mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 07:21:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Prehrana shih-tzujev
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehrana shih-tzujev  (Prebrano 6727 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« : ponedeljek, 25.08.2008 : 16:43:26 »

Zdravo!
Na internetu sem našla da obstaja Royal Canine posebej za Shih Tzuje. (V Avstriji)
Je že kdo sprobal?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : ponedeljek, 25.08.2008 : 16:56:35 »

Pri nas se Royal Canin Shih Tzu ni obnesel. Tari se je hitro zelo poslabšala dlaka, postala je suha, brez leska, zato smo prešli nazaj na brikete, ki jih je imela prej.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2 : ponedeljek, 25.08.2008 : 16:57:40 »

Se ga da dobit tudi v Sloveniji. Mi smo ga preiskusili, pa nismo bili zadovoljni z rezultatom (drekci, dlaka...).

Ce te zanimajo rezultati znamk kvalitetnih briketov lahko najdes linke do testov na forumu. Nekaj "top briketov" se da dobiti tudi v Sloveniji.

Link do tja:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,14331.0.html
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3 : ponedeljek, 25.08.2008 : 17:08:34 »

Zanimivi linki. Hmm...
Katera pa je vredu z pse z dieto (alergije)?
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #4 : ponedeljek, 25.08.2008 : 17:16:32 »

Preberi zanimive analize pasjih hran, ki so kot link v tej temi. Alergije se dostikrat povzrocene zaradi dolocenih sestavin v hrani, ki so tam zato, da so briketi cenejsi ali vcasih tudi bolj okusni (mascoba itd)...

Kar nekaj clanic foruma uspesno uporablja razlicne kvalitetne znamke pasjih hran in jim le-te ne povzrocajo alergij. Pa niso izrecno namenjene psom z alergijami, le sestavine so bolj kvalitetne Smiley.
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #5 : ponedeljek, 25.08.2008 : 17:21:26 »

To mi je jasno. Ampak ko prebiram imena npr. hrane s 6 zvezdicami, mi dobena ni znana. Same sestavine teh hran pa so mi dosti bolj všeč kot pri hrani ki jo uporabljam. Že kar se vitaminov tiče je razlika.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #6 : ponedeljek, 25.08.2008 : 17:26:54 »

Nekaj se jih da dobit tudi v Evropi. Slovenski ponudniki pa (z nekaj svetlimi izjemami) posiljajo na trzisce samo cenovno ugodne hrane z moznostjo cimvecjega zasluzka...

Npr. pri nas se jih da dobit nekaj s seznama, cena pa je primerna kvaliteti Smiley.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #7 : ponedeljek, 25.08.2008 : 17:32:41 »

Pri nas se dobi Canidae (pet in štiri zvezdice), Arden Grange (štiri zvezdice) in Eagle Pack (štiri zvezdice).
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #8 : ponedeljek, 25.08.2008 : 17:36:32 »

Od 6 zvezdic smo mi dobili Orijen, s katerim sem zelo "nabildala" moje pesjane Smiley.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #9 : ponedeljek, 25.08.2008 : 18:28:52 »

Nakateri RC, Hills in ostale kao 'top kvalitetne' znamke sem na tej strani zasledila v istem rangu kot Pedigree - ocenjene z 1...krasno a ne  Tongue

LPK
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #10 : ponedeljek, 25.08.2008 : 18:44:22 »

Res krasno. Glede na to, da se te znamke prodajajo tudi pri veterinarjih, bi človek mislil, da gre za zelo kvalitetno hrano. Huh


Jaz razmišljam, da bi počasi prešla na Eagle Pack. Predvsem po priporočilu nekaterih forumašic. Smiley Imajo pa zelo veliko izbiro, tako, da jih nameravam kar poklicati, da vidim, če imajo kak nasvet.

Namreč Tija zelo rada je, sedaj se še pospešeno pripravljava za nadaljevanje šolanja, utrjujeva snov Roll Eyes in se učiva dodatnih trikcev, plus, enostavno punca rada je Tongue. Mi je sicer všeč, da je ješča, ne bi pa rada videla, da se ji to (preveč) pozna na teži. Zato razmišljam o uvedbi "light" variante briketov.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #11 : ponedeljek, 25.08.2008 : 18:52:48 »

Nakateri RC, Hills in ostale kao 'top kvalitetne' znamke sem na tej strani zasledila v istem rangu kot Pedigree - ocenjene z 1...krasno a ne Tongue

LPK

Pravijo, da je denar sveta vladar... Nam najbolj poznane znamke hran vlagajo v promocijo enormne kolicine DENARJA... Zato jih vecina ljudi kupuje, ker vidijo v reklamah lepe kuzke kako se kotalijo proti posodicam s hrano...
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #12 : ponedeljek, 25.08.2008 : 19:17:19 »

Saj že Royal Canine ni poceni (15kg vreča=105€). Ampak saj sem že ob nakupu psa vedela da ne bo poceni Cheesy Sem pa v teh primerih zeloooooooo srečna da nimam bernardinca. hehe
Do sedaj je edina hrana, ki jo poznam in ki sem jo našla Almo Nature
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #13 : ponedeljek, 25.08.2008 : 19:22:55 »



Jaz sem že tako "naravnana", da ratam zelo pozorna, če se ena stvar zelo forsira z reklamami in propagira vsepovsod, če ni to le dober marketing in nič drugega. Pa ne samo kar se tiče hrane, ampak tudi npr. pri kozmetiki in negovalnih preparatih se mi zdi zelo podobna situacija, pa pri kupu drugih stvari tudi. In navadno imam res prav. Lips Sealed

Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #14 : ponedeljek, 25.08.2008 : 19:30:48 »

Agnesansa-za Orijen še pa nisem slišala. Jaz bi potrebovala neko hrano da jo malo poredim. Trenutno ima 4,3kg, pa se mi zdi taki suhec. Ker noče nekaj dosti jest.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Prehrana shih-tzujev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines