mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:49:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: psička ne prenaša notranjih šivov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: psička ne prenaša notranjih šivov  (Prebrano 5760 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« : ponedeljek, 25.08.2008 : 13:01:28 »

Naša mala Vanna je bila v petek sterilizirana, operacijo je prenesla ok. Danes pa so nam na veterini rekli, da rana ni ok, in da kot kaže ne prenaša notranjih šivov. Dobila je antibiotike, tekočino za čiščenje rane, na kontrolo gremo v petek. Rečeno nam je bilo, da se lahko stanje umiri - torej telo "sprejme šive" in jih razgradi; ali pa ne in se naredi mehur (torej telo izloči šive in rana se odpre) Sad in je treba ponovno šivati. Ima kdo izkušnje s podobnimi pooperativnimi zapleti?
Lp, Maja Smiley
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1 : ponedeljek, 25.08.2008 : 13:14:34 »

Pri nas so šli nekateri notranji šivi ven.
Odstranili smo jih skupaj z zunanjimi, nekateri pa so se najbrž razgradili, saj jih na površini ni bilo.
Rano smo razkuževali in kmalu je bilo v redu.
Ponovno šivanje ni bilo potrebno, saj sta na površino prišla le kaka 2 šiva.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 25.08.2008 : 13:57:51 »

ojoj, še dobr, da sta tole napisali - čez kšn mesec gre moja psička tudi na sterilizacijo. Upam, da bo vse OK....
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #3 : ponedeljek, 25.08.2008 : 14:04:32 »

ojoj, še dobr, da sta tole napisali - èez kšn mesec gre moja psièka tudi na sterilizacijo. Upam, da bo vse OK....

moj "post" nikakor ni namenjen temu, da bi se kdo bal sterilizacije! Kar se je zgodilo pri Vanni je zelo redko in do sedaj za kaj takega še slišala nisem... tako, da se nič bat kako bo šlo Pombar/Piki!  ;)Vanna bo sigurno ok - kot sem napisala v najslabšem primeru še enkrat šivamo!

Pri nas so šli nekateri notranji šivi ven.
Odstranili smo jih skupaj z zunanjimi, nekateri pa so se najbrž razgradili, saj jih na površini ni bilo.
Rano smo razkuževali in kmalu je bilo v redu.
Ponovno šivanje ni bilo potrebno, saj sta na površino prišla le kaka 2 šiva.

jaz upam, da bo pri nas tudi tako! Smiley
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #4 : ponedeljek, 25.08.2008 : 16:01:10 »

Pri Tari je bilo isto. Nekaj dni po operaciji, ko se je rana že lepo zacelila, je postala rdeča in se je odprla  Undecided Naredili sta se dve luknjici in ven je mezela tekočina. Telo je zavrnilo šive in so ji dražili tkivo. To je trajalo kar nekaj dni, dobivala je antibiotike in rano smo čistili,ampak ni pomagalo nič. Zato sem na koncu obupala in ji snela ovratnik, da si sama izliže rano.
Po enem dnevu se je začelo umirjat,luknjice so se začele zapirat, kmalu je bilo ok.  Smiley
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 25.08.2008 : 19:16:28 »

ej ne, majas, sej se ne bojimo sterilizacije - kar je treba, je treba!  Smiley Mi je pa kul, če izvem tudi kakšno neprijetnost, ki se lahko zgodi - tko, da se vnaprej malce pripravim.....
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6 : ponedeljek, 25.08.2008 : 20:02:03 »

Reakcija na notranje šive ni tako redka, je pa res, da ni v tako hudi obliki. Imeli sta jo Vis in Nox po sterilizaciji in zdaj rahlo tudi Miško po operaciji hrbtenice. Vendar je šlo v obeh primerih samo za vnetje, ki smo ga pozdravili z antibiotiki, šivi niso prišli na plan (no pri Mišku en vozliček).

Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #7 : petek, 29.08.2008 : 20:33:26 »

mi smo že skoraj ok - antibiotik je pomagal in trebušček je vedno manj zatečen in rdeč Smiley lumpa mala šiba naokrog in je pomojem že pozabila na vse skupaj!

lp, maja Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: psička ne prenaša notranjih šivov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines