mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:27:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Prehrana shih-tzujev
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehrana shih-tzujev  (Prebrano 6738 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #45 : sreda, 27.08.2008 : 18:26:51 »

Kako pa je z nagradami - kakšne priboljške dajete vašim psom (tu so mišljene tudi znamke)?
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #46 : sreda, 27.08.2008 : 18:31:05 »

Jabolka, hruske, banane Smiley...
Nekatere znamke so prav visoko kaloricne Cheesy!
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #47 : sreda, 27.08.2008 : 19:01:41 »


Mi tudi jemo sadje kot priboljšek, vendar ne, kadar klikamo, ker nas je strah posledic prevelikega vnosa sadja.  Roll Eyes Smiley Pa ne zaradi kalorij .... Wink Grin

Za nagrado, za hitro pospravljen obrok, dajem piškot, ki je iste znamke kot so briketi (Regal). So v obliki srčkov. Cheesy  Pa tiste priboljške, katere imajo povsod, ki so v obliki majhnih kosti, ribic, krogcev, v takih manjših embalažah. So raznih okusov, Triksa (Tija) ima najraje, če so govejega okusa. Se ne spomnim sedaj imena ...

Pri klikanju pa ponavadi salamice, hrenovkice, tudi sirček (tega ne dajem veliko), skratka, da lahko razkosam na čim več koščkov, čeprav mi v silni vnemi učenja in klikanja ne ratuje stalno Huh.
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #48 : sreda, 27.08.2008 : 19:09:02 »

O, najlepša hvala za ideje  Cheesy

Čeprav pri mladičku bom najverjetneje morala pazit. Pa bomo hitro videli kaj ima rad. Joj, komaj čakam  Smiley
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #49 : četrtek, 28.08.2008 : 13:18:36 »

Za vse, ki uporabljate Canideo - nekaj groznih pričevanj o novi Canidei!  Sad Angry

http://www.consumeraffairs.com/pets/canidae.html

Ko porabimo zaloge gremo na novo hrano.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #50 : četrtek, 28.08.2008 : 13:26:59 »

UUUUUuuu, super, da si dala gor ta link, tu sem tudi sama to brala, ampak nisem vedela, če je dovoljeno linke sem popat, pa raje nisem...ja, to je tudi razlog, da jaz tako panično iščem novo hrano.  Cry

In ko prebereš vse to, si resnično v dilemi, če bi sploh poskusil, sploh pri tako občutljivem psu, kot je moj škot.  Ne morem verjet in predtem je bila ta hrana moja rešitev, zdaj pa mi je kar hudo.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #51 : četrtek, 28.08.2008 : 13:29:00 »

Za vse, ki uporabljate Canideo - nekaj groznih pričevanj o novi Canidei! Sad Angry

http://www.consumeraffairs.com/pets/canidae.html

Ko porabimo zaloge gremo na novo hrano.

 Shocked

Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #52 : četrtek, 28.08.2008 : 13:32:22 »

Kakšna hrana je Canidae (ali kakor koli se že imenuje) Huh
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #53 : četrtek, 28.08.2008 : 13:33:44 »

A ne bi smela dat povezave?  sram Nisem vedela?!

Se mi je zdelo fer da se ve, ker sem po naključju našla tole pa me je skoraj kap, ko sem prebrala izkušnje ameriških uporabnikov hrane.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #54 : četrtek, 28.08.2008 : 13:34:43 »

moly...ne vem, sem malo izgubljena v teh pravilih...verjetno povezava je ok ali kako? No, saj bo že jana povedala, če smo kaj zagrešili.  Wink
Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #55 : petek, 29.08.2008 : 09:26:12 »

Še nekaj me zanima glede hrane: sedaj trenutno jedo v leglu od Purine Pro Plan puppy. Pa me zanima vaše mnenje glede te hrane in ali mi priporočate postopno menjavo na kako drugo znamko?

Vem, da morš pač probat in videt kaj psu ustreza, ampak se žal na različne znamke hrane trenutno še premalo spoznam. Pri višavskem terierju smo pač hranili s Hillsom na priporočilo veterinarja.  Huh

Hvala  Smiley
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #56 : petek, 29.08.2008 : 10:09:02 »

Jaz se držim, kot sem že napisala, nekaj pravil pri hrani: Ne dajem hrane, kjer so noter stranski proizvodi živali (ker to vključuje tudi obolela tkiva, kremlji in rogovi so še najmanj), hrana je iz samo enega živalskega izvora, nima konzervansov in nima žitaric, razen rjavega riža (kaj riž spada med žita ali ne? uf! sram), je meso na prvem mestu po količini.

in ko grem na našem tržišču s takšnimi kriteriji kupovat hrano, ostanem praznih rok....  Tongue.

Potem pa seveda strogo opazujem, kako se psa odzivata kožuh mora biti svetleč, močan in brez prhljaja, redno iztrebljanje v manjših količinah in kompaktno blato brez sluzi, brez zadaha, hrana more biti ješča, ne sme polniti analke in kar je napomembnjeje, psa morata biti v dobri kondiciji, da ju hrana ne poleni.

No, ko pa še to prišeteješ, pa si na našem tržišču skoraj izgubljen, če imaš občutljivega psa. Undecided

Zanimiv link, sem ga ravno našla: http://rankyourpetfood.blogspot.com/2007/05/does-your-dog-food-make-grade.html
Grem sedaj malo seštevat točke točke.

Je pa Agnesana nekje nazaj, dala gor en link, kako so ocenjene hrane in so omenjene skoraj vse...samo ga trenutno ne najdem  Undecided
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #57 : petek, 29.08.2008 : 10:26:01 »

razen rjavega riža (kaj riž spada med žita ali ne? uf! sram)
Wink

Še nekaj me zanima glede hrane: sedaj trenutno jedo v leglu od Purine Pro Plan puppy. Pa me zanima vaše mnenje glede te hrane in ali mi priporočate postopno menjavo na kako drugo znamko?
mava, res ne vem, Tija jo ni nikoli jedla. Imaš pa vzdreditelja, ki ti bo sigurno lahko odgovoril na tvoja vprašanja ali dileme, ki jih imaš glede same prehrane.


Jaz sem ravno danes v službo dobila paket Eagle pack-a, pa bomo počasi videli kako bo. Tudi dva testerja sem dobila, tako da bomo sprobali kateri okus nam najbolj odgovarja. Smiley
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #58 : petek, 29.08.2008 : 10:28:52 »

Meni se zdi hrana Purine Pro Plan puppy čisto v redu. Smiley Smiley moj prejšni pes jo je jedel zelor rad, dlako je imel po njej lepo in sijočo Wink.... no odloči se pa sama.. Tongue to je samo moje skromno mnenje Tongue... 

 Kiss :-*od mene in mojega sončka...
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #59 : petek, 29.08.2008 : 14:04:53 »

Tule je link, mislim pa da se morate prijaviti.

Ce te zanimajo rezultati znamk kvalitetnih briketov lahko najdes linke do testov na forumu. Nekaj "top briketov" se da dobiti tudi v Sloveniji.

Link do tja:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,14331.0.html
Lp , Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Prehrana shih-tzujev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines