videla kaj ti bo rekel. zame je to en velik juhej. aja, pa eno je nekaj videti in si po svoje razlagati, drugo pa je če nekaj znanstveno dokažeš. je pa članek tako slab, da se iz njega ne da razbrati, kakšna je bila pravzaprav raziskava.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 21.08.2008 : 13:27:51 »

Bom probala izbrskat original clanek, sam zaenkrat slabo kaze. Sad
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : četrtek, 21.08.2008 : 13:28:41 »

No, sem med tistimi inštruktorji, ki imamo drugačno mnenje. Sicer sem res narobe dojela (res je slab članek), ampak tudi če gre za moralo in empatijo, se mi to ne zdi ne vem kakšno odkritje.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #5 : četrtek, 21.08.2008 : 13:50:00 »

Ne, če mene vprašate je to pač odkrivanje tople vode - do zdaj so bile to samo trditve, zdaj so pa dokazali in juhej koristno porabili denar ki ga dobijo za raziskovanje. Je pa pomoje to precej nespektakularno za nas tukaj, za določene ljudi pa pomoje veliko presenečenje, saj vsi vemo kakšni mišljenje o psih imajo določeni posamezniki in skupine po tej naši ljubi državici o psih in o živalih nasplošno.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #6 : četrtek, 21.08.2008 : 13:50:14 »

Meni je bolj jejhata, da morajo v modernih casih z nekimi raziskavami potrjevati dejstva, ki so mnogim ze dolgo kristalno jasna.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #7 : četrtek, 21.08.2008 : 13:58:14 »

Zanimivo bi bilo videti raziskavo, ki bi jo opravile zivali na ljudeh, o nasih sposobnostih empatije, razumevanja zivalskega sveta, da o morali ne govorim.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #8 : četrtek, 21.08.2008 : 13:59:13 »

http://www.telegraph.co.uk/earth/main.jhtml?xml=/earth/2008/08/20/scidogs120.xml

če se ne motim je tole original, mnenje pa zadržim zase... (da se ne razpočim Smiley)
lp, Maja
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #9 : četrtek, 21.08.2008 : 14:00:53 »

jejhata. In pa juhej, da je končno ''uradno''.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 21.08.2008 : 14:25:30 »

Kakor jaz zastopim je original v New Scientist-u.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : četrtek, 21.08.2008 : 15:04:37 »

No kar se mene tiče pri psih o morali ne moremo govoriti. Niti približno. O zametkih etike pač. O zametkih kulture tudi. Empatija - nedvomno.
Ko mi bo nekdo dokazal da psi premorejo moralo....
Tisto na linku je samo članek, iz katerega je bil prevod v Dnevniku.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #12 : četrtek, 21.08.2008 : 15:29:02 »

Mogoče pa premorejo moralo, samo ne v človeškem smislu.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #13 : četrtek, 21.08.2008 : 15:56:13 »

Kakor jaz zastopim je original v New Scientist-u.

ja, je, samo je treba plačat če se hoče cel članek prebrat Sad

http://www.newscientist.com/channel/life/mg19926700.200-dogs-arent-stupid-wolves-they-are-much-smarter.html
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #14 : četrtek, 21.08.2008 : 16:46:19 »

Hja. Mene bi pa zelo skrbelo, če bi napisala tole.  Nekateri pretepajo, trpinčijo, drugi potem pišejo kako psi čutijo.  Precej vzpodbujajoče odkritje bi rekla. Pa ne v korist človeštva.  Po mojem je ta članek samo dokaz, koliko ima človeštvo lahko takšna zanemarjanja štirinožcev še bolj na vesti. Zlomi stol, zamenjaj ga z novim. Zlomi žival, ki čuti ... Lips Sealed
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Juhej ali jejhata
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines